Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Rizkovani/Klonovani- Zacatecnik - problemy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Kundalf
Nový Člen

Karma uživatele Kundalf - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 20  

Dotaz Rizkovani/Klonovani- Zacatecnik - problemy Příspěvek č. 1


Rizkovani/Klonovani- Zacatecnik - problemy

Ahoj vsem! Jsem si jistej ze je tu spousta threadu o rizkovani, skoro vsechny jsem je samozrejme prolustroval ale asi mi to nedalo co bych potreboval, proto vas zkusenejsi chci poprosit o rady.Pomalu se blizi jaro, tak si rikam ze bych neco pripravil na out, ale vzhledem k tomu ze jsem guerellista tak sazim na vice mist, s nejistym vysledkem, proto bych nechtel kupovat semena... Dost tedy k uvodu tedka predstaveni cele problematiky:

Je to muj druhy pokus o rizkovani, prvni probehl loni spise jako experiment kdy jsem potreboval ostrihat kytky tak jsem si rekl ale proc ne koupil jsem klonex, smocil, pichnul do kvetinacku s hlinou a zalejval, uspesnost cca 25% po cca mesici mozna i dele pod 125W CFL, podminky jako vlhkost a teplota nezname, pouze zalevano odstatou neupravenou vodou z kohoutku=Ph cca 7, EC 0.5!

Letos jsem si rekl ze na to pujdu poradne, mel jsem doma mlhovac/fogger/mlhovatko jak kdo chce a vzduchovaci cerpadylko s kaminkem oboje ze zverimexu takze plan byl jasnej, kybl, viko, diry v nem a tradaaa.
Dal jsem to nejak dohromady, jako cloveka nepolibenyho hydrem nebo aero nebo cimkoli jinym nez hlinou se mi to samozrejme strasne libi vypada to desne krutoprisne profi.... viz Foto(z Prvniho pokusu pod 125 CFL Blue)

Protoze prvni klonovani po cca 9 dnesch nevyslo - prisla plisen hnedka jsem tedy vsechny zlikvidoval vse umyl a ostriknul peroxidem a vzhledem k tomu ze Ph jsem v tehle masine napoprve odhadoval(Hodne spatne) a EC taky(Jeste hur) tak se nedivim ze nic nevylezlo. Nicmene ufiknute kyti vypadali po celou dobu jako by porad rostly na mamce(Azz cca po 7 dnech lehce zezloutly).

Chtel jsem pockat na Ph metr ale zaroven jsem nechtel nechat zdivocet mamky, chci je drzet jako mini-bonsaiky tak jsem mezitim koupil miniparnicek, par RW kosticek a na zkousku RootRiot kosticky a hura do toho postaru.
Tedka je to 6 den a v tom miniparnicku, kde jednou denne vymenim vzdych a ostriknu je kojeneckou vodou(tim jsem nechal nasaknout i kosticky a lehce striknul i RootRiot 1,5l kojenecky vody + 1ml Atami korenan), rizky jsou cca kolem 8-10 cm velke a vypadaji strasne, vsechny se skacely na strany a tak jako povadly spiscky a to uz hnedka druhy den, zatim je tam porad jeste drzim ale myslim si ze to neda ani jeden, tak jsem si rekl vratim se ke cloneru, tam aspon chvili vypadaly ze jsou nazivu...

Momentalne to je vsechno v boxu homemade 100*100 s 400W MH, bila folie, rizky jsou uplne dole a v rozcich tak 70 cm od lampy jak v parnicky tak tady ten kybl, vlhkost v boxu cca50-60%, teplota den 28, noc kolem 20.

Mam Kapky na Ph takze aspon tak zhruba jsem naredil kohotkouvou odstatou s destilkou tak aby vysledek byl Ph kolem 6 a EC s 1ml korenaku na litr 0.2 idela ne?!
Nekde jsem se docetl ze by se to melo stridat v cyklech, ze je to pak proti plisni coz da rozum kdyz to bude porad kolisat tak jsem do toho sel, nastavil jsem casovac, pul hodiny chod(Vzduchovaci cerpadlo i mlhovac) a pul hodiny pauza. Z nedockavosti jsem uriznul rizky mensi....at je s tim si hrat ze jo maj tak 7cm a dve patra jsou tam ani ne 24 hodin a vypadaji stejne strasne jak v tom miniparnicku, proste hrozne povadly. Mam to mlhovadlo nechat jet porad? jak na tu plisen? mate s timhle clonerem nekdo zkusenosti prosim? co delam spatne? nejake dalsi foto muzu pripojit dystak ... diky vsem moc za odpovedi!

I am not complete idiot....some parts are missing:-D

Old Post 23-02-2017 v 10:26 AM
Kundalf je offline   Profil uživatele Kundalf   Find more posts by Kundalf   Foto galerie člena Kundalf   Click here to Send Kundalf a Private Message   Add Kundalf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 2

Zdarec, klonoval jsem asi trikrat. Vždy 100% uspesnost. RW kostky 4x4 jsem napufroval na pH 5.9 cca 3 hodky. Řízky cca 10cm seriznout ulamovakem zesikma a lehce oskrabat nožem namocil jsem do stimulaxu na cca 2 minuty a sup do kostky, lehce primacknul, aby tam řízek neplandal a ve finále zastrihnout velké listy. Dal jsem do parnicku pod dvě 18w usporky, jednou za den jsem pospricoval řízky i parník čistou destovkou a po 14 dnech byly venku kořeny z kostek. Ještě jsem to zkoušel i bez kostek do amazonu a tam po 3 dnech začaly razit kořeny. Tak snad se ti zadari.

Old Post 23-02-2017 v 13:01 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kundalf
Nový Člen

Karma uživatele Kundalf - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 3

Cau,

Diky za prvni reakci, mam otazku, to dokazes udrzet tak vysoko vkhkost nebo je normalni ze se v tom parnicku tak jako trochu skaci? treba listy, lehce vzdy povadou a pak se vali na tom sadbovaci ve kterem jsou kosticky. tak jako trochu lehnou...

I am not complete idiot....some parts are missing:-D

Old Post 23-02-2017 v 15:08 PM
Kundalf je offline   Profil uživatele Kundalf   Find more posts by Kundalf   Foto galerie člena Kundalf   Click here to Send Kundalf a Private Message   Add Kundalf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill1989
Stálý Člen

Karma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 4

Mrkni tady, má to krásně popsané.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56147

Old Post 23-02-2017 v 17:21 PM
Fill1989 je offline   Profil uživatele Fill1989   Find more posts by Fill1989   Foto galerie člena Fill1989   Click here to Send Fill1989 a Private Message   Add Fill1989 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 5

Většinou mě zůstaly pěkně vzprimeny, ty které se ohly se po zakořenění opět narovnaly. Když začali svetlat tak jsem namichal slabou dávku hnojiva do postřiku, postřikem jsem vlhcil i ty kostky. Nemáš ty řízky třeba příliš tenký a vysoký? Jinak vlhkost jsem nijak neřešil, chodil jsem jednou denně a pošpricoval. Někde jsem cetl , ze spodní odnože jsou na řízkování vhodnější. Je mozne , ze jsem mel jen stesti.

Naposledy upravil L1st3r 23-02-2017 v 20:49 PM

Old Post 23-02-2017 v 20:37 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shakes*89
Stálý Člen

Karma uživatele shakes*89 - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 6

Ahoj, mam takovy dotaz ohledne delky koreneni klonu, konkretne jde o Mazar. Poprve jsem delal klony teto odrudy asi pred mesicem a muj problem je ten, ze Mazarovi trva koreneni minimalne tri tydny, coz se mi zda opravdu dlouho. Nektere kousky prokorenili az po ctyrech tydnech. Co se tyka rizkovnice:. Pouzivam zarivky philips tld865 2x18w. Teplotu drzim stabilne na 22st.Korenim v malych rw kostkach, pouzivam Stimulax v prasku. Ph kolem 5.8, pouzivam parnicek kde si klony vzdy vytvori sve klima. Kostky predmacim v upravene vode s korenakem od BAC. Soucasne s Mazarem byly v rizkovnici i odrudy jako Nebula, LSD, Chronic x BigBud. Tyhle odrudy koreni maximalne (a to prezenu) 14 dni. Nemel treba nekdo s Mazarem stejnou zkusenost? Jde mi o to, jestli je tahle doba koreneni normalni. Jak rikam, ostatni odrudy jsou naprosto ok, vetsinou jde o klony o velikosti 20cm.. Nechci zakladat nove tema, tak snad nebude vadit, ze to davam sem. Diky

Old Post 13-01-2018 v 13:55 PM
shakes*89 je offline   Profil uživatele shakes*89   Find more posts by shakes*89   Foto galerie člena shakes*89   Click here to Send shakes*89 a Private Message   Add shakes*89 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 7


Zdarec ,nadelal jsem si klony první pokuskytky mam z venku nařezane problém je vtom že listy začli hodně žloutnout po 4dnech nevite co stim nebo kde je kamen urazu?????kytky jsem před řezanim 1O dni postřikal vermitecem proti sviluška,začli hlodat listy .Takže nařezal jsem a pichl do rv kostek u pravene ph ,a namočene do gelu stimulaž ,pak jsem je ješte posřikal nejakym sprejm na řizkovani a dal do pařničku pod 24cfl wataž to svitilo 3 dny v kuse až dnes jsem se naně dival a nektery listy hrozne žloutnou přidavam foto

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 04-07-2018 v 17:49 PM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 8


Řezy spotřebovávají živiny uložené v listech , dokud nebudeš mít kořeny asi se to nezlepší .... ideální řešení je Vita start od plagronu- 1ml na 1l

Kořeny už máš ?

Old Post 04-07-2018 v 18:28 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 9

Diky pro přište zkusim,jak to používáš jako postřik ?a rosiš každy den ?jinak řizky mají 4dny to je ješte brzo na kořeny jaky maš ty skušenosti s řezy po jaky dobje se začnou kořenit dik mej se

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 04-07-2018 v 19:25 PM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 10

Ahoj, za mě je to hodně individuální. Některé koření po 8 dnech, některé po 14+ 😉 záleží i na stáří " matky ", jestli byly větvičky dřevnaté, atd.

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 05-07-2018 v 05:21 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 11

Podĺa môjho názoru postrekom listov živinami sa spomalí zakorenenie toho odrezku. Ono ten rast korenov je vlastne bojom rastliny o prežitie tým, že hľadá výživu. Nejaké masívne a celoplošné žltnutie tam na fotke nevidno.
Majú tie rezy dostatok vzduchu a nemáš tam moc teplo?

Old Post 05-07-2018 v 12:46 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 12

Tak jak píše odo, postřik listu jen zpomalí kořenění, kolikrát jsem mel klony na umriti, ale zakorenily a po přesazení se daly do kupy. Čím víc dodavas živiny pres listy, tím delší je samotný kořenění. I mirne vyschnutí RW donutí klony rychleji korenit. Je to o tom zda chceš mít krásný klony a nebo ti jde o rychlost. Samozřejmě na délku kořenění ma vliv jak strain, tak i samotné pheno.

Old Post 05-07-2018 v 13:24 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 13

Přesně tak, souhlasím s kolegama výše, rosením se jen zpomalí. Vysokou vlhkost je dobré držet po nařezaní, pak snižovat 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 05-07-2018 v 15:32 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bětulín
Nový Člen

Karma uživatele Bětulín - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 14

Doufám že můžu sem do vlákna dotaz... nic jiného jsem nenašel

Viz foto... je toto kvalitní klon ?

Old Post 03-08-2018 v 13:49 PM
Bětulín je offline   Profil uživatele Bětulín   Find more posts by Bětulín   Foto galerie člena Bětulín   Click here to Send Bětulín a Private Message   Add Bětulín to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TvoRCorp
Stálý Člen

Karma uživatele TvoRCorp - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 78 

Příspěvek č. 15

https://m.youtube.com/watch?v=tNbq03vBJMs


:-D tož zkuste :-)))))

Old Post 07-04-2020 v 09:22 AM
TvoRCorp je offline   Profil uživatele TvoRCorp   Find more posts by TvoRCorp   Foto galerie člena TvoRCorp   Click here to Send TvoRCorp a Private Message   Add TvoRCorp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 16

Já jsem zatím nejvíce spokojený s kombinací klonex prášek a gel. Uříznu klon 45° namočím do gelu a hned potom do prášku. RW kostičky namáčím 5 minut ve vodě EC 0.7 ,potom je trochu vymačkám udělám dírku špejlí a klona dám do kostky. To vše dám do pařníčku a jednou za den orosím. Svítím led trubicemi a teplota je 20- 24 °C. Za týden už jsou kořeny venku. Odkryji pařník a týden zalévám do misky. Hotovo. Úspěšnost mám 98%. Někdo už ode mě měl a nikdo si nestěžoval.

Old Post 07-04-2020 v 21:17 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4840570 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív