Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Sušení pomocí Silikagelu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 17

Sušičku na ovoce bohužel nemám, ale je to inspirace pro někoho, kdo ji má... výroba silikagelu neni zas tak složitá, nebo se dá bez problémů koupit. Ale řekl bych, že to v tý sušičce dost zoxiduje, protože přece jen přes to proudí teplej vzduch... nebo je snad vakuová?

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 09-09-2006 v 09:43 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 18

hogi - Susicka ovoce neni vakuova.Tedy alespon ne ty co se bezne prodavaj.Susit by se to v te susicce melo pomoci vzduchu ohrateho na cca 35-50 stupnu coz by taky nemelo vest k prilisnym ztratam.Pouzivaj se i na suseni bylinek.Suseni trva okolo 3 dnu (prej).Spotreba okolo 160-250w

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 09-09-2006 v 09:56 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 19

btw.
v laboratořích se to používá jako třeba náplň do exikatoru (ve spodní částí je náplň a pak nahoře sušící prostor, dobrý je, že to lze třeba strčit do lednice a tak nejopatrnějí vysušiš za docela rychlou dobu, nevýhoda je, že se zachová dost chlorofylu)....navic obsahují barevné indikátory signalizujíc příjem vody...třeba 10%....
možná by bylo v praxi snažší použít síran měďnatý (v drogeriích se prodává modrá skalice - pentahydrát síranu měďnatého CuSO4.5 H2O, když ho opatrně zahřejete na vyšší teplotu (kterou si ted z hlavy nevzpomenu) tak změní barvu....tudíž máte něco jako silikagel, ale s právě tím indikátorem....jedna molekula síranu měďnatého naváže 5 molekul vody....)...

editpraveno.thx.ges.

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Naposledy upravil Co? 09-09-2006 v 21:28 PM

Old Post 09-09-2006 v 19:54 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ges
Stálý Člen

Karma uživatele ges - 73% PěstitelskáKarma uživatele ges - 73% PěstitelskáKarma uživatele ges - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 213  

Příspěvek č. 20

Taky se k vysouseni v laboratori pouziva CaCl2, myslim ze nebude drahy a da se snadno vyrobyt.

konopný strom
ww a HH na strome

Naposledy upravil ges 10-09-2006 v 08:41 AM

Old Post 09-09-2006 v 21:20 PM
ges je offline   Profil uživatele ges   Find more posts by ges   Foto galerie člena ges   Click here to Send ges a Private Message   Add ges to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skřeťák v Sudu
Stálý Člen

Karma uživatele Skřeťák v Sudu - 91% PěstitelskáKarma uživatele Skřeťák v Sudu - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 287  

Příspěvek č. 21

Tak tedka sme zkousel vysouset malinkaty mnozstvi (dva geckovy pytle) silikagelu a mel sem to v horkovzdusce asi za 12minut takze pohoda

Skřetí monstrozní OUT 06 v mokřadech- davno sklizeno

Old Post 21-11-2006 v 11:35 AM
Skřeťák v Sudu je offline   Profil uživatele Skřeťák v Sudu   Find more posts by Skřeťák v Sudu   Foto galerie člena Skřeťák v Sudu   Click here to Send Skřeťák v Sudu a Private Message   Add Skřeťák v Sudu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
honzis
Nový Člen

Karma uživatele honzis - 20% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 22

Vyskoušeno,1kg silica gelu na sebe po zvažení navazal 256g vody.Po vyžíhaní v troubě na 200 stupnu byl zase na kile.Dal jsem do 3 litrovy sklenice čerstvě nastřihanej matroš,k tomu pul kila gelu,po 3 dnech ješte nutno vyžinat a znovu na 3 dny a je to.Docela super.

Old Post 10-06-2008 v 19:06 PM
honzis je offline   Profil uživatele honzis   Find more posts by honzis   Foto galerie člena honzis     Add honzis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kmotr007
Stálý Člen

Karma uživatele Kmotr007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kmotr007 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 23

Nevíte jak to skončilo? Dnes jsem si koupil kočkolit, a kytka mi uz schne cca tyden a pul.

Old Post 20-10-2014 v 18:55 PM
Kmotr007 je offline   Profil uživatele Kmotr007   Find more posts by Kmotr007   Foto galerie člena Kmotr007   Click here to Send Kmotr007 a Private Message   Add Kmotr007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Twenkyes
Nový Člen

Karma uživatele Twenkyes - 40% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 24

Ten silikagel som chcel pouzit na huby ale toto, hmmm, hmm tak silicagel bude lepsi ako susit v lese .

Ježìš

Old Post 18-02-2015 v 21:48 PM
Twenkyes je offline   Profil uživatele Twenkyes   Find more posts by Twenkyes   Foto galerie člena Twenkyes   Click here to Send Twenkyes a Private Message   Add Twenkyes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Disco_Stue
Stálý Člen

Karma uživatele Disco_Stue - 93% PěstitelskáKarma uživatele Disco_Stue - 93% PěstitelskáKarma uživatele Disco_Stue - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 25

Jestli nekdo chcete tak my toho mame v praci kotle a vyhazujem to do koše, tk kdybyste nekdo chtel tak se muzem domluvit a poslu vam treba 3 kila :-D JInak taky jsem to s tim zkoušel a vysledek byl dobrej, uschlo to za par cca 5 dnu a bylo to fresh

Old Post 20-02-2015 v 23:48 PM
Disco_Stue je offline   Profil uživatele Disco_Stue   Find more posts by Disco_Stue   Foto galerie člena Disco_Stue   Click here to Send Disco_Stue a Private Message   Add Disco_Stue to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ok meen
Stálý Člen

Karma uživatele Ok meen - 84% PěstitelskáKarma uživatele Ok meen - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 26

Zdar, silikagel používám skoro rok, koupil sem si 3 kg plechovku a sem maximálně spokojenej, je to suchý za 5 dnů a problémy ohledně zapařenýho nebo vyčichlýho matroše ze špatnýho větrání prostě nemam...

...používam papírovou krabici, díry zalepím izolačkou, na dno hodim textilní tašku plnou silikagelu a nad to sítě se šiškama, plánuju dát dovnitř malej větráček na cirkulaci vzduchu páč posledně se mi nahoře hromadila vlhkost a šišky byly trochu zapařený... ale ten čuch pánové a dámy to je něco

Ok

Vyměnim všechno co vim,za půlku toho co nevim

v jednoduchosti je síla

Old Post 23-02-2015 v 19:01 PM
Ok meen je offline   Profil uživatele Ok meen   Find more posts by Ok meen   Foto galerie člena Ok meen   Click here to Send Ok meen a Private Message   Add Ok meen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mitch Buchannon
Stálý Člen

Karma uživatele Mitch Buchannon - 28% PěstitelskáKarma uživatele Mitch Buchannon - 28% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 27

Taky uvažuji o koupi silikagelu, mohl bys mi prosimtě přiblížit jak ho vypékáš, prostě obnovuješ jeho funkci?


250W White Fire OG 12x

Legalizace.cz: "Kdo pěstuje, skutečně legalizuje!"

„VĚTŠÍ DROGOU NEŽ TRÁVA JE PĚSTOVÁNÍ TRÁVY“

Old Post 24-02-2015 v 06:13 AM
Mitch Buchannon je offline   Profil uživatele Mitch Buchannon   Find more posts by Mitch Buchannon   Foto galerie člena Mitch Buchannon   Click here to Send Mitch Buchannon a Private Message   Add Mitch Buchannon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ok meen
Stálý Člen

Karma uživatele Ok meen - 84% PěstitelskáKarma uživatele Ok meen - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 28

Nasypu do hrnce, dam do trouby na 130-150°C na horkovzduch a necham jet pár hodin, nekupuj ten s barevnym indikátorem, je to zbytečně drahý, a navíc i ten průhlednej se zakalí a trochu zežloutne když se nacucá, když se vypeče, tak je čirej ... pak to ještě za horka přesypu do tý plechovky, zavřu a necham vystydnout ... dost by mě zajímala životnost, teoreticky by mohla bejt nekonečná, ale ...

... TEORETICKY 1kg silikagelu při 30% vlhkosti pojme něco kolem 250g vody... mam za to že čerstvě setnutá kytka má asi 80% obsah vody, takže 1kg TEORETICKY vysuší přibližně 300g mokrýho, což je asi 60 suchýho ... ale řekl bych že to bude víc, resp. že čerstvá obsahuje menší procento vody

Ok?

Vyměnim všechno co vim,za půlku toho co nevim

v jednoduchosti je síla

Old Post 24-02-2015 v 20:00 PM
Ok meen je offline   Profil uživatele Ok meen   Find more posts by Ok meen   Foto galerie člena Ok meen   Click here to Send Ok meen a Private Message   Add Ok meen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
QNX
Nový Člen

Karma uživatele QNX - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 29

Sešlo se mi doma větší množství silikagelu (cca 150kg) a asi 10ks skleněných exsikátorů různých velikostí (150mm -300mm průměry, některé jsou i vakuové). Sám to všechno nevyužiju.Pokud by tedy někdo chtěl profesionální řešení sušení, tak můžu nabídnout za cca 1/2 původní ceny. Můžu hodit do inzerce, ale ta mi tady nějak nefunguje. Až se mi to povede, vložím inzerát na laboratorní sklo a silikagel.

Naposledy upravil QNX 15-07-2016 v 11:54 AM

Old Post 15-07-2016 v 11:32 AM
QNX je offline   Profil uživatele QNX   Find more posts by QNX   Foto galerie člena QNX   Click here to Send QNX a Private Message   Add QNX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LinChi
Stálý Člen

Karma uživatele LinChi - 99% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1430 

Příspěvek č. 30

ahoj mam doma asi 2 kila silicagelu a rozhodl jsem se vyzkoušet tuto metodu jelikož mám v boxu model co by chtěl sklidit o dva týdny dřív než ostatní...
Plán :.. vezmu velký plastovný těsnící box Na dno nasypu silicagel .. a vytvořím nějakou vemli prodyšnou část kterou oddělím paličky od sušícího "media" např síťka
určitě to uložím do tmy a minimálně jednou denně to zkotroluju abych zjistil jak rychle mi to schne podle čtení threadu by to někde mezi 3-7 dní mělo být okey.. ?
a pak doplnující otázky jako jak dlouho pak žíhate v troubě ten gel aby zase fungoval a další nepáchne to nějak ?

pokud mám špatný plán prosím opravtew mě

Old Post 16-01-2017 v 19:19 PM
LinChi je offline   Profil uživatele LinChi   Find more posts by LinChi   Foto galerie člena LinChi     Add LinChi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 31

Zdary, mohli by jste sem někdo dát odkaz, kde silikagel objednat? A ještě jedna otázka- jak velké paličky se takto dají bez problemu usušit? Mam ty největší třeba trochu rozdělit? A jak je to s tím kočkolitem? Jak to funguje?Predem všem díky za radu 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 29-01-2017 v 19:32 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LinChi
Stálý Člen

Karma uživatele LinChi - 99% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1430 

Příspěvek č. 32

no ja budu tuto metodu se silicagelem testovat asi zas dva tydny tak podám report

Old Post 30-01-2017 v 08:06 AM
LinChi je offline   Profil uživatele LinChi   Find more posts by LinChi   Foto galerie člena LinChi     Add LinChi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:23 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6057330 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív