Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » špatná semena ze samoopylených kytek - mýtus???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Dotaz špatná semena ze samoopylených kytek - mýtus??? Příspěvek č. 1

zdravím, rád bych rozpoutal diskuzi o semínkách ze samoopylených kytek, respektive z hermoušů, které nebyly oplodněny jinou kytkou

všude se tady praví, že tato semínka jsou geneticky "degradovaná" a někteří groweři to dokonce přirovnávají k incestu

zajímalo by mne, odkud tato informace pochází, také jestli existují nějaké články, a PŘEDEVŠÍM vaše zkušenosti... co vlastně z takovýchto semínek vzniká?? hermouši?? rostliny s málo THC?? popřípadě pokud ne vždy, tak v jakém procentuálním poměru k norm potomstvu?(odhadem)

já sám budu mít takováto semínka mazar x WW, takže příští jaro bych mohl provést výzkum sám, zajímalo by mne, jestli s tím někdo nemá zkušenosti, jestli má vůbec cenu to zkoušet?

pořád mi vrtá hlavou, proč by měl být tak jednoduchý organismus, jako konopí geneticky degradován pouhým samoopylením ... co třeba tokový tulipán, tomu to taky moc nevadí

Old Post 30-09-2006 v 09:20 AM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Varuker
Stálý Člen

Karma uživatele Varuker - 74% PěstitelskáKarma uživatele Varuker - 74% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 2

zdravim, ze své vlastní zkušenosti můžu říct, že kytky vzešlé ze semen těch samoopylených bývají opravdu často taky hermáči...letos v poměru zhruba 60:40 ve prospěch hermáčů oproti samicím, za to ani jediný samec. jinak kytky jsou to zrovna tak silné a vitální jako ty loňské...

Varukerova kytí 2005
Varukerovy kytky 2006

zas další zamotaný hlavy kvůli podzimu ...

Old Post 30-09-2006 v 10:17 AM
Varuker je offline   Profil uživatele Varuker   Find more posts by Varuker   Foto galerie člena Varuker   Click here to Send Varuker a Private Message   Add Varuker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 3

Incest je u rostlin standardní metoda genetické stabilizace.

Ano, pravděpodobnost že z výsledných semen budou hermafrodité je opravdu vysoká.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 30-09-2006 v 12:55 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 4

Mne sa to stalo len raz,asi 6-7 semien,poslal som ich jednému človeku a vyšla mu len jedna samica,ale z toho sa nedá urobiť samozrejme nejaký hodnoverný záver,stalo sa mi to iba raz a neviem ani,či nemohlo byť pohlavie ovplyvnené napr. ph...

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 30-09-2006 v 20:34 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 5

dobře, díky za reakce, vysadím tedy tato semena, zjistím poměr samic,hermoušů a samců(pokud tam vůbec budou samci, protože varuker říkal, že neměl žádného)

pak vymlátim hermouše a ze semen od "normálního" potomstva udělám napřesrok další generaci a tím zjistim, jestli je fenotyp v normě(tedy, jestli to bude bez hermáčů)

pokud to poroste, tak to určitě zpracuju a výsledky hodim na tento thread

jinak si myslim, že geny budou v tomto mém případě hrát větší roli, než přírodní podmínky...kdyžtak oponujte,pokud se pletu

Old Post 02-10-2006 v 09:27 AM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
van blade
Stálý Člen

Karma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 6

zdarec! moje osobní zkušenost se semínkama z hermáče je špatná. už bych to nikdy nesadil. semínka z kytky , která byla samice/samec tak 85/15 - hulení dobré kvality - vyrostli znova hermáči skoro 50/50, chuť díky samčím květům hrozná + spousta semínek..(dle mě už nepoužitelných pro další pěstování)
citace: "pak vymlátim hermouše a ze semen od "normálního" potomstva udělám napřesrok další generaci a tím zjistim, jestli je fenotyp v normě(tedy, jestli to bude bez hermáčů)"
myslím, že je mnohem jednodušší a efektivnější zakoupit originální standard seeds a vytvořit další generaci klasicky samice vs. samec.
ať se daří

blade

Old Post 03-10-2006 v 12:06 PM
van blade je offline   Profil uživatele van blade   Find more posts by van blade   Foto galerie člena van blade   Click here to Send van blade a Private Message   Add van blade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wilda
Stálý Člen

Karma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 105  

Příspěvek č. 7

máš jenom semínka z hermafrodita nebo i z těch rostlin, který opylil ten hermafrodit-to se stalo mě a jsou z toho suppa feminizovaný semínka

Old Post 08-10-2006 v 19:56 PM
wilda je offline   Profil uživatele wilda   Find more posts by wilda   Foto galerie člena wilda   Click here to Send wilda a Private Message   Add wilda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 8

wilda: zajímavý poznatek

já mám toho mazara x WW bohužel semínka ze samoopyleného hybrida, ale to mě neodradí od experimentování, zvláště, když je to tato genetika

a mutant to byl fakt pořádněj: z toho páru, co nasleduje po děložních, mi vyrostly dva vzrostné vrcholy a měly trojlistá kolena..... pak jsem udělal řízek a ukázalo se, že matka je samec a řezan samice nebo hermouš.....taky tam vyrůstaly lysty z listů(nekecám)

jestli najdu fota, tak je postnu

Old Post 08-10-2006 v 21:23 PM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9381090 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív