Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » jednoduchý PWM regulátor otáček SS ventilátorů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Midloch
Stálý Člen

Karma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 144  

Palec nahoru jednoduchý PWM regulátor otáček SS ventilátorů Příspěvek č. 1



Zapojení je jednoduché obsahuje IO NE555,který je zapojen jako astabilní multivibrátor s měnitelnou střídou potenciometrem P1 regulujeme
lajcky řečeno plynule výkon ventilátoru od 0 až po plný výkon.Schéma je odzkoušeno a pokuď neuděláte chybu v návrh je plně funkční
Na svorky Rz připojujeme ventilátory.Nutno podotknout,že jde o stejnosměrné ventilátory a to od 12-35V.Což ještě nejsou meze spínacího MOSFETU IRF540.

Naposledy upravil Midloch 06-09-2006 v 13:47 PM

Old Post 06-09-2006 v 13:18 PM
Midloch je offline   Profil uživatele Midloch   Find more posts by Midloch   Foto galerie člena Midloch   Click here to Send Midloch a Private Message   Add Midloch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 2

husty midlochu
1) je husty to ze tomu vůbec nerozumim
2) je husty to ze ty tomu rozumis a jeste neco takovyho vymyslis a nakreslis
3) moje regulace otacek spociva v tom, ze mam 12V vetraky napojeny na klasicky vlackovy trafo, kde je rovnou cudlik, kterym pridavam a odebiram, mam dojem, ze se tim regulovala rychlost vlacku. nebudu se poustet do popisu, protoze nevim jak se to cely jmenuje. mam dojem ze to je z NDR

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 06-09-2006 v 14:04 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midloch
Stálý Člen

Karma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 3

jestedman ,to schéma jsem sem dal protože je tady toho víc,tak jsem chtěl přispět.Je jasný,že když nemáš průmku,nebo se o elektriku nezajímáš,že jsi skončil,usměrněný trafo je dobrý,ale to jsem neměl tak jsem si postavil toto.
Jinak je to fakt bomba a jsem stím nadmíru spokojen,koupil jsem si do matkárny ventoše a jsou extrémě hlučný(jsou to ventoše na chlazení procesoru AMD64) a tím to je krásně přiškrtím a ticho po pěšině

Old Post 06-09-2006 v 14:36 PM
Midloch je offline   Profil uživatele Midloch   Find more posts by Midloch   Foto galerie člena Midloch   Click here to Send Midloch a Private Message   Add Midloch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-03-2010 - Jednoduchá regulace otáček ventilátoru - 6 odpovědí
27-05-2013 - Regulace otáček ventilátorů - 58 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3409470 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív