Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Schema - výroba uhlikoveho filtru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Bourak
Nový Člen

Karma uživatele Bourak - 12% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 9 

schema uhlikoveho filtru Příspěvek č. 1



schema uhlikového filtru jak to vidí Bourák
please comment..

[Edited by bourak on 19-04-2002 at 12:24 PM]

Old Post 17-04-2002 v 09:26 AM
Bourak je offline   Profil uživatele Bourak   Find more posts by Bourak   Foto galerie člena Bourak   Click here to Send Bourak a Private Message   Add Bourak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

taky bych chtel... Příspěvek č. 2

Hmm, presne ten samej problem taky . Uz to resim docela dlouho, mam i urcitou predstavu, jak by to melo vypadat - pokud se nenajde nekdo kdo to ma odzkouseny, poskytnu to sem ke konzultaci.

...the best is before

Old Post 18-04-2002 v 07:49 AM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bourak
Nový Člen

Karma uživatele Bourak - 12% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 9 

Re: taky bych chtel... Příspěvek č. 3

hod to sem... aspon se budeme moc vod neceho vodrazit.... ten filtr je v growshopech kurewski drahej a seriovej....

Old Post 18-04-2002 v 08:45 AM
Bourak je offline   Profil uživatele Bourak   Find more posts by Bourak   Foto galerie člena Bourak   Click here to Send Bourak a Private Message   Add Bourak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 4


taaak, vzhledem k tomu, ze nevim jak dostat obrazek do normalniho threadu, musim to dat sem... toliko omluva. pokud by se našel nějakej hodnej moderator, kterej mi v tom udela poradek, budu rad. Jinak se jedna o nakres uhlikovyho filtru k tematu "scéma uhlíkového fitru"



[Edited by cross on 18-04-2002 at 11:25 AM]

...the best is before

Old Post 18-04-2002 v 10:14 AM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 5


asi jste si vsimly, ze nejsem zadnej malir no, snad to bude pro predstavu stacit

poskytnu jeste jeden nakres, jedna se o problem, kdy napln uhli snizi ojem odsaveneho vzduchu a nastavaj problemy s teplotou...

Uz jsem tady hledal nekolikrat neco podobneho...nic moc jsem tu nenasel...(netvrdim, ze to tu neni) Nicmene urcite nekdo z groweru ma s tim nejake zkusenosti, pokud je sem poskytne budu mu mooooc vdecnej...
Rad bych se dozvedel, jakej vliv ma uhli na odtah, a co s tim delat, kolik gramu ho dokaze odfiltrovat prostor (najakej to by snad melo bejt konstantni???) atd... proste cokoliv k podomacku udelanymu filtru...
Kdyby ste to nekdo dokazal loupnout ty dva thready dohromady bylo by to super, nechce se mi tady zabirat misto...

...the best is before

Old Post 18-04-2002 v 10:16 AM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stingray
Nový Člen

Karma uživatele Stingray - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 5 

filtr Příspěvek č. 6

Čus lidi, zkouším teď uhlíkovej filtr na digestoř a zatím je to v poho. Stojí 250,- a je to taková netkaná látka. Dá se nastříhat a narvete jí kamkoliv - roura a pod.


Styg

Old Post 18-04-2002 v 10:43 AM
Stingray je offline   Profil uživatele Stingray   Find more posts by Stingray   Foto galerie člena Stingray   Click here to Send Stingray a Private Message   Add Stingray to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bourak
Nový Člen

Karma uživatele Bourak - 12% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 7

dik za schemata... koukam, že to řešíš radiálně.. to je imho dost neobvyklé... sesmolím co vim a taky to sem do pátku hodim..... mozná by se hodily naky pripominky...

Old Post 18-04-2002 v 10:44 AM
Bourak je offline   Profil uživatele Bourak   Find more posts by Bourak   Foto galerie člena Bourak   Click here to Send Bourak a Private Message   Add Bourak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 8

Abych to dopovedel... jako napln se necha pouzit krome aktivniho uhli (z H\droponie vujde kg asi na 200) taky filtry do vysavacu, digestori popr. pohlcovac pachu do lednicek. Vsechny jsou na uhlykovy bazi. U digestori je zajimava verze ve tvaru bubnu. Ale platis zbytecne ten plechovej obal ve kterym je to nasypany...

to Stingray:
jakym zpusobem to mas reseny? Uz jsem nad tim premejslel a jediny co me napadlo je srolovat to do odtahovy roury...co ty na to?
(mam i slozitejsi reseni tohohle napadu, al e v jednoduchosti je sila)

...the best is before

Old Post 18-04-2002 v 12:08 PM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stingray
Nový Člen

Karma uživatele Stingray - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 9

To Cross: Mám to normálně složený nadvakrát a ústí mi do toho roura s odtahem a zatim to funguje. Je to dobře prodyšný, takže s tím větrák nemá větší potíže.

To Cross: vůbec bych se to do tý roury nebál dát. ČUS


Styg

Old Post 19-04-2002 v 07:31 AM
Stingray je offline   Profil uživatele Stingray   Find more posts by Stingray   Foto galerie člena Stingray   Click here to Send Stingray a Private Message   Add Stingray to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 10

2bourak
Mas to pekne vymysleny (rozhodne to mas lip nakresleny), jestli jsem to pochopil spravne, mas vevnitr steny odtahovy trubky filtr. Podle nákresu to vypada, ze je tim fitrem jenom zuzena, ale jinak normalne pruchozi (nevim jestli se vyjadruju dost jasne, zkratka, kdyz do ni kouknes, je skrz ni videt, pordle nakresu to vypada, ze je fitrem zuzena tak o 1/4). Nevim, jestli to takhle bude fungovat.... kdyztak zkus (specialne pro ty pomalejsi ) to popsat trosku vic. Pokud je to tak jak jsem to pochopil, tak efektivita toho filtru asi nic moc nebude...

2stigray
mel bych na tebe par dotazu... Jak velikou mas skrin, co mas za svetlo, jaky pouzivas vetracky, jak moc tam mas to platno "naslapany" dik za odpoved

...the best is before

Old Post 20-04-2002 v 09:21 AM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bourak
Nový Člen

Karma uživatele Bourak - 12% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od cross
2bourak
Mas to pekne vymysleny (rozhodne to mas lip nakresleny), jestli jsem to pochopil spravne, mas vevnitr steny odtahovy trubky filtr.


- presne tak, je to uvnitr trubky - quli prostoru

Podle nákresu to vypada, ze je tim fitrem jenom zuzena, ale jinak normalne pruchozi (nevim jestli se vyjadruju dost jasne, zkratka, kdyz do ni kouknes, je skrz ni videt, pordle nakresu to vypada, ze je fitrem zuzena tak o 1/4). Nevim, jestli to takhle bude fungovat.... kdyztak zkus (specialne pro ty pomalejsi ) to popsat trosku vic. Pokud je to tak jak jsem to pochopil, tak efektivita toho filtru asi nic moc nebude...

- je to vlastne redukce. je to strčený v rouře, pak to přechází na nějakou polovinu průměru..... to je aktivní plocha... vzduchu, který projde přes uhlí pak dál odchází trubkou ven ke mřížce - vyhoda je, že ten filtr není wůbec vidět, přitom je dostupnej k výměně uhlí atd... účinnost je srovnatelná s filtrem 160m3/h z hydroponieplus.... naopak horší účinnost lze očekávat u uhlí, kerý zabalíš do prodyšný látky a narveš ho do roury - jak tu taky někdo radil - ale musíš si uvědomit, že dyž to takhle uděláš tak se bude jednat o přímej vzduchovej odpor vůči ventilátoru. Tohle je samozřejmě taky odpor, ale regulovanej a elegantní...

Old Post 22-04-2002 v 10:15 AM
Bourak je offline   Profil uživatele Bourak   Find more posts by Bourak   Foto galerie člena Bourak   Click here to Send Bourak a Private Message   Add Bourak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 12

hmm, uz v tom mam trochu jasnejc. Jeste by me zajimal jeden udaj. prostrdkem filtru mas nicim nebranenej prurez, furt si myslim ze ti tamtudy bude unikat aroma kytek. Jak bude ten pruzor sirokej?

...the best is before

Old Post 22-04-2002 v 12:24 PM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bourak
Nový Člen

Karma uživatele Bourak - 12% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 13

ne, tak to neni...... vsechen vzduch de pres uhli..... v tom je alfa omega tyhle mašinky.... ten prostredek je plnej - zadelanej - ale da se odšroubovat, aby jsi mohl vyměnit uhlí...... vzduch prochazi dovnitř roury, pak přes uhlí na obvodu a rourou ven.........

Old Post 22-04-2002 v 13:22 PM
Bourak je offline   Profil uživatele Bourak   Find more posts by Bourak   Foto galerie člena Bourak   Click here to Send Bourak a Private Message   Add Bourak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cross
Stálý Člen

Karma uživatele cross - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 62 

bingo:D Příspěvek č. 14

Faaajn, taak uz jsem to pochopil i ja. Mas to dobre vymysleny, dej vedet az to budes mit postaveny (pokud budou nejaky fotky....rad se kouknu). Ja sam budu muset zvolit jednodussi reseni, ale pokud se neukaze 100% ucinne, tak se do toho pustim taky. Az to bude aktualni, doufam, ze uz to budes mit odzjouseny. caaau

samo K+

...the best is before

Old Post 22-04-2002 v 14:24 PM
cross je offline   Profil uživatele cross   Find more posts by cross   Foto galerie člena cross   Click here to Send cross a Private Message   Add cross to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pála žáhí
Stálý Člen

Karma uživatele pála žáhí - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 15

Nazdárek zajímalo by mě, jestli ste někdo odzkoušel uhlíkový filtry určený pro kuchyňské digestoře.

Poctivě sem to tady prohledal, ale nenašel žádnou osobní zkušenost jenom samý ,,šlo by". A to se docela divim, protože cenovej rozdíl oproti ,,profi" filtrům je obrovskej.

Obávám se toho, že nebude dostatečně účinej a taky toho že bude mít velkej odpor a ty Sunony(viz. níže) to pořádně neodvětraj(1m x 1,2m x 1,5m-400W-Aquaplant).Jejich ceny začínaj od 150kč do 400kč a dneska sem si vyhlídnul jeden za 290kč(Baumax), je to obdelník cca.24cm x 22cm, dal bych ho na strop pěstírny a šoupnul na něj dva větráky(Sunon-182m3/h-350kč), jeden by to tahal od stropu a druhej by pomocí alu-flexo roury nasával od sínítka.

Poraďte zkušenějšíí! Díky předem za pomoc

Old Post 17-09-2002 v 20:45 PM
pála žáhí je offline   Profil uživatele pála žáhí   Find more posts by pála žáhí   Foto galerie člena pála žáhí   Click here to Send pála žáhí a Private Message   Add pála žáhí to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stalker
Stálý Člen

Karma uživatele Stalker - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 20 

docela to funguje Příspěvek č. 16

Zdar,

použil jsem tyhle uhlíkové filtry u svojí skříně... jednoduše jsem za větráky, které odvádějí vzduch ze skříně umístil čtverec, který jsem vystřihnul z velkého kusu filtru do kuchyňské digestoře. Nemůžu říct že by jsem se zbavil pachu na 100 % ale několik pozitiv jsem zaznamenal.

1. na daném filtru se zachytává prach ze skříně... po 3 týdnech jsem je měnil a byli řádně zasraný

2. vůně kytek byla snížená tak o 80 %. Poznal jsem to podle toho když jsem skříň otevřel... :-) vždy se na mě vyvalila omamující příjemná vůně. V bytě to bylo cítit minimálně skoro vůbec. V pokoji kde skříň je jen tak decentně.

NEGATIVUM: jelikož jsem tenhle filtr umístil hned za větrák podstatně se snížila průchodnost vzduchu což je logické.

Hulíme proto, abychom si vzpoměli na věci, které jsme dělali, když jsme byli zhulený.

Old Post 23-11-2002 v 12:15 PM
Stalker je offline   Profil uživatele Stalker   Find more posts by Stalker   Foto galerie člena Stalker   Click here to Send Stalker a Private Message   Add Stalker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-06-2012 - Domácí výroba pachového filtru. - 13 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0119430 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív