Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Tak se rok s rokem sešel a já jsem opět vypjal síly, sehnal řízky, našel odvahu, nakoupil suroviny a zasadil. Jedná se opět o minimalistický grow - 2 květiny na balkóně, přičemž umístění kytek se možná časem změní - mám trochu strach ze sousedů (i když to předloni vyšlo). Tak mně napadá, že název threadu by měl být spíš Futewův balkón 2008, nicméně nechce se mně kazit sérii, co jsem začal, takže to nechám takto
Začněme genetikou.
Pure swiss strawberry
Purpurea tycinensis
Oba modedely jsem vybíral s ohledem na to, aby v našich podmínkách dozrály a byly odolný vůči plísním. Jestli to zvládnou, se ukáže na podzim.
Substrát
Substrát pro palmy a zelené květiny
Plagron Wormhumus - půl dne jsem marně sháněl vermikompost
Kostní moučka
Perlit
Keramzit
Poměr jsem střílel od oka, ale pro představu. Na dva 15l květináče jsem spotřeboval 20l půdy, 10l wormhumusu, 2 kelímky moučky, sáček a půl perlitu a půl sáčku keramzitu.
zajímavé názvy modelů, sem asi máslo ještě sem o nich neslyšel, ale jsem docela zvědavej,jak to bude vypadat, každopádně přeju hodně štěstí v pěstu a tolerantní sousedy
Mno, uvědomil jsem si, že bych to měl trochu upřesnit. Používám info z threadu IqTyq - Erdbeer. Od něho se tahle genetika, byť nepřímo, dostala i ke mně.
Purpurea Ticinensis IBL (oficiální popis)
Tato odrůda byla selektivně kultivována a šlechtěna Felixem Kautzem z Owls Productions Seedbanky od roku 1988.Původní semena dostal od jedné německy hovořící Švýcarské damy, žijící ve vysokohorské Alpské vesnici.Pěstovala ji tam po dekády, prý pro okrasné účely.Felix byl ohromen výkoností kytek z těchto semen.Tato odrůda je velmi ranná, všechny rostliny byli zralé v polovině září.Všichni jedinci vykazují extrémně fialové stonky se zeleno fialovými květy. Jde o nejlépe aklimatizovanou Švýcarskou odrůdu, kterou Breeder Steve označil jako “fantastický komerční outdoor”.Je velmi silná a soběstačná s minimálnimi nároky na hnojiva a s extrémní odolností vůči plísním.Účinek není debilizující, je ideální pro lidi kteří rádi kouří při práci.Rostliny byli každý rok testovány v různých nadmořských výškách až po 1300 m.n.m.Květy lze bez problému dlouhodobě skladovat a po několika měsících mají opravdu znatelně jemnější chuť.Vůně je na půl cesty mezi pikantní a kořeněnou.Roste dobře také indoor, sice pouze s průměrným výnosem ale lze ji slidit již po 40 dnech květu !
Pure Swiss Strawberry Erbeer (aka Fraise, Fragolla, Swiss Strawberry, Earth Berry)…uvedla na švýcarský trh klonů malá firma CANNATECH, na jejichž stránkách se lze dočíst, že původní řízek věnovala hlavnímu breederovi (l’Alchimiste) 40ti letá, německy mluvící Švýcarka, jež se za svobodna jmenovala Erdbeeri.Mělo by jít o velmi aklimatizovaného hybrida Afghani x Dutch Skunk (podobně jako např. Hollands Hope).Od chvíle, kdy vyhráli v roce 2000 swiss cannacup, se Erdbeer stal velmi oblíbený a většina švýcarských seedbank s ním pracuje (greenhornet.ch, bluehemp.ch, cannabis-helvetica.ch…) (IqTyg)
Před chvílí jsem slečnám uloupil duši. Jejich setrvání na balkóně je nejisté. Bože, kdy se bude dát v ČR pěstovat legálně? Absurdní právní rámec + nejistota ohledně sousedů mě neskutečně jebou.
Na prvních dvou je Pure Swiss Strawberry
Na druhých Purpurea Ticinensis
Kytky jsem dneska (27.5) přesunul z balkónu pryč. Fakt, že na balkón vidělo tolik lidí mě neskutečně deprimoval. Vždycky, když jsem je zalíval, nebo postřikoval, připadal jsem si, jako by se na mě dívali všichni sousedi. Paranoia rules.
Momentálně mám klid a jsem za něj rád.
Tak, kytky jsem přenesl z balkónu, z těch slunečních lázní (thx papajo za trefný spojení), dolů pod balkón. Slunce tam sice nesvítí tak dlouho, jako nahoře, nicméně i tak je to dle mého názoru dostatečný. Navíc až vyrostou, tak schytají slunka ještě o trochu víc.
Purpureu, na první fotce, jsem trochu zohýbal (asi ve stejné fázi, jako minule A11xMTF - ostatně vzhledově jsou si dost podobný), uvidíme, co z ní vyleze.
Strawberry jsem trošku upravil listoví, aby šlo na výhony víc světla - je to spíš zbytečnost, ale když už jsem tam stál s těma kolínkama... che. Oproti PT roste pomaleji, za to má pěkně mohutnej stonek.
A nakonec jahoda skutečná. Jahodová sezóna v plném proudu
P.S. Hnojím Plagronem Grow, stříkám Phytaminem + přidám (od středy) Bi-algeen - jak do zálivky, tak do postřiku.
Kytky opět změnily umístění. Tentokrát doufám nějakej čas vydrží. Jsou mezi rajčatama, takže jsou limitovány především dobou, po kterou rajčata budou růst a plodit. Umístění jsem změnil, protože jejich přítomnost na dvoře mohla budit zbytečně diskuse u některých návštěvníku na toto téma. Před některýma jsem je musel raději schovávat.
Mno, co novýho? Prakticky nic. Jedna kytka byla mírně napadena sviluškama, který jsem zničil postřikem. Momentálně čekám na Neem-oil od Plagronu, který se dá používat proti sviluškám i jako prevence, což je výborný.
Hnojím co to dá - 2/3 všech zálivek jsou s hnojivem. Stříkám phytaminem a bi-algeenem, ten občas přidávám i do zálivky společně s hnojivem. Frekvence minimálně 4x týdně.
Tak, dneska mně přišel neem-oil od plagronu, kytky jsem postříkal. Zároveń jsem si všiml, že na jedné staré jabloni, která už slouží spíše jako držak na různý věci, žije poměrně velký množství mšic. Řekl jsem, proč nevyzkoušet účinky neem-oilu přímo na nich.
Vzhledem k tomu, že se nejedná o chemický přípravek a ani nefunguje na bázi zadušení parazitů, předpokládám, že se bude jednat o dlouhodobější boj. Podle výrobce způsobuje hořkost rostlin = mšicím to nechutná, a zároveň neem-oil účinkuje jako antikoncepce = výrazné snížení schopnosti reprodukovat se.
Samice mšicí žijí 7 - 21 dní a za svůj život jsou schopny vyprodukovat 50 - 250 dalších samiček.(zdroj: greenhome.cz). Takže by mělo docházet k postupné redukci kolonie, kterou obhospodařuje množství mravenců, během 3 týdnů. Průběžně budu fotit stav.
První fotka je hned po postříkání (zhruba 10minut) a bude sloužit jako základna s níž budu porovnávat výsledky mé intervence.
Důvodem tohoto experimentu je především snaha zjistit, zda neem-oil, který je poměrně drahá záležitost, účinkuje a případně zjistit jeho limity (v jaké fázi se vyplatí spíš chemie). Když se naskytla tahle příležitost, proč neověřit pravdivost sladkých slov výrobce a distributora
Zdravím,
menší aktualizace obsahu. S jednou kytkou mám docela problém s listama - žloutnou. Mám za to, že se jedná o nějakej problém s PH. Proto zalívám jen vodou s vápencem. Nicméně, vzhledem k tomu, že jsem s kytkama nikdy žádný problémy neměl, jedná se jen o odhad naslepo. Pokud je tady někdo, kdo by mohl poradit, čím to, že listy takhle žloutnou, nechť se ozve. Budu velmi vděčnej.
No stříkat kytku a strom je přeci jenom rozdíl
Ja mám dobrou zkušenost s čistym neem olejem od nějaké německé firmy,lahvička 10ml za tušim 200Kč z g-shopu v Cimburkově ulici.
Chce to opakovat to jo,ale asi nezničíš nikdy všechny.
Zase se to dá použít jako záchaná brzda v pozdní fázi květu,když už se chemky nedaj použít(můj případ).
Pozoroval sem,že to zabilo plíseň na povrchu substrátu,stříkat plesnivý palice jsem,ale zatim nezkoušel.No,ale myslim,že s tim stromem to je blbost,když má tak málo listů a nemůže nasáknout dostatek látky.
pexeson: Mno, já si třeba myslím, že těch listů má dost na to, aby neem-oil přijal. Zvlášť když to stříkám rovnou na ně.
Ale samozřejmě je to z mé strany jenom spekulace, nic víc. Spíš mě trápí ty žlutý listy.
čau, já používám Biool na mšice. Zatim sem se nesetkal s tim že by selhal, u mě má 100% účinost už po prvním střiku. Po pár dní aplikuju druhej slabší, ale ten už je jen pro pocit
je to jen olej z řepky. cca 50Kč a mám ho už 5let a dlouho ještě mít budu
Ač se snažím, nejsem schopnej stromek stříkat v pravidelných intervalech. Takže místo třetího dne, jsem se k tomu dostal až pátý.
Mšicí razantně ubylo, viz. obrázek.
foto 27.6.08
Kytky zatím nefotím, jedna z nic mně pořád dělá starosti. Žloutnutí už není tak razantní, ale pořád "je". Stále pouze voda + dol. vápenec (přisypanej na povrch substrátu a ve vodě)
Přináším pár fotek. Kytky moc nerostou. Navíc Strawberry (foto 1 + 2) snad začíná kvést a je nějak zaseklá. Purpurea (foto 3) nadále žlutá. Zkouším peroxid vodíku do zálivky, ale zatím bez viditelných výsledků.
Poslední fotka (foto 4) je stav mšic. Strom jsem nějaký čas nestříkal, abych zjistil, zda se mšice vrátí. Vrátily. Takže je nechám trochu rozmnožit a po té znovu aplikuji postřik, abych zjistil, zda je skutečně účinný.