Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Aeroponie Kompletní návrh
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

rozprasovac Příspěvek č. 1

ahoj nejakou dobu jsem experimentoval s bublerem, ale ted bych se chtel venovat aeroponii. Chtel bych jen vedet kde se daji koupit nejaky poradny trysky(nechci si je delat sam){klidne napiste kde ste je kupili}, a pak kolik je potreba sila cerpadylka, dejme tomu na 20 trysek.(premejslel jsem o eheimu co dela 600L/H.

zatim dik za info

ThC^mAn

Old Post 14-01-2006 v 16:48 PM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kačer
Stálý Člen

Karma uživatele Kačer - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 37  

Nápad Příspěvek č. 2

aeroponie s čerpadlem a tryskama?.... no nevím nevím... ale pokud to nebudeš dělat opravdu ve velkým stylu tak bych ti doporučil nějakou mlžičku http://www.zvlhcovace.cz/?akce=ukaz_zvlhcovace .. samozřejmě jsou i levnější ale další hledání už bude na tobě..... hlavně dávej pozor aby se dala ta mlžička upravit tak aby se na ní dala napojit hadice ... a hodí se taky regulace výkonu

Old Post 14-01-2006 v 22:32 PM
Kačer je offline   Profil uživatele Kačer   Find more posts by Kačer   Foto galerie člena Kačer   Click here to Send Kačer a Private Message   Add Kačer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 3

chci si doma zkusit jeden kyblik a pak treba celou kad, myslim ze na cerpadylku a tryskach neni nic spatny nebo snad je ?

kdyby mlhovac tak neco jako tehnle http://futuregarden.com/cgi-bin/shop/50-3310.html ale to uz neni na pokusy ze jo?

urcite tady nekdo ma aeroponii a ma kupovany trysky z neceho jinyho nez z filmovky a dirkama v ni.

ThC^mAn

Old Post 14-01-2006 v 23:09 PM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kačer
Stálý Člen

Karma uživatele Kačer - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 37  

Nápad Příspěvek č. 4

"čerpadýlko"???? to nebude čerpadýlko.. čerpadlo co by ti udělalo takový tlak aby to dokázalo rozprášit vodu na mlhu nebude malé ani levné.... mám kamaráda který tímhle systémem zvyšuje vlhkost ve skleníku říkal že ho to stálo 30 000 má tam 20 trysek a lepší čerpadlo.... ale myslím si že pod 5000 se nedostaneš a za tu cenu seženeš lepší tišší a menší mlžičku... Kamoš má sklep a tam má na 2x3 metry aeroponie a používá mlžičky nad tím sodíky a je spokojenej.... on nepěstuje travku
ale travka je oproti tomu co pěstuje jednodušší a méně náročná rostlina....

Old Post 15-01-2006 v 10:10 AM
Kačer je offline   Profil uživatele Kačer   Find more posts by Kačer   Foto galerie člena Kačer   Click here to Send Kačer a Private Message   Add Kačer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 5

ja vubec nechtel mlzicku, chtel jsem jen trysky co budou strikat(nepotrebuju mlhu, staci jen strikajici voda na korinky) a to cerpadylko co udela 1200l/h urcite staci ne? jinak na mlzicky jsem koukal na strankach o teraristice,ale nejak se mi nezdaly. Muzes mi napsat jakou mlzickou ma ten tvuj kamos dik(ty mlzicky teraristicky nemakaj 24/7 ale spinaj se podle nejakyho cidla, jestli jsem to dobre pochopil)

ThC^mAn

Old Post 15-01-2006 v 14:45 PM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kačer
Stálý Člen

Karma uživatele Kačer - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 6

kamoš napsal že to kupuje v supermarketech od 1000 do 2000 říkal že se ta jeho jmenovala vectra.. a že to kupoval v makru..... úplně obyčejný domácí zvlhčovačky.... jak myslíš s tím čerpadlem.. ale bude to mít podobnej účinek jako hydro... za tak levný peníze bych šel do mlžičky...

jo ještě ty zvlhčovačky žádný čidla nemaj prostě jedou když je zapojíš do elektriky.... stačí to dát na spínací hodiny..

Old Post 15-01-2006 v 16:50 PM
Kačer je offline   Profil uživatele Kačer   Find more posts by Kačer   Foto galerie člena Kačer   Click here to Send Kačer a Private Message   Add Kačer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 7

to cidlo jsem myslel u tech terarijnich, ty zvlhcovace do pokoje mu vydrzej bezet 24/7 treba rok jo?

ThC^mAn

Old Post 15-01-2006 v 21:13 PM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

mikrozavlažovač a mikrorozprašovač Příspěvek č. 8

Zdar a sílu všechno co tě zajímá ohledně trysek najdeš nawerco
Včilek mám dva různé aero systémy v prvním používám 91252 a v druhém 91245 oba mikrozavlažovače , čerpadlo v obou případech maxi-jet 1000 (1000 l/h)
v děržavě mám i 91231 mikrorozprašovač ještě jsem nezkoušel je ovšem docela možné že bude nutné použít slabší čerpadlo
držím palce aero je rychlejší než vítr a s třetinovou koncentrací

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 15-01-2006 v 21:13 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kačer
Stálý Člen

Karma uživatele Kačer - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 9

ty pokojový jedou dokud jím nedojde voda.... myslím že by to mohlo vydržet určitě pár dní a navíc s hadičkou a další nádobou se to dá nastavit ještě na dýl..

Old Post 16-01-2006 v 13:44 PM
Kačer je offline   Profil uživatele Kačer   Find more posts by Kačer   Foto galerie člena Kačer   Click here to Send Kačer a Private Message   Add Kačer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 10

dik xmalcolm za tip, tohle presne jsem hledat a ne a ne to najit(asi jsem levej jak savle) .Jen mi prozrad kolik mas trysek na jedno cerpadlo. Mam cerpadylko co dela 1200L/H. Pouzivam takove ty kade na maltu co maj 90L, tak jsem myslel ze bych dal na tohle aero kolo dovnitr tak 4 rozprasovace, a dve kade. 8 trysek by to mohlo utahnou co myslis?

silu a tlak

ThC^mAn

Old Post 24-01-2006 v 18:26 PM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Nápad Příspěvek č. 11

zdar a tlak
půjdu rovnou na komoru
každé čerpadlo obhospodařuje 4 mikro zavlažovače.
při imaginárním baru má první čtverka průtok jedince 77,8 l/h, 5 kusů (balení) stojí 183,-kulí po 6 měsících nonstop provozu si dovolím ohodnotit jako hodně spolehlivou věcičku (australský výrobce i patentík)

druhá čtverka (pro klony) má průtok při stejné imaginaci 33 l/h používám druhý měsíc, zatím nebyl jediný problém.
čerpadla mají filtry což je hlavní důvod proč se veškeré čištění smrsklo na občasné přidání peroxidu do systému a při výměně vody propláchnutí samotného filtru.
90l je slušná kubatura
jak plánuješ koncipovat kořenovou zónu? a co rozvody? jestli nebudeš dělat tůningovou nástavbu budeš muset slevit, odhaduji to na něco kolem 60 l, pořád super. pokud se rozhodneš propojit oba tanky tvoje čerpadlo utáhne všech 8 oblažovačů bez větších problémů. Další nepopiratelná výhoda tohoto spojení je stabilnější pH
tvá máňa

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 24-01-2006 v 22:35 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 12

good, takze takhle. Doted jsem jen v tech 90L bublal. Ted si to predstavuju tak ze bych koupil dve ty kade. Dal je na sebe, s tim ze v horni bude deska kde budou kyti a pod nima rozstrikovace. Skrz dno udelam diru kde bude trubka, a prepad(takze by tam melo bejt na dne i trosku vody porad). Bud udelat jednu diru sirokou a rovnou v tom prepadu povedu trubku nahoru k tem tryskam, nebo udelam dve diry(to jeste uvidim). Na tu trubku s prepadem dam urcite molitam aby to zachytavalo vetsi necistoty, clovek nikdy nevi co z kramzitu upadne nebo nejakej koren a tak. Do dolni kade dam cerpadlo, jak jsem psal bude delat 1200L/H - Eheim typ 1250. Samozrejme budu bublat v obou dvou kadich. Nejak tak doufam ze bych moch dat dve kade nahoru a pod ne jednu s tim cerpadlem, do kazdy 4 zavlazovace. Z toho katalogu co si ukazoval se mi libej 91252.(jestli jsem to dobre pochopil tak jich je za ty dve kila 5 coz je super).

ThC^mAn

Old Post 25-01-2006 v 00:28 AM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Palec nahoru Příspěvek č. 13

může bejt
91252 je ten australan pozor při objednávce když napíšeš 5kusů
přijde jich 5balení (25k)s což jak jistě uznáš je na hodně velký systém
Možná bych přehodnotil ten keramzit. Když použiješ fixační kroužky bude to podle mně daleko bezproblémovější a čistější.
Nejvíc se mně osvědčil mirelon v co největší síle. Karimatka je poměrně profláknutá turistická pomůcka dělá se v síle 8-15mm v různých barvách
Jak jsem již psal určitě bych vsadil na molitanový (akvaristický) filtr umístěný na trnu sacího otvoru, u přepadu mně to přijde jako zbytečnost. proč dělat věci složitější než jsou. jinak je vidět že máš princip AMAZONU zmáknutej
aeru zdar

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 25-01-2006 v 13:56 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thcman
Stálý Člen

Karma uživatele thcman - 34% PěstitelskáKarma uživatele thcman - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 14

jako zkusenej akvarista jsem myslel akvaristickej, ale pravdu mas v tom ze je lepsi ho dat rovnou k cerpadlu. Jeste par otazek prosimte? Ten mirelon pouzivas tak, ze do nej udelas diru do ktery das rockwoolovou kosticku s klonem? Druha vec, je ta jakou pouzivas hadici? Jestli mas tlustci od cerpadla k prvnimu kolinku a pak ty uzky k rozprasovacum, nebo jesli mas z cerpadla rovnou tu uzkou?

ja prave myslel ze bych z toho cerpadla dal nejakou redukci na malou hadicku.

ThC^mAn

Old Post 26-01-2006 v 17:14 PM
thcman je offline   Profil uživatele thcman   Find more posts by thcman   Foto galerie člena thcman   Click here to Send thcman a Private Message   Add thcman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 15



zdar
osobně bych ti doporučil navštívit nějaký speciál pro instalatéry a jiné vodohospodáře zakoupit potrubíčko s pvc o vnitřním průměru něco kolem vnějšího průměru násosky tvého čerpadla (používám AMAZON).
Samotná hadice je určitě taky řešitelná potřebuješ záslepky , L kusy pro spojení v zatáčce a taky jedno T.
z první fotky by mělo být jasný jak to funguje s mirelonem 10mm bez keramzitu, mám to odzkoušeno i na větší květináče v DWC při síle 20mm.
druhé foto levá strana klon pravá semeno průměr květináčku 50mm , žádné místo na keramzit

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 31-01-2006 v 23:22 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
QTH
Stálý Člen

Karma uživatele QTH - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 54  

Aeroponie Kopletní návrh Příspěvek č. 16


Zdravím,

Po dlouhém bloumání a kvůli problémům jsem zvolil 150 W metalhalid střídat se sodíkem a Aeroponii. Pokoušim se o automatickej systém, kde nebude problém s výměnou roztoku a čištěním. Zatím jsem navrhl to co vydíte na obrázku.

Funkce :
jeden kanál spínacích hodin bude v určitých intervalech spínat čerpadlo z pračky, které bude tlačit roztok z barelu zásobního do trysek. Voda seče do nádrže, přepadem odteče zpět do barelu. jednou za den odevře selenoid(taky z pračky) a vypustí kompletně celý obsah tý vaničky do barelu, a hnedle po tom sepne čerpadlo pro napuštění. tím je zajištěna výměna té stojaté vody ve vaničce.

Při kompletní výměně roztoku jednou týdně se pouze uzavře kohoutek a obě hadice se odpojí od barelu, ten se vyleje a namíchá se do něj nový roztok, pak se pouze připojí k hadicim.

Ještě zřejmě použiju vypínače pro selenoid i čerpadlo, aby se po nalití čerstvej roztok moh tlačítekem (nemusej se štelovat hodiny)
napustit do vaničky, případně vypínačem selenoidu roztok z vypustit

Dotazy:
1,
teď bych však chtěl slyšet několik názorů. Udržovat hladinu ve vaničce větší , aby se částečně kořeny v roztoku koupaly jako v bubleru, nebo jí držet menší - tzn. čistý aero.
2,
Pokud se kořeny ve vodě budou máčet , jakej cyklus by jste volili na čerpadle tj. jak často zavlažovat, aby neoschly horní části kořenů, který nejsou v roztoku. např. 10x za den 2min ???

Pokud varianta čistý aero, musí to zavlatovat nonstop, nebo za jak dlouho ty kořeny začnou schnout ? Např. použít cyklus 20 sekund zavlažovat(mlžit) 20 minut pauza ????

Díky za připomínky - kdo bude chtít dodám další info, jak to probíhá ....

Old Post 03-02-2006 v 13:16 PM
QTH je offline   Profil uživatele QTH   Find more posts by QTH   Foto galerie člena QTH   Click here to Send QTH a Private Message   Add QTH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-03-2009 - Aeroponie - nádoby - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1098210 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív