Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Plíseň na stonku ?? Suchá hniloba , jak na ní ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Abebe
Nový Člen

Karma uživatele Abebe - 28% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 8 

Plíseň Příspěvek č. 1



Ahoj, tak se mi zdá, že letos se mě drží samý nepěkný problémy, dnes jsem na jedné ze svých kytek objevil plíseň, objevila se z ničeho nic, uprostřed hlavního stonku úplně zdravý kytky. Ta kytka je už hodně přes metr vysoká, stonek v místě napadení je silnej jako malíček. hnojil jsem to kopřivama a ted slepičincema.foto se moc nepovedlo ale ta plíseň je kolem dokola celýho stonku,po okrajích bílá, uprostřed tmavě šedivá.

Old Post 18-08-2006 v 12:21 PM
Abebe je offline   Profil uživatele Abebe   Find more posts by Abebe   Foto galerie člena Abebe   Click here to Send Abebe a Private Message   Add Abebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 2

Tento problém poznám. Pasujem sa s ním každý rok. Ja to riešim tak, že tú pleseň oškrábem, ako sa len dá. Ak vidím, že tú paličku nezachránim, tak to jednoducho odstrihnem.

Marihuana je dar.

Old Post 09-09-2006 v 11:28 AM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Cus pokud je to na hlavnim stonku tak to seškrbni a sežen si siran měďnatej (skalici modrou) a hmotnostne 1:100 udělej vodnej roztok a stečkem to potri. mělo by to pomoci, ale je to husta chemie, tak jestli neco lehčího biologičtějšího tak zkus natrhat vlaštovičník a potři to tím žlutým mlékem ve stonku. a nebo to vytrhni, ale něco udělej!

Old Post 13-09-2006 v 16:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Abebe
Nový Člen

Karma uživatele Abebe - 28% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 4

Dobrý večer,
plísně jsem se zbavil, nejdříve jsem ty pórky taky jen oškrabával,ale jelikož je to houbovitá choroba, do druhého dne se tam objevila znovu. Koupil jsem čistě biologický postřik na tento druh chorob BioTon("večer postříkám,ráno jím")postřiky jsem prováděl jednou za tři až čtyři dny a hned po druhém už bylo vidět zlepšení,nezmizla uplne ale teď v době sklizně jsem tento nakažený stonek uštípl, nesl na sobe palice již dosti zralé takže přípravek splnil účel.
Příště to chce stříkat prevenčně.

Old Post 25-09-2006 v 21:50 PM
Abebe je offline   Profil uživatele Abebe   Find more posts by Abebe   Foto galerie člena Abebe   Click here to Send Abebe a Private Message   Add Abebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

sucha hniloba Příspěvek č. 5








...zdravim prevazne venkovni pestitele - asi jste se uz s touhle chorobou setkali, jmenuje se fomova sucha hniloba /Leptosphaeria maculans/ nebo se tomu taky rika stonkova plisen...jedna se o houbovitou chorobu, ktera vznika obvykle v miste, kde je rostlina nejak oslabena - spatne utrzeny listy, odreni od vyvazovani atp...casto se tvori taky tesne nad zemi, hlavne u kytek pestovanych ve skleniku...v miste napadeni dochazi k drevnateni stonku, ziviny se prestanou dostavat pres napadene misto a jestli to vcas nepodchytite, mate po modelu...
obrana proti tomu svinstvu je celkem snadna: odstranite napadenou a nekrotickou tkan /nejlip dratenym kartackem, nozem a tak.../ a cele misto vc. jeho okoli natrete pripravkem proti houbovym chorobam /Bioton nebo optimalne Bioan/ a to v cca dvojnasobne doporucene koncentraci...po zaschnuti je nutny kytku osetrit steparskym voskem nebo prirodnim latexem...

...se mi tam nektery fotky nacetly 2x...sorry...

Naposledy upravil bubik 17-05-2011 v 21:38 PM

Old Post 06-05-2008 v 21:10 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hydromen
Stálý Člen

Karma uživatele hydromen - 80% PěstitelskáKarma uživatele hydromen - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 6

tezko rict jak se ty potvory zbavit v zemi co ji nechat radne vysusit a kvetinu kropit at neuschne

Old Post 20-05-2008 v 14:13 PM
hydromen je offline   Profil uživatele hydromen   Find more posts by hydromen   Foto galerie člena hydromen   Click here to Send hydromen a Private Message   Add hydromen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdrapanina
Nový Člen

Karma uživatele zdrapanina - 70% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 7

dopytle presne jak rikas ve skleniku a stonek drevnati no zkusim to co pises ale nevim estli uz neni aj pozde( uvidim zitra co sezenu ve meste za připravky

Old Post 09-07-2009 v 17:11 PM
zdrapanina je offline   Profil uživatele zdrapanina   Find more posts by zdrapanina   Foto galerie člena zdrapanina   Click here to Send zdrapanina a Private Message   Add zdrapanina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vllk1
Nový Člen

Karma uživatele vllk1 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 8

dik. to je presne muj problem

vllk1

Old Post 02-08-2009 v 12:18 PM
vllk1 je offline   Profil uživatele vllk1   Find more posts by vllk1   Foto galerie člena vllk1   Click here to Send vllk1 a Private Message   Add vllk1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PavelS16
Stálý Člen

Karma uživatele PavelS16 - 91% PěstitelskáKarma uživatele PavelS16 - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 9

Zdravim všechny growery potřeboval bych poradit co s plisni...objevila se včera a pořád se zvětšuje...

nejdou mi vlozit fotky...

Naposledy upravil Hlava 23-09-2010 v 17:01 PM

Old Post 21-09-2010 v 12:54 PM
PavelS16 je offline   Profil uživatele PavelS16   Find more posts by PavelS16   Foto galerie člena PavelS16   Click here to Send PavelS16 a Private Message   Add PavelS16 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DooMer
vesnický pěstitel

Karma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 310  

Příspěvek č. 10

ty ve tady si vykopal pekne starej thread , ale s plisni nic nenadelas jedine otrahvat poskozeny mista... jestli mas plisen na stonku tak ses v prdeli ..

Low ammo pack 2011 by DooM

DooMeruv outdoor 2010

Doomerova malá zahrádka|2007,2008,2009|




young forever with a foot in the grave

Old Post 21-09-2010 v 13:08 PM
DooMer je offline   Profil uživatele DooMer   Find more posts by DooMer   Foto galerie člena DooMer   Click here to Send DooMer a Private Message   Add DooMer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od PavelS16
nejdou mi vlozit fotky...


http://grower.cz/pestovani/navody/...azky/16.html#93 takhle na fotky a jestli más plisen na stonku tak to oškrábej nožem a natři to stromovým balzamem ,stoji cca 40kč, dál by se to nemělo šiřit , cau Hlava

Old Post 21-09-2010 v 13:19 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PavelS16
Stálý Člen

Karma uživatele PavelS16 - 91% PěstitelskáKarma uživatele PavelS16 - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 12



zdravim....potreboval bych radu jak na plisen na stonku...

Old Post 21-09-2010 v 13:52 PM
PavelS16 je offline   Profil uživatele PavelS16   Find more posts by PavelS16   Foto galerie člena PavelS16   Click here to Send PavelS16 a Private Message   Add PavelS16 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepas
Stálý Člen

Karma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 13

Ahoj, mno s plísní se potýkám už druhej rok a řeším asi takto:
1) Pokapu 3% roztokem peroxidu (H2O2) - koupíte 3% v lékárně, nebo ve větším v drogerce 30% a naředíte si sami
2) Oškrábu všechno co zůstalo a vypadá mrtvě, nebo jako plíseň a nebo se mi to prostě nelíbí.
3) Nečekane pokapu peroxidem
4) Něják utěsnit, ovázat - na to jsem línej ale mělo by se to dělat. Takže jak psal Hlava buďto stromový balzám, nebo když je to hodně plesnivý, tak používám pásku (normálně z lékárničky ), aby měl stonek i stabilitu.

* Pokud neutěsníte tu vyčistěnou ránu (krok 4), tak se tam časem ta plíseň oběví znovu. Ke kroku 1 - používám hlavně aby se nešířily spory plísní dál než s tím začnu pracovat.

Snad jsem to shrnul všechno.

Mnoho různá pole + strom? - Outdoor 2011

Kytky na stromě - Outdoor 2010

Old Post 21-09-2010 v 14:56 PM
Pepas je offline   Profil uživatele Pepas   Find more posts by Pepas   Foto galerie člena Pepas   Click here to Send Pepas a Private Message   Add Pepas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ween
Stálý Člen

Karma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 478  

Příspěvek č. 14

mně to připadá jako tzv. "suchá hniloba". měl jsem osobní zkušenost, a četl o tom i tady někde... zkus dohledat..

carpe diem

Old Post 21-09-2010 v 17:11 PM
ween je offline   Profil uživatele ween   Find more posts by ween   Foto galerie člena ween   Click here to Send ween a Private Message   Add ween to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 15

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25433

Old Post 22-09-2010 v 20:14 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 16

Manganistan draselný... KMnO4 - desinfekční, oxidační činidlo.

Old Post 22-09-2010 v 20:33 PM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8284350 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív