Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Wikův 1.bubbler 400W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Wikův 1.bubbler 400W Příspěvek č. 1

Nazdar lidi, rozhodl jsem se postavit modifikovaný bubbler podle Viridise, tím mu moc děkuju.

-Skříň: 120x120cm, výška 200cm - z toho 20cm na odlévání roztoku. Celá bude tepelně izolována vrstvou rockwollu.
-Světlo:400W Son-t Pia plus - růst i květ
-Roztliny:6*WW
-Nádoba:110l (0,8*0,5) výška 0,3m.
-Vzduchovací motorek atman 2x270l/h + 2 vzduchovací kameny 15cm dlouhé.
-Čerpadlo mám Micro 400l/h.
-Vedlejší nádrž budu mít o objemu kolem 15l.
-Ohřívač vody 300W.
-Ventilace:cooltube (chlazení lampy i vnitřku skříně- sunon 150m3)+nerez stínítko - vše domácí výroba
1*pasivní přívod
1*aktivní přívod sunon 150m3
míchání vzduchu uvnitř 2*150m3
topné těleso s ventilátorem a termostatem na vytápění skříně v zimním období
-digit.teploměr+vlhkoměr, ph indikátor- kapalný, EC - zatím nemám
-Hnojiva:AH 3 složky + Final Solution, Phythamin, Bio protect, peroxid vodíku

Pomocí přídavné nádrže se mi bude udržovat stálá hladina vody a neustále se bude promíchávat roztok, což kytkám velice prospěje, jak kvůli udržování ph, tak kvůli vstřebávání živin. Nevím ale, jestli mám dolévat vodu s živinami do přídavné nádoby a nebo měnit celý obsah hlavní nádrže. 100litrů je 100litrů. Uvidím, jakou budou mít kytičky žízeň

Nejsem si jist, jestli stačí vzduchovací motorek na takový objem vody.

Co myslíte? Díky za rady.

Old Post 14-09-2006 v 23:14 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Review
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Review - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 2

nazdar.výbavičku máš opravdu dobrou jen by si mohl co nejdřív připojit fota,docela mě to zajimá!!! ať se ti daří

06/07/08/09/

herb herb is a plant, I mean herb's good for everything.

Old Post 15-09-2006 v 23:12 PM
Mr. Review je offline   Profil uživatele Mr. Review   Find more posts by Mr. Review   Foto galerie člena Mr. Review   Click here to Send Mr. Review a Private Message   Add Mr. Review to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 3




Konečně mám trochu času a přikládám foto ještě nedokončené skříňky, odraz. folie a dalši větráky dodám během týdne. Zvlhčovač už měl dorazit, ale kámoš se na to nějak vyprd a nedovezl mi ho, hold bude asi až koncem týdne.

1.foto - bubbler
2. foto - celkový pohled do skříně
3.foto - detail řízku


Na řízku si můžete všimnout, že není v pořádku. Nevím, čím to může být.

PH 5,2, EC nevím. Foto je z 2.dne 18/6 a bez hnojiv. 3.den jsem naředil 1/5 koncentraci AH. PH vyletělo nahoru, tak jsem dodal PH minus od AH v krystalické formě(velmi rychle se rozpusti) Po změření bylo PH opět 5,2. Vlhkost je kolem 45%, vím, že je to málo, ale nic jsem s tím zatím nechtěl dělat, protože jsem očekával tu zvlhčovačku, doufám, že kýtí vydrží než bude zvlhčovačka.

Ovšem další den byly kytky opět zkroucené nahoru a od krajů zpočátku žloutly a teď se vytváří takové hnědožluté flíčky po krajích listů.
Teplotu udržuju ve dne 23-30(záleží jestli paří slunko nebo ne) a v noci kolem 18.
Lampu mám tak 50cm nad rostlinkama.

Nejspíš přidám trochu dolomitu, tak 2 žíce, ať se mi trochu zvedne ph.

Old Post 25-09-2006 v 08:34 AM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 4





Dnes jsem vyřešil zvýšení vlhkosti pomocí misek s vodou a na prcky jsem položil igelitové sáčky, snad to pomůže, stínítko jsem dal pryč a lampu posunul výše(50-60cm). Ph jsem naměřil 5,2, tak jsem přidal 2 polévkové lžíce dolomitického vápence, snad pomůže. Vápenec se velmi pomalu rozpouští, tak měřit ph znovu by bylo zbytečné, zítra poměřím. Řízky které jsem měl položené na bubbleru měly taky stejné příznaky jako kytky v bubbleru, tzn. že je to způsobené ph, vlhkostí a vysokou intenzitou světla - 400W na malé řízečky je asi moc.
Teplota se pohybuje kolem 30stupínků(den),20(noc) protože je na půdě hodně teplo, min. vlhkost byla 37% a max 50%(asi v noci).

Je zajímavé, že 4 a 5 kytka jsou v pohodě. Omrkněte to.

Foto: 25.9.

Toť asi vše

Naposledy upravil Wik 23-10-2006 v 14:27 PM

Old Post 25-09-2006 v 18:23 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeckob
Stálý Člen

Karma uživatele Jeckob - 22% PěstitelskáKarma uživatele Jeckob - 22% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 152 

Příspěvek č. 5

Nazdar Wiku, tak už ses konečně dočkal a můžeš znovu vyrazit na tu strastiplnou cestu.Fajn prostůrek,hlavně tam máš kolem krásně místo.jak vysoko je chceš nechat narůst?budeš tam rvát tu síť, ne? co to máš na stěně?moc se v tom nyvyznám, někde se to leskne jako fólie, někde to vypadá divně.škoda že ti odchází ta trojka.nemůžeš ho vyměnit?měls jich wosm, ne?zatim sa maj, ať ti to roste .snad nebudes mít problémy s pH jako já. zdarec

Naposledy upravil Jeckob 26-09-2006 v 18:33 PM

Old Post 26-09-2006 v 18:27 PM
Jeckob je offline   Profil uživatele Jeckob   Find more posts by Jeckob   Foto galerie člena Jeckob   Click here to Send Jeckob a Private Message   Add Jeckob to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 6

to jackob: Folie zatim neni dolepena, samotnemu se to dela blbe, cekam na kamose, az prijede. 2 rezy mam nahradní, takže je tam misto těch špatných vymněním. Síť neplánuju, chci aby měli max výšku kolem 70-80cm, takže těch 30-40cm před přepnutím na květ...co myslíte vy?

Old Post 27-09-2006 v 08:39 AM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 7

No jo JH, to je sativka, já mám indiku White Widow, ta by se neměla tak tahat. Jo a to ph je tak nízké kvůli keramzitu, ten má totiž hodně nízké ph a je ho v těch květináčcích asi 6 litrů. Doufám, že časem se to zpraví, měl jsem to asi nejdříve převařit.

Old Post 27-09-2006 v 09:09 AM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeckob
Stálý Člen

Karma uživatele Jeckob - 22% PěstitelskáKarma uživatele Jeckob - 22% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 152 

Příspěvek č. 8

Hoj los Wikos,nevím teda jak je to s keramzitem a kolísáním pH. Naopak mi příjde, že by mělo jít spíš nahoru.No nevim, nezkoušekl jsem. Hlavně z něj furt padá bordel...místo něj teda dávám oblázky štěrku, wono je to i těžší a květiny pak líp drží a moc se nebulaj....a s přepnutím ti nevim, jedu ji taky poprvé, ale neměla by se moc tahat nahoru.Těch 30 by asi bylo v klidu. Budeš tvarovat? Kdy budou další fotečky?huž jsem zvědavey...zatím ať se daří....čést

Jo, jinak pořídil jsme Metropy a na rozdíl od AH si nemůžu stěžovat na kolísání pH....Drží jak přibyté....

Old Post 07-10-2006 v 13:29 PM
Jeckob je offline   Profil uživatele Jeckob   Find more posts by Jeckob   Foto galerie člena Jeckob   Click here to Send Jeckob a Private Message   Add Jeckob to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 9




Poslední dobou jsem měl hodně práce, tak se omlouvám za velkou odmlku.

BOhužel se mi nějak moc nedaří, hlavně kvůli vlhkosti. Zvlhčovačku mám objednanou už 3 týdny a pořád nic:-(

Roztlinky mi nějak nechcou růst, nevím, jestli je to jen tou vlhkostí. Možná to bude i trochu způsobené ph, které mi po přidání AH klesne z 6,6 na 5,2. Ihned přidám trochu dolomitického vápence, ale ph se zvedá dost pomalu.

Většina lidí má problémy se zvyšujícím se ph, ale já mám spíš malé. Zkusím dokoupit z g.shopu ph+ od AH, máte někdo s něčím jiným dobré zkušenosti?

Foto je z 13.10.

Naposledy upravil Wik 23-10-2006 v 14:23 PM

Old Post 16-10-2006 v 10:32 AM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 10

18.10. jsem nakoupil Vermesfluid a vlel jsem 5 víček do bubláku. 22.10 jsem je skoro nepoznal, povytáhly se a zmohutněly. Kořenový systém se taky rozjel. Zvlhčovač mi dorazí ve čtvrtek, tak konečně odpadne problém s vlhkostí. Včera jsem taky dokoupil ještě jedno bublátko 2x270l/h. Stínítko jsem udělal větší z nerez plechu ve stylu wing. Stříbrná folie a černobílá folie taky dolepena.

Teplota Min:18st., max.25st.
Vlhkost min:37%, max. 65

Výška: mají cca 20cm. Zatím jsou 2x zaštíplé, poprvé jsem se púokoušel o FIM, ale nějak se mi pořád nedaří, asi zůstanu u klasiky.

Tak raďte, kritizujte, ptejte se, rád odpovím

Old Post 23-10-2006 v 14:49 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 11




18.10. jsem nakoupil Vermesfluid a vlel jsem 5 víček do bubláku. 22.10 jsem je skoro nepoznal, povytáhly se a zmohutněly. Kořenový systém se taky rozjel. Zvlhčovač mi dorazí ve čtvrtek, tak konečně odpadne problém s vlhkostí. Včera jsem taky dokoupil ještě jedno bublátko 2x270l/h. Stínítko jsem udělal větší z nerez plechu ve stylu wing. Stříbrná folie a černobílá folie taky dolepena.

Teplota Min:18st., max.25st.
Vlhkost min:37%, max. 65

Výška: mají cca 20cm. Zatím jsou 2x zaštíplé, poprvé jsem se púokoušel o FIM, ale nějak se mi pořád nedaří, asi zůstanu u klasiky.

Tak raďte, kritizujte, ptejte se, rád odpovím

Old Post 23-10-2006 v 15:33 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 12





S rostlinkama jsem poslední dobou spokojen...při zvýšené vlhkosti pomocí zvlhčovače mají krásnou barvu a krásně zmohutněly. 2.11 jsem namontoval mřížku o velikosti mřížky 4cm. 7. 11. jsem přepnul na fotoperiodu 12/12.

Největší problém je ten, že stonky jsou stašně tvrdé a dá se s něma velice špatně pracovat, jakožto vyplétání pod mřížkou.

Škoda, že se mi nepodařilo více roztáhnout výkonky od sebe, výhonky jsou moc těsně vedle sebe a je tam tím pádem docela velká hustota listí a větývek. Budu se je snažit stále roztahovat, ale uvidím, kolik ještě poporostou. Příště určitě alespoň 6 roztlinek na takovou plochu.

Co myslíte, přepnul jsem včas? Mysíte že jsem vhodně zvlolil mřížku? Rostlinky měly 2.11 výšku asi 25cm.

Old Post 08-11-2006 v 13:34 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pivanek
Nový Člen

Karma uživatele pivanek - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 13

fotky tam chci

Old Post 09-11-2006 v 23:45 PM
pivanek je offline   Profil uživatele pivanek   Find more posts by pivanek   Foto galerie člena pivanek   Click here to Send pivanek a Private Message   Add pivanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DropRaid
Stálý Člen

Karma uživatele DropRaid - 97% PěstitelskáKarma uživatele DropRaid - 97% PěstitelskáKarma uživatele DropRaid - 97% PěstitelskáKarma uživatele DropRaid - 97% PěstitelskáKarma uživatele DropRaid - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 14

cauky myslim ze si prepnul celkem hodne brzo, jestli tomu rozumim tak mas mezru mezi mrizkou a bublakem 25cm? Protoze kdyby si to nechal urcite by si to dokazal roztahnout do vetsi plochy a taky by byl lepsi pristup ke stonkum . A jeste se mi zda ze je celkem slabe to vzduchovani, jak se divam na ty koreny,nevim ale je to pouze muj nazor. Tak se mnej a at se ti to vydari.

Old Post 10-11-2006 v 13:50 PM
DropRaid je offline   Profil uživatele DropRaid   Find more posts by DropRaid   Foto galerie člena DropRaid   Click here to Send DropRaid a Private Message   Add DropRaid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 15

Příště vyfotím i kořeny, ale je k nim docela blbý přístup. Ale myslím, že vzduchu mají dost. Pokusím se pod mřížkou ostříhat několik malých větývek, ať se udělá lepší přístup. Zkusím nafotit trochu fotek, ale bohužel můžu být u nich jen když je lampa vyplá.

Old Post 12-11-2006 v 09:48 AM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 16











Dne 13.11. jsem vyměnil moje stínítko domácí výroby z nerez plechu za stínítko z g. shopu hobby velké. Zdálo se mi, ýe proklepávaný plech lépe odráží. Kořenový systém je mohutný, což jde vidět na poslední fotce. Je tak prorostlý, že mi prorůstá až do zásobní nádrže, což je nežádoucí pro mě, avšak kořínkům se tam líbí, nýbrž mají větší přísun kyslíku v proudící vodě. Mám docela strach, aby mi trubku neucpaly.

Nevýhoda scroogu je, že se už nedostanu do hlavní nádoby. Naštěstí mám v nádobě vypouštěcí ventil, kterým, můžu vypustit vodu.

Dnes budu měnit vodu v nádrži... no moc se netěším, přenášet na půdu 100 litrů vody není žádná sranda.

Co říkáte na oholení stonků pod mřížkou? Jsem zvědav, kolik se ještě větévky povytáhnou, doufám, že ty kratší, co ještě nevylezly nad mřížku, to stihnou.

Foto 1 - 5: před ostříháním
Foto 6 - 10: po ostříhání

Tís se s váma dnes loučím.

Old Post 15-11-2006 v 13:30 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:11 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-06-2007 - PwP-Bubler,400W - 158 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4427990 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív