Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Poradte....bubler
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
0b3r0n
Nový Člen

Karma uživatele 0b3r0n - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 3 

Obecné Poradte...Bubler Příspěvek č. 1


Toto je návrh na bubler, ktorý by som chcel zostaviť.
Ešte nikdy som bubler nestaval, tak mi poraďte , ako má byť umiestnený ROCKWOOL v kvetináči, ako s keramzitom....Proste napíšte aké chyby som spravil na mojom nákrese (ak tam sú [určite tam sú ]

Naposledy upravil 28-02-2006 v 07:27 AM

Old Post 25-02-2006 v 15:35 PM
0b3r0n je offline   Profil uživatele 0b3r0n   Find more posts by 0b3r0n   Foto galerie člena 0b3r0n   Click here to Send 0b3r0n a Private Message   Add 0b3r0n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
0b3r0n
Nový Člen

Karma uživatele 0b3r0n - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 3 

... Příspěvek č. 2

Ďalej potrebujem vedieť , ako je to s hnojením.
1. Zatiaľ mám len Pražské hnojivo (NPK 12-5-8) a Floran (NPK 16-24-24). Pri obidvoch je dávkovanie 10g (polievková lyžica) na 2 litre vody. Viem, že to niesu veľmi dobré hnojiva (skúsim zohnať nejaké BIO alebo aj niečo TEKUTÉ bude určite lepšie), ale to len na prvý bubler na skúšku dúfam stačí.
2. S akým množstvom toho hnojiva, by som mal začať na tých mojích 13 litrov. Ktoré z tych dvoch hnojív mám použiť ?

3. Do bublera mám dať radšej zakorenené odrezky (řízky - klony) alebo mám normálne dať nakličiť semená do namočeného papiera, potom do zeme, a ak to podrastie tak to nejako dám do rockwol-u ?

4. A ohľadom toho ROCKWOOL-u, dal by sa použiť aj ten stavebnícky, ktorý sa používa, ako izolácia, alebo len ten na pestovanie. Stavebnícky sa v mojich končinách zháňa ľahšie, poprípade dali by sa použiť aj RAŠELINOVÉ TABLETY ?
5. Keď tam bude roztok, tak má byť trošku zospodu zaliaty aj rockwool uložený v kvetináči ?

Prepáčte , že sa toľko pýtam, ako v 1. ročníku na ZŠ, ale je to zložitejšie, ako by si niekto pomyslel .

Thanx to LL Growers…PEACE & Green goods to LL

Old Post 25-02-2006 v 15:36 PM
0b3r0n je offline   Profil uživatele 0b3r0n   Find more posts by 0b3r0n   Foto galerie člena 0b3r0n   Click here to Send 0b3r0n a Private Message   Add 0b3r0n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
0b3r0n
Nový Člen

Karma uživatele 0b3r0n - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 3

Toto je návrh na bubler, ktorý by som chcel zostaviť.
Ešte nikdy som bubler nestaval, tak mi poraďte , ako má byť umiestnený ROCKWOOL v kvetináči, ako s keramzitom....Proste napíšte aké chyby som spravil na mojom nákrese (ak tam sú [určite tam sú ]

Ďalej potrebujem vedieť , ako je to s hnojením.
1. Zatiaľ mám len Pražské hnojivo (NPK 12-5-8) a Floran (NPK 16-24-24). Pri obidvoch je dávkovanie 10g (polievková lyžica) na 2 litre vody. Viem, že to niesu veľmi dobré hnojiva (skúsim zohnať nejaké BIO alebo aj niečo TEKUTÉ bude určite lepšie), ale to len na prvý bubler na skúšku dúfam stačí.
2. S akým množstvom toho hnojiva, by som mal začať na tých mojích 13 litrov. Ktoré z tych dvoch hnojív mám použiť ?

3. Do bublera mám dať radšej zakorenené odrezky (řízky - klony) alebo mám normálne dať nakličiť semená do namočeného papiera, potom do zeme, a ak to podrastie tak to nejako dám do rockwol-u ?

4. A ohľadom toho ROCKWOOL-u, dal by sa použiť aj ten stavebnícky, ktorý sa používa, ako izolácia, alebo len ten na pestovanie. Stavebnícky sa v mojich končinách zháňa ľahšie, poprípade dali by sa použiť aj RAŠELINOVÉ TABLETY ?
5. Keď tam bude roztok, tak má byť trošku zospodu zaliaty aj rockwool uložený v kvetináči ?

Prepáčte , že sa toľko pýtam, ako v 1. ročníku na ZŠ, ale je to zložitejšie, ako by si niekto pomyslel .

Thanx to LL Growers…PEACE & Green goods to LL

Old Post 25-02-2006 v 15:41 PM
0b3r0n je offline   Profil uživatele 0b3r0n   Find more posts by 0b3r0n   Foto galerie člena 0b3r0n   Click here to Send 0b3r0n a Private Message   Add 0b3r0n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

1) takove hnojivo bych na hydroponii nepouzival - doporucuji specialni hnojiva Advanced Hydroponics of Holand, nebo podobna
2) o tom je toho tady dost.. dulezite je hlidat pH a EC roztoku
3) do bubleru rozhodne rizky
4) doporucuji pouzivat vyhradne rockwool pro rostliny, rockwool pro stavebnictvi malo saje

k te konstrukci - v zasade spravna, ale mezi dnem kvetinace a hladinou rozotku je mezera

Old Post 25-02-2006 v 16:02 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 5

ad 1. na tyhle hnojiva se vy.... pokud nemáš peníze na hnojiva z G shopu, tak zkus např. wuxal nebo OBM. Určitě to někdo ze zdejších bublářů používá, tak se mrkni do jejich threadů na dávkování a pod. Ze začátku se ale nehnojí, dokud holky nezakoření. Spálily by se. Hnojivo se poté přidává postupně, ale tyhle info tady najdeš x-krát, čili hledat a hledat

ad 2. viz ad. 1.

ad 3. Jednoznačně řízky. Např proto, že když bude v jednom bubleru více kytek, tak se kořeny zmotají a když se mezi nimi objeví samec, tak ....

ad 4. stavební nee. Ten totiž vodu skoro vůbec nesaje. Ale kdybys hledal, tak bys odpověď našel a neptal se

ad 5. když kořeny prorostou do roztoku, tak by hladina měla být pod květníkem. Při zakořeňování je to složitější. Někdo zvýší hladinu, aby voda doprskala až ke kořínkům v keramzitu, někdo prolévá zvrchu vodou dokud kořínky neprorostou. Jel jsem bubler jen jednou, tak ať poradí i jiní

ad 5. 6. 7. atd a hledej!!!

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 25-02-2006 v 16:05 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wolker
Stálý Člen

Karma uživatele Wolker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Wolker - 84% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 6

Taky nevim co to je...ale to ted nechci resit :-)
Podle pekneho obrazku nahore me napada, jestli by neslo toto zarizeni vychytat jeste tak, ze:
Po par dnech nejaky ten roztok spapaj kyti a neco se vypari, tzn. hladina klesne, coz muze znamenat problem v pripade ze neni cas kontrolovat kyti denodenne...
Chtelo by to, aby pri teto variante jiz z pripravene nadoby se sam doplnil zivny roztok. Ten by sel ridit, bud cerpadlem - periodickymi cykly spousteni / nacasovanim / a nebo jednoduse samospadem / na skrini /, kde by se treba priskrtila hadice, ktera by ,,ukapavala,, a doplnovala by tim hladinu na pozadovanou vysi. Jeste by slo udelat a to podotykam pouze pro jistotu to, ze by se kolmo do dna bubleru vlepila trubka cca o prumeru 10 mm, ze ktere by vedla treba hadicka, nebo dalsi trubka se spadem do sberne nadoby. Efekt by byl ten ze by hlidala hladinu na stejne urovni a pri kolisani hladiny roztoku do plusu by prebytecny roztok odvadela pryc. Jde o jiz zminovany problem, jaka mezera ma byt v bublaku, mezi hladinou roztoku a kvetinacem... A to by prave hlidala ta trubka. Jak vysoka trubka, stejne tak by byla vysoka i hladina zivneho roztoku.....No a jeste kdyby jsme chteli zabezpecit pernamentni obeh roztoku, tak zase dat cerpadlo do sberne nadoby a od tama vratit roztok do nadoby na skrini :-)
Tak snad jsem se do toho nezamotal a vy jste to pochopili.
Co vy na to groweri???
Dekuji za odezvy, jdu se vratit zpet ,, na zem,,
Wolker :-)

Old Post 25-02-2006 v 23:02 PM
Wolker je offline   Profil uživatele Wolker   Find more posts by Wolker   Foto galerie člena Wolker   Click here to Send Wolker a Private Message   Add Wolker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

zavírám a nechávám pouze pro info, lidi si tady s odpověďmi dali práci

Old Post 28-02-2006 v 07:41 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-06-2004 - Poradte prosim s bublerom... - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7246330 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív