Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Elektronicky predřadník GIB Lighting NXE Lumatek a jiné .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 49

To MiaMia: Ne, Ani to nezkoušej. Jedině 400W předřadník.

Old Post 17-11-2010 v 13:57 PM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 50

citace:
Původní příspěvek od MiaMia
Pročítám si vaší diskuzi a chci se zeptat - mám gib250w předřadník a chtěl bych do něj koupit 400w výbojku pro růst(připadá mi,že mám slabý světlo 250w) Utáhne to ten předřadník?


Cau , určitě to nedělej , na 250Wžarovku potřebuješ 250W balast a nikdy neprohazovat různe watáže mezi sebou ani sčitat , nedělejte to !!!! Hlava

Old Post 17-11-2010 v 14:17 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiaMia
Nový Člen

Karma uživatele MiaMia - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 51


Kluci děkuji,mno co se dá dělat bude zas investice, přiložím Vám foto světlosti místnosti, poprosil bych Vás o zpětnou vazbu zda se Vám taky zdá, že je málo světla , nebo zda je to vpřiměřeně ok.Děkuji.

Old Post 17-11-2010 v 16:12 PM
MiaMia je offline   Profil uživatele MiaMia   Find more posts by MiaMia   Foto galerie člena MiaMia   Click here to Send MiaMia a Private Message   Add MiaMia to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 52

citace:
Původní příspěvek od MiaMia
Kluci děkuji,mno co se dá dělat bude zas investice, přiložím Vám foto světlosti místnosti, poprosil bych Vás o zpětnou vazbu zda se Vám taky zdá, že je málo světla , nebo zda je to vpřiměřeně ok.Děkuji.



Dá se to jednoduše spočitat , je to ve FAQ , klik , Hlava

Old Post 18-11-2010 v 10:40 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 53

Zdravim,
mám malej dotaz. Mám předřadník GIB 600W (ten jak je všechno dohromady) a přestal startovat, prostě to nenakopne výbojku, ale jen žhne. usoudil sem že tam bude v prdeli ten integrovanej startér. Tak sem to rozdělal s tím že, použiju jen tlumivku a startér+kondik koupim novej. Jenže sem to rozdělal a na tlumivce sou čtyři vývode. netuším jak to zapojit.
Nevíte někdo. Kdyžtak dodám foto.
Hledal sem i nahradni integrovanej starter, ale všude to prodavají dohromady.

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 18-11-2010 v 15:07 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fredy
Stálý Člen

Karma uživatele Fredy - 93% PěstitelskáKarma uživatele Fredy - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 194  

Příspěvek č. 54

citace:
Původní příspěvek od dalas
Zdravim,
mám malej dotaz. Mám předřadník GIB 600W (ten jak je všechno dohromady) a přestal startovat, prostě to nenakopne výbojku, ale jen žhne. usoudil sem že tam bude v prdeli ten integrovanej startér. Tak sem to rozdělal s tím že, použiju jen tlumivku a startér+kondik koupim novej. Jenže sem to rozdělal a na tlumivce sou čtyři vývode. netuším jak to zapojit.
Nevíte někdo. Kdyžtak dodám foto.
Hledal sem i nahradni integrovanej starter, ale všude to prodavají dohromady.

nahod fotky...pak budu vedet vic

Život je kurva....s tou si ale člověk nejvíc užije

250W/400W, 5xMM & 5xDM

250W-166G-0,64G/W

Old Post 18-11-2010 v 15:24 PM
Fredy je offline   Profil uživatele Fredy   Find more posts by Fredy   Foto galerie člena Fredy   Click here to Send Fredy a Private Message   Add Fredy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiaMia
Nový Člen

Karma uživatele MiaMia - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 55

dalas:co to znamená , že jenom žhne?výbojka svítí?

Old Post 18-11-2010 v 21:55 PM
MiaMia je offline   Profil uživatele MiaMia   Find more posts by MiaMia   Foto galerie člena MiaMia   Click here to Send MiaMia a Private Message   Add MiaMia to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 56

MiaMia: Ano, vybojka lehce žhne. prostě ju startér nenakopne. Vyměnil sem GIB a už to valí ok. No taky je možný že se pletu a je v prdeli tlumivka, ale kdyby byla spálená tak tam nic nepustí ne?

Fota dodám po neděli.

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 19-11-2010 v 15:42 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el.locos
Stálý Člen

Karma uživatele el.locos - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 431  

Nápad Elektronický předřadník GIB lighting NXE 600 W s regulátorem osvitu Příspěvek č. 57

Na trhu je nová mašinka co vypadá suprově: Elektronický předřadník GIB lighting NXE 600 W s regulátorem osvitu

s těmito parametry:Elektronický předřadník Lumatek 2.generace se čtyřpolohovou regulací světelného výkonu v rozmezí 50 - 110 %. HPS i MH zapojení. Snadná instalace a obsluha. Před použítím světelné regulace nechte výbojku minimálně 10 minut zahřát v běžném provozu.

Má s tím někdo zkušenost? Případně z jakýmkoliv jiným elektronickým předřadníkem od Lumateku?

Keep it green to all...

Locův bio roomek 600W

Locův outdoorek 2011

Locův outdoorek 2012

Loco bio-room 300-660W Sweet Seeds competition




Old Post 18-03-2011 v 19:48 PM
el.locos je offline   Profil uživatele el.locos   Find more posts by el.locos   Foto galerie člena el.locos   Click here to Send el.locos a Private Message   Add el.locos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elessar
Nový Člen

Karma uživatele Elessar - 79% PěstitelskáKarma uživatele Elessar - 79% PěstitelskáKarma uživatele Elessar - 79% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 58

Zdravím,
Mám ten starší model bez regulace, i ten co o něm píšeš.
Jednak to vůbec nehřeje, nebzučí, je s tím lepší manipulace. A ten s tím regulátorem osvitu, má ještě výhodu v tom, že můžeš měnit wattáž. Takže, když chceš svítit na růst 400w a na květ 600w, nemusíš mít dva předřadníky. V tom vidím velkou výhodu.
Já jsem s nima maximálně spokojenej, po několika letech na magnetických předřadnících(ty byly ještě z Německa, velká zaboxovaná věc, která na sobě měla stínítko a rovnou se tam šroubovala lampa), kdy jsem je musel separovat z boxu a mít zavřené ve staré lednici, neboť teplo bylo nesnesitelné, je tohle prostě paráda.
Nevím jestli přidávaj nějaký ten výkon, nemám luxmetr.
Jediná nevýhoda, vyšší pořizovací cena, což u toho předřadníku druhé generace není tak hrozné, když jsou tam jakoby vlastně dva 400w a 600w, plus ještě dva stupně mezitím..
Ještě před lumatekem jsem chtěl tohle, ale jelikož jsem nemohl sehnat a cena byla vysoká, jsem maximálně spokojenej.
http://www.e-ballast.de/en/produkte...ainmenu-42.html
nějaký testy:
https://www.grower.ch/forum/showthr...st-lt-lt-lt-1.1

Dnes jich je na trhu spousta, záleží co Ti padne do oka..
Snad jsem trochu pomohl..
Good Luck
Elessar

Old Post 19-03-2011 v 08:51 AM
Elessar je offline   Profil uživatele Elessar   Find more posts by Elessar   Foto galerie člena Elessar   Click here to Send Elessar a Private Message   Add Elessar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el.locos
Stálý Člen

Karma uživatele el.locos - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 431  

Příspěvek č. 59

Díky za info chlape,
dle toho co píšeš se nemůžu na tu mašinku dočkat:-)) pad mi do očka tenhle, tak jsem zvědavej jak to s nim pojede;-) Budu pak informovat...

Keep it green to all...

Locův bio roomek 600W

Locův outdoorek 2011

Locův outdoorek 2012

Loco bio-room 300-660W Sweet Seeds competition




Old Post 19-03-2011 v 20:52 PM
el.locos je offline   Profil uživatele el.locos   Find more posts by el.locos   Foto galerie člena el.locos   Click here to Send el.locos a Private Message   Add el.locos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 60



citace:
Původní příspěvek od pan.smakovicka
Dnes som mal zapojeny predradnik Lumatek 600 W na meraci spotreby a bral 2.8A a 634W. Napojena bola vybojka GIB Lighting Flower Spectre XTreme Output 600 W


citace:
Původní příspěvek od Hlava GIB Lumatek NXE 400W - výbojka 400 W GIB Lighting Growth Spectre MH 428-433,3W nabíhá asi 1min pak je mezi těmito hodnotami 1,866A no na předřadniku je napsáno 1,3-1,7A


tj . + 5%

citace:
Původní příspěvek od el.locos
Na trhu je nová mašinka co vypadá suprově: Elektronický předřadník GIB lighting NXE 600 W s regulátorem osvitu

s těmito parametry:Elektronický předřadník Lumatek 2.generace se čtyřpolohovou regulací světelného výkonu v rozmezí 50 - 110 %. HPS i MH zapojení. Snadná instalace a obsluha. Před použítím světelné regulace nechte výbojku minimálně 10 minut zahřát v běžném provozu.

Má s tím někdo zkušenost? Případně z jakýmkoliv jiným elektronickým předřadníkem od Lumateku?



Jo nebudu zakládat nové téma když už tady je že ale už se na výstavách minulí rok objevily nové elektronické předřadníky které se dají přepínat 400-600W , 600-1000W , dobré ale musiš měnit lampu , nedávno se objevil , jak pišeš , http://www.gib-lighting.de/index.php/nxe.164.html , ve vatáži 400W a 600W , myslim nejpouživanějši mezi samozasobiteli , mají 4stupňe svícení , 50% - 75% - 100% a 110% , v tom je jak piše kolega Elassar velká vyhoda , to už je jeden předřadník , jedna vybojka a 4stupňe výkonu !! ...tak o tom jsme před pár lety jen snily Jelikož mám také Lumateky a naprostá spokojenost , tak můžu jen doporučit , je to super věc , nemá to konkurenci

Jinak se řiká že se nehřeje a nemusí se chladit , no hřeje ne tolik ale přece , proto dejte pozor aby se to nehřálo přes 100°C , jinak se poškozuje elektronika vevnitř , kontakty apd ,

Tip: ted má jahoda v bořivojce akci 13%sleva na vše , to je cca 650kč dolů na ten předřadnik

No zase vše je relativní , tak jen na ukazku co je novinka Quantum kterej taky umí 100% - 75% - 50% a dá se sehnat za nejakejch 3500 a jako jeden z mála má zabudováno chlazení !!!Také výhoda...možna budu mít tu čest )) ...tak to je také hodně zajímavé , Hlava

Naposledy upravil Hlava 21-03-2011 v 15:27 PM

Old Post 21-03-2011 v 15:16 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el.locos
Stálý Člen

Karma uživatele el.locos - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 431  

Nápad Příspěvek č. 61

Zdarek Hlavo
díkes za vyčerpávající info, dival sem na ten Quantum a vypadá moc dobře! A ta cena je teda špicová, jen to má jeden háček, vzhledem k tomu, že to jde z Ameriky poštovný stojí 80 doláčů a pak to celkem vyjde na 5000,-...Zatím sem neobjevil lepší cenu, ale o chlazení a ostatní parametry jsou mocinky lákavý;-) jinak když jukneš na jejich ofiko stránky mají tam tohle světýlko http://www.quantumhort.com/quantum-t5-badboy.html , co si o tom myslíš? Vypadá to jako nějaká SCI-FI zářivka

Keep it green to all...

Locův bio roomek 600W

Locův outdoorek 2011

Locův outdoorek 2012

Loco bio-room 300-660W Sweet Seeds competition




Old Post 22-03-2011 v 08:14 AM
el.locos je offline   Profil uživatele el.locos   Find more posts by el.locos   Foto galerie člena el.locos   Click here to Send el.locos a Private Message   Add el.locos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 62

Asi bych nad tím předřadníkem Quantum moc nejásal. Obsahuje ventilátor a ten může být možným zdrojem problémů. Pasivní chlazení u konkurence je lepší. Mám Lumatex 400W a teplota povrchu je tak 25 °C. Tady ty malinkatý ventilátorky jsou dost poruchový. Tak koupi zvažte.

Old Post 22-03-2011 v 11:44 AM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el.locos
Stálý Člen

Karma uživatele el.locos - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 431  

Příspěvek č. 63

Zdarec Dolfa,
díky za postřeh, no ja to vidim nakonec asi stejne na ten Lumatek Z Amky je drahy poštovny a kdyby se nahodou podelal tak řešit reklamaci s amíkama se mi teda moc nechce. Ať žijí český growshopy, how

Keep it green to all...

Locův bio roomek 600W

Locův outdoorek 2011

Locův outdoorek 2012

Loco bio-room 300-660W Sweet Seeds competition




Old Post 22-03-2011 v 12:50 PM
el.locos je offline   Profil uživatele el.locos   Find more posts by el.locos   Foto galerie člena el.locos   Click here to Send el.locos a Private Message   Add el.locos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 64



citace:
Původní příspěvek od el.locos
Zdarec Dolfa,
díky za postřeh, no ja to vidim nakonec asi stejne na ten Lumatek Z Amky je drahy poštovny a kdyby se nahodou podelal tak řešit reklamaci s amíkama se mi teda moc nechce. Ať žijí český growshopy, how


citace:
Původní příspěvek od Hlava Tip: ted má jahoda v bořivojce akci 13%sleva na vše , to je cca 650kč dolů na ten předřadnik


...jak sem psal

citace:
Původní příspěvek od Dolfa
Asi bych nad tím předřadníkem Quantum moc nejásal. Obsahuje ventilátor a ten může být možným zdrojem problémů. Pasivní chlazení u konkurence je lepší. Mám Lumatex 400W a teplota povrchu je tak 25 °C. Tady ty malinkatý ventilátorky jsou dost poruchový. Tak koupi zvažte.


Nijak se jich nezastavám ani je neprodávám ale u tak malého ventilatorku se zapouzdřenými ložisky , bych poruchovost hledal v tom že se ucpe celej větrák prachem za 4roky provozu bez čištění , jinak nevim o větráku z počítače kterej by odešel kvůli problemu s větrákem , většinou se větrák zadřel proto že uź se nemohl hejbat jak byl zajebanej prachem .

No 25°C , no sem si řikal blbost , tak sem vstal a hodil teploměr na Lumatek 400W a čidlo píchnul do žeber předřadníku , viz foto a .....no na povrchu 33,5°C a v žebrech 49,6°C to je celkem v pohodě , u toho Quantum tvrdej že to sníží teplotu o 15% , jinak je známo co se dobře chladí déle vydrží

citace:
Původní příspěvek od el.locos
Zdarek Hlavo
díkes za vyčerpávající info, dival sem na ten Quantum a vypadá moc dobře! A ta cena je teda špicová, jen to má jeden háček, vzhledem k tomu, že to jde z Ameriky poštovný stojí 80 doláčů a pak to celkem vyjde na 5000,-...Zatím sem neobjevil lepší cenu, ale o chlazení a ostatní parametry jsou mocinky lákavý;-) jinak když jukneš na jejich ofiko stránky mají tam tohle světýlko http://www.quantumhort.com/quantum-t5-badboy.html , co si o tom myslíš? Vypadá to jako nějaká SCI-FI zářivka


Njn US trh , to chce když objednavaš víc věcí poslat to najednou pak to neni taková palka , nebo dostaneš když objednaš vice jak za 2500usd tak shipping free , jo ten badboy , jo koukal sem na to a to je jen velkej držak s zařivkama , kterej se dá složit. Píšou tam o ventilaci u balastu ale žadnej sem tam nevidel , cena LOL ,

12-Tube $294.95 je 5160kč

16-Tube $369.95 je 6890kč

Ty trubice jsou 54W , docela zajimavé ceny , tady máš kdyžtak nejakej tryd jak to použivaj , je to pěkna sranda . Ja si jedu tyhle FISB Opple a mám klid .

Čau Hlava

Old Post 22-03-2011 v 14:22 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3767840 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív