Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » #2 | 100W SON-T | K2 | coco | B'cuzz
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

#2 | 100W SON-T | K2 | coco | B'cuzz Příspěvek č. 1






Zdravím,
toto je můj první thread tady na Groweru tak prosím buďte shovívaví . Váhal jsem jestli mam založit thread o svém growu, ale pak sem si řekl, že 100W tu moc k vidění není (čím to?).
Asi bude snadné uhodnout kde jsem se inspiroval takže tady máte nějaké indicie:
Box: homemade skříň 40x40 cm vysoká 90cm
Světlo: 100W SON-T s homemade stínítkem (parabola |Fd|=10cm)
Ventilace: odtah od výbojky pomocí koupelnového ventilátoru + jeden PC 80x80 na ofuk, přítah pasivní

Obyvatelstvo: 3x K2 - řízky od člena guerilla za které tímto děkuji! Jednat s ním nemůžu nic než doporučit.
Médium: 75% BN coco cihla + 25% co zbylo z předchozího growu (kompost, keramzit, perlit, substrát pro sukulenty)
Hnojiva: zatím jen Atami (B'cuzz) Coco A+B a časem možná koupím něco na květ.

Naposledy upravil Fill 02-01-2008 v 16:22 PM

Old Post 11-12-2007 v 16:43 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Ahoj jela jsem uz jeden grow a hodne se poucila,ted jedu druhy.K vysce rostlinek asi toto ,nenech je vyrust vice jak 20cm protoze ti to ta 100W zarovka neprosviti.Spise je zen do stran s vice vrcholky a nizke.Ja mam 3ks zarovek setrivek Nurturelight 125W a mela jsem rostlinky 40cm a pekny husty palicky jenom tak do 20-15cm,ostatni uz ridke.Uzij kolinka za "kacku" jedno a udelaji ti moc prace.Cim zvlhcujes? ja jsem na to taky tak nejak kaslala a kytickam se to moc nezdalo, male listky a moc toho taky nebylo.Vlhkost je dulezita a tak jsem musela taky koupit zvlhcovacku a ted mam krasnych 70% oproti 40%.Tak malo asi bude dobre na dobu v kvetu ale ne na rustovou dobu,a to mi ver.Zatim mej se a at ti to slape.
Zajima te moje bedynka? : http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=31522

Old Post 11-12-2007 v 17:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chudyjirka
Nový Člen

Karma uživatele chudyjirka - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 3

A kdes nechal kondenzator na jalovej proud

Old Post 11-12-2007 v 18:22 PM
chudyjirka je offline   Profil uživatele chudyjirka   Find more posts by chudyjirka   Foto galerie člena chudyjirka   Click here to Send chudyjirka a Private Message   Add chudyjirka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 4

Taky už mam jeden pokusný grow za sebou. Výsledek byl sice nic moc ale zkušenosti mi z něho zůstaly. Kolínka už mam přípravené, kytí budu samozřejmě roztahovat hodně do šířky, nebo se aspoň pokusím, uvidim jak mi to pujde
Ad. vlhkost- zvlhčuji jen rozprašovačem, vím že je to hodně nedostatečné ale obsah mojí peněženky je taky celkem nedostatečný tak zvlhčovačku kupovat nebudu.
Kondenzátor jsem nepořizoval protože jalový proud u 100W nebude nic strašného.
Jinak díky za komenty!

Old Post 11-12-2007 v 19:17 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sk-at-er
Stálý Člen

Karma uživatele sk-at-er - 95% PěstitelskáKarma uživatele sk-at-er - 95% PěstitelskáKarma uživatele sk-at-er - 95% PěstitelskáKarma uživatele sk-at-er - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 5

mas to hezky!ale vyměnil bych tu folii za topeni za neco poradnyho, co fakt odrazi...chvili sem to pouzival a brzy vymenil za folii z GS - zkus to dat pred svetlo a uvidis jak to prosvita!!takze jestli bude odraz 60% tak je to moc protoze to ma odrazet teplo a ne svetlo...

Old Post 11-12-2007 v 20:22 PM
sk-at-er je offline   Profil uživatele sk-at-er   Find more posts by sk-at-er   Foto galerie člena sk-at-er   Click here to Send sk-at-er a Private Message   Add sk-at-er to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 6

Fill:

Rozhodně hnoj, alespoň 1/2 koncentrací !!! Holky to zvládnou a mají rády "žrádlo" Na pytlíky zapomeň, může se ti objevit plíseň, nehledě na to, že se mohou spálit listy (voda funguje v podstatě jako lupa), jelikož ten pytlík časem slehne a dotýká se listů. PET lahve by šly, ale stejnak by neměly být listy v kontaktu s něčím, na čem je voda a není tam cirkulace vzduchu (platí to už u řízků, kde to má za důsledek případné uhnívání). A takové opatření bych aplikoval max do 1. týdnu od zasazení. Jakou tam máš momentálně cca vlhkost? Mimochodem, odstřihni ty uschlé čepele listů, zbytečně jim ubírají na síle.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Naposledy upravil guerilla 12-12-2007 v 14:46 PM

Old Post 12-12-2007 v 14:37 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 7

už hnojím:
1.-4. den jen voda
5. a 6. den 0,3ml/l A&B
7. a 8. den 0,5ml/l
a dnes dám 0,75ml/l
takže mají pěkně pomalý rozjezd
Vlhkoměr nemam takže nemám zdání jaká je vlhkost, ale donutili jste mě se zamyslet nad zvlhčovačkou. Kupovat rozhodně nebudu ale už mam skoro hotovou homemade- jak jinak uvidim jak si povede.
Listy sestříhám. Díky za rady.

Old Post 12-12-2007 v 17:13 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 8


Tak dávám sem nákres zvlhčovačky, kterou jsem včera narychlo udělal ze 2 PETláhví, fontánového čerpadýlka a PC větráku.
Čerpadlo žene vodu rozvodem tak, aby stékala po stěnách horní PETky a kapala zpět do zásobníku, vším je proháněn vzduch, který je nasáván od výbojky takže jeho teplota napomáhá odparu vody a navíc se tím zchladí. Voda je potřeba doplňovat každých cca 6 hod. Výkon asi nic moc, ale lepší než miska s vodou a toaleťák. Každopádně kytky už vypadají celkem blaženě.

Old Post 13-12-2007 v 15:08 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 9




OK, budu se snažit ji nahradit folií z Gshopu, ale jet do PHy jen pro metr folie se mi nevyplatí stejně jako ji objednat z netu tak uvidim.
Holky se konečně pořádně rozjely v růstu, dělají mi radost . Co myslíte, mám je už zastříhnout FIMem (teď mají 5, nebo 6 pater)? Má to vůbec cenu u K2, když se tak pěkně větví?

-foto z 11. dne růstu

A děkuji za K+...všem.

Old Post 15-12-2007 v 09:38 AM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Upozornění Příspěvek č. 10

Tak jsem koupil tu ČB folii v GS a myslel jsem že to teda bude lepší. Nemyslím, že odrazí víc světla než to, co tam mám teď. To, že moje prosvítá a ČB ne, ještě neznamená, že ČB velký podíl světla nepohltí.

Měřil odrazivost někdo?
Má někdo něco víc než jen subjektivní názor?
Rád se přiučím.

PS.:
"Současná zrcadla jsou tvořena často tenkou vrstvou hliníku nanesenou na zadní stranu skleněné tabule. Protože vrstva je nanesena zezadu, je zrcadlo trvanlivější, za cenu o málo nižší kvality obrazu. Tento typ zrcadla odráží asi 95% dopadajícího světla." (zdroj česká wikipedie)
Kde se vzalo těch 60% ve FAQ?

Old Post 18-12-2007 v 16:57 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 11

Ano, z úhlu se tam ztratí víc světla, ale to budou procenta a ne 35%. Zrcadlo není vhodné spíš asi kvůli téměř nulovému rozptylu. Světlo je potřeba rozprostřít a to zvládá i folie za topení.

Old Post 20-12-2007 v 20:55 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 12




Zdravim,
tak posílám foto z 25. dne růstu. Byl jsem týden pryč, takže se o kytky starala máti. Bál jsem se, aby to vůbec přežily, ale nakonec vypadají docela dobře. Jen vyrostly trochu moc do výšky, tak jsem je zohýbal.
Na jednom listu se objevily skvrny viz. foto. Podle faq jsem to identifikoval jako důsledek špatného ph, čemuž se ani nedivim díky mé nepřítomnosti.
Usoudil jsem že už jsou na můj box velký ažaž, takže dnes v noci přepínám na květ

Old Post 29-12-2007 v 20:58 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 13


Prosím pomoc,
tohle se mi objevilo na vrchnim listu. Naštěstí jen na jednom. Plíseň? Přesvícení? (už jsou ty listy celkem blízko u výbojky). Co s tím?

Old Post 01-01-2008 v 17:15 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 14

Zdar,

jestli to na denním světle vypadá asi takhle, je to plíseň http://grower.cz/forum/showthread....7514#post637514 . Já to řeším kuprikolem. Zatim prohrávám, ale doufám, že je v působnosti jen jakási prodleva a nakonec boj vyhraju.

Měj se,
gue.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 01-01-2008 v 17:39 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Rekla bych ze jim davas malo dusikate hnojivo(zlute) a skvrny dela take nedostatek vapniku a nebo jak rikas Ph (do kysela),podle cervenych stonku to take vypada na malo fosforu,nedavas jim nejakou dietu?Krouti se ti jako me poprve - malo vlhkosti (rosit nestaci,nestaci a nestaci).To jak jsi pouzil "substrat z predchoziho growu" fuj a fuj ,zasolenou vyzilou pudu proto mozna to ?Ph? Mej se at se ti dari a dik za K+. Ps: 100w je fakt malo, jdi alespon na 200W RED setrivku a nebo 250W sodik.

Old Post 02-01-2008 v 00:26 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill
Stálý Člen

Karma uživatele Fill - 89% PěstitelskáKarma uživatele Fill - 89% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 16

Wow, MNAU děkuju za takový rozbor výživy . Přihnojm je teda ještě víc. Jinak s tim substrátem jsem to asi špatně formuloval. Minule jsem si ho namíchal cca 2x víc než jsem potřeboval, tak jsem ten zbytek použil tady. Ne že bych recykloval už použitou půdu.
Ty poškozené čepele listu jsem ostříhal a co nejdřív koupím ten kuprikol, kdyby se to objevilo znovu.
Dík za podporu.

Old Post 02-01-2008 v 12:21 PM
Fill je offline   Profil uživatele Fill   Find more posts by Fill   Foto galerie člena Fill   Click here to Send Fill a Private Message   Add Fill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8907850 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív