Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie pod Sluncem » bylinná zahrádka kdesi u lesa
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2

A co takle bylinky ...
This poll is closed.
bylinky pěstuju už nějakou dobu, je supr mít vždy čerstvé 20 41.67%
mám bylinky rád ale ještě jsem se nepukusil je pěstovat 19 39.58%
bylinky nepěstuju, nejim, pouze zpopelňuju 9 18.75%
Total: 48 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

bylinná zahrádka kdesi u lesa Příspěvek č. 1




zdravím a pozdravuju

začíná nám to pěkně svítit a hřát tak je nejvyšší čas porejt zeleninovou zahradu a dát se do toho..začal jsem novou zeminou po celém povrchu zahrádky (zhruba 12 x 7m ).navezla se hlína kdesi ze statku za 1200 kč, hromada že nové hlíny na zahrádce je cca 40 cm..Předešlá hlína byla už vycucaná bez živin a samý kámen, ani hrášku se zde růst nechtělo.

Tendle pěst sem chtěl pojmout trochu jinak, tak bylinkatě. A tak jsem si vysadil i nějakou tu bylinku
- saturejku, Yzop, levanduli, bazalku a majoránku na fotce která už teď krásně voní.

samozřejmně jsem nazapomněl na maryjánku

WW - 2 ks z vlastních prvních řízků (viz fotky) - vetšina se mi nepovedla, na stonkách se utvořily takový bradavice a víc nic.snad příště.

GWS - 2 ks tak vyjde snad alespoň jenda paličatice.

+ několik bezejmených semen co se od kamarádů našlo.

fotky dodám co nejdřív

tak tak to je prozatím vše ( o hnojení a ostatním se zmíním během pěstu )

tak
aloha

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 20-02-2009 v 23:18 PM

Old Post 03-06-2008 v 08:17 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fire.ent
Stálý Člen

Karma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 2

zdarek mel bych dotaz a pripominku....nepise se yzop s y???ja nevim ale myslim ze jo..a k tem bradavicim stavalo se mi to taky a myslim ze to je tim ze staly ve vode nebo se mylim??aspon me se to stavalo kdyz staly ve vode..pestu zdar

Kupujte hřebeny,nastanou všivý časy!!!!!!!!!!!!!

Užívej a Mysli!!!!!!!!!!!!!

Naučit se zacházet se svojí duší vyžaduje čas...

Zahoď ten spařenej filtr!! Glass forever...
fire.entuv out 07

fire.entuv out 09

fire.ent´s bush factory..JF,Erd,WW,HH and many more..

fire.ent´s bush factory..Lebanese,Ice,C99,Smbog,St3 and many more 2012..

fire.ent´s bush factory 2014 - všechno 2x a něco navíc k tomu...

Old Post 03-06-2008 v 08:41 AM
fire.ent je offline   Profil uživatele fire.ent   Find more posts by fire.ent   Foto galerie člena fire.ent   Click here to Send fire.ent a Private Message   Add fire.ent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 3

taky pořádně nevím, ale du to přepsat....

řízky jsem měl na destičce jak je na fotce, ale něco málo se tam drželo
tak 2 mm vody, a rw kostky zespoda jakoby se zanášely řasou, třebas to tím bylo..příště to zkusím napravit, todle byl prvý pokus o vlastní řízky, zhruba z 20 řízků se ujalo tak 5 řízků ( nic moc ) a ještě ke všemu mírně nakvítaly, další věc že nebyly z matky ale z jiných řízků - což jsem slyšel že zaviňuje jistou degeneraci ..ale pár už jsem jich takle měl a výsledek byl fajn.

tak uvidíme příště, přeci chybami se člověk učí (ý)

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Old Post 03-06-2008 v 08:53 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 4




tak jsem našel pár fotek tak je dodávám.

řízkům a naklíčeným semínkům jsem svítil dvěma trubicema 36 W cool white, substrát pro rozmnožování, zálivka PH kolem 5,5
Ty které přežily jsem rozsadil a rozdal, žádní hrdinové to nejsou ale začly se pomalu probírat.

dvakrát sem pohnojil postřikem phytaminem asi po týdnu venku.
nijak jim to nevadí tak jim ještě dám zbytek co mám v lahvičce, dál už jenom kopřivy + v květu slepičince bohaté na fosfor, jinak uvidíme


jinak fotka řízků je ze 14. května

a další fotky ww+gws+nonamy jsou z 30. května
po přesazení do hlíny ze statku ( PH hlíny nevím-neměřil jsem, ale snad ok )

tak snad vyjde podzim

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 15-02-2009 v 17:47 PM

Old Post 03-06-2008 v 13:03 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 5




tak tady po nějaké době něco z dneška, bylinky se začínají rozrůstat, a pěkně vonět.

jinak zalívám vodou z rybníka s upraveným ph kolem 5,8 - 6,0
upravil jsem kyselinou fosforečnou

většina kytek se dostala k prvnímu štipu tak jsem zvědav jak se rozvětvý, štípal jsem obyčejně, ne fim. ale možná to vyzkouším někdy příště.

z bylinek my začíná vykukovat saturejka, ale jen nepatrně a levandule se ještě neobjevila..

fotky jsou ww, gws, yzop

tak ať nám to svítí

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Old Post 10-06-2008 v 11:55 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 6




Tak jsem se rozhod že pro vás najdu něco zajímavího o bylinkách které se snažim pěstovat,

Zkouším bylinky pěstovat prvně tak se mi snad vydaří.

Tak něco o MAJORÁNCE :

Původní domovina majoránky není přesně známa, ale nejspíše to je Přední Asie. Rostlinka patří mezi nejstarší a nejrozšířeněji pěstované koření, které se používá v celé Evropě a také v americké i v africké kuchyni a samozřejmě nechybí ani v české národní kuchyni. Majoránka se do Evropy dostala pravděpodobně z Jeruzaléma za křižáckých válek a stala se velmi oblíbenou bylinou zejména mezi ženami, které ji přidávaly do kytic a věnců. Kdysi se listy majoránky leštil dubový nábytek a podlahy, aby získal voňavý lesk. Při bouřce se rostlina přidávala do čerstvě nadojeného mléka, protože se věřilo, že mléko bude ochráněno před sražením a zkysnutím. Majoránka je jednoletá keříčkovitá bylina, která dorůstá výšky okolo 20 cm. Její lodyhy jsou hustě porostlé šedozelenými listy vejčitého tvaru s plstnatým povrchem. Majoránka vytváří během června a srpna drobné, bílé kvítky s nachovým nádechem, které jsou nahlučeny v kulatých kláscích. Rostlinka voní velice aromaticky a chutná silně kořeněně.

něco o YZOPU

Yzop lékařský pochází z Malé Asie. Asi před šesti sty lety byl rozšířen na klimaticky vhodná místa Evropy. Je součástí receptury na benediktýnku ( likér ). Vědecký název Hyssopus vychází z hebrejského slova ezob, kterým byla označována posvátná, očisťující rostlina.
Používá se zejména při léčbě průdušek (zahlenění, kašel, bronchiální zánět, astma apod.), kde působí desinfekčně až antibioticky a podobně působí i na močové ústrojí. Příznivě působí i v oblasti trávicího traktu, účinný je při zánětech, dyspeptických potížích spojených s nadýmáním či chronickém střevním kataru.
Za studena podávaný zabraňuje pocení (hlavně nočnímu a klimakterickému).
Podává se nejčastěji ve formě nálevu nebo odvaru (2 čajové lžičky se ve 1/4 l vody přivedou k varu a nechají se 5 minut luhovat, pije se 2x denně) nebo se užívá zevně ve formě kloktadla např. při zánětu hrtanu či mandlí, yzopový sirup se osvědčil při zahlenění a na podporu vykašlávání.
Listy v malém množství pomáhají při trávení tučných jídel. Jsou vhodné k rybě, divočině, do omáček a vaječných pokrmů.

Existuje také yzopové víno které údajně působí jako afrodisiakum (75 g se 8 dní luhuje v 1 l bílého vína, pije se pak večer před spaním po 125 ml a před pohlavním stykem se rychle vypije 1/4 l tohoto vína).

ještě sem hodim něco o saturejce a bazalce, ale to až příště

jinak levandule na zahrádnce se mi nechce ukázat, tak ještě uvidíme, třeba vyleze


--škoda že necítíte tu majoránku--

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 12-06-2008 v 21:56 PM

Old Post 12-06-2008 v 18:42 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 7




Tak jsem se prospal, vstanu a ono prší, nemusím zalejvat ale kyselý deště já a moje bylinky nerady ale co se dá dělat,

našel jsem jěště něco o zbytku mých bylinek - saturejka a bazalka, levandule porád nic tak ji asi vypustím a zkusím řeřichu, no uvidíme

něco o saturejce

Saturejka pochází z oblastí kolem Černého moře, z východního Středomoří a jižní Evropy, kde tvoří součást stále zelených porostů. Známe dva druhy saturejek horskou a zahradní. Oba tyto druhy lze použít stejně. Saturejka je částečně vytrvalá letnička. Dorůstá výšky okolo 30 centimetrů a šířky okolo 20 centimetrů. V létě kvete malými bílými kvítky se světle fialovým nádechem. Aromaticky nasládlé zelené lístky jsou oválné, špičaté. Je oblíbená v Evropě a v Americe a známá pod názvem „fazolová bylina“, neboť používá-li se k fazolovým pokrmům, pomáhá zabraňovat následnému nadýmání.
Saturejka ve formě čaje lehce zvyšuje krevní tlak, léčí zánět žaludku a tenkého střeva.Saturejka má ještě jedno neobvyklé uplatnění – vyvolává v lidském organismu pohlavní svěžest, čímž přispívá ke zbavení frigidity u žen a impotence u můžu.
Jako koření sloužila saturejka již ve starověké kuchyni. Ve střední Evropě je známá od devátého století. Ve středověku se pěstovala v zahradách jako koření a svařená s vínem se doporučovala starším lidem k utužení jejich zdraví. Saturejku dáváme do všech pokrmů kam dáváme pepř. Zvlášť vhodná je k přípravě zvěřiny, k nakládání zeleniny, do luštěninových pokrmů, kapusty, do bílých smetanových zeleninových polévek, rajčatového salátu, bylinkového másla a majonézy.

bazalka

Pravděpodobně pochází z Přední Indie, pěstována je však již od starověku, do střední Evropy se dostala v 16. století, v ČR vzácně i zplaňuje.
Bazalka patří mezi nejoblíbenější bylinky Středomořské kuchyně. Charakterizuje ji velmi aromatická, peprně nasládlá vůně. Čerstvé listy se přidávají k rajčatům, salátům, rybám, sýrům, ale také do těstovin a různých omáček.Bazalka se přidává až do hotových jídel. Kromě sušení můžeme bazalku zmrazit a nebo naložit do octa či oleje. Bazalkové octy i oleje se poté dají použít do různých salátů a zálivek. Kromě využití v kuchyni lze bazalku doporučit jako zdravý čaj. Příznivé účinky má tento čaj na trávení, při nervozitě, úzkosti či špatné koncentraci. Lze jej doporučit také při nachlazení a kašli.

Bazalka v květináči umístěná na okenním parapetu v létě odpuzuje mouchy.

fotky v předešlém příspěvku
1) majoránka
2) taky majoránka
3) yzop

a tady

1) saturejka
2) bazalka
3) a ještě jednou bazalka

tak zdar veselým venkovním zahradníkům

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Old Post 13-06-2008 v 09:19 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 8




zdárek zahradníci

tak si nám počasí dělá co chce, mšice si spolu s mravencema taky dělaj co chtěj, slimáci útočej na vanish, ale nezoufejme, bude líp

tak jsem zas dneska něco málo nafotil

některé kytky jsem trochu proštípal, a ze štípků udělal pár zkusmo řízků.. ( jednou se to přece naučit musim )

zatim jsem hnojení vypustil protože hlína ve který to mám je bohatá na živiny myslim až až..

levandule je už minulostí, tak jsem vysázel řeřichu a pomalu vykukuje ale jen malonko..chce to čas

zbytek bylinek se má fajnově, majoránka už se vesele podává

vdovka spolu s velkým bílým se maj bez problému, jen ty bezejmenky sou taký prapodivný, všelijak se jim (sice ne moc) kroutěj lístky, sem tam uschnou..asi to bude těma mšicema, něco na ně musim ještě vymyslit..

fotky jsou :

1) dole jsou bezejmenky, vlevo dole vykukuje saturejka, napravo majoránky, a úplně vzadu velký bílý žralok, a mezi sem tam červená bazalka

2) vlevo dole majoránka, vedle hnedle WW, pak další WW, GWS
a před vdovičkou pomalu vykukuje řeřicha ale není ještě pořádně ke koukání

3) a tadle fotečka obsahuje nějakou nounejmku spolu s pár bazalkama

tak ať se daří všem co s bylinkami vaří


jinak dlouhodobá předpověď nám hlásí nepěkné vyhlídky
do konce června sem tam fajn, jinak dál co sem čet tak má příjít ochlazení až 15 stupínků průměr + deště, tak snad jim to zas nevyjde..

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 18-06-2008 v 11:39 AM

Old Post 18-06-2008 v 09:59 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 9










tak nám to zase povyrostlo a něco se nafotilo.

mšicí sem se zbavil nějakym postřikem od mamky (stříká to na zeleninu, tak to snad nebude žádná echt chemikálie )

chtěl bych co nejnižší kytky tak je stříhám jak to de, sem tam dost rapidně, ale zatim to de..jsem zvědavej jak to utáhnu..

vdovky moc netahaj, ale velký bílý nějak přerůstaj a tak to nechcu..a stříhám a stříhám..zbytek bezejmenek jakž takž..

jinak bylinky jsou fajné, řeřicha už vesele roste, ještě jsem si koupil meduňku, sice hezky voní ale nějak sesichá, snad jí zachráním, nebo pude do čaje..

s pár kytkama se dějou věci, nějak krabatěj listy a maj taký divný skvrny seschlý, asi to bude tou půdou, bylo v ní ještě trochu nerozloženýho hovna kravího., ale jak to prolejvám vodou tak se některý zmátořily, jen jedna v květináči na fotce je porád podivná ale uvidíme..příští rok snad půda bude ok.
takže s hnojením ještě počkám.
řízky co jsem udělal jsou sice stále zelený, ale zas maj ty bradavice..asi se to nikdy nenaučim..



1) WW


2) WW

3) WW + vlevo řeřicha

4) GWS

5) bezjmenky spolu s bazalkou

6) nemocná květinka v květináči

7) řeřicha

8) saturejka a povadlý ředkvičky

9) děti spolu s yzopem


tak se mějte fajn a ať to roste

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 01-07-2008 v 17:35 PM

Old Post 01-07-2008 v 16:17 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 10







Zdravím všechny nakažené touto chorobou zvanou pěst na vlastní pěst.


Tak nám slunko už moc nešajní, spíš prší..Sem tam něco plesnivý.
( ale to není náš případ ) edit: o stránku dál už je to těžší případ

Jak jsem už psal, tak teda nehnojim, jenom stále stříhám a stříhám, kolikrát se stane že je třeba setnout i 30 cm výhonky, a za další dva-tři dny je třeba stříhat znova a znova..\WW leze pěkně do šířky spolu s GWS, jen snad ty ostatní bezejmenky se snažej vyhnat do výšky co to de, ale neni to nic co by znepříjemňovalo mé plány.

Zatim se daří.

Řízky co jsem se pokoušel se sice zakořenily ale chybou bylo nejspíš ostrý slunko za oknem a 70 % listů uchřadlo, tak ještě nevim jestli s nima něco bude..

Jinak sem udělal další řízky, řek bych podstatně silěnjší tak uvidíme, když se ujmou tak zkusíme Scrog s 400W, ale to bude patřit jinam..

Nemocná květinka v květináči se ukázala jako samec, tak nebylo třeba řešit ozdravovný zásahy. Šla jednoduše do hnoje..

Místo ní nastoupí řízek SHIVY, nevim jaká je to přímo genetika, tak se necháme překvapit, a z ní bych rád taky udělal pár řízků a šup s nima a s ww do skříňky pod pletivo.

Já vlastně pořádně nevim ani u ostatních ( WW, GWS ) ???
u v i d í m e , a nebudem to hrotit..

Dál bych měl jednu otázku a za radu bych byl vděčnej..

Jak nejrychleji zjistit pohlaví ( vím že zatemňováním, zakrýváním )
tak, že bych nemusel kytky takle zatemňovat.

Nešlo by třeba odebrat zkušební řízek, ten dát jednoduše do kalíšku s vodou, a do tmy. A jde mi o to , jestli i nezakořeněný řízek ukáže svý pohlaví. Když čekám na kořínky tak v mym případě čekám kolikrát tejden i dva a pak to jsou stejně takový mrzáčci..( nejde mi to )

Chtěl bych to zjistit hlavně u GWS a bezejmenek - a namísto zjištěných samců co nejrychlejš vysadit nový..

za odpověd, nebo za případnej odkaz fakt díky...

1) WW
2) WW
3) GWS ?
4) SHIVA
5) BAZALKA
6) SATUREJKA

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 03-03-2009 v 20:01 PM

Old Post 13-07-2008 v 11:30 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

dnes má svátek ILJA - tak ať se daří Příspěvek č. 11









tak květinky vesele rostou, svítí nám sluníčko, ptáčci zpívají, a z toho vyplívá že je čas na ochutnání ledově vychlazeného bongu pepi..

tak minulý pokus z řízky, samozřejmně jak jinak než neuspěšný,
nahradil pokus další o kterém jsem se zmínil v předešlém příspěvku.
A tak to vypadá, že jsem se už snad i naučil řízkovat . Na fotkách jsou řízky WW, GWS, + bezejmenky které chřadnou, ale nám to vůbec nevadí, jelikož máme radost ze zbytku.
Tak snad do pár týdnů začneme uklízet v šatníku..

Další věc, kterou bych rád zkusil, jelikož mám jednoho samce SHIVY ( na fotce ), je nějaký kros z WW + SH,
a třebas i GWS + SH, uvidíme jak se zadaří.. netřeba mi vysvětlovat že je zapotřebí bůh ví jakého počtu květin k vyšlechtění kvalitního modélku --- > je to jen zábava..
Tak uvidíme.

pak tu máme ještě nějaké ty bylinky co se ještě na zahrádce našlo, tak se nám pomalu rozšiřuje bylinkářská zahrádka..

Fotil jsem jen bylinky, tak fotky zbylích květin dodám indy.





TAK BAFEJTE S CITEM SSSSS



FOTKY :

1) šalvěj lékařská

2) třezalka

3) oregáno

4) samec Shiva

5) řízečky

6) WW řízky

7) GWS + bezejmenky

8) pepik

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 20-07-2008 v 15:23 PM

Old Post 20-07-2008 v 15:13 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

kdo nemá rád koprovku, jako by nebyl :) Příspěvek č. 12






nějak jsem po víkendu bez energie tak jen aby tu řeč nestála




nějací vetřelci + nejací květinky + nějaká plíseň suchá či co
ale nějak to nehrotim...uvidíme co se bude dít dálej

tak ahój,
jóha..

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 03-08-2008 v 15:44 PM

Old Post 03-08-2008 v 15:32 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 13









Tak nám trošku sprchlo, ale že by to zahrádku zalilo se říct nedá.

Tak jsem se včera po dlouhé době rozhod něco vykoumat s květinami jelikož se začali moc bušit, a pro samé listy nebylo poznat které listy ke které kytce patří..ale tím líp ..čím víc listů = tím vitálnější kytka , na druhou stranu tím větší riziko plísní..což u je u vdov skor stopércentní..zatím ani jediná květina neukázala sebemenší náznak kvítku..no jo , asi jsem si vybral špatné kytí s pozdější dobou kvetení..ale přec je nevyhodím - - uvidí se, a příště napraví se..

Jelikož jsem neodhald správně jak daleko od sebe sadit tak jsem vzal provázek, sekýrku, kolíčky, nůžky, chuť tvořit a květinkám jsem podle mého pomohl tím, že jsem jednotlivé větve ( usekal a spálil samozřejmně že né) roztahal do šířky buďto ke stávajícímu plůtku okolo políčka nebo k nasekaným kolíčkům zatlučených do země. květinky se tak rozjasnily a pustili tím paprsky slunečního svitu do nitra svého . jen to dneska neuvidím jelikož a protože slunko nesvítí ..

Při mé práci mi pomáhal dokonce i můj kocourek JONATÁN a nakonec si lebedil ve stínu pod kvetinkou vdovatou.

Tak můj plán na nízké podmetrovky (štípal jsem co šlo)
se nekoná ale neje to tak zlé..Snad by šlo výšky jednotlivých květin ještě poopravit ale už jim nebudu nikterak ubližovat, snad jen ostříhám napůl seschlé lístky a toť snad vše.

S hnojením jsem ještě nezačal, nejprv musim někde splašit slepičáky ( hlavně najít slepice ) ale našel jsem ještě phytamin od kouzelného plagronu tak jsem holkám ( snad -pohlavím jsem si jistej tak 75 % ) udělal postřík 2l / 10 ml a dal jim co si zaslouží.
Ale jen co najdu kadící slepici, tak du po ní.

Dál se mi objevila snad asi plíseň na stonkách jak je v minulém příspěvku a začíná se celkem dost rozlézat po zbytku krasavic
( né že by to bylo nějak moc ale není to málo) tak ještě musim vymyslit co s tím budu dělat no..uvidíme.
Další věc kterou mám na srdci jsou naši známí baťužkáři čórkaři, a tak mám v plánu koupit dvoumetrovou rákosovou rohož ke snížení pohledu na věc .minulý rok jsem musil přivázat větvičku po větvičce aby s tím meli ty svině svinutý větší práci ale nakonec to dobře dopadlo a já sklidil vše...

jinak z diktátů jsem měl vždy kule tak snad přehlédnete nějakou tu hrubku .. dík



1)jonatán

2)WW

3)GWS

4)pohled

5)happy

6)konečně se to povedlo

7)no jo....

8)přívazování

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 08-08-2008 v 12:32 PM

Old Post 08-08-2008 v 11:11 AM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 14






Tak jsem slepičáky nesehnal, nebo spíš nesháněl sám nevím..
A tak sem dneska začal hnojit ku květu Alga bloomem.Dostaly dvě 5 litrový konve s poměrem daným od výrobce (plagron) takže na jednu konev jsem dal 20 ml ( 4 ml / 1l ), ale zaslechl jsem tu že nic nezkazím když budu postupně dávku zvyšovat, tak to možná nakonec dojedu pouze s tímto.. + phyt-amin sem tam..

většina kytek nekvete, tak začínám mít obavy o dokončení celého projektu. snad jen jedna bezejmenka nahodila chuť do života a začíná ukazovat svoji chloubu..
..uvidíme..

Přivázání = roztahání některých kytek vedlo k nenávratnému zlomení třech větví, způsobeného prudkým větrem. ( asi sem je roztáh až moc, a neměly prostor jít s větrem ) ale jednu jsem nechal vyset tak jak je, a zatím vypadá že si možná poradí. ale jde jen o spodnější slabší větve. Není to znát.


1) ww


2) gws snad


3) nakvetlá bezejmenka


4) bezejmenka v popředí


5) ww, gws, bezej..


tak se mějte pěstitelé, pěstitelky

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 19-08-2008 v 21:01 PM

Old Post 19-08-2008 v 20:51 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 15

tak jsem dneska po třech dnech dorazil zpět ke svým holkám a z jistotou zjišťuju že tam mám kluka..hik fik a je v mrazáku..
trávoráčky se zelím to jistěj

byla to bezejmenka co je vyfocená v minulim příspěvku s titulkem "4) bezejmenka v popředí"..snad už poslední..zbytek bezejmenek jsou sto pro samičky-ukazují paličky..

jen ww a gws ani ránu...uvidíme k ránu..

tak se mějte a držte palce wdovce..

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 23-08-2008 v 12:06 PM

Old Post 22-08-2008 v 18:22 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubanecjam
Stálý Člen

Karma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% PěstitelskáKarma uživatele kubanecjam - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 16

jo a úplně jsem se zapomněl zmínit o bylinkách..
tak jen stručně --

řeřiše se pod rozvětvenou vdovou moc nevedlo (málo světla) tak se vytáhla nakvetla a umřela..ale na chleba bylo- příjemná štiplavá chuť - pro gurmány

majoránky jsou také minulostí, něco se zpotřebovalo do polívek, ke grilování.. vlastně ke všemu možnýmu

yzop stále roste ale používá ho jen mamča

meduňka se vzpamatovala a vesele roste a krásně voní, prostě paráda , kdyby tak vonělo něco ke kouření, supr čaje

saturejka taky stále roste, třebas hodim ještě nějací fotky

bazalka taky roste ale celkem dost prožraná od slimejšů

a zbytek po zahrádce jako je levandule, oregáno, šalvěj, třezalka a já nevím co bych tu ješte našel si vesele roste...

tak asi zatim tak....

tak zdárec palec pěstitel vietnamec kde je mu konec...

2008 OUT - WW + GWS + nonamy + (yzop, majoránka, saturejka, bazalka, levandule, šalvěj, třezalka, oregáno )
2009 OUT - OB + MAZAR = SNÍH KAPUT
2014 OUT - vlastní krosy z MAGMY, JACK H, něaký autoflavíky .....

2009 IN - OB + MAZAR - 250 W - MATKY



Nikdy neříkejte že se něco nedá, protože se vždy najde iniciativní blbec který neví, že se to nedá a udělá to !!

Kudytam Tudykam.

Naposledy upravil kubanecjam 28-08-2008 v 10:05 AM

Old Post 25-08-2008 v 16:15 PM
kubanecjam je offline   Profil uživatele kubanecjam   Find more posts by kubanecjam   Foto galerie člena kubanecjam   Click here to Send kubanecjam a Private Message   Add kubanecjam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:15 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3879230 seconds with 42 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív