Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Zkušenosti s konopnou mastí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
Na'vi
Nový Člen

Karma uživatele Na'vi - 90% PěstitelskáKarma uživatele Na'vi - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 24  

Konopná mast recept Příspěvek č. 129

Konopná mast recept

Ingredience:

Žlutá lékařská vazelína
Včelí vosk
Propolisová tinktura
Aloe vera extrakt
Sušený konopný květ
Sušené listí

Postup:

Vazelínu přendáme do kastrolu a na plameni zahřejeme do úplného rozpuštění (bod tání je kolem 50°C). Stáhneme z plamene. Přidáme konopí – v takové míře, aby sušina byla ve vazelíně ponořená. Zamícháme a dáme do trouby, s nastavenou teplotou na cca 50 - 100° C, a "pečeme" po dobu 3 hodin. Necháme do druhého dne a můžeme opakovat. Nakonec přecedíme přes jemné plátno nebo punčochu. Dále přidáváme bylinné produkty. Troubu opět nastavíme na cca 50 - 100° C a “pečeme“ po dobu 3 hodin. Poté vypneme a necháme do druhého dne stát.

Další den můžeme proceduru opakovat. Nakonec v přecezené a pevných částic zbavené vazelíně rozpustíme včelí vosk a plníme ji za tepla do kelímků.

Uchováváme v chladu!

Old Post 10-03-2012 v 23:25 PM
Na'vi je offline   Profil uživatele Na'vi   Find more posts by Na'vi   Foto galerie člena Na'vi   Click here to Send Na'vi a Private Message   Add Na'vi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Na'vi
Nový Člen

Karma uživatele Na'vi - 90% PěstitelskáKarma uživatele Na'vi - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 130

Odzkoušeno na dceři zmizela krupička na tváři dále odzkoušeno na synocvi atopicky ekzém i na mamince mého synovce která měla atopicky ekzém v tězkém stádiu.

Old Post 10-03-2012 v 23:31 PM
Na'vi je offline   Profil uživatele Na'vi   Find more posts by Na'vi   Foto galerie člena Na'vi   Click here to Send Na'vi a Private Message   Add Na'vi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenakoule
Stálý Člen

Karma uživatele zelenakoule - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 131

Čusík,nemáte někdo tip na obchod kde koupit nejlevněji žlutou lékařskou vazelinu?a kelímky.Díkas

Old Post 27-03-2012 v 21:11 PM
zelenakoule je offline   Profil uživatele zelenakoule   Find more posts by zelenakoule   Foto galerie člena zelenakoule   Click here to Send zelenakoule a Private Message   Add zelenakoule to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acheron
Stálý Člen

Karma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 327  

Příspěvek č. 132

priatelke praskol pohar pri zalievani caju a obarilo jej to takmer cele stehno z hora. 30min polievanie ladovou vodou a potom namazanie hrubou vrstvou konopnou mastou , bolest ustupila a cerveny flek zacal z dola pomaly miznu takmer pred ocami, behom par hodin sa flek o velkosti asi 20x30cm zredukoval asi na 2 fleky na najpopalenejsom mieste (oba velke tak 2x3cm) kde sa urobilo par minipuchyrov, je to treti den a nema tam uz takmer nic

Old Post 19-04-2012 v 18:47 PM
acheron je offline   Profil uživatele acheron   Find more posts by acheron   Foto galerie člena acheron   Click here to Send acheron a Private Message   Add acheron to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acheron! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 133

to Na'vi : ta vypadá zajímavě, jakej dáváš cca poměr tý aloe a propolisu na 1 KG vazelíny?

Old Post 10-05-2012 v 18:35 PM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 134

Vlastní zkušenost: po namazání masti mezi prsty na nohou, kde byla plíseň, se plíseň po pár dnech ztratila

Old Post 13-05-2012 v 09:25 AM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 135

citace:
Původní příspěvek od zelenakoule
Čusík,nemáte někdo tip na obchod kde koupit nejlevněji žlutou lékařskou vazelinu?a kelímky.Díkas


code:
http://www.lekarna-salus.cz/search?st=1&lm=12&q=Vaselinum


Kupoval jsem zde 7 Kg, ale jak se tak zpětně koukám, už jí nejspíš nemají v nabídce ...

Old Post 20-05-2012 v 13:14 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Loopuch
Stálý Člen

Karma uživatele Loopuch - 90% PěstitelskáKarma uživatele Loopuch - 90% PěstitelskáKarma uživatele Loopuch - 90% PěstitelskáKarma uživatele Loopuch - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 136

zelenakoule: v každé lékarně i ve tvém městě ti jí na objednávku dodají, dokonce i kelímky =)

Prosím Vás lidi máte někdo skušenosti s používáním konopné masti na atopický exzém...jestli ano jaké byly výsledky...dikes

Old Post 22-05-2012 v 10:55 AM
Loopuch je offline   Profil uživatele Loopuch   Find more posts by Loopuch   Foto galerie člena Loopuch   Click here to Send Loopuch a Private Message   Add Loopuch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dashike
Nový Člen

Karma uživatele dashike - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 137

Ahoj, dostala jsem primitivní recept na konopnou mast, zajímá mě, jestli ho mám realizovat abych zbytečně neztratila hromady palic :-D rozpustit sádllo, vysypat drťku, míchat cca 20minut na tom nejmírnějšim ohni a poté předcedit přes had, nebo nějaké sítko, dát do lednice a je to hotov...myslíte že to bude mít nějaké účinky?? díky

dashiike

Old Post 30-05-2012 v 16:38 PM
dashike je offline   Profil uživatele dashike   Find more posts by dashike   Foto galerie člena dashike   Click here to Send dashike a Private Message   Add dashike to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Duhoš
Nový Člen

Karma uživatele Duhoš - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 138

Loopuch: Ja atopicky ekzem mam a s konopim mam zatim ty nejpozitivnejsi vysledky. Na obliceji my vyrazka vyrazi vzdy na podzim a drive jsem ji mel celou zimu. Od te doby, co pouzivam mast, tak je to zalezitost kolem tri tydnu, kdy to opravdu buji a nemam sanci to zastavit, ale pak to tou masti smaznu tak o 90% a muzu se uz zase koukat lidem do oci.. Pak se mi to jeste dela na tom klasickym miste (z druhe strany loktu) a to nemam sanci celou zimu, protoze se to misto neustale poti a to je pak tezke. Ten pot je silnejsi nez mast. Takze Kdyz to treba hodne svedi, tak dam brko nebo FS, kdyz muzu a je to alespon v klidu. Dokonce jsem uz i tak nejak vypozoroval, ze po brku to mam druhej den vysuseny a a daleko vyklidnenejsi, ze by stalo za to, to mazat a mozna by to slo pryc, ale vydrzi to jen do dalsiho propoceni v praci..

www.konopijakolek.cz - Web slouží nemocným lidem, kterým konopí může pomoci nebo zachránit život. Zároveň se snaží informovat o vývoji léčby konopím u nás i ve světě. Pomocné hlavy a ruce jsou vítany!

Old Post 31-05-2012 v 11:59 AM
Duhoš je offline   Profil uživatele Duhoš   Find more posts by Duhoš   Foto galerie člena Duhoš   Click here to Send Duhoš a Private Message   Add Duhoš to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Duhoš! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 139

Do práce nám vozily z Činy balíky hadrů zabalené v pytlovině a bylo to impregnované nejakým sajrajtem, aby to nezplesnivělo při přepravě lodí.
Všichni z toho měli ekzem na nohách rukách, drbali se, ale nikdo z vedení se tím nezabýval.

Moje kožní lekařka na mě vyzkoušela všechny možný mastičky a nic.
Pak jsem k ní přestal chodit, protože (i když je machr) do mě cpala 3/4 roku antibiotika, kvuli jiné nemoci a skončilo to pro mě blbě.
Nyní (po nekolika letech ekzemu !!!) jsem dostal konopnou mast a po dvou dnech namazání svědivý ekzem nadobro zmizel - už je to 1,5 měsíce a pořád je to v poho.
Nyní testuji mast v doma v rodině a zatím samé kladné ohlasy.
-----------------

Zajímalo by mě jak vyrábíte konopnou tinkturu a k čemu jí používáte a s jakými vysledky.(nemusí to tu být jen o konopné masti)

Ptám se vlastně kvuli lupům, zda by to nepomohlo, připadá mi totiž trochu šílené vtírat mast do vlasů. :-)

Old Post 31-05-2012 v 23:39 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 140

Jsem rád, když čtu pozitivní ohlasy na mastičku

Jinak k té tinktuře: nevím, jestli bude mít tak dobrý efekt na kůži, jako mast (rozuměj tukový základ)....podle mě jde o dobrou vstřebatelnost do kůže, což musí zajistit nějaké vhodné medium (vazelina, tuk, PPG atd.) a asi ve většině případů to není zrovna ideální pro použití ve vlasech. Ale i tak by mohla mít ta tinktura nějaký efekt. Možná by nebylo na škodu zjistit, jaké složení má běžný šampon na vlasy ("šamponový základ") a podle toho napodobit konopný šampon.

Old Post 01-06-2012 v 20:18 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanelle
Stálý Člen

Karma uživatele hanelle - 87% PěstitelskáKarma uživatele hanelle - 87% PěstitelskáKarma uživatele hanelle - 87% PěstitelskáKarma uživatele hanelle - 87% PěstitelskáKarma uživatele hanelle - 87% PěstitelskáKarma uživatele hanelle - 87% PěstitelskáKarma uživatele hanelle - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 141

já mam dobrou zkušenost s konopnou tinkturou o obsahu 85% alkoholu v rozprašovači nastříkam necham zaschnout a dobry občas namažu postižene místo na mast a tinkturu nedam dopustit

Old Post 02-06-2012 v 10:44 AM
hanelle je offline   Profil uživatele hanelle   Find more posts by hanelle   Foto galerie člena hanelle   Click here to Send hanelle a Private Message   Add hanelle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gremlin101
Golden Grower

Karma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 142

Spáleniny, odřeniny, pohmožděniny, opary.... na tohle vše účinkuje konopná mast naprosto dokonale :-). Na rýmu a silně ucpané dýchací cesty je dobrá vaporizace, pokud člověka nebolí v krku, dá se to poladit i jointem.

Big Bud XXL - střešní pláň (2011)

1.Indoor 200W CFL (2010)
Konopný kouř inhaluji od nepaměti..Matka povídala že jsem začal už ve svých 2letech..,když jsem si spletl lízatko s brčkem..

Old Post 04-11-2012 v 21:44 PM
gremlin101 je offline   Profil uživatele gremlin101   Find more posts by gremlin101   Foto galerie člena gremlin101   Click here to Send gremlin101 a Private Message   Add gremlin101 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaspen
Nový Člen

Karma uživatele vaspen - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 143

Mast mam z prvniho growu uvarenou teprve cca 2 mesice a soubezne s ni jsem udelal i silny extrakt do 96% lihu. Zene velmi rychle vylecila afty a velmi zjemnila hrubou pokozku na rukach.
Prekvapilo me, jak konopi leci puchyre - ne od spaleniny ale na pate, z malych bot. Puchyr byl velky cca 3*2 cm, z poloviny strzeny a do krve rozedreny, neslo chodit bez kulhani. Nejdrive jsem zkousel konopnou mast ale to neni moc ruzumne - na otevrenou ranu asi mastne nepatri. Tak jsem druhy den vse ocistil a pak osetril tim lihovym extraktem (pekne to palilo..) a zalepil naplasti.
Druhy den - znatelna uleva, dalo se chodit skoro bez kulhani. Dnes (treti den) jsem se na to podival - neverim svym ocim - pulka kuze z puchyre uz srostla s "masem", cele bylo krasne hladke, naprosto necitim zadnou bolest. Rana mirne svedi - jak rika zena - kdyz to svedi, tak se to hoji. Takze jednoznacne plus a muzu doporucit!
Jeste k pouzitemu konopi - bylo noname, ale byl delan rozbor susiny, THC-3% a CBD-12%. Vice o tom pisi v
http://grower.cz/forum/showthread....381#post1060381

Naposledy upravil vaspen 23-11-2012 v 18:32 PM

Old Post 23-11-2012 v 18:18 PM
vaspen je offline   Profil uživatele vaspen   Find more posts by vaspen   Foto galerie člena vaspen   Click here to Send vaspen a Private Message   Add vaspen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakal
Nový Člen

Karma uživatele sakal - 15% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 12  

Palec nahoru Příspěvek č. 144

Zdravím, tak tento rok som skúsil spraviť masť po prvý krát, lebo som o nej počul samú chválu. Veci na výrobu som zohnal od kamaráta, takže neviem čo to bolo za odrodu(y) a spravil som ju z vazelíny podľa receptu z legalizace.cz. Masť je fakt super, pomohla doma na bolesti celého chrbta, akné(aj keď zatiaľ nie podľa predstáv, ale stále sa zlepšuje) a známej taktiež pomohla s bolesťou chrbta, tá známa chodila po akupunktúrach a pod. blbostiach a dávala za to nemalé peniaze a po krátkej dobe sa jej bolesť znova vrátila, kým používa masť, je to v pohode, no uvidíme, čo bude potom, keď dôjde masť, keďže veľa som toho nespravil Takže masť môžem len a len vynachváliť

Old Post 24-11-2012 v 01:36 AM
sakal je offline   Profil uživatele sakal   Find more posts by sakal   Foto galerie člena sakal   Click here to Send sakal a Private Message   Add sakal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-10-2004 - Test konopné masti - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3805810 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív