Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vhodná ventilace ? Ventilátor ventilace ventilátory jak řešit odtah ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 22 23 24 25 26 »
Co používáte na odtah z boxu ??
UFO
PC větrák
Ulitu
TD
Potrubní
Žádnej
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Gargamel0
Stálý Člen

Karma uživatele Gargamel0 - 56% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 369

ok dik fikus

Old Post 19-09-2017 v 20:20 PM
Gargamel0 je offline   Profil uživatele Gargamel0   Find more posts by Gargamel0   Foto galerie člena Gargamel0   Click here to Send Gargamel0 a Private Message   Add Gargamel0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 370

Prosím neviem sa rozhodnúť aký odťah typ a výkon ventilátora aby ho nebolo v byte počuť zo zavretej izby a ani v noci? V tej izbe sa nebude spávať. Box 60x60x150. Dikes

Old Post 20-09-2017 v 14:00 PM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pěstník
Stálý Člen

Karma uživatele Pěstník - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 371

Zdravím všechny prosím vás potřebuji poradit ohledně ventilace jak přívodu tak odtahu vzduchu a to konkrétně s výběrem větráků. Rozměry boxu jsou Š80cm, H50cm, V150cm svítím 250W výbojkou. Dokážu tedy box efektivně uchladit s odtahem ( https://www.higarden.cz/ventilatory...PBoCub4QAvD_BwE ) potrubí z tohohle ventilátoru (z odtahu) mi povede ven z okna a umístěn v horní části skříně takže pachový filtr nepotřebuji jelikož půjde smrad přímo ven, každopádně kdyby někdy došlo ke změně dokážu pach. filtr připevnit na tenhle ventilátor ? ... Na přítah bych potom používal tenhle ventilátor ( https://www.higarden.cz/ventilatory...thoCRd8QAvD_BwE ). U tohohle píšou že je vhodný použít s potrubím já bych ho ale rád použil na přítah bez potrubí fungovalo by to v pohodě ?. Dokážu tedy s touhle sestavou v boxu udržet ideální teplotu na pěstování ? přes ten den bych si představoval rozmezí zhruba 25-30°C... Oba bych měl zaplé v podstatě jen když bych svítil možná přítah by byl zapl neustále. Tyto větráky se zapojují normálně přímo do eletriky nebo se k nim musí ještě něco dokoupit ? Děkuji za odpovědi.

Old Post 08-10-2017 v 14:05 PM
Pěstník je offline   Profil uživatele Pěstník   Find more posts by Pěstník   Foto galerie člena Pěstník   Click here to Send Pěstník a Private Message   Add Pěstník to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 372

Ano dokazes,s prehladom. Na pritah ani ventilator nepotrebujes,staci pasivny.
https://www.ventilatory-kars.cz/pot...ctedVariant=587 tu mas ten isty ventilator o 3 kila lacnejsie btw.

Old Post 08-10-2017 v 14:22 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pěstník
Stálý Člen

Karma uživatele Pěstník - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 373

Super díky moc . Jinak pokud se nepletu tak kvůli smradu se používá pachov filtr který se připevňuje na tyto ventilátory. Je to možná trochu blbá otázka ale když mám skřín hned vedle okna a odtahové potrubí nasměruji ven tak pach. filtr logicky nepotřebuji a většina smradu půjde z okna ven že ano ? Bydlím v paneláku a pach filtr by byl fajn jen finance mi to teď momentálně neumožní.

Old Post 08-10-2017 v 14:50 PM
Pěstník je offline   Profil uživatele Pěstník   Find more posts by Pěstník   Foto galerie člena Pěstník   Click here to Send Pěstník a Private Message   Add Pěstník to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 374

Ano smrad pojde von,to ze nebude citit uteba v byte neznamena ale ze zmizne. V panelaku sa moze stat ze ho natiahne do susedov nad tebou alebo vedla teba. Urcite by som to nepodcenoval,mozno v rodinnom dome si to mozes dovolit ale v panelaku radsej nie.

Old Post 08-10-2017 v 15:15 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 375

Přesně tak, první a nejdůležitější investice je aby to celé bylo diskrétní, pokud ovšem nebydlite v domě... Protože když vás pak nějaký debil uda, je o srandu postaráno.

Old Post 08-10-2017 v 15:23 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pěstník
Stálý Člen

Karma uživatele Pěstník - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 376

Dobře hoši já nad tímhle taky přemýšlel proto k tomuhle ventilátoru pořídím i nějaký pach. filtr . Můžete mi nějaký doporučit ? uvažoval jsem nad tímhle https://www.higarden.cz/prima-klima...-240m3-h-125mm/ bude vhodný pro daný ventilátor ?

Old Post 08-10-2017 v 17:10 PM
Pěstník je offline   Profil uživatele Pěstník   Find more posts by Pěstník   Foto galerie člena Pěstník   Click here to Send Pěstník a Private Message   Add Pěstník to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pěstník
Stálý Člen

Karma uživatele Pěstník - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 377

doufám jen že to s nasazeným pach. filtrem dokážu i tak uchladit.

Old Post 08-10-2017 v 17:15 PM
Pěstník je offline   Profil uživatele Pěstník   Find more posts by Pěstník   Foto galerie člena Pěstník   Click here to Send Pěstník a Private Message   Add Pěstník to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pěstník
Stálý Člen

Karma uživatele Pěstník - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 378

Oprava: Hoši místo toho pachového filtru který jsem posílal se poptám na tenhle https://www.higarden.cz/prima-klima...-360m3-h-125mm/ Bude tenhle fungovat v pohodě s TT 125 ? díky.

Old Post 08-10-2017 v 18:09 PM
Pěstník je offline   Profil uživatele Pěstník   Find more posts by Pěstník   Foto galerie člena Pěstník   Click here to Send Pěstník a Private Message   Add Pěstník to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blistr
Nový Člen

Karma uživatele Blistr - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 5  

TT a PK Příspěvek č. 379

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Hele sry za pripadne dezinformace. Psal jsem to na základě zkušenosti s TT 100, mel jsem ho zhruba pul roku s uhlikacem a dvěma ohybama. Za celou dobu bez problémů a to mel pouze 180m3/h. I pres to me zaviral podtlakem dveře do boxu, takže predpokladam, ze az tolik výkonu ohybama a pachacem neztratil. Mel celkove malej průtok a tak jsem jej vyměnil za PK 420m3/h. Musím uznat, ze UFO je trochu jiný kafe co se tlaku týče.


TT ventilátor není klasický axiální ale diagonální ventilátor, který má rozváděcí lopatky a proti axiálnímu ventilátoru dává daleko větší statický tlak, na uhlíkový filtr to však asi stačit nebude neb by před ním měl být ještě filtr s filtrační účinností F7 a před tímto ještě hrubý filtr s filtrační účinností G4. Obdoba resp. originál této kopie je ventilátor typu TD od Soller Palau (Španělsko) ostatní jsou pouze horší kopie. Ventilátor PK je radiální ventilátor, který je se statickým tlakem na tom daleko lépe ale je i tak nutné uvažovat s celkovou tlakovou ztrátou všech tří filtrů neb jinak dochází k rychlému znehodnocení uhlíkového filtru. Statický tlak je nutno dopočítat dle použitých komponentů jako filtrů, klapek, kolen, odboček i celého zbytku potrubního systému. V žádném případě není vhodné používat potrubí Semiflex a už vúbec ne Aluflex, Sonoflex či Termoflex. Např. u potrubí Semiflex při rychlosti proudění cca 5m/s a na něm vytvořeném koleně 90° je tlaková ztráta cca 100-125Pa oproti pevnému kolenu kde je cca 25-30Pa tlaková ztráta při stejné rychlosti proudění. Pokud se jedná o ostatní Aluflex atp. bude tlaková ztráta ještě větší. V zásadě používat pevné kruhové potrubí a tvarovky nebo hranaté kde je však vyšší pořizovací cena. S celkovou tlakovou ztrátou sečnenou ztrátami jednotlivých komponentů rapidně roste celková tlaková ztráta a s tou i nutný výkon použitého ventilátoru.

Old Post 01-11-2017 v 17:19 PM
Blistr je offline   Profil uživatele Blistr   Find more posts by Blistr   Foto galerie člena Blistr   Click here to Send Blistr a Private Message   Add Blistr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blistr
Nový Člen

Karma uživatele Blistr - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 5  

Obecné Výměna vzduchu v pěstebním boxu. Příspěvek č. 380

Dobrý den všem.
Mám takový dotaz ohledně výměny vzduchu. Jedná se mi o skutečnou nutnou výměnu vzduchu pro zdravý růst rostlin be ohledu na teplotu, vlhkost či CO2. Všude se zde píše, že je nutno 20 až 30 ti násobná výměna atd.. Ale je zde stále uvažováno s tím, že tím bude i chlazen box, či snižována vlhkost atp.. Mě se však jedná o skutečně nutnou výměnu pro základní fyziologii rostliny což by mělo být vztaženo asi na asimilační plochu rostliny v tom kterém stádiu vývoje. Pokud se má pěstovat rostlina v hydroponii tak se jedná o pěstování kde můžeme kontrolovat všechny prvky a není vhodné pokud mám zdroj světla s velkou tepelnou ztrátou to řešit velkou výměnou vzduchu neb si tím rozházím vlhkost, zredukuji množství CO2, kterým se snažím zrychlit metabolismus rostliny a v neposlední řadě i energie na dohřev vzduchu neb v zimě ho je nutno naopak dohřívat atp.

Otázka tedy zní kolik je minimální možná výměna vzduchu vztažená na asimilační plochu rostliny bez ohledu na teplotu, vlhkost atd.???????

Old Post 01-11-2017 v 17:40 PM
Blistr je offline   Profil uživatele Blistr   Find more posts by Blistr   Foto galerie člena Blistr   Click here to Send Blistr a Private Message   Add Blistr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
STR8
Nový Člen

Karma uživatele STR8 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 381

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zda by mi nemohl dát někdo radu skrz ventilátory. Přesněji kdo se v tom pohybuje a mohl by mi někdo doporučit nějaký velmi tichý ventilátor... ja používám tenhle VENTILÁTOR KSA 150 U. a je to strašnej rambajz.. díky za rady

Old Post 03-11-2017 v 13:46 PM
STR8 je offline   Profil uživatele STR8   Find more posts by STR8   Foto galerie člena STR8   Click here to Send STR8 a Private Message   Add STR8 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 382

Ktorý by ste doporucili do stanu 80x80x180 ? Svetlo 150 alebo 250w hps. http://www.ventilatory-obchod.sk/po...cp9u82cvtahtri7

Old Post 03-11-2017 v 15:37 PM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blistr
Nový Člen

Karma uživatele Blistr - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 5  

Obecné Ventilace Příspěvek č. 383

citace:
Původní příspěvek od STR8
Zdravím,
chtěl bych se zeptat zda by mi nemohl dát někdo radu skrz ventilátory. Přesněji kdo se v tom pohybuje a mohl by mi někdo doporučit nějaký velmi tichý ventilátor... ja používám tenhle VENTILÁTOR KSA 150 U. a je to strašnej rambajz.. díky za rady


Zdravím.
Na toto nejde jednoduše odpovědět. Velikost a výkon ventilátoru a tím i jeho hlučnost stoupá s tlakovou ztrítou celého zařízení. Znamená to, že musíš zjistit a sečíst tlakové ztráty komponentů (potrubí, kolena , mřížky, filtry, at.) a až budeš toto znát můžeš zvolit vhodný ventilátor dle jeho výkonové křivky. Pokud toto nebudeš znát není možno Ti poradit. Doporučuji pročíst témata v tomto fóru.
V případě, že jsi schopen nakreslit jak máš větrání provedeno včetně komponentů instalovaných, mohu Ti tlakové ztráty spočítat a navrhnout ten ventilátor.

Old Post 10-11-2017 v 17:48 PM
Blistr je offline   Profil uživatele Blistr   Find more posts by Blistr   Foto galerie člena Blistr   Click here to Send Blistr a Private Message   Add Blistr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 384

Zdar rozhodujem sa aký odťah do boxu 80x80x180, svetlo bude 150w hps. Môj favorit je TD silent 160 s 21/24 dB. Jeden člen odtiaľto mi rado radšej VK125 a zregulovat. Čo mám spraviť ?

Old Post 11-11-2017 v 10:36 AM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 22 23 24 25 26 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3492340 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív