Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Lampa nekdy rozsviti, nekdy ne.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Lampa nekdy rozsviti, nekdy ne. Příspěvek č. 1



Ahoj, mam problem s kompletem 600W. Obvod je sestavenej z techto komponent:
- vybojka: OSRAM Plantastar 600W
- tlumivka: Vossloh Schwabe NaH 600.005
- starter: Vossloh Schwabe Z 750 S (for Lamps HS 600-750W)
- klasickej kondik pro 600W

Stava se mi, ze dam lampu do zasuvky a rozsviti se, zkusim to za 5min a rozsviti se znovu, pak to zkusim za pul hodiny a proste nesepne - jenom vrni atp. a takhle porad dokola - proste nekdy sepne a nekdy ne.

- Zkousel jsem uz prohodit starter za jinej a nepomohlo to.
- Zkousel jsem odpojit kondik, abych se ujistil, ze to neni tim a taky nic.
- Zkusil sem vymenit napajeci kabel (ma kolem 1m) a taky zadna zmena.
- kabel k vybojce jsem taky zkousel zkracovat a zadna zmena
- dokonce i vybojku sem menil a nic
- vymena tlumivky taky nepomohla

Fakt uz si nevim rady, co to ma znamenat. Poradte nekdo pls. Na fotkach jsou videt pouzite komponenty.

Old Post 05-10-2007 v 14:24 PM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lahvan_FlaskiCZ
Stálý Člen

Karma uživatele Lahvan_FlaskiCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 879  

Příspěvek č. 2

JÁ VIM CO S TIM JE! JE TO PŘECE ROZBITÝÝÝÝÝÝÝ!



(jojo, za chvilku smažu, jen jsem si to neodpustil)

!

Po pár letech zpět.

Old Post 05-10-2007 v 14:29 PM
Lahvan_FlaskiCZ je offline   Profil uživatele Lahvan_FlaskiCZ   Find more posts by Lahvan_FlaskiCZ   Foto galerie člena Lahvan_FlaskiCZ   Click here to Send Lahvan_FlaskiCZ a Private Message   Add Lahvan_FlaskiCZ to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lahvan_FlaskiCZ! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 3

Firestarter: Když jsi všechno vyměnil, tak to asi tím kompletem nebude...

Ale upozornil bych tě na jeden problém: Když výbojka svítí a ty ji vypneš, nejde potom hned zase zapnout. Hořák výbojky je totiž horký a uvnitř něj je velký tlak, který brání zažehnutí oblouku. Musíš vždycky počkat, až hořák schladne, klesne tlak uvnitř a zase se může svítit.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 05-10-2007 v 14:46 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Firestarter: Když jsi všechno vyměnil, tak to asi tím kompletem nebude...

Ale upozornil bych tě na jeden problém: Když výbojka svítí a ty ji vypneš, nejde potom hned zase zapnout. Hořák výbojky je totiž horký a uvnitř něj je velký tlak, který brání zažehnutí oblouku. Musíš vždycky počkat, až hořák schladne, klesne tlak uvnitř a zase se může svítit.

Tim to bohuzel taky neni, zkousel jsem cekal treba i celej den a proste si fakt nekdy sepne a nekdy ne. Mozna by to mohlo bejt zasuvkou, protoze na tom obvode uz naky spotrebice bezi, ale nevim nevim ...

HELP

Old Post 06-10-2007 v 17:42 PM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 5

Zkus třeba zkontrolovat objímku a vůbec všechny kontakty a spoje, včetně zásuvky.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 06-10-2007 v 18:15 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Zkus třeba zkontrolovat objímku a vůbec všechny kontakty a spoje, včetně zásuvky.

Zkontrolovano, dokonce jsem pro jistotu i vymenil kabel od vybojky k tlumivce (delka 1,5m) a jedina zmena byla v tom, ze ted kdyz uz se lampa nerozsviti, tak je v ni videt svetelkujici modra - takova ta typicka, nez se lampa rozsviti, ale k tomu nedojde

Old Post 07-10-2007 v 18:21 PM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řepa
Nový Člen

Karma uživatele řepa - 73% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 7

Ahoj,
zmen polaritu privodu el. proudu k vybojce.

LÁSKU V DUŠI!!!

Old Post 07-10-2007 v 22:51 PM
řepa je offline   Profil uživatele řepa   Find more posts by řepa   Foto galerie člena řepa   Click here to Send řepa a Private Message   Add řepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 8

Taky sem měl podobnej problém.
Zapl sem lampu a jen vrčel starté(snažil se naběhnout výbojku)
Zajimavý že z ničeho nic, z ničím sem nehejbal.
Proběhla výměna výbojky, překontrolování drátu. Vše bylo ok.
Podíval sem se do objímky a v ní modrý světýlko.Podívám se pořadně a vyděl sem jak tam přeskakuje jiskra.Kousek drátku bylo blízko závitu výbojky.Bez výbojky nic nejiskřilo, teprve až sem ju tam našrouboval tak sem se závitem přiblížíl moc blízko k druhýmu polu.

Třeba je to taky ono.

Měj te se

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 08-10-2007 v 01:26 AM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od řepa
Ahoj,
zmen polaritu privodu el. proudu k vybojce.

Tak sem to zkusil a vysledek byl stejnej, lampa poblikava, ale nesepne a ted uz to preslo do takoveho stavu, ze uz se nerozsvitila nekolik dni

Old Post 08-10-2007 v 11:44 AM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 10

Firestarter: Tak už mě napadá poslední věc - jsi si 100% jistý, že to máš správně zapojené?

Ale ještě můžeš zkusit ten komplet rozsvítit u někoho jiného doma (ideálně někdo daleko - na jiném rozvodu). Třeba je problém v síti.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 08-10-2007 v 21:38 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 11

fire - nebydlíš někde na dědině, kde elektrická síť není zrovna high-tech? Máš-li měřák, zkus změřit hodnotu napětí v síti v době, kdy lampa nenaskakuje

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 10-10-2007 v 06:31 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cowley
Nový Člen

Karma uživatele cowley - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 12

Zdravím,
měl jsem obdobný problém. Po zkompletování osvětlení z nových komponent mi jedna výbojka svítila a druhá ne (jedou paralelně). Po kontrole všeho možného (kabely, svorkovnice...) jsem zjistil, že závada byla poměrně triviální - nedotažená výbojka v patici. Já jak jsem jí zašroubovával, tak jsem dojel na konec a myslel si, že víc už přitáhnout nejde, ale šla ještě tak o půl závitu > problém odstraněn. Celou věc způsobila pružinka, která se ve spodu patice opírá o kostru výbojky (tzn. "nulák"). Ta pružina bránila dosednutí kontaktu na živé části... Jinak mě jaště napadá jestli někde nemáš moc velký přechodový odpor. Přeji všem hezký den.

Old Post 10-10-2007 v 09:07 AM
cowley je offline   Profil uživatele cowley   Find more posts by cowley   Foto galerie člena cowley   Click here to Send cowley a Private Message   Add cowley to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wasco123
Stálý Člen

Karma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 323  

Příspěvek č. 13

Skus vymenit VN kabel za iny. Casto sa aj mne stavalo ze izolacia na kabli nebola dostatocne silna a vyboj ktory je potrebny ku startu vybojky mi prerazal na tienidlo ktore bolo samozrejme ukostrene. Takze sa to spravalo akoby to bol skrat.
Mozem sa spytat ci mas tu srubu co je na starteri, ta co sluzi na uchytenie startera k zariadeniu, ci to mas ukostrene alebo nie?

400W

Old Post 10-10-2007 v 10:08 AM
wasco123 je offline   Profil uživatele wasco123   Find more posts by wasco123   Foto galerie člena wasco123   Click here to Send wasco123 a Private Message   Add wasco123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Disetronic
Stálý Člen

Karma uživatele Disetronic - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 14

mám projklate stejnej problem.. a uz tejden sem na prasky ze mam v prcicich bud vybojku a tejden po tom druhou kterou sem dokoupil a nebo predradnik... vyresil si fire nejak ten tvuj púroblem? moc by mi to pomohlo

Old Post 01-06-2010 v 09:08 AM
Disetronic je offline   Profil uživatele Disetronic   Find more posts by Disetronic   Foto galerie člena Disetronic   Click here to Send Disetronic a Private Message   Add Disetronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 15

Zdravím,
mám podobný problém.
Předřadník GIB
- na MH zapne bez problémů pokaždé, na HPS (stejná watáž jako u MH) až na x-tý pokus
- HPS jsem koupil novou a cca 4 dny bylo vše OK, ale teď zase "blbne"...
- délka kabelu - od zásuvky k předřadníku 3,5 m, od předřadníku k lampě 1,5 m

Old Post 06-08-2010 v 10:37 AM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 16

Problém se vyřešil sám - asi, jak byly bouřky, tak byl pokles proudu a napětí v síti, který HPS (má vyšší nároky na start, než MH) nedovolil nastartovat.

Teď se zlepšilo počasí a HPS startuje bez problémů.

Rada na závěr - pokud máte podobný problém, zkuste testnout odpojit z větve, na které máte lampu, všechny ostatní spotřebiče.

Old Post 13-08-2010 v 10:24 AM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2562810 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív