Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Fungicidy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
mott
Stálý Člen

Karma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 397 

Chemie Příspěvek č. 1

http://www.lovela.cz/fungicidy_red.htm :

ACROBAT MZ - proti plísni

ALIETTE 80 WP - proti houbovým chorobám

CLARINET 20 SC - proti strupovitosti jabloně a hrušně a padlí jabloňovému

DELAN 700 WDG - proti houbovým chorobám

DITHANE M 45 - proti houbovým chorobám

FUNDAZOL 50 WP - proti chorobám polních plodin, ovocných dřevin a okrasných rostlin

CHAMPION 50 WP - proti houbovým a bakteriálním chorobám, k ochraně květů meruněk proti mrazu

KARATHANE LC - proti padlí a americkému padlí

KUPRIKOL 50 - proti bakteriálním a houbovým chorobám rostlin

NOVOZIR MN 80 - proti houbovým chorobám

PREVICUR 607 SL - proti pravým plísním (oomycetes)

RIDOMIL PLUS 48 WP - proti houbovým chorobám

ROVRAL 50 WP - proti houbovým chorobám

SPORGON 50 WP - proti nižším houbám a moniliové spále

SULKA - proti houbovým chorobám a živočišným škůdcům

SYLLIT 65 - proti houbovým chorobám

Indoor hydro zahrádka 400W, K2, Hash Plant.
Super original makro fotšky vlastní produkce.
Český popis hodně odrůd konopí.
Foto příslušenství a pomůcek
Moje thready na Groweru.

Old Post 25-02-2002 v 22:47 PM
mott je offline   Profil uživatele mott   Find more posts by mott   Foto galerie člena mott   Click here to Send mott a Private Message   Add mott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mott
Stálý Člen

Karma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 397 

Příspěvek č. 2

Můžete sem psát, jaký máte kdo zkušenosti s fungicidama a bojem proti plísním...

Indoor hydro zahrádka 400W, K2, Hash Plant.
Super original makro fotšky vlastní produkce.
Český popis hodně odrůd konopí.
Foto příslušenství a pomůcek
Moje thready na Groweru.

Old Post 11-03-2002 v 07:25 AM
mott je offline   Profil uživatele mott   Find more posts by mott   Foto galerie člena mott   Click here to Send mott a Private Message   Add mott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
labakan
Stálý Člen

Karma uživatele labakan - 82% PěstitelskáKarma uživatele labakan - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 27 

Dotaz KUPRIKOL 50 Příspěvek č. 3

Nazdar, nazdar,

kytky mi asi 2 tydny pred dozranim napadla zakerna plisen. Na Groweru jsem nasel clanek ze na ni pomaha KUPRIKOL 50. Na 4 kytkach se plisen trochu zastavila, ale ostatni se jiz nevzpamatovali.
Otazka je jestli se muzou kourit kytky postrikane Kuprikolem 2 dny pred sklizni??? A když ne jak z kvetin fungicid dostat???

Moje prvotina

Old Post 16-07-2002 v 22:12 PM
labakan je offline   Profil uživatele labakan   Find more posts by labakan   Foto galerie člena labakan   Click here to Send labakan a Private Message   Add labakan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 4

ten KUPRIKOL 50 by se měl za nějakou dobu neutralizovat ne ? zeleninu taky potom žereme, co říkáte na preventivní postřik, teď zrovna už několik dní furt chčije, tak že to vidim, že kytky preventivně postříkám kuprikáčem, nechci riskovat, už takhle je s tim dost sraní, a ještě plíseň

nejsou tady někde fotky tý plísně o který mluvíte, která napadá kytky na podzim před sklizní, nějak nevim co si pod tim mám představit protože jsem ještě neměl tu čest s paní plesnivinou

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 17-07-2002 v 10:12 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ram
Nový Člen

Karma uživatele Ram - 46% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 10 

Kuprikol Příspěvek č. 5

Zdarec.
Kuprikol
kontaktní (působí v místě dotyku), měďnatý (tušim pentahydrát oxidu měďnatého), fungicidní (proti houbovým chorobám) přípravek. Označení proti houbovým chorobám ale neznamená, že je univerzální a působí komplexně na všechny houbové choroby. Např. zabírá vcelku spolehlivě proti Plísni révové (peronospora), ale už je k ničemu proti Oidiu (padlí révové). Je teda důležité zjistit o jakou chorobu vůbec jde a podle toho zvolit vhodnou ochranu. O včasnosti aplikace netřeba hovořit. Rozjetá plíseň se zastavuje velice blbě, nebo vůbec. Poměrně široký záběr proti plísním má třeba Quadris...(vcelku nový přípravek, ekologicky šetrný, systém, bohužel se musí aplikovat taky v začátcích infekce..).
to Snark - dávat minimálně deset dní před .....
Každý postřik má individuální ochranou lhůtu, kterou je třeba dodržet! Asi neznám přípravek s kratší ochranou lhůtou jak 14 dnů....
Osobně si myslím, že chemická ochrana v době kvetení a dozrávání palic je už na prd a spíše uškodí (kytce asi ne, ale plicím a organismu....). Pokud najdeš v palicích plíseň je lepší ji mechanicky odstranit a kytku sklidit radši dřív. Jediná preventivní ochrana je zajistit porostu co největší vzdušnost a držet kytky v co nejlepší kondici ....

Rozhodně nehul kytky co sklízíš dva dny po postřiku....

Old Post 18-07-2002 v 07:28 AM
Ram je offline   Profil uživatele Ram   Find more posts by Ram   Foto galerie člena Ram   Click here to Send Ram a Private Message   Add Ram to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
labakan
Stálý Člen

Karma uživatele labakan - 82% PěstitelskáKarma uživatele labakan - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 27 

Dotaz KUPRIKOL Příspěvek č. 6

Koukal sem na navod u Kuprikolu a tam se pise ze lhuta vyprchani je 7 dni. Ale, Kuprikol mizi jenom kdyz kytka jeste zije nebo i kdyz se susi??? Kdyby se se vyparoval (nebo nejak mizel) i kdyz se kyti susi, tak by to nemelo vadit, nebo ne???
A jeste je plisen dobra na plice(nebo aspon neskodi o moc vic??)
A kdyby se ten Kuprikol s kyti nedostal, co se stane kdyz to budu hulit a mliko se z toho delat muze???

Moje prvotina

Old Post 19-07-2002 v 18:58 PM
labakan je offline   Profil uživatele labakan   Find more posts by labakan   Foto galerie člena labakan   Click here to Send labakan a Private Message   Add labakan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 7

no myslim, že ta lhůta u kuprikolu platí i když je rosltina živá či ne, měl by to bejt něco jako "poločas rozpadu" prostě doba za kterou bude prostředek neškodnej a je jedno či je na rostlině nebo na zemi

závěrem mě napadlo, že by vůbec neškodilo před usušením proprat palice v čisté vodě, a pak důsledně vyklepat a dát na sušbu, kuprikol je na povrchu a tak by se dal smejt, co vy na to

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 20-07-2002 v 07:26 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ram
Nový Člen

Karma uživatele Ram - 46% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 8

to Snark : Spóry VE zbytku kytky nezůstanou, NA zbytku kytky ano. Spóra, spíš oospora je způsob jakým plíseň přezimuje a dál se rozmnožuje. Na jaře a v průběhu vegetace dojde ke klíčení oospor, zapuštění vlákna - hausporia - sporulace (infekce)..... záleží právě na druhu plísně jak a co dál tvoří... Po mechanickém odstranění samozřejmě přítomnost spor nevyloučíš, ale než dojde k naklíčení nových spor a napadení - sporulaci kytku už sklízím. Navíc spory aby vyklíčili musí mít zajištěny vhodné podmínky - teplo a vlhko.
Nemůžeš přece srovnávat dopad na organismus při hnojení (přítomnost makro a mikro elementů v rostlině) s chemickým ošetřením, kde je účinnou látkou třeba nějaký metalaxyl...
Biologické přípravky na trávě odzkoušené nemám, ale ve vinici bohužel jo. Náklady na 1 ha o 5 tis. Kč vyšší než s chemií a výsledek téměř nulový. Rozhodně bych je ale na travce vyzkoušel raději než chemické srajdy....
Fakt bych se to snažil řešit jinak než chemií i tři týdny před sklizní...
to oton : já právě myslím, že ochranná lhůta platí pro rostlinu živou a při sušení už tam chemka zůstane. (proč by se pak např. proplachoval systém čistou vodou před sklizní u hydroponie, kdyby se hnojivo při sušení "vypařilo"....)Každopádně, pokud bych se rozhodl hulit i kytku stříkanou Kuprikolem dva dny před sklizní, tak se taky přikláním k opatrnému omytí rostliny čistou vodou (střička, rosítko..)

Old Post 22-07-2002 v 11:57 AM
Ram je offline   Profil uživatele Ram   Find more posts by Ram   Foto galerie člena Ram   Click here to Send Ram a Private Message   Add Ram to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 9

to Ram: no hnojivo je ale o něčem jiným, to je ve vnitř kytky, protože to kytka saje kořenama do sebe s vodou,
kuprikol je na povrchu listů a do kytky se nedostává, tak že ochraná lhůta je tu o něčem jiným

PS jste tu takový chemici nevíte si rady s mím problémeme? kterej popisuju tady http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4374

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 22-07-2002 v 12:02 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ram
Nový Člen

Karma uživatele Ram - 46% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 10

to snark : sto lidí, stojedna názorů. Souhlasím s tebou, že to co do sebe vědomky či nevědomky perem je mnohdy horší než nějaký Kuprikol. Trávu pěstuju outdoor cca 9 let a zatím sem naštěstí chemii nepotřeboval, i když zrovna minulý rok jsem v hustých palicích Super skunku čistku dělat musel (14 dnů tušim v září furt chcalo... a navíc to má každý většinou v místech kde proudění vzduchu není až tak ideální.. :-)) Co se vína týče, sklizeň ze třetiny v trapu, ale jak říkáš - vykompenzovali jsme to pro Prahu vodou (teď bych tam vrazil vysmátého smajlíka jako že kecám, ale nějak to ještě neovládám...:-)
to oton :Kuprikol fakt ulpívá spíš na povrchu, i když myslím, že se přes průduchy do kytky dostane stejně jako systémové prostředky, které jsou pak na rozdíl od kontaktu rozváděné po celé rostlině.
K tvému problému : tak jak píše kolega xmalcolm, jedná se o červce, konkretně Červec San Chose. První ho mechanicky odstraň a to tak, že ho setřeš vatou namočenou v lihu a následně to stříkni nějakým vhodným insekticidem....
Zdarec
Ram

Old Post 24-07-2002 v 07:56 AM
Ram je offline   Profil uživatele Ram   Find more posts by Ram   Foto galerie člena Ram   Click here to Send Ram a Private Message   Add Ram to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
labakan
Stálý Člen

Karma uživatele labakan - 82% PěstitelskáKarma uživatele labakan - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 27 

Pohodička Huleni huleni s Kuprikolem Příspěvek č. 11

Tak sem se nebal a kytky postrikane 2 dny pred sklizni stastne hulim. Na chut to sice neni nejlepsi, ale zatim jsem ziv a zdrav a zadny potize at uz s dejchanim nebo z necim jinym necejtim. :-)))))))

Moje prvotina

Old Post 26-07-2002 v 19:07 PM
labakan je offline   Profil uživatele labakan   Find more posts by labakan   Foto galerie člena labakan   Click here to Send labakan a Private Message   Add labakan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovak
Stálý Člen

Karma uživatele slovak - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 12

aj ja som pouzil kuprikol 50ke dnapadli rastlinky plesne ale pomohlo pri 5 zo 7 lebo tie 2 uz boli v zlom stadiu plessne a tak nepomohlo a kureni kavy z pesnou je myslim si ne ze dako zdrave ale dasa v pohode len niektore maju cudnu vonu

Old Post 20-06-2005 v 11:38 AM
slovak je offline   Profil uživatele slovak   Find more posts by slovak   Foto galerie člena slovak   Click here to Send slovak a Private Message   Add slovak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vata
Stálý Člen

Karma uživatele vata - 68% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 13

zajimalo by mne zda se plisen a jeji zarodky bezpecne znici pri koureni z faje,nebo i jinak ohnem?a jeste jsou nejaky zarovky,nebo vybojky[myslym nejaky zdravotnicky] co nici choroboplodne zarodky.nevite o tom neco?

Old Post 07-09-2005 v 09:00 AM
vata je offline   Profil uživatele vata   Find more posts by vata   Foto galerie člena vata   Click here to Send vata a Private Message   Add vata to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vata! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Black & White
Zdravim chtel bych se zeptat,
koupil jsem sice kuprikol a asi 100x si precetl navod, ale nikde jsem nevylustil, jak casto snim muzu kropit kytky v ranne fazi rustu (1mesic rustu).
Do zeme se mi dostala nejaka podivuhodna zelena plisen. Je to takova ta klasicka co vam vyrasi treba na dobre starym zradlu v lednicce atd... az na to ze tahle se drzi prevazne v hline. Kytky do docela chytlo tak jsem je presadil do novy hliny a rovnou i vetsich kvetinacu. Dneska jsem poprvi pokropil kuprikolem. Ale nevim jak casto snim muzu kropit. Prosim poradte...


Zkusil bych dat do rozprasovace peroxid vodiku a pokropit s nim povrch hliny. Nebo tentyz postup s obycejnym technickym lihem.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 06-03-2006 v 06:55 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Tady lidi přidávám další věci neboli přípravky proti plísním a jsou všechny BIO takže žádná chemieee http://shop.agrobio.cz/?kategorie=14

Naposledy upravil 09-03-2008 v 17:16 PM

Old Post 09-03-2008 v 17:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bob0015
Stálý Člen

Karma uživatele bob0015 - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 16

Ahoj koupil jsem RIDOMIL na šedou plíseň v počátcích, tak uvidím jestli zabere. Máte s ním někdo zkušenosti? (údajně má být šetrný ke sklizni ochr. lhůta 3 dny)

Zapni se, vylaď se, dej si odchod.

Old Post 15-09-2014 v 21:26 PM
bob0015 je offline   Profil uživatele bob0015   Find more posts by bob0015   Foto galerie člena bob0015   Click here to Send bob0015 a Private Message   Add bob0015 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:43 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3579120 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív