Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hnědé kořeny...vysoká teplota roztoku , málo bublinek ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
robbbie
Stálý Člen

Karma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 141  

Dotaz Hnědé kořeny... Příspěvek č. 1

Zdar a silu, takovy maly dotaz. Doted jsem jel jen hlinu tak jsem rozjel bubbler. Je normalni ze po dvou dnech v bubleru koreny rezu zhnedly? Pouzivam celou radu hnojek HESI (aqua) System: Gib 400w, vlhkost 40, EC 0,9-PH 5,8, Rezy Chronic . Dik za radu.

Old Post 11-02-2009 v 19:10 PM
robbbie je offline   Profil uživatele robbbie   Find more posts by robbbie   Foto galerie člena robbbie   Click here to Send robbbie a Private Message   Add robbbie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 2

Je to už nějaký rok, co jsem jel bublák, ale kořeny hnědly. Přidávání H2O2 nebo enzymů by to mělo vyřešit. Jestli se ti v roztoku a na vzduchovacích kořenech bude tvořit sliz, stejně je budeš muset používat (tím předcházím následujcímu dotazu). BTW ty hnojíš 2 dny po startu?

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 11-02-2009 v 22:18 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Re: Hnědé kořeny... Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od robbbie
Zdar a silu, takovy maly dotaz. Doted jsem jel jen hlinu tak jsem rozjel bubbler. Je normalni ze po dvou dnech v bubleru koreny rezu zhnedly? Pouzivam celou radu hnojek HESI (aqua) System: Gib 400w, vlhkost 40, EC 0,9-PH 5,8, Rezy Chronic . Dik za radu.

A co teplota roztoku,není příliš vysoká..nebo naopak při vypnuté lampě nízká?Nejsou kořeny slizké...plíseň,houba?

Old Post 11-02-2009 v 22:20 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aenema
Stálý Člen

Karma uživatele aenema - 38% PěstitelskáKarma uživatele aenema - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 190 

Příspěvek č. 4

máš je celý hnědý, nebo jen pod košíkem?většinou to způsobuje neupravenej keramzit,kterej zvedá ph!!a EC 0,9 na start je dost

Old Post 12-02-2009 v 08:01 AM
aenema je offline   Profil uživatele aenema   Find more posts by aenema   Foto galerie člena aenema   Click here to Send aenema a Private Message   Add aenema to your buddy list     Navštiv homepage uživatele aenema! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robbbie
Stálý Člen

Karma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 5

Je to mozne ze to zpusobuje ten keramzit,ale ph mi to nezveda. Jedu celou radu hnojek Hesi (aqua) urceno primo do bubleru a v tabulce hnojeni je start ec 0,9 tak nevim. Koreny jsou hnede jen pod kosikem a teplota roztoku je 25C...

Old Post 12-02-2009 v 10:37 AM
robbbie je offline   Profil uživatele robbbie   Find more posts by robbbie   Foto galerie člena robbbie   Click here to Send robbbie a Private Message   Add robbbie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od robbbie
Je to mozne ze to zpusobuje ten keramzit,ale ph mi to nezveda. Jedu celou radu hnojek Hesi (aqua) urceno primo do bubleru a v tabulce hnojeni je start ec 0,9 tak nevim. Koreny jsou hnede jen pod kosikem a teplota roztoku je 25C...

25stupňů C je podle mne moc.Zkus jí alespoň o dva stupně snížit.Co ten sliz,neobjevuje se?Btw.Při teplotě 25C bych o přidávání peroxidu vodíku neuvažoval.

Old Post 12-02-2009 v 10:48 AM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robbbie
Stálý Člen

Karma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 7

No na nekterych je ale jen u kosiku dale uz ne...

Old Post 12-02-2009 v 11:22 AM
robbbie je offline   Profil uživatele robbbie   Find more posts by robbbie   Foto galerie člena robbbie   Click here to Send robbbie a Private Message   Add robbbie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od robbbie
No na nekterych je ale jen u kosiku dale uz ne...

Ten sliz je již na (v) kořenové soustavě?Pokud ano,jak zabránit tomu,aby se nerozšířil dál?Pouze snížit teplotu roztoku je dle mne málo.
O enzymech neuvažuješ,nebo nějaký Fungicidy?

growesweden

Old Post 12-02-2009 v 12:30 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aenema
Stálý Člen

Karma uživatele aenema - 38% PěstitelskáKarma uživatele aenema - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 190 

Příspěvek č. 9

no já s hesi nemám zkušenost,ale ten keramzit vyměň za hydroton 25° je sice trochu nad limit(22°) ale já měl stejnej problém i při teplotě roztoku19-20°.dej jim enzymy spíš než peroxid

Old Post 12-02-2009 v 12:38 PM
aenema je offline   Profil uživatele aenema   Find more posts by aenema   Foto galerie člena aenema   Click here to Send aenema a Private Message   Add aenema to your buddy list     Navštiv homepage uživatele aenema! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 10

Proč menit keramzit za hydroton? Pokud je správne napufrovanej nemel by byt problem.

Jen moc nechápu tu teplotu roztoku, ta mi ted nejde přes 20° tech 25° bylo akorát přes léto a ani tak nebyl problem (ale to nebyl bubbler,ale jinej system).Jakou teplotu máš v bedne?

ec 0,9 mi taky přijde vysoký(za předpokladu že přivezeš řízek a hned ho hodíš do bubleru)...přidat můžeš vždycky a je lepší začít na menší koncentraci,dívat se jak to zvládají a popřípade přisolit.

Doporučení vyrobce je hodne obecny.

Old Post 12-02-2009 v 13:51 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aenema
Stálý Člen

Karma uživatele aenema - 38% PěstitelskáKarma uživatele aenema - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 190 

Příspěvek č. 11

právě proto, že asi nebude napufrovanej

Naposledy upravil aenema 13-02-2009 v 08:38 AM

Old Post 12-02-2009 v 17:21 PM
aenema je offline   Profil uživatele aenema   Find more posts by aenema   Foto galerie člena aenema   Click here to Send aenema a Private Message   Add aenema to your buddy list     Navštiv homepage uživatele aenema! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od aenema
právě proto, že asi nebude napufrovanej!!


Tak proč jsi nenapsal: vymen to za hydroton a ten napufruj? Bo myslíš že to u hydrotonu není potřeba?

O zvedání pH,ktery by zpusoboval nenapufrovanej keramzit nic nepíše (ono to stejne zvedá i vypufrovany,jen ne tak moc).

Zdůraznovat vykřičníkem to nemusíš

Old Post 12-02-2009 v 17:31 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robbbie
Stálý Člen

Karma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 13

Teplota ve skrini je 23C roztok taktez...tak nevim mam vyvarit ten keramzit ktery mi zbyl a vymenit ho za ty v kosicich..je to stejne jedina vec kterou ted mam k dispozici..

Old Post 13-02-2009 v 14:28 PM
robbbie je offline   Profil uživatele robbbie   Find more posts by robbbie   Foto galerie člena robbbie   Click here to Send robbbie a Private Message   Add robbbie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aenema
Stálý Člen

Karma uživatele aenema - 38% PěstitelskáKarma uživatele aenema - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 190 

Příspěvek č. 14

já ho vyvářel v pepínově hrnci a pak byl asi tejden ve vodě a upravoval sem ph 5,8-6,0 a stejně mi to lítalo, jeden bublák jsem musel dokonce zrušit a dát kočandy do země, jinak by to nedaly. určitě ale ten keramzit několikrát propláchni a zkus napufrovat na 5,8 a dej jim jen vodu a enzymy a až se kořeny vzpamatujou, tak teprve přidej hnojky,ale začal bych s ec 0,6.jo a kolik má ec čistá voda?

Old Post 13-02-2009 v 15:09 PM
aenema je offline   Profil uživatele aenema   Find more posts by aenema   Foto galerie člena aenema   Click here to Send aenema a Private Message   Add aenema to your buddy list     Navštiv homepage uživatele aenema! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robbbie
Stálý Člen

Karma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% PěstitelskáKarma uživatele robbbie - 86% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 15

holky jsou v roztoku od pondelka a ph je porat 5,9 ...ec ciste vody je 1,3...

Old Post 13-02-2009 v 15:21 PM
robbbie je offline   Profil uživatele robbbie   Find more posts by robbbie   Foto galerie člena robbbie   Click here to Send robbbie a Private Message   Add robbbie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aenema
Stálý Člen

Karma uživatele aenema - 38% PěstitelskáKarma uživatele aenema - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 190 

Příspěvek č. 16

to mi nehraje ec vody 1,3 a když přidáš hnojky tak 0,9 někde je chyba.

Old Post 13-02-2009 v 15:25 PM
aenema je offline   Profil uživatele aenema   Find more posts by aenema   Foto galerie člena aenema   Click here to Send aenema a Private Message   Add aenema to your buddy list     Navštiv homepage uživatele aenema! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:18 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9905240 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív