Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Nemate nekdo zmerenou vlhkost ve sklenicich s materialem? v jakych mezich se muze vlhkost pohybovat, aby to v tech sklinkach nezacalo plesnivet.
Diky za rady
no uplne suchej...nechcu aby to preschlo, po celym dnu je tam vlhkost 50%, samozrejme kazdej den vyvetram, akorat nevim jestli je 50% moc a mam to jeste vysypat ven nebo uz to muzeu nechat ve sklenici
Není na tom co k řešení, sušinu hodím do sklenice, zavřu a nejlíp hodím do mrazáku. Já sám mrazím materiál v obyč. rychlozavíracích pytlích a není potřeba nějakýho přivětrávání, vysýpání, apod.
Problémy s fórem? Nebo potřebujete jenom upravit své téma? Kdyby cokoliv pošlete -> PM <-
Dovolím si nesouhlasit, dobře odhadnoutá míra vlhosti materiálu ve sklenicích je dle mýho jedna z nejtěžších věcí na celém pěstování. Pokud je možnost to šoupnout do mrazáku, pak doporučuju zaskladnit v podstatě poměrně nedosušený materiál - čerstvost, kterou si takto uskladněné konopí ponechá, je i po letech ohromující. Jenže mrazák není bezednej, a tak spoustu toho zakopávám, kde je třeba vystihnout přesně ten okamžik těsně před tím, než je materiál přesušen, neboť jak mi jistě potvrdíte, v uzavřené sklenici má tendenci zase jakoby zvlhnout, což by samozřejmě v případě zaskladnění zdánlivě ideálně morkého-suchého matroše mohlo velmi lehce vést k plísni. Nejlépe se tohoto dosáhne superpomalým sušením při nízké teplotě, poté velmi krátkým (v řádu hodin) dosušením v teplé místnosti a poté opětovném ponechání ve studenu, tentokrát už v uzavřených sklenicích. Pak před samotným zákopem ještě poslední kontrola... Dle mýho je to věda, neb přesušená MJ je zlo a jakýkoliv zpětný dovlhčování ovocem je sice ku prospěchu, ale aromatický silice jsou již dávno v trapu...