Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Jaký je váš postoj k pěstování tabáku viržinského?
Nepěstuji a nikdy tuhle rostinu pěstovat nebudu...
Nepěstuji, ale chtěl bych to někdy vyzkoušet.
Pěstuji, ale pouze pro radost - potěšení srdce
Pěstuji tabák, protože to je pěkná okrasná rostlina - nádherný květ
Pěstuji, abych si nemusel kupovat drahé cigaerety nebo tabák.
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs Příspěvek č. 1


Opět zdravíM

Tento thread je pokaračování Papkova tabáčku a bude se hlavně zaměřovat na sušení, zpracování a výrobu cigaret. Postupně budu dodávat smoke reporty, ale protože já jsem nekuřák, tak se toho ochotně ujmul můj kamarád.

Omlouvám se za kvalitu obrázku - fotil jsem některé fotky mobilem

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Naposledy upravil Papek 11-08-2007 v 15:34 PM

Old Post 11-08-2007 v 14:40 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

17.7.07 - květ :) Příspěvek č. 2





Tabák je rostlina, která se pěstuje pro svůj list. Tyto listy mohou být až 80 cm dlouhé. Celková rostlina může vyrůst i nad 2 m výšky. Pro rostliny tabáku je zásadní zavlažování, když se nechají delší dobou suché, tak listy sklopí, ale zase při zalití se listy vrátí do původního stavu.
Kvetení tabáku je zásadní pro sklizeň listů, jak jsem si přečetl v příručce. Když tabák kvete, tak je v listech největší síla, ale při dokvětu a tvorbě tobolek se listy oslabují a většina živin jde do plodů ( tobolek ) => listy začínají zespoda žloutnout. Listy se proto sklízejí během květu nebo mírně před ním.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 11-08-2007 v 15:01 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

21.7.07 - sklizeň č.1 + sušení Příspěvek č. 3


Na kytkách se začala objevovat poupata, tak jsem si řekl, že vyzkouším první rostliny sklidit. Listy jsem uřezal, omyl a uvázal na provázek asi po 15. Tyhle svazečky jsem zavěsil do temné místnosti, kde jsem otevřel okna, aby mi listy nechytly plíseň.
Jelikož listy tvoří velmi silné pletivo, tak je sušení velice pomalé. Může trvat až 3 týdny . Já jsem ho prováděl následovně:

9 dní - listy jsem zavěsil do temné místnosti, kde jsem vytvořil proudění vzduchu

5 dní jsem sušil listy - pořád svázané ve svazečcích - na přímém slunci - získaly hnědou barvu

... pak přišlo na řadu docela jednoduché zpracování

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Naposledy upravil Papek 11-08-2007 v 18:04 PM

Old Post 11-08-2007 v 15:11 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

někdy začátkem srpna - doutníčky :) Příspěvek č. 4




Když listy získaly takovou světle hnědou bravu a už začaly krásně vonět jako tabák, tak jsem si řekl, že by to už mohlo stačit. Kdybych totiž ty listy tam nechal dýl, tak by úplně zhnědly a ten tabák by byl opravdu moc silný, takže by se z toho mohly dělat maximálně nějaké doutníky . Listy byly docela suché a křehké, tak jsem je postříkal rozprašovačem s čistou vodou a nechal jsem je asi 1 hodinu na stole, aby do sebe vodu vsákly a změkly. Poté s nimi šlo lehce manipulovat.

Vzal jsem si asi pět listů a zaruloval jsem je do tvaru takového doutníku a pak jsem to zavázal viz. foto. Dával jsem pozor na to, aby řapíky byly na jené straně doutníčku.

... doutníčky jsem dal opět na několik dní na přímé slunce za okno

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Naposledy upravil Papek 11-08-2007 v 15:38 PM

Old Post 11-08-2007 v 15:22 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

dokončení Příspěvek č. 5



Nakonec jsem doutníčky nařezal nožem na dřevěné destičce a pak jsem směs dal do misky a opět postavil za okno na přímé slunce. Asi po dvou dnech jsem začal balit cigarety. Pak jsem je dal na vyzkoušení kamarádovi, podle něho píšu smoke report.

1. SMOKE REPORT ještě nic moc
Listy jsem nedával do doutníčků a nařezal jsem je hned po tom, jak začaly ve svazcích hnědnout. Fermentaci jsem se úplně vyhnul. Kamarád pokouřil cigáro a říkal jako, že dobrý jen to je docela silný - sice kouří tak 40 cigaret denně, ale je zvyklej na Stratky.


2. SMOKE REPORT lepší
Vše podle toho návodu, jak zde uvádím.
Kamarád vyzkoušel cigáro a povídal, že už je to takový lepší a taky to má už správnou tabákovou chuť. Byl jsem moc rád, tak jsem mu dal zatím všechny udělaný cíga. Nakonec jsem si ještě řekl, že vyzkouším udělat nějakou příchuť - třeba příchuť medu. Myslím, že ty malý doutníčky se mi docela vyplatily, tak tento způsob bych zopakoval při další sklizni, kterou bych chtěl uskutečnit v nejbližších dnech. Asi to udělám tak, že jak jsem ty svazečky kropil tou čistou vodou, tak do tý vody přidám trochu medu.


Mějte se a doufám, že vám můj návod pomůže k vytvoření kouřitelného levného domácího tabáku

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 11-08-2007 v 15:54 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 6

Na závěr bych chtěl udělat takovou malou soutěž na několik dní. Výherce dostane K+ a nějaká semínka tabáku.


Otázka: Kolik si myslíte, že se mi podařilo ubalit cigaret ze tří těch doutníčků po pěti listech???

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 11-08-2007 v 16:00 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaaanha
Stálý Člen

Karma uživatele vaaanha - 65% PěstitelskáKarma uživatele vaaanha - 65% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 213  

Re: dokončení Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Papek
Nakonec jsem si ještě řekl, že vyzkouším udělat nějakou příchuť - třeba příchuť medu. Myslím, že ty malý doutníčky se mi docela vyplatily, tak tento způsob bych zopakoval při další sklizni, kterou bych chtěl uskutečnit v nejbližších dnech. Asi to udělám tak, že jak jsem ty svazečky kropil tou čistou vodou, tak do tý vody přidám trochu medu.


Myslíš, že by bylo dobré kouřit med? To by se tvořil snad karamel na těch listech, ne? Pochybuju, že by tohle mohlo ovlivnit chuť, možná tak vůni nezapáleného listí.

Můj soutěžní tip - 23.

Guns don't kill people. People kill people. Guns protect against people with smaller guns.

Old Post 11-08-2007 v 20:06 PM
vaaanha je offline   Profil uživatele vaaanha   Find more posts by vaaanha   Foto galerie člena vaaanha   Click here to Send vaaanha a Private Message   Add vaaanha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 8

To vaaanha: Jasně, máš pravdu. Já jsem ty listy nechtěl potírat medem, jako když si mažeš chleba. Já zkusím dát tak jednu malou lžičku medu asi do 0,5 litru vody a pak to postříkám rosprašovačem. Myslím, že se to všechno do listů vstřebá a bude to okay.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 11-08-2007 v 20:11 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pexeson
Stálý Člen

Karma uživatele pexeson - 88% PěstitelskáKarma uživatele pexeson - 88% PěstitelskáKarma uživatele pexeson - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 100  

Příspěvek č. 9

Teďkoň sem byl na chatě a strýc tam měl pekelný stroj na konečnou úpravu tabákových listů.
Byla to lisovačka a drtička listí najednou.Celý z nerezu,takový tři válce.Jen musíš točit pákou a párkrát jí přesunout k dalšímu válečku.
Nakonec po pár otočení pákou mi vyjely,z listu papírů,krásný tenonký nudličky jako je v kvalitním cigáru.Určitě pořiď chceš-li ještě kvalitnější cigárka.

Život je boj-bojuj

Old Post 11-08-2007 v 20:20 PM
pexeson je offline   Profil uživatele pexeson   Find more posts by pexeson   Foto galerie člena pexeson   Click here to Send pexeson a Private Message   Add pexeson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 10

Tak to je super vychytávka. To ti teda závidím. Já jsem si chtěl koupit řezačku, ale to tam musíš strkat ty doutníčky nebo srulovaný listy, aby ti to nařezalo. Taky to máš docela v pohodě, na páčku. Jinak tím nožem to je napytel, to neuděláš stejný nudličky.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 11-08-2007 v 20:25 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konopnak
Stálý Člen

Karma uživatele konopnak - 63% PěstitelskáKarma uživatele konopnak - 63% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 11

Čau tak tipuju 50 a jinak ja taky pěstim ale na vokně a nak se mi zastavili coz je tim ze se jim temer nevenuju priste vezmu par vyvolenych na balkon a budu si hrat s hnojivama. Jinak jako prichut bych skousel bud rovnou zminovanej karamel nebo naky koreni a predevsim vanilku. A mas to tu pekny

Old Post 11-08-2007 v 20:48 PM
konopnak je offline   Profil uživatele konopnak   Find more posts by konopnak   Foto galerie člena konopnak   Click here to Send konopnak a Private Message   Add konopnak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 12


Díky díky, nad vanilkou nebo skořicí jsem taky uvažoval. Jinak jak máš velký ty rostlinky na okně? Já bych příště zkusil to dát rovnou ven, protože myslím, že takovou nádobu, aby kořeny měly optimum asi neseženeš.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Naposledy upravil Papek 11-08-2007 v 21:00 PM

Old Post 11-08-2007 v 20:53 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nesss
Stálý Člen

Karma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% PěstitelskáKarma uživatele Nesss - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 328  

Příspěvek č. 13

dobre ty!!! rikam krasnych 30 domacich startek...K letii

" Having a taste for quality is having a taste for LIFE! " Zino Davidoff


Hash Berry, KC36, Durban, Widow Skunk aka out 07
KC 36, Purple Widow, Widow Skunk, Durban x Shaman aka out 08
Purple Widow, T.N.R., Monasteria, PPP, Early Bud, KC36, Jock Horror aka out 09
WhiteWidow,Blueberry,MasterKush, Fruit Spirit, TOP44 aka OUT2010

Old Post 11-08-2007 v 20:54 PM
Nesss je offline   Profil uživatele Nesss   Find more posts by Nesss   Foto galerie člena Nesss   Click here to Send Nesss a Private Message   Add Nesss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konopnak
Stálý Člen

Karma uživatele konopnak - 63% PěstitelskáKarma uživatele konopnak - 63% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Papek
Díky díky, nad vanilkou nebo skořicí jsem taky uvažoval. Jinak jak máš velký ty rostlinky na okně? Já bych příště zkusil to dát rovnou ven, protože myslím, že takovou nádobu, aby kořeny měly optimum asi neseženeš.



Jojo ten balkon bude lepsi na vokne je to na prd. Ted asi po -zamyslim se- asi po 5 (mozna 3) mesicich pouhej pul metr. No holt letos uz to nebudu lamat pres koleno priste se budu pilne venovat a uvidime jaka bude uroda vseho mozneho i nemozneho.

Old Post 11-08-2007 v 21:41 PM
konopnak je offline   Profil uživatele konopnak   Find more posts by konopnak   Foto galerie člena konopnak   Click here to Send konopnak a Private Message   Add konopnak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 15

Tip, tak 35cigárek

Old Post 12-08-2007 v 13:52 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trafo
Stálý Člen

Karma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% PěstitelskáKarma uživatele Trafo - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 396  

Příspěvek č. 16

Moc zajímavý květ. Tipuju 33 domácích startek

BzZzum BzZzum Trafo

Old Post 12-08-2007 v 15:27 PM
Trafo je offline   Profil uživatele Trafo   Find more posts by Trafo   Foto galerie člena Trafo   Click here to Send Trafo a Private Message   Add Trafo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:13 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8759230 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív