Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problémy s řezama , vysoké pH ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Problémy s řezama Příspěvek č. 1




Zdravím před týdnem a půl jsem si dovezl z Vídně pár řezů a já vůl jsem měl v matkárně plíseň a stejně jsem je tam dal. Nejdřív jsem je postříkal polyversem hned ten den co jsem je dal do matkárny, ale nezabralo to a plíseň napadla i řezy. Tedka v pondělí jsem koupil kuprikol a řezy jsem v něm vykoupal. Matky JH dostaly postřik. Snad se to lepší, ale na Euforii se mi objevily takové hnědé proužky a fleky na úplně horních listcích hlavního vrcholu. Ty byly už když jsem nasadil kuprikol, takže snad taky plíseň ale nejsem si jistý. Trošku to patro odrostlo a objevilo se to jak je vidět i na dalším patře nad tím víc postiženým. Viz foto 1 a 2.

Potom taky se mi zoubky listů otáčejí směrem dovnitř. Nevíte čím to může být? Jestli taky plíseň? foto 1 a nejvíc foto 3. Ty fleky na fotu 3 jsou kuprikol.

Jinak původně byly ve velkých rockwoolových kostkách a tedka jsem je přesadil do substrátu na pelargonie s perlitem. Zatím jsem nehnolil, pouze mají 1ml/ litr stimulaxu 2. Vlhkost po tom co se objevila plíseň tlačím dolů. Už je na 45% z původních 80-90%. Voda má PH 5,8-6

Všechno jsem tady vyfotil.

Budu moc vděčný za rady.

Old Post 12-10-2007 v 14:56 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caligula
Stálý Člen

Karma uživatele Caligula - 89% PěstitelskáKarma uživatele Caligula - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 2

ty jo, ty listy vypadjí jako nečím spálený, nějakou chemikálii tohleto sem videl na kytkách který ochcaval pec.. proste na tech lsitech je něco agresivního...
podle mě..

Old Post 12-10-2007 v 16:37 PM
Caligula je offline   Profil uživatele Caligula   Find more posts by Caligula   Foto galerie člena Caligula   Click here to Send Caligula a Private Message   Add Caligula to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 3

všude je to stejné. Kuprikol. 10g/2litry. Na vršcích ostatních řezů to ale není. A kupricol je oxid měďnatý.

Old Post 12-10-2007 v 17:02 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 4

No jak jsem tak nad tím uvažoval tak zas tak stejné to všude není. Liší se to odrudama. Mám tam 1 pětiměsíční matku Jack herrera, 1 dvouměsíční matku JH a potom 4 řezy (Euforie, Super Silver Haze, Double Dutsch, Speed queen). Takže každý může být jinak náchylný na popálení chemkou.

Old Post 12-10-2007 v 21:00 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caligula
Stálý Člen

Karma uživatele Caligula - 89% PěstitelskáKarma uživatele Caligula - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 5

Hm, tak jim treba dej ještě nějakej čas než se aklimatizujou.. Jestli je tam treba něčím stříkali třeba nějakou prevencí proti škůdcum a nebo necím takovým tak to proste nemuselo dobre reagovat s tím Kuprikolem..
fakt je mi to zahadou, bouzel ale nejsem botanik abych ti presne rekl co to j za problém...

Old Post 13-10-2007 v 07:10 AM
Caligula je offline   Profil uživatele Caligula   Find more posts by Caligula   Foto galerie člena Caligula   Click here to Send Caligula a Private Message   Add Caligula to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 6

Cau, hele Kuprikol50 sem taky pouzival venku i indoor, ale daval sem 2g/0,5l rekl bych, ze si udelal silnou koncentraci na tak mlady rezy, jinak bych spis rekl, ze by to krouceni listu mohlo udelat blby PH, ale to mas asi dobry, jak pises, tak nevim, chce to tak tyden pockat a uvidis. Jo a doufam, ze ty kytky si nestrikal, kdyz svitila lampa, kapky sou pak jako lupa a popali listy, ale to asi vis, at se dari Budu sledovat

Old Post 13-10-2007 v 08:11 AM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caligula
Stálý Člen

Karma uživatele Caligula - 89% PěstitelskáKarma uživatele Caligula - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 7

taky si myslím že to bude ta chemie..

Old Post 13-10-2007 v 08:34 AM
Caligula je offline   Profil uživatele Caligula   Find more posts by Caligula   Foto galerie člena Caligula   Click here to Send Caligula a Private Message   Add Caligula to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 8

EC zdrojové vody nevím. Mám ji ze studny a měřák nemám. Stříkal jsem to za světla ale z mojí zkušenosti se ta lupa může udělat až tak u čtyřkila. Na jaře jsem jel 100W skříň a úplně v poho. To popálení by bylo na všech řízkách a né jenom na jednom.

Old Post 13-10-2007 v 09:37 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caligula
Stálý Člen

Karma uživatele Caligula - 89% PěstitelskáKarma uživatele Caligula - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 9

Já Ecéčko osobne vživotě nehlídal a uplně bez problémů... Takze si nemyslím že by to EC delalo tkaový haluze co mas ty.. Asi hold budes muset zkusit pokus omyl... Nebo přemýšlej co si vsechno s tema kytkama delal a jestli si nahodou něco neudelal nebo nezapomnel na neco co by jim mohlo takhle ublížit...
Jinak hodne štěstí, rozohdne dej vědět jak to s tebou dopadlo.. sem zvedavej jestli se to zlepší..

God is Love

Old Post 13-10-2007 v 09:47 AM
Caligula je offline   Profil uživatele Caligula   Find more posts by Caligula   Foto galerie člena Caligula   Click here to Send Caligula a Private Message   Add Caligula to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 10

asi to vypadá na to spálení chemkou jenom. ukazuje se další patro a tam už to skoro vůbec není. Vlhkost dneska byla už jenom 35% tak na všechny řezy co se ještě vešly pod sáčky jsem je dal. Euforie a Speed queen jsou už ale moc velké tak ony je na sobě nemají. Tu vlhkost budu takhle dole držet ještě pár dnů a kvůli Jack herrerům. Ty měly plísně hafo, tak at se plíseň pořádně potrápí a potom ještě jednou JH postříkám proti plísni. Dneska jsem si koupil ještě Previcur tak ho asi pro změnu zkusím.

Old Post 13-10-2007 v 12:37 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 11

Tak plíseň jsem zničil, ale okraje čepelí se mi pořád otáčí nahoru i když to jsou už nové výhonky co nejsou zasažené kuprikolem.
Mrkněte na fota a zkuste poradit co s tím.

Old Post 23-10-2007 v 21:37 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 12






Tak plíseň jsem zničil, ale okraje čepelí se mi pořád otáčí nahoru i když to jsou už nové výhonky co nejsou zasažené kuprikolem.
Mrkněte na fota a zkuste poradit co s tím.

Old Post 23-10-2007 v 21:59 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 13

no já spíš co jsem našel tak to bude teplotníma šokama. Studená noc. Zítra přidám další žárovku na svícení a uvidím jak se to zlepší.

Old Post 24-10-2007 v 21:18 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
muscaria
Stálý Člen

Karma uživatele muscaria - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 57 

Příspěvek č. 14

Mě todle dělaj kyti když mam moc velký EC.

Old Post 15-11-2007 v 08:45 AM
muscaria je offline   Profil uživatele muscaria   Find more posts by muscaria   Foto galerie člena muscaria   Click here to Send muscaria a Private Message   Add muscaria to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 15

tím to není určitě ale už jsem na to asi přišel. Změřil jsem PH půdy a bylo 7,4. Tedka už dávám vodu PH 5,5 at se to srovná a zdá se mi, že se to zlepšuje.

Old Post 22-11-2007 v 10:51 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
26-10-2017 - Problémy s řízkama - 22 odpovědí
12-05-2014 - Problém s řezy - 12 odpovědí
19-10-2011 - Problémy s vysokým pH - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6589710 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív