Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Zapalovač vrčí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 17


citace:

citace:
Původní příspěvek od koogi
Tak až to nastartuje tak ho odpoj po nastartování už tam beztak nemá žádný smysl nebo se pletu?

Původní příspěvek od growesweden

Nepletěš se a je to vcelku dobrý nápad.
Příště to tak zřejmě udělám.:-)Btw.Díky za info.


Než tady tímhle "nápadem" někoho dopletete ... odpojit za provozu je možné jedině zapalovač pro 3 vývodové tlumivky. U 2 vývodové tlumivky a sériového zapalovače rozpojíte obvod, nehledě na to, že při použití šroubováku bez izolace můžete snadno přijít k úrazu

Ad ta terminologie - samozřejmě máš pravdu, že korektní název je zapalovač, resp. tyristorový zapalovač jak už jsem sám výše poznamenal, ale v konečném důsledku je to pro lidi tady více matoucí, jelikož nakupují v growshopech, které běžně používají výraz startér (např tady a tady nebo tady )

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Naposledy upravil Hanyz 26-02-2009 v 18:13 PM

Old Post 26-02-2009 v 17:22 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 18

Hanyz: Samozřejmě,že si na tyto účely vezmu "izolovány"tedy elektrikářský šroubovák i když tuto úpravu budu provádět ve vypnutém stavu.Zapojím přepínač a pak šroubováku nebude již potřeba:-).tady,tady i tady :-) ve tvém příspěvku jsou Startéry,ale to nějaký zpiplaný sleng.Btw.. dvou vývodová :-) tlumivka se používá na Hg nebo son-H a to bez zapalovače. My však tyto nepoužíváme,proto bych toto nezmiňoval ať někoho nedopleteš.

Old Post 26-02-2009 v 19:52 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od growesweden
...Btw.. dvou vývodová :-) tlumivka se používá na Hg nebo son-H a to bez zapalovače. My však tyto nepoužíváme,proto bych toto nezmiňoval ať někoho nedopleteš.

Omyl, dvouvýdové tlumivky jsou naprosto běžné v použití pro MH i HPS. V sortimentu jednoho výrobce vesměs nalezneš druhy oba, tzn. jak dvouvýdové u Philips či Layrton tak i tlumivky třívývodové u Philips či Layrton , které koneckonců lze bez jakýchkoliv problémů zapojit jako dvouvývodové

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 26-02-2009 v 20:30 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hochůůů
Stálý Člen

Karma uživatele hochůůů - 91% PěstitelskáKarma uživatele hochůůů - 91% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 20

To já sem si koupil complet GIB 250W a předřadník mněl 4 vývody ted mám sestavovanou 150W a předřadník má vývody 2 ale s toho co tu píšete ted nevim už vůbec nic.

Old Post 05-03-2009 v 12:17 PM
hochůůů je offline   Profil uživatele hochůůů   Find more posts by hochůůů   Foto galerie člena hochůůů   Click here to Send hochůůů a Private Message   Add hochůůů to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kalapu
Stálý Člen

Karma uživatele Kalapu - 84% PěstitelskáKarma uživatele Kalapu - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 21

zcela trapne to tady malinko ozivim asi uz 100x polozenou otazkou...
mam 400w sodik, tusim ze SON-T od Phillipse, zapojenej ho mam od kamose, s tlumivkou Vossloh Schwabe NaHJ 400.006 a starter Vossloh Schwabe VS Power Ignitor Z 400 M. Bzucelo to teda odjakziva, vic a s mensi frekvenci pri startu, a potom se to ustali, ztisi, a rekl bych ze i frekvence tech prdnuti se zvysi. Ale stejne mi porad nejde do hlavy, kdyz ten starter je tam jenom na zapaleni vyboje a dal by zadnou roli uz hrat nemel, tak proc se takhle porad projevuje, kdyz uz oblouk hori, to by mela stacit ta tlumivka, preci.. Tak co dela s tim proudem porad ten starter..

jo jen pro upresneni, nikdy sem nemel zadnej problem, momentalne druhy sviceni, akorat sem nikdy nemeril prikon, a riam si, jestli treba ten starter nefunguje jako maric proudu, kdyz prdi, i kdyz uz nema co prdet..

Old Post 27-06-2009 v 17:02 PM
Kalapu je offline   Profil uživatele Kalapu   Find more posts by Kalapu   Foto galerie člena Kalapu   Click here to Send Kalapu a Private Message   Add Kalapu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pAliCZaKoff
Stálý Člen

Karma uživatele pAliCZaKoff - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 103  

Příspěvek č. 22

Zdarec vespolek,
nedávno jsem zapojoval startér od GiBu a při zajišťování vypínače (aby ho omylem někdo nevypnul tak má pod krytem spojené vodiče na jednom šroubu) mi tam přeskočilo pár jisker jisker které sice nevyhodily pojistky ale zhaslo to výbojku a startér začal hodně výrazně bzučet.. Pak jsem přišel na to že to dělá jenom přes spínací hodiny a bez nich to jede normálně no ještě mám před prodlužovačkou přepěťovou pojistku a ta tomu nevadí jenom prostě přes spínačky (mechanické i digitální) to nenastartuje ale jenom řve...

Nějakou lacinou radu bych potřeboval, dix

Old Post 23-09-2009 v 19:23 PM
pAliCZaKoff je offline   Profil uživatele pAliCZaKoff   Find more posts by pAliCZaKoff   Foto galerie člena pAliCZaKoff   Click here to Send pAliCZaKoff a Private Message   Add pAliCZaKoff to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 23

Tak napad bych mel a to zkontrolovat fazi na tech hodinach .nekde jsem tady cetl ze nektere rozdvojky ,prodluzky nebo i hodiny muzou prehazovat fazi . peace

Old Post 29-10-2009 v 15:39 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 24

můj zapalovač taky sem tam vrčí víc,no tak jak mě sere,zavrčím na ňho na hajzla taky ať se třeba posere.

Old Post 29-10-2009 v 16:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od SIMOR
můj zapalovač taky sem tam vrčí víc,no tak jak mě sere,zavrčím na ňho na hajzla taky ať se třeba posere.


hh me to aspon odhani kocku od skrine :-P

(sorry ze spamuju ale je to tak)

Old Post 29-10-2009 v 18:02 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-09-2009 - Zapalovač(startér) - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5114240 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív