Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » PH a EC metr, jaky strojek vybrat?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Kterej pH metr koupit?
Analog
Adwa
Milwaukee
Truncheon
Essentials
Hanna GrowCheck Combo
Salinger & Mack
EXTECH
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
peacetoall
Stálý Člen

Karma uživatele peacetoall - 85% PěstitelskáKarma uživatele peacetoall - 85% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 81

adwu essentials a podobny mrdky nebrat, je to vyhazovani penez. I ty novy monitory od nich jsou na prd. Lepsi usetrit prachy na kvalitni znacku, milwaukee, hanna, bluelab ci mack a salinger. Kdo nema penize na tyhle znacky, at radeji meri kapkama ci papirkama - je to lepsi.

edit: mluvim samozrejme o meridlech pH. EC je jednoducha zalezitost a myslim, ze ani znacka jako adwa nema na tomhle jednoduchem pristroji co zkazit.

Old Post 07-02-2009 v 07:14 AM
peacetoall je offline   Profil uživatele peacetoall   Find more posts by peacetoall   Foto galerie člena peacetoall   Click here to Send peacetoall a Private Message   Add peacetoall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 82

citace:
Původní příspěvek od peacetoall
adwu essentials a podobny mrdky nebrat, je to vyhazovani penez.


essential ph-metr mam už tak rok a půl a nebyl jedinej problém - chce s těma měřákama neházet po místnosti a jednou za cca 25 dní nakalibrovat - a né se k nim chovat jako by ani nebyly moje

citace:
Původní příspěvek od peacetoall
at radeji meri kapkama ci papirkama - je to lepsi.


no pěkný koniny tady lidem doporučuješ

Old Post 08-02-2009 v 14:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 83

citace:
Původní příspěvek od peacetoall
adwu essentials a podobny mrdky nebrat, je to vyhazovani penez. I ty novy monitory od nich jsou na prd. Lepsi usetrit prachy na kvalitni znacku, milwaukee, hanna, bluelab ci mack a salinger. Kdo nema penize na tyhle znacky, at radeji meri kapkama ci papirkama - je to lepsi.

edit: mluvim samozrejme o meridlech pH. EC je jednoducha zalezitost a myslim, ze ani znacka jako adwa nema na tomhle jednoduchem pristroji co zkazit.



no comment.


Samozřejmě u dražších přístrojů stoupá taky jejich přesnost ale hlavně spolehlivost.
To při troše štěstí,naším potřebám,splní i "mrdač" za 800 na nějakou dobu.

jinak doporučím: Už je na cestě
http://www.eseasongear.com/hahiphmo99ne.html


dost náročný kolega má už druhým rokem ten starší model a je spoko

Old Post 08-02-2009 v 16:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jipi
Stálý Člen

Karma uživatele jipi - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 84


co hovorite na toto?
ma to aj vystup do pc

Naposledy upravil jipi 07-03-2009 v 07:49 AM

Old Post 07-03-2009 v 06:15 AM
jipi je offline   Profil uživatele jipi   Find more posts by jipi   Foto galerie člena jipi   Click here to Send jipi a Private Message   Add jipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 85

citace:
Původní příspěvek od jipi
co hovorite na toto?
ma to aj vystup do pc


cena?

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 07-03-2009 v 12:15 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janxu
Stálý Člen

Karma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 86

zdravim
mam ten nejlevnejsi ph metr od milwaukee a kdyz merim roztok, tak to soupnu do vody z kohoutku abych zjistil jake ma ph, to ma priblizne 7.0
pak ho dam do vody kterou sem predtim upravil kyselinou na ph 3.0
ph metr vyndam, oplachnu a kdyz chci zmerit opet vodu z kohoutku, tak se mi ph ustali na 5.2 a dal uz s tim ani nepohnu
je tohleto normalni? ph metr nechavam v roztoku vzdycky aspon 10 minut zaplej a koukam jak se meni hodnoty na displeji dokud se neustali

FIRST INDOOR 150W

Old Post 07-03-2009 v 14:54 PM
Janxu je offline   Profil uživatele Janxu   Find more posts by Janxu   Foto galerie člena Janxu   Click here to Send Janxu a Private Message   Add Janxu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jipi
Stálý Člen

Karma uživatele jipi - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 87


no cena ak sa dobre pamatam bola cez 1000$
ale je to asi vseobecne problem zohnat aspon ja som to nevedel ani poriadne vygooglit

ale mozno stara dobra hanna zaujme za cca 2000$

Old Post 07-03-2009 v 18:09 PM
jipi je offline   Profil uživatele jipi   Find more posts by jipi   Foto galerie člena jipi   Click here to Send jipi a Private Message   Add jipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

ET Metr Příspěvek č. 88


Zdravim, mam dotaz ohledně EC metru

- EC je elektrická vodivost, takže je to převrácená hodnota odporu což by platilo u vodiče. Jak je již psáno...
U kapalin je to horší (elektrolytická vodivost), protože je potřeba do vzorečku dosadit ještě plocha průřezu a vzdálenost desek
Proto jestliže mám mít hodnotu roztoku 0,6 - 0,9 mS/m (nevím jestli se měřáky udávají v mS/m, nebo mS/cm???)
tak si vytvořím měřící sondu a posléze dosadím do upraveného vzorečku

l
R =------------------------
vodivost (S/m) . S

což není vše, protože je počítat s tepelnou konstantou... bla bla bla....
no tudíž pochybuji, že to bude někdo počítat a přepočítávat. No ale aby hlavně na co jsem chtěl poukázat a smysl tohoto přízpěvku:



Mam ohmetr (multimetr) a mam sondu. Sondu jsem strašně dlouho nemohl vymyslet a pak mi to trklo u počítače. Potřebuju dva vodiče, aby byly stejné, kvalitní povrch stejně vzdálené
levné a dostupné. Vymyslel jsem tedy sondu z napájecího kabelu od PC, který má 100%ně každý doma - odstřihnu konec a napojim multimetr za stovku (nejdražší cca 500kč). Sonda je levná a údržba spočívá v odmaštění a vysušení... No jo, ale co mi to řekne? odpor vedení a odpor kapaliny. Vedení je zanedbatelné a kapalinu změřit potřebujeme.

Potřeboval bych proto k tomuto konstruktivní připomínky a byl bych rád, kdyby někdo kdo vlastní ET metr mohl naměřit pár hodnot a porovnat se sondou.

TEST:

ve sklenici pokojová teplota

100mlvody odpor 250kΩ
100mlvody+20ml octa 8% odpor 2kΩ
100mlvody+40ml octa 8% odpor 1,5kΩ

mohl by někdo tedy ocejchovat touto sondou správný roztok pro pěstování?
doufám, že měřáku ET ocet nevadí... nebo zkusit jinou látku?

stačil by tímto změřit dle TESTU a udal jeho teplotu
+ roztok od 0,6 do 0,9 mS/cm a taky udal teplotu

No a kdyby nás to takhle udělalo více, tak by se nechala i tato hodnota zanormovat a stačilo by říct, jakej má kdo na sondě odpor a vědělo by se...

Pokud by se to ujalo fungovalo, tak bych alespon ušetřil stejně jako spousta jiných. Když ne, tak to promáznu... není návod, jen dotaz...
Čus Kpt.

Eshop:
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&c...sid=GES07313040

cena 105Kč

Zdroje:
hlavně google
http://www.aquar.cz/vodivost.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Konduktivita
http://en.wikipedia.org/wiki/EC_meter

Old Post 12-03-2009 v 10:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Enj0i89
Stálý Člen

Karma uživatele Enj0i89 - 82% PěstitelskáKarma uživatele Enj0i89 - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 89

mno tohle nebude ta nejlepší možnost...
nepřesnoct tohoto měření bude značná
u každe ho to může vycházet jinak..

jinka pro vodivost 1,5mS by měl být odpor 666,6ohm.....
složitost tohoto měření považuji za věčí zlo než dat 1500 za specijalizovaný přístroj s udanou jistotou měření :-)

(1)Skunk#1 (2)Ch, WR, JF (3)AK 47 (4)Mix

Old Post 12-03-2009 v 11:40 AM
Enj0i89 je offline   Profil uživatele Enj0i89   Find more posts by Enj0i89   Foto galerie člena Enj0i89   Click here to Send Enj0i89 a Private Message   Add Enj0i89 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Enj0i89! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
#77
Stálý Člen

Karma uživatele #77 - 70% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 90

ja shanim Nutra-Dip continuous Tri meter (pH, PPM & Temperature) ale v čr za boha nemužu sehant a nevim jestli z Ebay a pod bude taky na 230V/50Hz, v americe myslim jedou jinou electricity
a vychazi na 4600, alternativu asi vidim v
Adwa ECO 406 EC monitoru a ADWA ECO209 PH monitoru maj na klečka tečka cz
s poštovnym za 5120

...#77

Old Post 22-03-2009 v 22:09 PM
#77 je offline   Profil uživatele #77   Find more posts by #77   Foto galerie člena #77   Click here to Send #77 a Private Message   Add #77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ThiCkHead
Stálý Člen

Karma uživatele ThiCkHead - 72% PěstitelskáKarma uživatele ThiCkHead - 72% Pěstitelská

Registrován: Mar 2009
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 91

Ja jsem sice kratkodobe, ale jsem spokojen s EC a pH metry Essential, vse jednoduche jako facka.. kalibrace... rychle mereni, a myslim si ze pokud se k tem pristrojum umi clovek chovat tak vydrzi moc.. Nekdo nakoupi za 4 kkc a stejne mu neco odejde protoze je to holt truhla.. ja muzu pro zacinajici ci mene narocne uzivatele doporucit Essential od Hydrogarden..

az uverite tak to uvidite

1st. round 4x Pot of Gold | 150/250W

Old Post 01-04-2009 v 15:20 PM
ThiCkHead je offline   Profil uživatele ThiCkHead   Find more posts by ThiCkHead   Foto galerie člena ThiCkHead   Click here to Send ThiCkHead a Private Message   Add ThiCkHead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tecka
Nový Člen

Karma uživatele tecka - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 92



Zdravím chtěl bych poprosit o pomoc nějakého majitele combo metru Hanna 98129. Koupil jsem jeden na ebayi údajně má být nový, ale nějak se mi nezdá ta sonda co je na fotce v kroužku. Podle návodu jde o ec sondu a tahle vypadá jako amatérsky opravovaná. Hrubé opracování a zapatlané kouskama lepidla nebo co to je. Chci se zeptat jestli takhle vypadá normálně nebo jestli jsem se napálil a koupil nějaký repasovaný kus. Ještě bych se rád zeptal, jak máte nastavenou tu teplotní kompenzaci, nikde jsem nenašel podle čeho tu hodnotu nastavit. Předem děkuji za odpověď.

Old Post 09-05-2009 v 20:34 PM
tecka je offline   Profil uživatele tecka   Find more posts by tecka   Foto galerie člena tecka   Click here to Send tecka a Private Message   Add tecka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dontsmoke
Nový Člen

Karma uživatele dontsmoke - 60% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 93

Lidi, vodotěsnost nevodotěsnost, elektrické přístroje nekoupat a nedělat s nimi spadla lžicka do kafička. Jinak Essentials je v pohodě, po 2měsících jsem ho chtěl rekalibrovat a nebylo vůbec proč.

Old Post 31-08-2009 v 12:12 PM
dontsmoke je offline   Profil uživatele dontsmoke   Find more posts by dontsmoke   Foto galerie člena dontsmoke   Click here to Send dontsmoke a Private Message   Add dontsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cudas
Stálý Člen

Karma uživatele cudas - 64% PěstitelskáKarma uživatele cudas - 64% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 94

uvažuji taky zkusit pěstit v bubleru ..... našel jsem tento co vy na to ? http://www.growshop.cz/katalog/deta...ential-ph-meter

pravda je tam někde venku,šel jsem ji hledat

Old Post 03-09-2009 v 16:46 PM
cudas je offline   Profil uživatele cudas   Find more posts by cudas   Foto galerie člena cudas   Click here to Send cudas a Private Message   Add cudas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mari
Stálý Člen

Karma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 95

citace:
Původní příspěvek od cudas
uvažuji taky zkusit pěstit v bubleru ..... našel jsem tento co vy na to ? http://www.growshop.cz/katalog/deta...ential-ph-meter


ahojj, mam ho 2 mesice a plna spokojenost, nakalibrovanej z vyroby a kalibrace drzi cely dva mesice. V pohode, na 4 digi baterky. hojj

Starlight sativa

Reverzni osmoza 0,0 ec, ph 6,0
Hindu Kush sklizeno
HASH PLANT® grow č. 3 , Plagron vs Hesi
1 in 400w
Začátky + Jack Flash
GALERIE

Old Post 03-09-2009 v 22:18 PM
mari je offline   Profil uživatele mari   Find more posts by mari   Foto galerie člena mari   Click here to Send mari a Private Message   Add mari to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mari! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cudas
Stálý Člen

Karma uživatele cudas - 64% PěstitelskáKarma uživatele cudas - 64% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 96

Díky za info .... po substrátu chci taky zkusit bublat tak uvidíme

pravda je tam někde venku,šel jsem ji hledat

Old Post 04-09-2009 v 17:14 PM
cudas je offline   Profil uživatele cudas   Find more posts by cudas   Foto galerie člena cudas   Click here to Send cudas a Private Message   Add cudas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0717960 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív