Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Výbojka horizontálne nebo vertikálně ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Lampa
Stálý Člen

Karma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 217  

Nápad Výbojka horizontálne nebo vertikálně ? Příspěvek č. 1

Zdravím
Mám asi amatérský dotaz, s pěstováním podoma teprve začínám a bastlím skříňku.
Tento týden sem si pořídil komponenty na 100W sodík zkompletoval a po rozsvícení žasnul problém však nastal když sem začal zvažovat jaké stínítko použiju.
Stínítka z growshopů mě přídou drahý (na to že to je jen kus plechu)
Dnes sem koupil nerezovou misku s průměrem 34cm.

Řeším jestli výbojku dát vertikálně tak že bych do dna misky vypiloval díru akorát na výbojku a to tak že by patice byla z venovní strany (nezacláněla by uvnitř stínítka)
Instalace výbojky horizontálně by byla dost komplikovaná a nesjpíš by musela být objímka uvnitř, tím by omezovala odrazu světla.

Četl sem tu o maximálním dosahu výbojek a příde mě že horizontální poloha by byla lepší (výbojka by mohla být blíž rostlinkám a tak prosvítit hloubš do porostu.

Otázka tedy zní jestli bude rozdílné uložení výbojek nějak ovlivňovat kvalitu světla.

Hledal sem tu snad všude, faq i dost témat v klasické diskuzi, je tu toho ovšem tolik že to není tak jednoduché.
Pokud to tu už je někde zveřejněné, tak se omlouvám ža zanášení fóra

Zelené zdar, Lampa

Old Post 30-01-2009 v 18:54 PM
Lampa je offline   Profil uživatele Lampa   Find more posts by Lampa   Foto galerie člena Lampa   Click here to Send Lampa a Private Message   Add Lampa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wassup
Stálý Člen

Karma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 236  

Příspěvek č. 2

Imho já bych al tu výbojku horizontálně. Myslím že je lepší světlo přímé, než odrazené od nerezové misky (bude to asi dost pohlcovat lumeny)... To stínítko také není kus plechu, tudíž lépe odráží naše lumeny. Asi bych raději koupil to stínítko za 250,- než instaloval nerezoou misku, protože učinnost nerezové misky (bereme-li vertikální polohu) je tak o 70% méně učinná než klasické stíítko z GS

Peace

Edit/ to stínítko je dle mé uvahy docela výhodná investice, když si spočítáš, kolik peněz vrazíš do elektřiny a výsledný produkt bude jen 30% z možného výnosu...

Můj první pořádní grow
250w S,WS AHčka!!!80*60

250w 6xWW sklizeno


250w 6x Blueberry x NYCD sklizeno

Balcony out

Naposledy upravil wassup 30-01-2009 v 20:53 PM

Old Post 30-01-2009 v 20:47 PM
wassup je offline   Profil uživatele wassup   Find more posts by wassup   Foto galerie člena wassup   Click here to Send wassup a Private Message   Add wassup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lampa
Stálý Člen

Karma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 217  

Příspěvek č. 3

Zdravím tě
No práveže tady někde na groweru sem se dočetl že nerez je vhodnější než třeba hliník, ono výbojka by šla do misky umístit i horizontálně.
Asi před rokem sem se už o domácí grow pokoušel, jen se zářivkama a celkově to byl pochybnej pokus takže ho ani nepočítám, podruhý bych to měl rád se vší parádou
Uvidím jestli ještě někdo nadhodí něco proti misce jinak asi sáhnu po nečem koupeném, ikdyž stínítka kolem 3 set korun sou doopravdy jen ohlé plechy.

Old Post 30-01-2009 v 21:22 PM
Lampa je offline   Profil uživatele Lampa   Find more posts by Lampa   Foto galerie člena Lampa   Click here to Send Lampa a Private Message   Add Lampa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wassup
Stálý Člen

Karma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 236  

Příspěvek č. 4

No já myslím, že to stínítko není z hliníku :-) (teda alespon to moje) No pokud to půjde, rozhodně je lepší horizontální sklon... :-) Ať rostou!

Můj první pořádní grow
250w S,WS AHčka!!!80*60

250w 6xWW sklizeno


250w 6x Blueberry x NYCD sklizeno

Balcony out

Old Post 30-01-2009 v 21:59 PM
wassup je offline   Profil uživatele wassup   Find more posts by wassup   Foto galerie člena wassup   Click here to Send wassup a Private Message   Add wassup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lampa
Stálý Člen

Karma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 217  

Příspěvek č. 5


Tak sem udělal pár fotek, je potřeba si odmyslet tu objímku.
Najde se tu prosím ještě někdo kdo má třeba s použitím misky coby stínítka nějakou zkušenost ? klidně i špatnou ?

Old Post 31-01-2009 v 09:02 AM
Lampa je offline   Profil uživatele Lampa   Find more posts by Lampa   Foto galerie člena Lampa   Click here to Send Lampa a Private Message   Add Lampa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

Myslím si, že ta miska co máš na fotce nebude splňovat účel stínítka. Horizontálně využiješ větší plochu té výbojky, vertikálně se dávají většinou usporky, které moc nehřejou a můžeš ji zavěsit přímo mezi rostliny a u k těm výbojkám vertikálně bych s tebou souhlasil kdybys mel tak 1000W nekde v mistnosti. Záleží taky na tvojem pěstebním prostoru, když už chceš vertikal tak ji zavěs bez stinitka mezi kytky, ale 100W vybojka už celkem slušně hřeje a z kytek by ti zbyly jen spáleniny, ale jak říkám záleží na pěstebním prostoru.

Old Post 31-01-2009 v 09:22 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lampa
Stálý Člen

Karma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 217  

Příspěvek č. 7

Dobrá, rada od dvou uživatelů je mě dostatečná
Misku nechám na saláty a odkoupím nějaké to stínítko z growshopu, stejně budu potřebovat ještě fólii na stěny.
Dík vám oboum a ať se daří

edit: prostor mám celkme malý, nemám ani velké požadavky na výnos.
Jedná se o malou skříň cca 45x45x100 (š,h,v)
Původně se mchtěl pokoušet V scrog, v jednom krámku sem narazil na skleněnou trubici, v ní výbojka zavěšená mezi rostlinky, ale na první pokus a ozkoušení jak to vlastně pude sem to nakonec zavrhl, nechám rostlinkám volnější průběh (menší keříčky 4ks))

Naposledy upravil Lampa 31-01-2009 v 09:33 AM

Old Post 31-01-2009 v 09:27 AM
Lampa je offline   Profil uživatele Lampa   Find more posts by Lampa   Foto galerie člena Lampa   Click here to Send Lampa a Private Message   Add Lampa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HiGhLaNdEr
Stálý Člen

Karma uživatele HiGhLaNdEr - 89% PěstitelskáKarma uživatele HiGhLaNdEr - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 8

Na nějaké 600W MH bylo dokonce zakázáno montovat jí svisle.

First Time Grower

Old Post 31-01-2009 v 14:20 PM
HiGhLaNdEr je offline   Profil uživatele HiGhLaNdEr   Find more posts by HiGhLaNdEr   Foto galerie člena HiGhLaNdEr   Click here to Send HiGhLaNdEr a Private Message   Add HiGhLaNdEr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lampa
Stálý Člen

Karma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% PěstitelskáKarma uživatele Lampa - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 217  

Příspěvek č. 9


Zdravím
Bohužel v tématu o pacháčích mě nějak nejde přispět, tak to zkusím tady kde sem to zakládal, možná to je ale i tím že sem trochu mimo smysly

Tak sem se taky pustil do výroby pacháče do skřínky co bastlím.
Jen sem narazil na nějaké problémy, potřebuju aby filtr byl spíš hranatých rozměrů, a doma nalezené díly mě do skříně celkem pasovaly.

Popísuš tedy konstrukci:
Jedná se o elektrobox o rozměrech cca 130x245x195mm do kterého je z dna vyvedena trubku o průměru 110mm odvrtána kvantem dírek 3mm.
O odtah se stará ventilátor 220V 15W bhužel dělá celkme kravál.
Celý bedna jep ak zasypaná aktivním uhlím.
Bohužel ventilátor asi nestíhá masu profouknout, když si u trubky zapálím je vidět že kouř jde dovnitř. Ventilátor ovšel vyfukuje mnohem větší proud vzduchu.

Takže se chci zeptat kde by mohl být zakopaný pes.
Přiložím pár fotek z dneška.

PS: došlo mě už i to stínítko vše namontováno, podle očekávání je to ale jen obyčejný hliníkový plech.

Old Post 07-02-2009 v 16:56 PM
Lampa je offline   Profil uživatele Lampa   Find more posts by Lampa   Foto galerie člena Lampa   Click here to Send Lampa a Private Message   Add Lampa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2029970 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív