Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » LIDSKÁ PAMĚŤ A HULENÍ
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33

Najděte si na netu něco o pomoci při kognitivních obtížích. Bloček a tužka to docela jistí, teda pokud nezapomenete to použít .

A na trénink paměti jsou taky různý pomoci, tuším se něco používá u Alzheimera.
Taky se tvrdí, že luštění křížovek je dobrý cvičení.

Old Post 09-05-2005 v 18:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Splif
Stálý Člen

Karma uživatele Splif - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 81  

Příspěvek č. 34

Blocek a tuzka je gut idea, ale co kdyz zapomenes ze si mas vzit ten blocek a tuzku? . . . ja jsem si musel poridit telefon s velkou pameti na upominky a ted vse stiham a jsem ready.... jen to uceni porad nejde

Old Post 01-08-2005 v 17:28 PM
Splif je offline   Profil uživatele Splif   Find more posts by Splif   Foto galerie člena Splif   Click here to Send Splif a Private Message   Add Splif to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Splif! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fakundo
Stálý Člen

Karma uživatele fakundo - 73% PěstitelskáKarma uživatele fakundo - 73% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 130  

Příspěvek č. 35

najlepšie budú vitamíny skupiny B (najviac v mlieku a ne v mléku) trochu času a čokolády...
ked sa idem učiť tak si vypijem cca 1dcl alkoholu NA PREKRVENIE mozgu. Funguje to, ale nesmieš to prehnať s alkoholom mne sa to pri učení stáva pomerňe často...........

Old Post 28-08-2005 v 17:37 PM
fakundo je offline   Profil uživatele fakundo   Find more posts by fakundo   Foto galerie člena fakundo   Click here to Send fakundo a Private Message   Add fakundo to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fakundo! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
THC_girl
Nový Člen

Karma uživatele THC_girl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 19  

Dotaz Pamět....jak ste na to?....jak to resite? Příspěvek č. 36

Chtela jsem se zeptat jak reiste spatnou pamet po brku..myslim kdyz hulite casto....ja hulim asi skoro kazdej den wubec se nedokazu soustredit....a logicke mysleni uz wubec ne....Mate na to nejakou wychytawku?

Old Post 03-10-2005 v 17:03 PM
THC_girl je offline   Profil uživatele THC_girl   Find more posts by THC_girl   Foto galerie člena THC_girl   Click here to Send THC_girl a Private Message   Add THC_girl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
loeX
Stálý Člen

Karma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 37

tak jako se ve zhulenosti učíš chovat před lidma tak se de naučit soustředit uvažovat, učit se...já to ted testuju na sobě a zatím mám skoro samý 1čky prostě než se du učit tak se zhulim a prostě ráno to v tý hlavě mám...

to začíná bejt skoro pravda

Old Post 03-10-2005 v 17:44 PM
loeX je offline   Profil uživatele loeX   Find more posts by loeX   Foto galerie člena loeX   Click here to Send loeX a Private Message   Add loeX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cilum
Stálý Člen

Karma uživatele cilum - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 82  

Re: Pamět....jak ste na to?....jak to resite? Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od THC_girl
Chtela jsem se zeptat jak reiste spatnou pamet po brku..myslim kdyz hulite casto....ja hulim asi skoro kazdej den wubec se nedokazu soustredit....a logicke mysleni uz wubec ne....Mate na to nejakou wychytawku?

LOL co třeba míň hulit? já to na sobě nepociťuju vůbec ale taky nemám pravdilem každý den hulit že.........

Old Post 03-10-2005 v 18:13 PM
cilum je offline   Profil uživatele cilum   Find more posts by cilum   Foto galerie člena cilum   Click here to Send cilum a Private Message   Add cilum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Don B.
Stálý Člen

Karma uživatele Don B. - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 39

moje schopnost soustredit se je uplne pryc, tzn ze se vubec nic nenaucim, ale za to si pamatuji kazdou vetu co nekdo rekl kdyz jsem byl zhuleny muzu si uplne poustet videa co jsem delal a co se delo

Old Post 04-10-2005 v 17:30 PM
Don B. je offline   Profil uživatele Don B.   Find more posts by Don B.   Foto galerie člena Don B.   Click here to Send Don B. a Private Message   Add Don B. to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Don B.! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fakundo
Stálý Člen

Karma uživatele fakundo - 73% PěstitelskáKarma uživatele fakundo - 73% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 130  

Příspěvek č. 40

loex Suhlasim s tebou
THC/girl vsetko sa da len na to musis najst nejaku techniku... niekto sa bifli..niekto si to raz precita a vieto treba sa vediet ucit a sustredit, ja osobne sa zhuleny neucim..

Old Post 04-10-2005 v 21:00 PM
fakundo je offline   Profil uživatele fakundo   Find more posts by fakundo   Foto galerie člena fakundo   Click here to Send fakundo a Private Message   Add fakundo to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fakundo! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orbith
Stálý Člen

Karma uživatele orbith - 87% PěstitelskáKarma uživatele orbith - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 41

Dúfam že nejdem mimo,keď tak ma opravte.Problém s pamäťou ma sral tiež pekne dlho.Potom som si uvedomil jeden fakt.Myseľ je vlastne komunikátor človeka z okolím.Prijíma a spracúva informácie aťď.Všetko je to v mysli.
Začal som s tréningom mysle a ono sa to zlepšuje.


peace

Old Post 31-10-2005 v 13:05 PM
orbith je offline   Profil uživatele orbith   Find more posts by orbith   Foto galerie člena orbith   Click here to Send orbith a Private Message   Add orbith to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 42

Tak odborně se tento problém nazývá HOSIP,

ale nenapadlo vás někdy, že je to hodně o autosugesci? Lidskej mozek je v tomhle strašně zrádnej. Viděl jsem nedávno na ČT 2 nějakej dokument a dělali tam pokus, kde byly 2 skupiny mladých lidí - jedné dělali testy na citlivost - píchali je něčim do ruky a oni pak řikali jak moc je to bolí. U první skupiny bylo všechno v pohodě bez bolesti. Druhé skupině řekli, že na nich budou testovat přípravek na zvýšení citlivosti, ale dali jim pouze placebo. Když ty lidi pak píchali do ruky (úplně stejně jako první skupinu) - tak skoro všichni řvali jak je to strašně bolí a že se to nedá vydržet. Docela zajímaví ne?

A tak mě napadá jestli na tom vlastně nejsme úplně stejně - dopředu víme, že když si zahulíme, tak nám to oslabí paměť, zhorší soustředění a kdo ví co ještě dalšího, takže tomu možná až příliš podléháme.

Z dlohodobýho hlediska je určitě výhoda hrát hry na paměť typu pexeso, křížovky, číst a hlavně "používat mozek" čili myslet - slouží to i jako prevence proti stařecké demenci, která nás taky jednou čeká (teda jen ty co nebudou hrát pexeso).

Z osobní zkušenostu může říct, že ani po několikaletém každodenním koření nemám s hlavou větší problémy: je sice pravda ža si večer nepamatuju, co jsem měl k obědu atd. (asi nejhorší je to u prášků, kdy si třeba fakt nepamatuju, jestli jsem si ho už před minutou vzal, nebo teprve musim vzít, ale to už je prostě taková daň). Všimnul jsem si ale, že na to má obrovskej vliv, zda člověk "pracuje hlavou", nebo moc mozkový závity nežhaví. Já osobně se snažim pracovat hlavou, protože rukama mi to moc nejde, takže řešim úkoly náročný na racionální myšlení každej den a bez sebemenších problémů. Pokud ovšem nechám mozek nějakou dobu ladem (dovolená apd.), tak na sobě pozoruju, že při stejý frekvenci hulení začnu docela gumovatět. Prostě si myslim, že trénovanej a udržovanej mozek může čelit negativním účinků hilení daleko líp.

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 16-11-2005 v 12:02 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Duhoš
Nový Člen

Karma uživatele Duhoš - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 43

No ja palim docela casto a nejaky problemy s pameti nemam (pouze zapominam, ale to od jakziva), ale kdyz slysim nejakou informaci (ktera me zajima) ci zazitek, tak si to z 80% zapamatuju, ale problem mam spis ve vyjadrovani, obcas mam co delat, aby me ostatni pochopily. Holt vypravec ze me asi nikdy nebude.

Ale mam taky jednu zapominaci specialitu: jen co odemknu auto, dam bundu dozadu, sednu za volant a proste nemam klic. (vetsinou na nem sedim nebo je vzadu s bundou, nekdy v zamku a jednou sem ho nechal v kufru, kdyz sem tam daval buben, coz byl docela problem, protoze auto bylo zamceny a kufr sel otevirat bud klicem nebo zevnitr.)

Old Post 17-11-2005 v 16:02 PM
Duhoš je offline   Profil uživatele Duhoš   Find more posts by Duhoš   Foto galerie člena Duhoš   Click here to Send Duhoš a Private Message   Add Duhoš to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Duhoš! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Estelle
Nový Člen

Karma uživatele Estelle - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 4  

Pohodička paměť? heh... Příspěvek č. 44

to gg133: jj máš recht... Když sem zhulená, pak si pamatuju, co sem dělala, kdo semnou byl a kde sme byli. Ale kombinace huleni+chlastání je smrtící, jednou (znám to z vyprávění) sem dala brčko a k tomu sem chlastala pivko.... Mnoo... a v závěru sem tři hodiny chrápala pod stolem a nepamatuju si nic... Já mám štěstí že moc nechlastám takže si můžu s klidem zahulit a pohodička... Tyjo, myslim ze sem zapomnela o cem pisu... No, to je jedno...
to *Mr. Figaro*: myslim ze mam stejnej problem... :-D
mmchdem... vsimli ste si nekdo, jak casto pouzivam ... ?? No, a tyhle pauzy praktikuju aji když normalně mluvim, jednám, premyšlím...

Den začíná, když si zahulím..... Myslím, že můj den začíná dřív než za 24 hodin

Old Post 05-03-2006 v 19:43 PM
Estelle je offline   Profil uživatele Estelle   Find more posts by Estelle   Foto galerie člena Estelle   Click here to Send Estelle a Private Message   Add Estelle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janísek
loading....

Karma uživatele Janísek - 75% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 499  

Příspěvek č. 45

no - já si důležitý věci na který nesmím zapomenout napíšu do mobilu:-) ten nezapomenu skoro nikdy. Horší je, že už ráno nevím, že jsem si tam něco psala:-) hih...no co už. válka je horší ne?
Spíš mám problém, že při high stavech jsou pro mě 3 vesmíry málo:-) stihne mě napadnout hafo věcí a ostatní pak vcelku nechápu očem že to mluvím, když už otevřu pusu. Nebo něco vyprávím a jen lehce odbočím, protože je tam něco co stojí za zmínku...no a už nevím, co jsem to chtěla valstně říct:-).-):-) že jdu pro něco do bundy a u 3 kapsy: " cože to hledám, brácho?"
Ale jinak mozek zvládá co má. je to dost o tréninku jak už tady kdosi psal. Musíte cvičit pamět a bude v horším prípadě stagnovat:-) já třeba dost dělám s číslama a čárkovýma kodama a tam se nehneš z místa beu čísla auftragu a podobně... takkže jsem na tom docela dobře.

Old Post 06-03-2006 v 06:22 AM
Janísek je offline   Profil uživatele Janísek   Find more posts by Janísek   Foto galerie člena Janísek   Click here to Send Janísek a Private Message   Add Janísek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El_Liberal
Stálý Člen

Karma uživatele El_Liberal - 61% PěstitelskáKarma uživatele El_Liberal - 61% PěstitelskáKarma uživatele El_Liberal - 61% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 46

Vim ze otviram uz docela stare tema ale posledni dny mne k tomu primo nuti jakoze palim tak primerene temer kazdej den a zacinam si vsimat ze se mi snad fakt ta pamet o dost zhorsila... nestvalo mne to dokud mi nezmizelo neco co ani nebylo moje a ja si za boha nemuzu vzpomenout jestli sem to nekomu nedal nebo kdo vi co... projevuje se to vazne u vsech ?

Old Post 30-08-2006 v 18:35 PM
El_Liberal je offline   Profil uživatele El_Liberal   Find more posts by El_Liberal   Foto galerie člena El_Liberal   Click here to Send El_Liberal a Private Message   Add El_Liberal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 47

Ja hulim kazdy den a je to cim dal tim horsi - posledni dobou zapominam uplne vsechno treba jen o necem premejslim a behem toho premejsleni zapomenu o cem to vlastne premejslim. Stava se mi to snad kazdy den. Docela haluz ne?

Old Post 30-08-2006 v 19:07 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 48

jak tady někdo psal, že zapomíná při reklamě, na co se dívá...tak se mi to stalo asi před týdnem...spálenej jak paprika jsem se díval na Sydney Fox (taková ta archeoložka...) a fakt mě to bavilo...(aby taky ne po takovým brku. :-) ) a když byla reklama, tak jsem se hrozně zaseknul na těch reklamách a uplně zapomněl na co to koukám, a potom byla taková ta upoutávka na film, začal jsem se na něj hrozně těšit a zeseknul jsem se na upoutávce a ta pak skončila a začala zase Foxová a já vůbec nevěděl, o co to vlastně v tom dílu jde...ale zase jsem se do toho postupně dostal...a pak přišla ségra a ptala se na co to koukám...a ze mě vypadlo jenom "Chicago Hope". Tak mi ségra poradila, ať už nehulím...

Old Post 30-08-2006 v 20:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3555500 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív