Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Meskalinový kaktus - Peyotl
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Oscar111
Čestný Člen
1983 - 2002

Karma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 1


Právě mi přišel E-mail wod jednoho květinářství, že mají semínka kaktusu Peyotl a že 10semen stojí 5Kč

Akorát mi to přišlo na click, tak musím počkat na přesměrování,,,

Tady je info ohledně toho kaktusu,, :

Mezkalin (mexc, buttons, cactus)

Kaktus Peyotl byl indiány amerického jihozápadu a Mexika dlouho používán jako prostředek spojení s božským světem a požívání jeho usušených květů je dodnes hlavní svátostí indiánské církve. Pole působnosti má dnes také při experimentálně psychologickém výzkumu. Vyvolává podobné účinky jako LSD. Bohaté zrakové iluze, opojení, únava, gumová podlaha, nohy jako by samy odskakovaly od země, pocit, že je není možno ovládat, odosobnění, poruchy vztahu k okolnímu světu a svému tělu (výraznější než při LSD). Někdy zúžení vědomí, méně bizarních nápadů, vnímání je změněno, někdy zpříjemněno. Meskalin způsobuje syneztezii, úder je vnímán barevně. Asi nejvyhledávanější jsou zářivé, barevné pseudohalucinace a halucinace, vidiny girlandovitých a arabeskovitých ornamentů, velmi pestrých a kaleidoskopicky se měnících. Předměty se "tváří", mají mimiku. Někdy je zbystřen sluch, je však špatná lokalizaze zvuku. Taktéž nastává snížení schopnosti diferencovat akustické podněty - člověk si iluzivně přetváří zvuky, má čichové, chuťové a jiné, i sexuálně zabarvené halucinace. Špatně se odhaduje vzdálenost, jsou poruchy vnímání času - většinou se zpomaluje, někdy zrychluje. Je výrazná nechuť k jakékoli činnosti, psychomotorický útlum. Někdy přichází smích, až nutkavý, jindy deprese, paranoia. Na meskalin se hned navnadil i Jim Morrison, když si v jedné knížce prohlédl, jak vytváří svoje sítě pavouk, kterému tuto drogu podali. Byly utkány naprosto chaoticky, na rozdíl od LSD, po kterém zůstávaly geometricky pravidelné. CHEMIE: Meskalin je /1-/3,4,5-trimethoxyphenyl/beta-aminoethan. Je velice zajímavé, že je chemicky blízký adrenalinu, noradrenalinu, dopaminu, DOM, DOB, TMA. Byl k nám dovážen už před II. sv. válkou jako sušené řízky (mezkalové knoflíky či koláčky) nadzemní části Lophophora Williamsi, kaktusu Peyotl. Syntetizován byl na přelomu století. Samotný kaktus obsahuje 40 dalších alkaloidů, které snad nejsou psychotropní, ale nějak účinkovat mohou. Nejvíce je v něm meskalinu (až 0.58%). PŮSOBENÍ: Velké dávky mohou poškodit játra a ochromit dýchací centrum (dávky bývají 200 až 600 mg, běžně 3g). Halucinogenní účinek se projeví tepve po jeho strávení. Nejvíce se koncentruje v játrech a ledvinách, nejméně v mozku a míše. Polovina se vyloučí nezměněná za 6 - 8 hodin. Působit začíná za 1 - 2 hodiny, účinek trvá 6 - 12 hod. Snový stav je po droze povlovnější, po syntetickém preparátu silnější a kratší. Vegetativní účinky jsou podobné jako u LSD, mydriáza, změny pulsu, poruchy dýchání. Jiné alkaloidy obsažené v droze provokují na začátku nevolnost a zvracení. Po opakovaných injekcích meskalinu byla zjištěna tolerance, a to i na LSD. Mezi těmito dvěma látkami tedy existuje zkřížená tolerance. Při opakovaném použití ovšem mohou být poškozena játra.

Jinak další Halucinogeny můžete najít na mé stránce,,
a nebo na http://www.biotox.cz/drogy/

Podobné účinky mají i kaktusy z řad Trichocereus.
Ty se dají objednat za 65 Sk na http://www.floraexotika.sk/
Těžko říct, co tam mají za druhy,, poslal jsem jim email, tak uvidíme,, na obrázku je Trichocereus Peruvians (z jejich řady nejlepší - 0,8% meskalinu)

Až mi příjde ten E-Mail hned ho sem sendnu,,,

Oscar
Enjoy joint

Old Post 20-01-2002 v 13:02 PM
Oscar111 je offline   Profil uživatele Oscar111   Find more posts by Oscar111   Foto galerie člena Oscar111   Click here to Send Oscar111 a Private Message   Add Oscar111 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Oscar111! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Oscar111
Čestný Člen
1983 - 2002

Karma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 2

Ten E-Mail je matucana@kakteen.cz !!
Kaktus se menuje Lophophora /Peyotl/

Jinak na Floraexotika.sk najdete spoustu halucinogenních kaktusů na objednávku. Přečíst si o nich můžete na bitox.cz

Oscar
Enjoy joint

Old Post 20-01-2002 v 14:41 PM
Oscar111 je offline   Profil uživatele Oscar111   Find more posts by Oscar111   Foto galerie člena Oscar111   Click here to Send Oscar111 a Private Message   Add Oscar111 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Oscar111! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 3

to je sice pekne ze maji seminka za 5kc,ale kdybys ho chtel pestovat ze seminka tak bys ho daval az nekdy v duchodu...ROSTE alespon 80 let.Ale nekde se prodavaji male peyotly ktere muzes tlakovat hned.U nas to bylo, ale tak 3 dny protoze to bylo vykoupene.

Old Post 20-01-2002 v 17:11 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Pohodička Příspěvek č. 4

ale jinak dobry web ten tvuj.Dobry drumik

Old Post 20-01-2002 v 17:41 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vinnetou
Nový Člen

Karma uživatele Vinnetou - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 5

Jestli se chcete dovědět o Peyotlu opravdu hodně, tak si určitě přečtěte knížku Učení dona Juana od Carlose Castanedy.Je to o tom, jak starý mexický indianský šaman uči jednoho američana svému umění, což je v ve většině spojeno s Peyotlem a durmanem. Jsou tam do detailu popsaný celé průběhy a zážitky z halucinací, šamanské přípravy těchto rostlin ke konzumaci atd..Fakt vřele doporučuju. Ty popisy jejich tripů jsou hustý...

"Keep growing"

Old Post 20-01-2002 v 18:07 PM
Vinnetou je offline   Profil uživatele Vinnetou   Find more posts by Vinnetou   Foto galerie člena Vinnetou   Click here to Send Vinnetou a Private Message   Add Vinnetou to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vysmátá cyklistka
Stálý Člen

Karma uživatele Vysmátá cyklistka - 0% PěstitelskáKarma uživatele Vysmátá cyklistka - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 55 

Příspěvek č. 6

Peotly obvykle prodávaj na výstavě kaktusů v pražský botanický, je to tam tak dvakrát do roka a takovej malej kaktůsek ( fakt mrňavej) koupíš tak za tři pětky, doma ho pěstujem už tak pět let a fakt docela vyrost, je to celkem macík, ale pořád tak třetinovej než tady na tý uveřejněný fotce.
Nevíme jestli se do něj kdy vůbec pustíme, těžko bude mít takový účinky jaký maj tyhle kaktusy volně rostoucí někde na poušti.
Jinak díky za ten websajt, jdu se tam mrknout.

Old Post 28-01-2002 v 16:49 PM
Vysmátá cyklistka je offline   Profil uživatele Vysmátá cyklistka   Find more posts by Vysmátá cyklistka   Foto galerie člena Vysmátá cyklistka   Click here to Send Vysmátá cyklistka a Private Message   Add Vysmátá cyklistka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aaron Lightner
Stálý Člen

Karma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 133 

Příspěvek č. 7

Trichocereus je rozhodně lepší; uvádí se, že v ideálních podmínkách dokáže vyrůst až o metr za rok. Já si ho kdysi objednal (Trichocereus Peruvianum, přesně ten z té fotky) z Amazing Nature, ale asi po dvou letech mi chytil plíseň a umřel .

Old Post 28-01-2002 v 22:54 PM
Aaron Lightner je offline   Profil uživatele Aaron Lightner   Find more posts by Aaron Lightner   Foto galerie člena Aaron Lightner   Click here to Send Aaron Lightner a Private Message   Add Aaron Lightner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Kdysi jsem si jednou peyotl dal, úplnej tobogán! Příspěvek č. 8

A taky jsem viděl pěstitele, kterej jich měl povícero a odřezával z nich postupně kousky ke sjíždění. Tvrdil, a na těch kaktusech to bylo vidět, že se to zajizví a vesele rostou dál.
PS. Aarone, za tvé zásluhy na poli statistiky a za ten zesnulý pet plant, alespoň slabou náplast +.

[Edited by hh-top on 29-01-2002 at 03:24 PM]

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 29-01-2002 v 14:21 PM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aaron Lightner
Stálý Člen

Karma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 133 

Příspěvek č. 9

hh-top> Díky; každopádně mě baví, jak jsem si tu svými pár grafíky u několika lidí vydobyl titul statistika. Přinejmenším proto, že jsem statistiku a počet pravděpodobnosti vždycky nenáviděl; pojmy jako 'rozdělení chí kvadrát' mi ještě pořád vyvolávají lehký tik očního víčka. Takový ten můj thread o počtu členů fóra, to je jen takové sraní s cut & paste.

Ostatně díky za soustrast s kaktusem. Byla to moje blbost; vím od začátku, že jediné, co s kaktusem nikdy nesmíš udělat, je ho zalít (víc než tak jednou za rok ). Ostatně to nebyl jediný z mých neúspěšných psychedelicko-pěstitelských pokusů; už před tím jsem jednou zkoušel pěstovat Trichocereus Pachanoi a Lophophora Williamsii ze semínek (od AN) - samozřejmě nevzešlo ani jedno. Taky jsem si postavil akvárium a zkoušel pěstovat lysohlávky - to mi shnilo asi třikrát. Každopádně se ukazuje, že zřejmě toliko tráva je dostatečně odolný plevel, aby přežila i moji péči.

Old Post 29-01-2002 v 22:14 PM
Aaron Lightner je offline   Profil uživatele Aaron Lightner   Find more posts by Aaron Lightner   Foto galerie člena Aaron Lightner   Click here to Send Aaron Lightner a Private Message   Add Aaron Lightner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcanna
Nový Člen

Karma uživatele mcanna - 25% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 20 

Pohodička Příspěvek č. 10

Já sem o těch kaktusech už taky uvažoval.Jo dík za ty ww.Zakořenění 100%.Všech šest se ujmulo.Tu sedmou nepočítám ta byla nějáká zlomená takže šla srát.Jinak v poho.Ted už jenom čekám až budou mít větší kořeny a potom adijé BUBLER.Fakt moc dík.Ty durgy byli nádherné.Máš toho všeho tam něják moc jak jsem viděl na tak malou skřín jinak v pohodě skřín.

Old Post 05-02-2002 v 19:29 PM
mcanna je offline   Profil uživatele mcanna   Find more posts by mcanna   Foto galerie člena mcanna   Click here to Send mcanna a Private Message   Add mcanna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Oscar111
Čestný Člen
1983 - 2002

Karma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 11

2 mcanna: Hehehe,, tak to tu pročítám,, čtu si tvůj příspěvek a najednou zjistím, že mluvíš se mnou,, hehe,, maras,, to že tam toho je moc, je jenom iluze,, dneska jsem to už po druhé prostříhal, ať se dostane světlo i ke spodu palic,, udělal jsem placky a hehe,, hehe Mega nářez,, placky z WW můžu fakt doporučit Jsem rád, že se chytly wšechny řízky,, přitom jsou docela slabý,,,
,, tak hehe,, placky hehe Jdu si dát ještě čoudíka na noc,, tak hoi,, (" ta durga je už zhulená,, hehe,, právě hulím poslední zbytky,,)

Oscar
Enjoy joint

Old Post 10-02-2002 v 01:43 AM
Oscar111 je offline   Profil uživatele Oscar111   Find more posts by Oscar111   Foto galerie člena Oscar111   Click here to Send Oscar111 a Private Message   Add Oscar111 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Oscar111! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aaron Lightner
Stálý Člen

Karma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 133 

Příspěvek č. 12

lee> Pokud mě paměť neklame, tak v Castanedových popisech o peyotlovém obřadu u Indiánů zmiňuje jako běžnou dávku řádově nějakých 10 knoflíků. Bohužel neupřesňuje jejich velikost, ale předpokládam, že specializovaní sběrači s letitou praxí by nějaké angreštové kuličky nesbírali .

Old Post 14-02-2002 v 23:59 PM
Aaron Lightner je offline   Profil uživatele Aaron Lightner   Find more posts by Aaron Lightner   Foto galerie člena Aaron Lightner   Click here to Send Aaron Lightner a Private Message   Add Aaron Lightner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dlabi
Stálý Člen

Karma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 13

Kaktusy tak to jsem este nezral muzes mi vysvetlit jak se to poziva co presne a jak jestli je to jako LSD tak se pravdopobne jí, ale co z toho kaktusa se vlasne zere??

Sorry za blbou otazku ale v kaktusech sem fakt uplnej laik

LEGALIZE IT!!

Old Post 15-02-2002 v 01:55 AM
Dlabi je offline   Profil uživatele Dlabi   Find more posts by Dlabi   Foto galerie člena Dlabi   Click here to Send Dlabi a Private Message   Add Dlabi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dlabi
Stálý Člen

Karma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 14

TAKZE MAM KAKTUS A ABYCH HO MOHL POZRAT TAK HO VLASTNE SKOSIM A US DAL NEPOROSTE ROZUMIM TOMU DOBRE TZN KAKTUS JE JEN NA JEDNO POUZITI PROSTE HO ROZREZU A JE KONEC US MI PAK DAL NEPOROSTE A AS SE BUDU CHTET ZASE VYKAKTUSOVAT TAK MUSIM VYPESTOVAT NOVY??? TO JE COOL

LEGALIZE IT!!

Old Post 17-02-2002 v 05:00 AM
Dlabi je offline   Profil uživatele Dlabi   Find more posts by Dlabi   Foto galerie člena Dlabi   Click here to Send Dlabi a Private Message   Add Dlabi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pablo Honej
B I O T O X í k

Karma uživatele Pablo Honej - 1% PěstitelskáKarma uživatele Pablo Honej - 1% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 44  

Upozornění Příspěvek č. 15


Ad Oscar111 (k uplne prvnimu zaznamu tady): Ten kaktus co tam je na te fotce je Trichocereus peruvianus. Ten mam doma, je nejsilnejsi z Trichocereusu. Je dost aktivni i kdyz se pestuje u nas. Konzumace je horsi nez houby,... atd. Ale hlavne NENI TO PEYOT, to uz spis SAN PEDRO. Peyot(l) je Lophophora wiliamsi a ta vypada uplne jinak.

O techto kaktusech najdete dalsi info na http://www.biotox.cz/drogy/natural/kaktusy
A jsou tam i obrazky.
(Peyot vypada fakt uplne jinak, zde na obr.)


ENCYKLOPEDIE PSYCHOTROPNÍCH ROSTLIN

Old Post 24-02-2002 v 22:42 PM
Pablo Honej je offline   Profil uživatele Pablo Honej   Find more posts by Pablo Honej   Foto galerie člena Pablo Honej   Click here to Send Pablo Honej a Private Message   Add Pablo Honej to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pablo Honej! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 16

Vitam autora nasich nejlepsich webovych stranek o prirodnich (i jinych) psychedelikach. Vitej mezi growery a at se ti mezi nami libi.

Kdo se zajimate o prirodni psychotropni latky, stranky Pablo Honej(e) vrele doporucuju.

Old Post 25-02-2002 v 07:17 AM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:54 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3725520 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív