Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Semínka - klíčivost s přibývajícím časem a skladování?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Sciurus
Stálý Člen

Karma uživatele Sciurus - 68% PěstitelskáKarma uživatele Sciurus - 68% PěstitelskáKarma uživatele Sciurus - 68% PěstitelskáKarma uživatele Sciurus - 68% PěstitelskáKarma uživatele Sciurus - 68% PěstitelskáKarma uživatele Sciurus - 68% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 198 

Příspěvek č. 17

Rozhodně lednice!

Budoucnost patří HLÍNĚ a SLUNCI


Old Post 01-04-2007 v 21:59 PM
Sciurus je offline   Profil uživatele Sciurus   Find more posts by Sciurus   Foto galerie člena Sciurus   Click here to Send Sciurus a Private Message   Add Sciurus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Softly
Stálý Člen

Karma uživatele Softly - 40% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 106  

Příspěvek č. 18

Mám 3 roky starý semínka a z 20 mi vyklíčilo 1, a to ještě asi po 14 dnech.

+ +
Nehas co Nepálíš
Arnold
Tabák '07

Old Post 02-04-2007 v 16:32 PM
Softly je offline   Profil uživatele Softly   Find more posts by Softly   Foto galerie člena Softly   Click here to Send Softly a Private Message   Add Softly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 19

Já si letos objednal Pure Power Plant od Nirvany. Dal jsem ty semínka zaklíčit a začaly pukat až po třech dnech.
No a můj osvědčený no name (semínka staré dva roky) už po prvním dnu ukazuje klíčky. NAPROSTO STEJNÉ PODMÍNKY!
Takže buď Nirvana prodává staré semínka (což si nemyslím), anebo zas tak moc na stáří semínek nezáleží...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 03-04-2007 v 18:10 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Galen Aldaron
Stálý Člen

Karma uživatele Galen Aldaron - 63% PěstitelskáKarma uživatele Galen Aldaron - 63% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 20

Pridam sve zkusenosti: po sesti letech skladovani v lednicce v normalnim zaviracim pytlicku mi vyklicilo od vsech trech druhu 100% seminek. Pukly ve vode behem dvou dnu ...

(semínka vlastní produkce z původního Nirvana Pure Power Plant, dále jiz zcela původní Nirvana NL a Mendosino Madness)

.. ze se to nekomu nepovede, kdyz je nahodou nekde najde v pokojove teplote bez vzduchotesneho obalu se ani trochu nedivim

2 Hanizek: ale proc nepukly tobe, to netusim ..

Inability to accept the mystic experience is more than an intellectual handicap. Lack of awareness of the basic unity of organism and environment is a serious and dangerous hallucination. (Alan Watts)

Naposledy upravil Galen Aldaron 12-05-2007 v 18:56 PM

Old Post 12-05-2007 v 18:49 PM
Galen Aldaron je offline   Profil uživatele Galen Aldaron   Find more posts by Galen Aldaron   Foto galerie člena Galen Aldaron   Click here to Send Galen Aldaron a Private Message   Add Galen Aldaron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 21

Já mám takovou odpozorovanou zkušenost, čím horší semena co do značky , Nirvána atd, nebo ze svých rostlin, tak klíčivost je skoro 98 %. naopak kvalitní značky vždy dlouho trvaly než začala semena klíčit a úspěšnost byla o hodně horší. Co se týká stáří tak mám jen zkušenost se semeny po 3 letech a nepozoroval jsem žádnou změnu klíčivosti.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 12-05-2007 v 19:54 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 22

Mě přijde, jako by to bylo i tou genetikou. Přirovnal bych to třeba k čoklovi: Máš francouzkého buldočka, a třeba v 6 - letech začne mít zdravotní problémy - dýchání apod. a za rok chcípne (kamarádka ho měla). No a nebo máš 100% vořecha (co ulice našla), kterého v 15 - ti letch srazí auto.

Jenom podotýkám, že je to můj osobní dojem - nevím, co je na tom pravdy. Prostě mě přijde, jako by rostlina (a vůbec všechno) šlechtěním degenerovalo.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 13-05-2007 v 23:08 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lahamila
Stálý Člen

Karma uživatele lahamila - 93% PěstitelskáKarma uživatele lahamila - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 45  

Palec nahoru Příspěvek č. 23


No nepřirovnával bych to k čoklům :

Nirvana seeds 5 let ( z r 2002) White Widow- vyklíčilo 5 z 6
4 už mám zasazené foto posílám, klíčení trvalo cca 4-5 dní, ale zase ten jejich stejně starý bonusový skunk#1 - vyklíčilo 0/8

Tady by mělo být asi nějaké moudro...
...ale není

VIDEO TUTORIALY: Kompletní INDOOR videoprůvodci - bio, hydro, stavba a bezpečnost pěstování

Old Post 11-07-2007 v 12:42 PM
lahamila je offline   Profil uživatele lahamila   Find more posts by lahamila   Foto galerie člena lahamila   Click here to Send lahamila a Private Message   Add lahamila to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyde
Stálý Člen

Karma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 24

No, a než se dostaneme ke koním - nedivím se, že tento trýd na 5 let zamrznul v mrazáku, (ale spíš se jen chladil v lednici). Vše, o co šlo, Carlos totiž vyčerpávajícím způsobem uzavřel. Shrnuto:

pekařův císař- už stejně ví, že "normální" podmínky nemusí nutně znamenat "vhodné" podmínky,

-Michael11-- už dávno mezi prsty nemačká (asi) 4 roky stará semínka uskladněná v pokoji, ani kdyby bydlel poblíž Lednice - zde mne napadá ono příslovečné: "odpočívej v pokoji!" (následky jsou srovnatelné...)

Galen Aldaron- pokud se jedná skutečně o onoho Pána lesů, lovce netvorů a šelem, moudře pochopil. A jistě ,tuší', že Hanízkovi semínka přeci jen pukly...
...poněvadž ten si po vzoru své kamarádky už nikdy nepořídí na pohých 6let francouzského buldočka, jenž je tím pravým jádrem pudla čili meritem věci - ŠLECHTĚNÍ! A to bývá jak správné, tak nesprávné (starej Mičurin s ještě starším Mendelem asi nejednou úpěli...co to?, no co se mi to zase...tím šlechtěním...zdegenerovalo!), jak všichni pochopíme z:

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo...arskych-rostlin
a zvláště toho odstavce posledního.

Přátelé, příroda je opravdu mocná, snažme se jí naslouchat stejně jako Ottovu slovníku:

Klíčivost může se uměle velmi dlouho zachovati; veškerá [Semeno]-na hospodářská sklizená v úplné zralosti a za pohody, vymnutá a uměle sušená lze v nádobách neprodyšně uzavřených a do hloubky as 8,6 m (kde u nás nepanuje již střídání tepla) /pozn: není to shodou okolností temperatura lednic?/ zakopaných do země, zachovati při klíčivosti až po staletí. Nezbytně nutno jest [Semeno] před setím, zvláště odjinud nabyté, zkoušeti na jeho klíčivost, což se děje buď zvláštními přístroji, anebo tím, že vložíme 100 zrnek mezi navlhčené kusy flanelu, jež klademe na skleněnou desku a přikryjeme voskovaným plátnem. Můžeme též 100 zrnek nasíti do vlhkého písku, při čemž nádobu pokryjeme lehounce. Po nějaké době objeví se při teplotě 15° až 18 °C poměr kličitelných a nekličitelných [Semeno]-en, podle něhož seznáme procento i energii klíčivosti. Znásobíce toto procento klíčivosti procentem čistoty a dělíce produkt stem, vypočteme tak zv. upotřebitelnou hodnotu [Semeno]-ne. Zakoupíme-li [Semeno] z ciziny, nekupujme než [Semeno] zkoušené kontrolní semenářskou stanicí co do čistoty a klíčivosti, nejraději od producentů.

...no?

HydePark - White Phoenix
"Jo kámo, kdybych věděl co myslíš tim horizontálně nebo vertikálně. Každopádně porostou kolmo k zemi!"

Murphyho zákony nemusel vymyslet Murphy, nýbrž někdo, kdo se jmenoval stejně.

Old Post 14-07-2007 v 22:06 PM
Hyde je offline   Profil uživatele Hyde   Find more posts by Hyde   Foto galerie člena Hyde   Click here to Send Hyde a Private Message   Add Hyde to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Galen Aldaron
Stálý Člen

Karma uživatele Galen Aldaron - 63% PěstitelskáKarma uživatele Galen Aldaron - 63% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 25

hehe, jasně Hyde, koukám, že máš elfštinu v malíčku ;-)

Pěknej příspěvek od starého Otty. Ta teplota v půdě bude opravdu dost podobná ledničce. A jinak nechápu, že jsem přehlídl, že mu pukly, nebo jestli jsem v rozržitosti reagoval na někoho jiného .. kdo ví :-) Asi jsem měl především radost ze všech dvanácti puklejch semínek po těch letech

edit: ale stejně po zkušenostech s klíčením nejrůznějších semínek v naprosté většině se stoprocentní úspěšností, si prostě nemohu pomoct a musím se dívat kriticky na neúspěchy při klíčení konopných semínek a dávání to za vinu různejm seedbankám či varietám. Je teda asi fakt, že čerstvě sklizené semínko nemá hned chuť na klíčení a potřebuje možná pár měsíců odpočinout, ale nevim nevim .. to jsem četl jen na groweru, ale dává mi to smysl :-)

Inability to accept the mystic experience is more than an intellectual handicap. Lack of awareness of the basic unity of organism and environment is a serious and dangerous hallucination. (Alan Watts)

Naposledy upravil Galen Aldaron 17-07-2007 v 21:50 PM

Old Post 15-07-2007 v 23:16 PM
Galen Aldaron je offline   Profil uživatele Galen Aldaron   Find more posts by Galen Aldaron   Foto galerie člena Galen Aldaron   Click here to Send Galen Aldaron a Private Message   Add Galen Aldaron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ganjaholickz
Stálý Člen

Karma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 26

jen trosku mimo konopnej ramec, ale v ramci kliceni masakr... 2000 let stary seminka dokazal typek vyklicit a rostou.... http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/97582
posilal me to(ten odkaz ) asi pred hodinou kamos z icmagu no valil sem oci

Vězeň který se považuje za svobodného o svobodu neusiluje..............

Old Post 05-10-2007 v 06:47 AM
Ganjaholickz je offline   Profil uživatele Ganjaholickz   Find more posts by Ganjaholickz   Foto galerie člena Ganjaholickz   Click here to Send Ganjaholickz a Private Message   Add Ganjaholickz to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ganjaholickz! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4fun
Stálý Člen

Karma uživatele 4fun - 100% PěstitelskáKarma uživatele 4fun - 100% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 27

no, to by mě zajímalo, jestli mi vyklíčej semínka 14 dní starý

EDIT: tak nakonec mi vyklíčilo 95% ze 14dní starejch semínek

Naposledy upravil 4fun 28-12-2008 v 21:03 PM

Old Post 17-10-2008 v 15:46 PM
4fun je offline   Profil uživatele 4fun   Find more posts by 4fun   Foto galerie člena 4fun   Click here to Send 4fun a Private Message   Add 4fun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
malyna
Stálý Člen

Karma uživatele malyna - 78% PěstitelskáKarma uživatele malyna - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 28

Podle mně se klíčivost semínek určitě časem snižuje, ale myslim že je to ňák výraznějš poznat až po více letech (ze semínek starejch 12 let by asi vyklíčilo míň než ze semínek ročních ).
Ale tak taky každopádně záleží i na způsobu uskladnění a spoustě dalších faktorů...
asi tak ;)

Old Post 17-10-2008 v 16:16 PM
malyna je offline   Profil uživatele malyna   Find more posts by malyna   Foto galerie člena malyna   Click here to Send malyna a Private Message   Add malyna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Badulka
Nový Člen

Karma uživatele Badulka - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 29

Zdravim,zrovna klíčím cca 20 semen starých cca 7 let,možná víc.Válela se porůznu v šuplíku,žádná lednice. Zatím mám 8 klíčků. Co z toho vyroste je druhá věc

Old Post 27-10-2008 v 08:00 AM
Badulka je offline   Profil uživatele Badulka   Find more posts by Badulka   Foto galerie člena Badulka   Click here to Send Badulka a Private Message   Add Badulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4fun
Stálý Člen

Karma uživatele 4fun - 100% PěstitelskáKarma uživatele 4fun - 100% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od lienbow
podle me nezalezi na stáří semen ale kde a jak je skladujeme

podle mě záleží ůplně na všem, a taky si myslim, že když ti vyklíčí 10 let starý semínko tak z něj bude geneticky kvalitní kytka, ale jestli se klíčivost stáří zhoršuje si netroufám říct

Naposledy upravil Hlava 15-09-2010 v 14:18 PM

Old Post 31-10-2008 v 14:31 PM
4fun je offline   Profil uživatele 4fun   Find more posts by 4fun   Foto galerie člena 4fun   Click here to Send 4fun a Private Message   Add 4fun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Arthurs
Nový Člen

Karma uživatele Arthurs - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 31

Čím starší tím je klíčivost menší , ale taky nesmějí být semínka čerstvě utrhlá semínka z kytky

Old Post 17-11-2008 v 21:40 PM
Arthurs je offline   Profil uživatele Arthurs   Find more posts by Arthurs   Foto galerie člena Arthurs   Click here to Send Arthurs a Private Message   Add Arthurs to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4fun
Stálý Člen

Karma uživatele 4fun - 100% PěstitelskáKarma uživatele 4fun - 100% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 32

vůbec to nevadí, z 15 semínek čerstvě utrhlejch mi klíčilo 12

1st indoor 220W úsporka, PPP a AH
2nd indoor 220W úsporka, 400w HPS - Euforia a Mazar jede

Old Post 18-11-2008 v 16:28 PM
4fun je offline   Profil uživatele 4fun   Find more posts by 4fun   Foto galerie člena 4fun   Click here to Send 4fun a Private Message   Add 4fun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7112690 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív