Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Mech na perlitu?!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Haman
Stálý Člen

Karma uživatele Haman - 60% PěstitelskáKarma uživatele Haman - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 288 

Obecné Příspěvek č. 1

Zdar! Posledních pár dní se mi na perlitu (později se to rozšířilo i na hlínu) objevil jakýsi tmavě zelený porost (vypadá to jak nějakej mech nebo řasy). Nevite někdo vo co go? Popř. jak se toho zbavit nebo jestli je to neškodný?!
PS: Substrát jsem sterilizoval.

Haman - Flying smokers

Old Post 11-02-2002 v 13:55 PM
Haman je offline   Profil uživatele Haman   Find more posts by Haman   Foto galerie člena Haman   Click here to Send Haman a Private Message   Add Haman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 2

Mne se udelalo presne to samy, jenze v kelimku s rizkama... vecer to vyfotim pro nazornost...

Old Post 11-02-2002 v 15:26 PM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aloo
Stálý Člen

Karma uživatele Aloo - 4% PěstitelskáKarma uživatele Aloo - 4% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 81 

kyselá půda Příspěvek č. 3

nejsem žádnej velkej zkušeňák, ale pokud je to takový malý sviňský mešíček, tak ten se vyskytuje na půdě, pokud je dlouhodobě kyselá....trávníky, zahrada....

Lék = vápenec

Aloo

Old Post 11-02-2002 v 17:42 PM
Aloo je offline   Profil uživatele Aloo   Find more posts by Aloo   Foto galerie člena Aloo   Click here to Send Aloo a Private Message   Add Aloo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Příspěvek č. 4

- taky to občas mívám, hlavně kolem odkapový jehly u drip systému (asi 2cm kolem jehly)

- k zamezení růstu řas stačí na substrát kolem kytky nasypat vrstvičku keramzitu,
k řasám nejde světlo a oni přestanou růst, i když úplně nezmizí

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 12-02-2002 v 06:41 AM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

rasy Příspěvek č. 5

Zatim jsem to resil systemem BREEDER, ale narazil jsem na adrese http://www.cs-kaktusy.cz/praxe/rivanol.htm na clanek S. Dupala, ktery si zde dovolim kratce vycucnout jako inspiraci:

Při hokuspokusničení v souvislosti s výsevy kaktusů jsem narazil na preparát, který by mohl najít uplatnění v naší stvořitelské činnosti. Ve výsevech Gymnocalycium denudatum cv. Šuba se mi hned po vysetí objevila nepěkná, zato však hustá plíseň, která slibovala brzkou zkázu celého výsevu. Na druhé straně však semena začala ochotně klíčit. To mne vedlo k mnoha krokům, jak chybu, která vznikla už při čištění semen, napravit.

Nejprve jsem chtěl sáhnout po peroxidu vodíku, který obvykle mívám vždy blízko u ruky. Tentokrát jsem se však zmílil a milý peroxid si spokojeně odpočíval uložen v chatě na zahrádce. Pro člověka, který neváží každý krok, by to nebyl problém obléci se a obout a na zahrádku zaskočit. Krutá zima mne však rázem přesvědčila, že zas tak moc se kaktusům obětovat nemohu a spekuloval jsem o náhradním řešení.

Vzpomněl jsem si na nedávnou operaci ledvin, kterou jsem prodělal a na to, čím jsem ošetřoval nepěknou a pomalu se hojící jizvu. Zbytek léku, který jsem tehdy na ránu aplikoval, zůstal doma. Jeho název je Rivanol a je to jakási jantarově žlutá řídká tekutina možná, že i bez zápachu. Má aseptický a jiný desinfekční účinek. Po jeho aplikaci na zaneřáděný výsev jsem brzy poznal, že jsem se přes noc stal vynálezcem. Plíseň odešla odkud přišla a výsev je od toho data zase zdravý. Kulihrášci nových gymnokalycií postupně rostou a já jen věřím, že si nenajdu jiný způsob, jak je v dalším vývoji ohrozit.

Kdyby se mi nějakým zázrakem podařilo objevit preparát s účinkem na ničení zelené řasy (zrněnka) tvořící se na povrchu především světlých nebo přímo bílých výsevních substrátů, dal bych si to patentovat.

Poznámka - informace o přípravku:
Rivanol je registrovaná značka firmy Chinosolfabrik (webová stránka výrobce v němčině), účinná látka 0,1 % roztok ethacridinlaktátu, dodává se i v tabletách.
---------------------------------------------------------------

Nezkousel nekdo pridavat podobne srackoly do zalivky/postriku pro eliminaci podobneho neradstva ? - Dripari, ozvete se - jak chranite hadicky a jehly ?

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 12-02-2002 v 08:47 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Příspěvek č. 6

tak odpověď od dripáka:

- já hadičky ani jehly nijak nechráním, jsou z černýho plastu a nic na nich neroste,
maximálně co udělám je, že celej systém i s kytkama proplachuju jednou za 10 dní ATAZYMEM.

- o poznání hůř je na tom nádoba na hydroponickej roztok, kde je čerpadlo, vzduchovadlo a topeníčko,
tam se tvoří takovej šlem (asi řasy), ikdyž je to celý černý a zakrytý,
tu jednou týdně vymývám s použitím SAVA, které likviduje vše.

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 15-02-2002 v 13:28 PM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Haman
Stálý Člen

Karma uživatele Haman - 60% PěstitelskáKarma uživatele Haman - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 288 

Příspěvek č. 7

Tak díky všem. Už jsem to zlikvidoval, ale teď to mam pro změnu na řízkách v rockwoolu. No budu počítat že je to neškodný.

Haman - Flying smokers

Old Post 15-02-2002 v 13:31 PM
Haman je offline   Profil uživatele Haman   Find more posts by Haman   Foto galerie člena Haman   Click here to Send Haman a Private Message   Add Haman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné 2 breeder Příspěvek č. 8

Souhlasim s tebou, jednoznacne jsou to rasy a zbavit se jich je jednoduchy jako placka, staci zamezit pristup svetla tj. zakryt vrstvckou kokosu nebo cehokoliv jinyho... Dale nektery rasy produkujou toxiny, ale myslim ze tyhle u kytek v kvetinaci jsou relativne neskodny (takze kdyz se jich nezbavite nic moc se nedeje)...

Breede, ja problemy s rasama v nadobe a na cerpadle nemam, staci totiz kartonem (kterej ma malej vyrez pro trubku prikryt kybl nebo co to je za nadobu)... Funkuje to 100%.
K+ za rady.
T.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 18-02-2002 v 10:27 AM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:27 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0586990 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív