Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » advanced hydroponics - zkušenosti
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Hydroponie advanced hydroponics - zkušenosti Příspěvek č. 1

Zdravím všechny,

Chci zkusit hydro , konkretně drip, s odhadem 15/15 v hydrotonu. Hledal jsem si vhodná hnojiva a z toho 'lepšího' na našem trhu, se mi zdá advanced hydroponics (AH) a advanced nutrients (AN) jako moc dobrá volba pro tuhle kategorii.

Nicmeně nemám zkušenosti ani s jednim, na AN je hodně recenzí ale vychazi cenově 2-3x draž jak AH nevím zda to je kvuli tomu 'ph perfect' ale vzheldem k tomu že rezervoar ma 150l, nechci splachovat peníze jen tak, když si PH snadno napravím ručně.

Budu vděčný za zkušenosti/rady/doporučené davkovani připadně nějakou alternativu se kerou jste v hydru spokojení vy atp. Použivam osmotickou vodu (ec cca. 0,10)

Děkuji moc

Old Post 02-07-2021 v 20:35 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 2

Čus, hele používal jsem oboje. AH tedy jen v hlíně. Rostlo to krásně, ale podle mého málo aromatické. Něco mi tam chybělo. Ale už je to řádku let. Ale pamatuji si to dobře.
AN jsem jel dokonce i komplet řadu snad. Možná mi tam chybělo jen pár věcí. Mám to i tady jako #8 se můžeš mrknout. Jako musím uznat že je to velmi, ale sakra velmi dobré hnojivo. Řekl bych že finance se jednoznačně vrátí ve finálním produktu. Jinak teď mám taky cca 150L systém co jsem počítal tak jsem kdysi mě jedna výměna roztoku přišla tak na 600Kč. A to vychlastali tak za 10dní.
No ale protože jsem roky sledoval REMA jak propaguje AN. A najednou si udělal vlastní řadu hnojiv. Tak jsem šel do REMO Nutrient a musím uznat že je to velmi blízko toho co dělá AN. Je to krapet levnější a dělá to podobnou až skoro totožnou službu. Dokonce jsem jel totožnou odrůdu (klon) s tím i tím hnojivem. Stejně to nabylo, vonělo to podobně atd.
A teď k problémům. AN pH perfekt rozhodně vůbec nefunguje je to krásná pohádka. Ale co jsem viděl videa. Tak aby to zkorigovalo pH musel si tam nalít hnojiv že by to mělo EC snad 4.0. Oni tam snad na 10l nalili tak 500ml dohromady od všech hnojiv co mají. Dá se říct udělali takový koktejl který opravdu upravil to pH. Ale spálil by snad i 5m kytku. Vždy jsem musel pH upravovat. Nikdy se nestalo že pří EC myslím 1,6 bylo pH na správně hodnotě nikdy.
Druhý problém že REMO Nutrient se skoro nedá sehnat. Kdysi to tady prodával jistý člověk. Ale ten zrušil eshop. A od té doby jsem to musel kupovat po všech čertech. Teď jak UK není ani v EU tak clo a podobné sračky. Tak že teď dumám kde to sehnat jestli to risknout z UK a nějak to přežít to doručení nebo zase přejít na AN. Ale jinak osobně doporučuji REMO Nutrient je to fakt parádní hnojivo.
Ještě k té demineralizované vodě. Já používám tedy absolutně čistou EC 0. Protože chci maximální kontrolu nad výživou. A canna teď udělala Calmag Agent který je právě k náhradě vápníku a hořčíku ve vodě. I když REMO má totéž. Tak je dobré to tam tak do EC 0,2 - 3 nalejt tady tu cannu. je to docela levná záležitost tak že to bude finanče únosné. Tak asi tak.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 03-07-2021 v 22:27 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Čus, ...


čus, děkuji za odpověď, REMO jsem zkoušel vyhledat, ale je to skutečně k nesehnani, když na to narazim určitě koupím a zkusím.
Ty AN vychazi opravdu finančně šileně, spíš s nima budu počitat jako 'upgrade' do budoucna kde si budu 100% jistý že vím co dělam. Z těch AH jsem chtěl jet dutch formula + vzhledem k ceně i všechny produkty z natural power, co sem zkoumal tak zrovna ta micro flaška má v sobě, CaO = 6%, a grow flaška Mg = 1%, což se mi zdalo jako dostatečný calmag zaklad, pro čistou vodu lil bys tam ten calmag i v tomhle připadě?

edit: koukal jsem na tve pěsty, moc hezké určitě se inspiruju těma AN, ale později.. par pokusu tomu dam s levnějším hnojivm pro klid duše že mně chyba nebude stát majlant a budu to alespoň mít jak porovnat
edit2: zkusim to tež takto zdokumentovat, vypadá to jako zábava

Naposledy upravil rel10oc 04-07-2021 v 12:27 PM

Old Post 04-07-2021 v 12:16 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 4

To ti úplně nepovím. (nehledě n to že každá kytka se chová a papá trošku odlišně) Ale co vím tak většina hnojiv není dělaná na čistě demineralizovanou vodu. Většinou mají speciální řadu která je přímo na měkkou vodu. I když ty tam něco i tak máš. Já mám čistou nulu. Tam je to i krapet horší.
Jinak lehce nedostatek poznáš na kytkách. Začnou se dělat rezavé tečky na listech. To je nedostatek vápníku.
No hele já osobně už to dělám tak že to co vezmu tam zase dá se říct naleju. Ta canna je na to vlastně dělaná. Tedy doleju tam do 0,3 - 0,4 EC. A roste to suprově. A mám jistotu že je tam pouze to co tam naleju.
Jiank jooo. S tím REMO mě to štve. Fakt je to luxusní hnojivo za tu cenu. Dokonce bych to přirovnal i k těm AN. Hlavně co se výsledku týče. Maximálně z Anglie. Po litrovkách. By se to vyplatilo. I s tím clem by to mohlo být furt ok. Já je musím někde sehnat protože se mi nechce používat nic jiného.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 07-07-2021 v 17:47 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
.

Ok, necham si poradit vyčistim to na 0 a do 0,3 přidam calmag, pak dam 50% davku AH a budu sledovat co se bude dít, připadně přidam grow/bloom, podle faze na dorovnani ec.
Vyměna vody ve 150l s 50% davkou AH + natural power vyjde na zhruba necele 200kč což neni tak zle. AN chce 2ml/l snad u každe flašky tak to bych se nedoplatil ani kdybych dal 50%, šilene, nějak si nedovedu představit ani to koncove EC při dodržovani navodu a použiti většiny produktu co maji v nabidce. Když máš podobně velkou nadrž kolik tě stoji vyměna vody při jake davce AN hnojiv?
Po tom Remu se mrknu, dam vědět kdybych to někdy někde splašil nicmeně si myslim že při ceně letenek, by se mohlo pro to vyplatit i někam dojet a v kufru odvezt zpět, rovněž obejdeš clo a uděláš si pěkny vikend, přijemne s užitečným.

ty AN bych i zkusil, ale to davkovani je crazy a ztracim se v suplementech, maji toho moc, moc si nevěřim že bych z prvu zvladl michat takove množstvi v hydru spravně a nasledně to udržovat v normach ec. Tvoje projekty ale vypadaji opravdu dobře

Old Post 08-07-2021 v 00:58 AM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 6

Jednoduchý, levný a účinný pro hlína,kokos,hydro JiDB.
Nemám s čim porovnat a ani nebudu mít s čím porovnat. Páč ceny u těch hnojiv co tu byli jmenovaný je hrozná šílenost. Hromada doplňků. Věřím, že ty hnojiva jsou dobrý ale taky věřím, že je to tahačka peněz. Jde nám přece o to dát kytkám to co potřebujou ne? N-P-K. Výrobce od výrobce se liší koncentrací a formou v jaké tam to n-p-k je(?) Možná jsem mimo. Ale za mě teda bych nezaplatil za 1l flašky víc než stojej jungle in the box. Koukal jsem právě, že bych i vyzkoušel něco nového ale dát za řadu hnojiv 6 tisíc na jedno kolo na 1m2 mi přijde jako strašnej poděl. Možná jsem jenom žid?

Old Post 12-07-2021 v 12:01 PM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Vana
.


u těch hnojiv je vyrazny rozdil u vysledku, at už se jedna o vynos, chuť, nebo vuni, nebo silu stonku, či cokoliv jineho, je to koneckoncu jidlo a neni chleba jako chleba že..

nejvíc rozdíl se mi zdá u poměru davkovani, těch levnějších se dava vyrazně větší poměr, pak taky muže dochazet k precipitaci a trvanlivost roztoku muže byt taky jinde... nevím, upřímě si myslim že se vyplatí trochu připlatit a když se s tim člověk nauči pracovat, výsledky se dostaví, viz. mr, men ve sve #8 použiva 1/4 od AN a vysledky famozni... já se toho trochu bojim, s hydrem nemam tolik zkušenosti a AN ma hodně suplementu, takže prvně zkusim něco jednoduchyho koupim toho na 1 kolo po litrovkach od všeho a uvidim jak to pujde, dle toho přesedlam.

na ten jungle in da box jsem koukal taky a nepřijde mi to cenově moc rozdilne od AH, na to AH je přecejenom vic pozitivnich ohlasu, nebo já jsem jich našel vic... jsem jak ženska v kramě s kabelkama... nevím co chci ani kdo to nakonec zaplatí, stejně to zapnu kvuli teplotám zas až tak v zaři nejdřív, tak do te doby něco pohledám a třeba to ještě změnim

Old Post 12-07-2021 v 19:55 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balu77
Stálý Člen

Karma uživatele Balu77 - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2020
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 8

GHE, dnes již TA, https://www.eurohydro.com/cs/tripart

Old Post 14-07-2021 v 16:25 PM
Balu77 je offline   Profil uživatele Balu77   Find more posts by Balu77   Foto galerie člena Balu77   Click here to Send Balu77 a Private Message   Add Balu77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Balu77
GHE, dnes již TA, https://www.eurohydro.com/cs/tripart


jojo, general hydroponics je taky cenově dostupná už ověřená alternativa ale ty AH jsou z Holandska a nějak mam v nizozemsko větši duvěru v tomto ohledu než v mainstream usa... nicméně možná jsem splašil to REMO, které je přimo určene na cannabis, asi zvolím to, dle dostupnosti, nakonec je stejně zkusim všechny.

máš osobní zkušenosti s GH? byl si s tim v hydru spokojeny?

Old Post 14-07-2021 v 23:08 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
splafq
Nový Člen

Karma uživatele splafq - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 10

zdar jestli se můžu připojit do diskuze tak moje zkušenosti co se týká hydra tak s AH sem byl spokojenej coby výživa ale pekelně špatně držely ph, vzpomínám si že to haprovalo úplně nesmyslně nahoru dolu během třeba půldne... taky bylo nutný po každým kole doslova drhnout bublery od usazenin... ale už to bude nějakej pátek tak je možný že se zlepšilo... nicméně po AH sem přešel na GH který co se kolísání ph byli mnohem mnohem stálejší, myslim že i stály méně a lilo se jich trochu méně... pak mě začelo srát furt to míchat ze 3 složek tak sem přešel na HESI hydro který je jednosložkový a kde co jednoduchosti sem byl plně spokojenej... nicméně nakonec sem stejně zakotvil u CANNA AQUA který sou 2 složkový a ph drží úplně kamenně... (odzkoušeno tedy v bublerech a NFT) nedám ruku do ohně za řadu CANNA HYDRO což by na dripy bylo asi nejvhodnější ale předpokládal bych že na tom bude dost podobě... uff snad sem ti v tom výběru neudělal mooc guláš...

Old Post 15-07-2021 v 18:11 PM
splafq je offline   Profil uživatele splafq   Find more posts by splafq   Foto galerie člena splafq   Click here to Send splafq a Private Message   Add splafq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od splafq
uff snad sem ti v tom výběru neudělal mooc guláš...


určitě ne děkuju, za každý názor jsem rád, pomuže to udělat si usudek, ty airstony asi moc neřešim spiš kapilary a to by se zanest nemělo, když dam prutokove. Bude to dripovat recirkulačně do wilmi 15/15 takže by to udajně 'mělo byt' dostatečně pruvzdušněné tim dripem, ale stejně sem planoval přidat tam 2x125mm prstenec, jen tak pro jistotu

Old Post 16-07-2021 v 13:09 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-05-2017 - Advanced Hydroponics of Holland - 12 odpovědí
23-02-2017 - Advanced Hydroponics v hlíně? - 9 odpovědí
29-03-2016 - Metrop - zkusenosti - 12 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8220400 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív