Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Jak nejlépe vysterilizovat sud na vodu pro živný roztok???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Hydroponie Jak nejlépe vysterilizovat sud na vodu pro živný roztok??? Příspěvek č. 1

Zdravím
Potřebuji poradit jak na to.
Mám reversní osmozu a chci před ni napojit ještě uv sterilizátor, ten budu tenhle týden vyrábět(nic těžkého)
Upravená voda se mě skladuje ve 120L sudu. Pokud chci mít čistou a sterilní vodu musí být i sterilní ten sud(to dá rozum)
otázka: Jak nejlíp ho vysterilizovat???

Napadlo mě že do něho na určito dobu pověsit germicidní uv zářivku a ta by to měla vysterilizovat.Ted de o to jestli to vysterilizuje pořádně? to já nemám jak zjistit.

Nebo použít nákou chemii? ale chtělo by to takovou která sama vyprchá, abych nemusel sud vyplachovat a rovnou do něho dal tu sterilní vodu.
Celej sud zadělám a ještě utěsním silikonem, bude tam jen vstup vody a dole bude výpustnej ventyl.

Chci to udělat takhle protože jedu bublery a jak už sem psal koupil sem si tu reversku a kytky rostou upně jinak, mnohem líp. Zjistil sem že u hydra na kvalitě vody zaleží hodně, proto kytkám chci dopřát to nej.

co si o tom myslíte?

Zdarec

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 01-10-2007 v 01:42 AM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cistesklo
Nový Člen

Karma uživatele cistesklo - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 2

cau tu reverzku sem si taky objednal tu samou co mas ty,germicidni zarivkou sem zkousel vodu sterilizovat uz davno nemelo to zadny valny efekt tak ted ji pouzivam na sterilizaci roomu mezi urodama , na sterizaci nft a sudu na vodu pouzivam 30 procentni peroxid vodiku das dostatecnou koncentraci a pak vodu jen vypustis nebo rozredis spis bych to vypustil spali to vsechno .

Old Post 01-10-2007 v 10:58 AM
cistesklo je offline   Profil uživatele cistesklo   Find more posts by cistesklo   Foto galerie člena cistesklo   Click here to Send cistesklo a Private Message   Add cistesklo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 3

dalas - super
sud vymej roztokem sava - vypláchni čistou vodou a buď v klidu pač ve vodovodní vodě by měl bejt chlor kterej pak vyprchá
absolutně sterilní to stejně mít nebudeš - na bublery to bude bohatě stačit

Snark in the System

Old Post 01-10-2007 v 11:05 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 4

Zdar chlapy,
abych se přiznal tak ten Peroxid vodíku mě nenapadl.Myslím že bude aji nej, protože jak píše cistesklo všechno zabije a po vypuštění zbytky toho H2O2 do 24h vyprchají.
Takže zkusím H2O2 a dám vědět.

Měj te se a dík za rady

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 01-10-2007 v 13:22 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cistesklo
Nový Člen

Karma uživatele cistesklo - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 5

savo sem taky zkousel ale jak to spatne vyplachnes tak potom dostavaji kytky po koulich 3 mesice mi trvalo nez sem zjistil ze to je z toho sava ono je takove mastne a blbe se ho vyplachuje aby bylo pryc dokonale.

Old Post 01-10-2007 v 15:32 PM
cistesklo je offline   Profil uživatele cistesklo   Find more posts by cistesklo   Foto galerie člena cistesklo   Click here to Send cistesklo a Private Message   Add cistesklo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 6

Ve zverimexu jsem viděl zařízení určené ke sterilizaci vody v akvárijích. Nebylo to nic složitého - UV zářivka, kolem které hnalo vodu čerpadlo. Akorát jsem nekoukl na cenu...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 01-10-2007 v 18:20 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Ve zverimexu jsem viděl zařízení určené ke sterilizaci vody v akvárijích. Nebylo to nic složitého - UV zářivka, kolem které hnalo vodu čerpadlo. Akorát jsem nekoukl na cenu...



od 4000kč nahoru

proto si to radši vyrobím sám a vyjde mě to na cca 500kč

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 01-10-2007 v 18:28 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 8

savo je třeba vyplachovat teplou vodou žejo

Snark in the System

Old Post 02-10-2007 v 11:32 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cistesklo
Nový Člen

Karma uživatele cistesklo - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 9

snark : i tak se to obcas nepovedlo dokonale

dalas : ted mi prisla ta ro ma dva vyvody cerny a modry zaden navod k tomu neni nevis k cemu slouzi tece cista voda z obou nebo z jedne tece smejd pryc?

Old Post 02-10-2007 v 15:01 PM
cistesklo je offline   Profil uživatele cistesklo   Find more posts by cistesklo   Foto galerie člena cistesklo   Click here to Send cistesklo a Private Message   Add cistesklo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 10

cistesklo: čuss, jestli máš tu samou jak já tj.http://www.pepinuvutes.cz/store/goo...strGoodsID=0253

tak je to takhle:

modrá-čistá(upravená) voda
černá-odpadní voda

jinak to poznáš tak že když to napojíš a pustíš tak odpadní voda teče rychleji než čistá. RO má totiž učinost 30-40%

jestli máš tu co já tak je tam i ventil(na černý hadičce) ten je tam proto aby tam udělal ten tlak kterej osmozní filtr potrebuje pro svuj spravnej chod(u mě cca 4bary). Kdyby tam nebyl tak voda má volnej prutok a pres ten osmozní filtr nic neprotlačí. Snad mě chápeš

jo a pokaždý jak si vyrobíš čistou vodu tak bis měl ten ventil otevřít a nechat proudit odpadní vodu pryč (asi tak 1min) tím se ten filtr vyčistí.

Nenechávat RO vyschnout!!!
Při prvním použití nechat jet 30min a vodu stoho nebrat protože sou tam na tým filtru desinfekční a konzervační látky který se mají odplavit.

Určitě tam máš i mechanickej před filtr a uhlíkovej před filtr.
ten bi se měl zhruba po půl roku měnit. Záleži samozřejmě jak často to používáš.
Kdybis něco nechápal tak PM at to tady nezasíráme.
bo o RO je tady samostatnej trýd: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=31004

Měj se

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Naposledy upravil dalas 02-10-2007 v 16:15 PM

Old Post 02-10-2007 v 16:10 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:47 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0471440 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív