Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » Základní tipy pro začátečníky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
Salabanzi
Nový Člen

Karma uživatele Salabanzi - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 129

Čau, jsem tu nový, pěstuju 3 roky outdoor, nyní si stavím skřín a rád se svámi podělím o moje zkušenosti a také bych rád získal i ty vaše...

Old Post 04-01-2006 v 18:14 PM
Salabanzi je offline   Profil uživatele Salabanzi   Find more posts by Salabanzi   Foto galerie člena Salabanzi   Click here to Send Salabanzi a Private Message   Add Salabanzi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sokol
Nový Člen

Karma uživatele sokol - 44% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 130

taky bych chtěl vědět jak to s těma kvasnicema je hasičák nemám ale kvasnice mi připadaji lepší aspon co se týče toho když u kytek dlouho nejsem tak se to zauhličuje samo poradí někdo pokud možno podrobně a o jaký druh kvasnic jde ? dik

Old Post 06-01-2006 v 01:10 AM
sokol je offline   Profil uživatele sokol   Find more posts by sokol   Foto galerie člena sokol   Click here to Send sokol a Private Message   Add sokol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cocoNut
Stálý Člen

Karma uživatele cocoNut - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 131

thanks for the info cheef

Old Post 21-01-2006 v 14:44 PM
cocoNut je offline   Profil uživatele cocoNut   Find more posts by cocoNut   Foto galerie člena cocoNut   Click here to Send cocoNut a Private Message   Add cocoNut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Nový Člen

Karma uživatele Diana - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 132

souhlasim s tebou..

Old Post 26-01-2006 v 22:27 PM
Diana je offline   Profil uživatele Diana   Find more posts by Diana   Foto galerie člena Diana   Click here to Send Diana a Private Message   Add Diana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Nový Člen

Karma uživatele Diana - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 133

jééé já to spletla, nechtěla jsem napsat, ze souhlasim....delam spoustu veci jinak.Jsem tu poprve, trochu zmatena.......tak sorry zaten prispevek.....chtela jsem reagovat a neco jineho a to jako muzu mluvit takhle verjne?

Old Post 26-01-2006 v 22:32 PM
Diana je offline   Profil uživatele Diana   Find more posts by Diana   Foto galerie člena Diana   Click here to Send Diana a Private Message   Add Diana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarrnaa
Stálý Člen

Karma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 412  

Obecné Re: Pěstitelské prazáklady Příspěvek č. 134

citace:
Původní příspěvek od KABUTO
Pěstitelské prazáklady

2) vnitřní faktory podmíněné dědičnou informací
-to je snad jasný,jde o genetickou informaci,opravte mě jestli se mýlím,ale myslím že se přenáší i info o např.prostředí v kterém byla předchozí generace pěstována.
Genetika může být ovlivněna třeba nevhodnou teplotou,hnojením nebo jinýmy stresy.

Proto je důležitý si pošéfovat pořádnou genetiku se známou historií




No celý příspěvek je dost informativní a zaslouží K+. Mám výhrady pouze k té genetice. To co tam píšeš je lamarkismus... vědecký omyl devatenáctého století. Co je zapsané v genech je zapsané v genech- není možný přepis z proteinů zpátky do DNA Takže žádná rostlina nezíská ani nezmění vlastnosti vnějšíma podmínkama(tedy tím kde rostla se nepřenáší žádné info . Samozřejmě máš pravdu v tom, že je třeba sehnat dobrou odrůdu, ale právě proto, že je to hybrid s pevně danou DNA. Samozřejmě se může stát, že třeba rostliny navyklé na dejme tomu velké vlhko budou mít potomky ze semínek, kterým se nebude dařit v suchém vzduchu... to je ale tím, že ve fenotypu se neprojevují všechny geny uložené v rostlince - jsou to prostě výkyvy v přizpůsobivosti hotových rostlinnek. Ta "známá" historie se ověřuje proto, jestli předci měli ty správné vlohy abys měl jistotu, že ti někdo nedal technické konopí

Teď se trochu rozepíšu čím se doopravdy kultury oslabují. Jelikož rostlinám narozdíl od nás nevadí, že můžou být triploidní(mají tři sady chromozomů po vícenásobném pokřížení) nebo i víceploidní je jasné, že nejsilnější jsou hybridi(pokud je účinek "genu pro THC" kumulativní, tak hybridi ho mají nejvícekrát nakopírovaný a to zvyšuje jeho obsah). Jediné co tedy kultury oslabuje je pohlavní rozmnožování - tedy pomocí semen. Je to tím, že u potomku kvalitních odrůd se snižuje zmnožení chromozómů a kombinují se nově geny - tím pádem mají méně kopijí "genu pro THC" nebo se rozmnožují náhodně což se samozřejmě projeví na obsahu. Proto se například brambory nemnoží jinak než vegetativně(tedy klonováním) aby se zachovaly vlastnosti kultur. Při pohlavním rozmnožování totiž dochází ke kombinaci genů a tak se vlastnosti dost zamíchají a sníží se výnos... pokud tedy nejste genetici nebo šlechtitelé, kteří umí vybrat ty správné exempláře pro křížení, tak se vám to většinou nějakým pomnožením doma oslabí.

A co z toho vyplývá?

SEHNAT SI NĚJAKÉHO HODNĚ KVALITNÍHO HYBRIDA A POKUD NECHCEME, ABY BYL NĚJAKÝ NEPŘEDVÍDATELNÝ VÝVOJ U DALŠÍCH GENERACÍ(A PŘÍPADNÝ POKLES OBSAHU), DĚLEJTE TO CO U BRAMBOR, ROMNOŽUJTE TRAVKU VEGETATIVNĚ - POUZE(!) ŘÍZKOVÁNÍM. NA DRUHOU STRANU CO BY TO BYLO ZA PĚSTITELE, KTEŘÍ BY NEEXPERIMENTOVALI, TAKŽE MŮŽETE ZKUSIT VYBÍRAT PODLE KONKRÉTNÍCH VLASTNOSTÍ VHODNÉ EXEMPLÁŘE PRO VYTVOŘENÍ JEŠTĚ LEPŠÍCH JEDINCŮ.... AKORÁT JE TŘEBA ZNÁT MENDELOVSKÉ ZÁKONY A TO, ŽE AŽ Z POMĚRŮ V POTOMCÍCH DRUHÉ GENERACE POZNÁTE, KTERÉ Z TĚCH PŮVODNÍCH JSOU VLASTNĚ VHODNÉ PRO DALŠÍ KŘÍŽENÍ A ZLEPŠENÍ VLASTNOSTÍ. A PAK MÍT TROCHU ŠTĚSTÍ A TIPNOUT PODLE VNĚJŠÍCH ZNAKŮ TY SPRÁVNÉ VLOHY.

Přeji hodně zdaru a omlouvám se pokud jsem přesáhla rámec téhle diskuse... tedy jestli jsem OT

Naposledy upravil Tarrnaa 17-03-2006 v 09:37 AM

Old Post 17-03-2006 v 09:28 AM
Tarrnaa je offline   Profil uživatele Tarrnaa   Find more posts by Tarrnaa   Foto galerie člena Tarrnaa   Click here to Send Tarrnaa a Private Message   Add Tarrnaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paradize22
Nový Člen

Karma uživatele paradize22 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 135

zdrawím fšecky lidičky na tomto sup.serweru...budu se snažit být dobrým členem tejto comunity.newím estli budu něc.kupowat=)ale fšecí už o was wííí....potřebowal bych eci tu nahodou není miky.mouse pač potřebuju nějaké infor.o tych jeho 2x20w...pač to ci tagy skusit..diky šem..

Old Post 22-03-2006 v 10:23 AM
paradize22 je offline   Profil uživatele paradize22   Find more posts by paradize22   Foto galerie člena paradize22   Click here to Send paradize22 a Private Message   Add paradize22 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kikukisek
Stálý Člen

Karma uživatele kikukisek - 58% PěstitelskáKarma uživatele kikukisek - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 136

Ahojky Už jsem tu pár dní a nějak jsem pozapomněla se tady trošku uvést Takže jsem v pěstování jsem naprostý amatér a jsem na úplném startu. Zatím si pročítám rady a čekám až seženu konečně nějaký semínky a budu to moct rozjet pěstování Takže btw: kdyby jste měli nějaký semínečka pro začátečníka, tak určitě budu moooc vděčná... Zatím papa a ať roste
peace

Old Post 02-05-2006 v 17:54 PM
kikukisek je offline   Profil uživatele kikukisek   Find more posts by kikukisek   Foto galerie člena kikukisek   Click here to Send kikukisek a Private Message   Add kikukisek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marino#1
Nový Člen

Karma uživatele Marino#1 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 137

Zdravím all Growers,jsem tu v podstatě novej,ikdyž Grower znám docela dobře a dlouho tak registraci jsem si nechal až na tu pravou chvilku která si myslím nadešla až ted,menší info o mě:mé pěstování se zaměřuje spíše na outdoor a zatím jsem tomu už 6let věrnej a budu se snažit tady k tomuhle tématu taky přispět co nejvíce zkušenostma a taky by se hodilo pár rad,těm méně zkušeným se budu snažit poradit a těm více zkušeným patří všechna čest!........tak zatím a ať to roste

Naposledy upravil Marino#1 08-05-2006 v 20:17 PM

Old Post 08-05-2006 v 19:55 PM
Marino#1 je offline   Profil uživatele Marino#1   Find more posts by Marino#1   Foto galerie člena Marino#1   Click here to Send Marino#1 a Private Message   Add Marino#1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blafuzokokos
Nový Člen

Karma uživatele blafuzokokos - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 138

cest sem tu uplne novej a hned se docitam takove dobre rady ,no vidim ze sem tu dobre . clanek moc gut ale v lampach chci teprve zacit tak musim nejprve poradne pocist nejake info.tak mne vemte pod sva kridla zatim cus blafuzo

blafuzo

Old Post 18-06-2006 v 20:32 PM
blafuzokokos je offline   Profil uživatele blafuzokokos   Find more posts by blafuzokokos   Foto galerie člena blafuzokokos   Click here to Send blafuzokokos a Private Message   Add blafuzokokos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamajcan
Nový Člen

Karma uživatele Jamajcan - 56% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 139

caues lidi sem tady uplne novej !!!chtel sem se sem mezi vas dostat driv!!!pestuju uz sest let out!!!a ted chci zacit s in!!!! vsechno mam odtud nastudovany!!!je to super stranka ale jeste to tu nak nepobyram kde si co psat atd!!!!tak snad to nak pochytim za chvili!!!

Old Post 27-06-2006 v 17:23 PM
Jamajcan je offline   Profil uživatele Jamajcan   Find more posts by Jamajcan   Foto galerie člena Jamajcan   Click here to Send Jamajcan a Private Message   Add Jamajcan to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jamajcan! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamajcan
Nový Člen

Karma uživatele Jamajcan - 56% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 140

nepomohl by mi nekdo !!!!???shanim tak dva modylky do skrine!!!a chtel bych aby to byly 100% samicky!!! a nemam kontakty na sehnani rizecku!!!tak jestli by mi nekdo poradil nebo rovnou sehnal!!!nebo podaroval!!!budu vam vdecnej!!!!a zavazanej!!!

Old Post 27-06-2006 v 17:30 PM
Jamajcan je offline   Profil uživatele Jamajcan   Find more posts by Jamajcan   Foto galerie člena Jamajcan   Click here to Send Jamajcan a Private Message   Add Jamajcan to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jamajcan! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
k.o.h.o.u.t.
Stálý Člen

Karma uživatele k.o.h.o.u.t. - 46% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 141

S těma listama : Stříhám ty největší eště před tím než kytku vytrhnu/uříznu ze země ( aby palice dostali co největší nálož slunka)
potom ( záleži na velikosti zklizně) odtrhávám od nejvěších po nejmenší u palic a hurá pomalu sušit po kartáčích ..

za ty roky na growru moc prispevku tu nemam ..to pro to ze uz je tu stejne vsechno napsane 2x :]

Old Post 27-06-2006 v 20:26 PM
k.o.h.o.u.t. je offline   Profil uživatele k.o.h.o.u.t.   Find more posts by k.o.h.o.u.t.   Foto galerie člena k.o.h.o.u.t.   Click here to Send k.o.h.o.u.t. a Private Message   Add k.o.h.o.u.t. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salieri
Stálý Člen

Karma uživatele Salieri - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 142

pises to zajimave mas to dobre skusim se tim ridit

Old Post 11-08-2006 v 00:24 AM
Salieri je offline   Profil uživatele Salieri   Find more posts by Salieri   Foto galerie člena Salieri     Add Salieri to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dagoth
Nový Člen

Karma uživatele Mr.Dagoth - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 143

Zpět k sušení s/bez listí. Mám odzkoušené oboje, a jak je zřejmé, nejjednodušší je ostříhat předem. Jednak se listí lépe odstraňuje za čerstvé, rychleji a lépe rostlina prosychá a při zavěšení kořenem nahoru(jak jinak) listy částečně kryjou květy před hmyzem.
Don't walk on the grass, smoke it!

Old Post 11-10-2006 v 19:31 PM
Mr.Dagoth je offline   Profil uživatele Mr.Dagoth   Find more posts by Mr.Dagoth   Foto galerie člena Mr.Dagoth   Click here to Send Mr.Dagoth a Private Message   Add Mr.Dagoth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubikk
Nový Člen

Karma uživatele Kubikk - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 144

hehehe.......zajimaveeee

: jumper : : jumper : : jumper : : jumper : : jumper : : jumper : : jumper : diiiiiky caaaau : jumper : : jumper : : jumper : : jumper : : jumper : : jumper : : jumper :

Old Post 31-10-2006 v 16:08 PM
Kubikk je offline   Profil uživatele Kubikk   Find more posts by Kubikk   Foto galerie člena Kubikk   Click here to Send Kubikk a Private Message   Add Kubikk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2791030 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív