Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Zkušenosti s konopnou mastí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 10 11 12
Autor
Téma 
Loco5er
Nový Člen

Karma uživatele Loco5er - 73% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 177

Ja taky preferuji kombinace rostlin s vysokym obsahem THC + CBD pro sirokospektralni ucinnost konopne masti. Pomaha na opar, hoji kuzi, perfektni na oderky.

Old Post 25-02-2019 v 21:57 PM
Loco5er je offline   Profil uživatele Loco5er   Find more posts by Loco5er   Foto galerie člena Loco5er   Click here to Send Loco5er a Private Message   Add Loco5er to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CBDheaven
Stálý Člen

Karma uživatele CBDheaven - 95% PěstitelskáKarma uživatele CBDheaven - 95% PěstitelskáKarma uživatele CBDheaven - 95% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 178

[účet odstraněn]

Old Post 23-01-2020 v 00:18 AM
CBDheaven je offline   Profil uživatele CBDheaven   Find more posts by CBDheaven   Foto galerie člena CBDheaven   Click here to Send CBDheaven a Private Message   Add CBDheaven to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
top47
Nový Člen

Karma uživatele top47 - 2% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 179

Dost tomu nerozumím, protože to chceš dělat asi na kšeft. Pořiď si tedy průmyslové konopí a máš po starostech. Jinak nejvíce záleží na postupu výroby konopné masti (a že jich je) a především také na zpracování konopí. Zdravím.

Old Post 24-01-2020 v 05:24 AM
top47 je offline   Profil uživatele top47   Find more posts by top47   Foto galerie člena top47   Click here to Send top47 a Private Message   Add top47 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 180

citace:
Původní příspěvek od CBDheaven
Ahoj, vytáhnu toto starší téma, protože jsem nikde na netu n našel odpověď.
Jelikož budu mít za měsíc a půl hotové CBD, kde se snažím dosáhnout legálního limitu THC, tak přemýšlím o záložním řešení, když bych limit překročil třeba na 0,5% THC. Tato odrůda má 7% CBD.
Když udělám mast z konopí 0,5% THC a rozpustim CBD a THC ve vazelíně, tak se obsah těchto látek zředí. Víte někdo jak spočítat kolik mám použít vazelíny, abych snížil koncentraci THC pod 0,3 z 0,5?
Podle mě když udělám z 500g květů mast podle normálního dávkování a bude tam THC 0,5 - tak si myslíme že v vysledku v masti bude tak 0,2. Je to možné?

Těch 0,5 % budeš mít v sušině. Pokud mast připravuješ klasickým způsobem (rozehřeješ vazelínu, nasypeš nadrcený květy...), tak do té vazelíny rozhodně nepřejde veškeré THC.
Uvedu příklad: 500 g konopí s obsahem 0,5 % THC bys musel dát do 500 g vazelíny a to THC by muselo přejít všechno (100 %) do té vazelíny aby výsledná mast byla také 0,5%
Což se pravděpodobně nestane. Navíc jistě nedáváš konopí s vazelínou v poměru 1:1. Takže výsledná koncentrce THC bude velmi nízká (určitě pod 0,3 %). A i kdyby to THC teoreticky přešlo všechno, tak například ve 3 kg masti by si z tvého množství (500 g, 0,5 % THC) měl asi 0,08 %.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 25-01-2020 v 11:23 AM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 181

Nebolo by schodným riešením otestovať už hotovú masť a následne ju "nariediť" pridaním vazalíny? Prípadne ma napadá výroba vysokokoncentrovaného THC a CBD konopného oboleja a ten potom v určitom objeme miešať k vazelíne?

Old Post 26-01-2020 v 10:32 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CBDheaven
Stálý Člen

Karma uživatele CBDheaven - 95% PěstitelskáKarma uživatele CBDheaven - 95% PěstitelskáKarma uživatele CBDheaven - 95% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 182

[účet odstraněn]

Old Post 26-01-2020 v 13:12 PM
CBDheaven je offline   Profil uživatele CBDheaven   Find more posts by CBDheaven   Foto galerie člena CBDheaven   Click here to Send CBDheaven a Private Message   Add CBDheaven to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 183

Taky se podělím k čemu mast používám

- jizvy, rány, škrábance s výbornou učinností zacelovat a hojit pokožku
- spálená kůže od slůnce, ohěn
- bolest svalů a kloubů, revma, namožené šlachy, trapéz aj.
- v zimě naopak suchá a spalená pokožka mrazem
- na suché ruky

Mimo jiné jsem došel k těmto závěrům

- je nezbytně nutné dodržet vysokou kvalitu (potenci) vstupního materiálu
- masti z outdooru mají něco "navíc" (při zajištění ideálních klimatických podmínek, eh)
- masti z kytek s vysokým podílem THC(+-20%) jsou výrazně léčivější
- u materiálu s vysokým % CBD s absencí THC se rapidně snižuje efektivita schopnosti léčit a portfolio léčitelných nemocí je výrazně užší.

V konopí nachází další desítky až stovky ještě neprobádaných látek a především terpenů, bez kterých notoricky známé THC, potažmo i "nově" CBD nemůže a snad i nechce efektivně pracovat. Dnešní mediální masáž CBD a jeho následná extrakce a prodej je dle mého jen čistý business a shit (ČR/Východní Evropa)

to CBDheaven:

Old Post 01-07-2020 v 12:09 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubáč222
Stálý Člen

Karma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 184

Koukam tady jak to hojí rány z venčí, tak to určo má i zevnitř hojiví efekt. Chtel bych vyzkoušet mast ze sádla a jen s palic, delal to někdo z vás, je to lepší Dekarboxylovat v tuku při vyšší teplotě nebo davate přednost troubě?

We've come too far to give up who we are.






Old Post 06-08-2021 v 19:52 PM
zubáč222 je offline   Profil uživatele zubáč222   Find more posts by zubáč222   Foto galerie člena zubáč222   Click here to Send zubáč222 a Private Message   Add zubáč222 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calvados
Nový Člen

Karma uživatele Calvados - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2022
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 185

Podepisuji co píše The OG. Zejména pak špatně hojící se rány.
Zmírňuje exémy a suchou kůži, ale nevyléčí, je zapotřebí trvalá aplikace.

Zkoušel jsem přimíchat chili. Je to cítit na chuti, ale jiný účinek jsem nezaznamenal. Mojí zkušební osobou se trochu nečekaně stali 80-tiletí tchán s tchýní, kteří si mou mast nesmírně pochvalují. Jsou tam nějaké problémy s dnou, revma a právě ty různé ranky. Ale účinek na revma zatím nepotvrzuji to je ve zkušební fázi.

Konopásek

Old Post 26-04-2022 v 13:51 PM
Calvados je offline   Profil uživatele Calvados   Find more posts by Calvados   Foto galerie člena Calvados   Click here to Send Calvados a Private Message   Add Calvados to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calvados
Nový Člen

Karma uživatele Calvados - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2022
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 186

to zubáč222 - dekarboxylovat určitě v troubě a hodně opatrně. Stalo se mi, že jsem zakouřil (myslím tím že jsem konopí přepálil - zhnědlo, dýmilo), smrděl celý barák a konopí bylo z velké části na vyhození. Teplota určitě nesmí překročit 120, ale já to držím už raději na max 115 pomocí teploměru, termostat na troubě je zcela mimo (záleží samozřejmě na troubě) a po dobu max 20 min.
Zkoušel jsem převaření v Ghí - tenhle tuk bez problémů dává 200°C takže vaření s konopím na málo přes 100 jsem myslel, že bude v pohodě, ale celou várku jsem tím bohužel zničil. Tu smradlavou věc jsem pak vyhodil. Takže takto ne.
Dekarboxilace tedy v troubě a opatrně a zahřívání v tuku pak už jen na nízkých teplotách (dle tuku), ale přes 100 nikdy.
(ovšem na mé dvouleté zkušenosti se nedá moc stavět, určitě tady bude někdo výrazně zkušenější)

Jo a myslim že hulením mast nenahradíš. Naopak mastí se pozřením můžeš slušně sjet :-)

Konopásek

Old Post 26-04-2022 v 14:01 PM
Calvados je offline   Profil uživatele Calvados   Find more posts by Calvados   Foto galerie člena Calvados   Click here to Send Calvados a Private Message   Add Calvados to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 10 11 12  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-10-2004 - Test konopné masti - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7502200 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív