Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » MAGICK CO2 - znovuzrozené THC
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Chemie Příspěvek č. 1

takže lidi, pokud vlastníte knihu Adama Gottlieba - Vaříme s konopím, můžete si uvěřit mou informaci (str. 28)......
o co kráčí, nedávno jsem dostal strarý a né moc účinný model outdor Ganji made in Czech. Účinnek mě nestál za to si ničit plíce a kdysi jsem četl o navrácení alespoň částečné síly z oxidované trávy sůchým ledem, no jo ale kde ho sehnat? Pak mě napadlo CO2, ale neměl jsem žádný modílek na kterém by bylo co zlepšovat. až do teď..... navíc jsem získal knihu vaříme s konopím...... ale k věci:
dle knihy se u trafky pěstované v severnějších a studenějších oblastech vyskytuje určitá část THC v kyselině tetrahydrocannabinolové. Procentuální vyjádření je závislé na době sklizně a podnebí (letos nic moc) - což je případ ČR - SR. Kyselinka samotná není psychoaktivní, avšak postupným sušením se z ní stává THC. A to přírodním procesem zvaným dekarboxylace - až do dvou let, což však zbytek THC zničí oxidace - tzv. old model, ovšem však znám i opačné případy - kdy starý model je silnější než ten čerstvý, což není až zas tak moc běžné.....
A teď k jádru pudla, v knize se píše že kdyby sušení probíhalo ve vzduchopráznu tak by k oxidaci nedocházelo!!!!! Pokud však máme model starý, který už nezmaštuje a má dostatek kyselinky, můžeme lecos eště zachránit.... jak na to: v knize píší - zahřát materiál naložený v prostředí dusíku či lépe CO2 (dostupnější)na max. 100 stupňů (více je myslím na škodu), a teplotu držet asi 75 min, měla by se všechna kyselina proměnit na aktivní THC. Nutno upozornit na to že případná přítomnost kyslíku by proces zcela obrátila.....
Mno a můj první pokus: vzal jsem skleněnou dozu (asi původně na kávu) se skleńěným víčkem, pevně pasujícím na hrdlo. Nasypal do ní materiál (tak na dva špeky) a z mé nové aparatury na Co2 (určeno na kytí) jsem natankoval do skleněné dózy Co2 (dosti důkladně). Potom jsem dal dózu do mirkovlné truby a pekl asi cca. 5 min. po vyndání skleněné dozy jsem si všiml že na stěnách je zahycena vlhkost, ačkoliv materiál byl suchý - divné že - nejspíše dáno přítomností Co2...?
výsledek: zapálil jsem špeka se třemi lidmy a čekal co to se mnou udělá. Nic, ale asi po 5 min začal pomalý nájezd vrcholící docela zajímavým stavem - sice žádný zázrak ale s ohledem na výchozí matroš a primitivnost pokusu, docela zajímavý výsledek .........
Takže dnes zkusím vychytanější metodu, taky mě napadlo použít CO2 z bombičky, asi bych tím zajistil jistější a lepší prostředí na dekarboxilaci....
taky mě to nutí k zamyšlení, použít CO2 při sušení a následném skladování čerstvého matroše - dle knihy by to byl možná zajímavý mazec.....

takže pokud se někdo k mému bádání připojí budu jen rád - víc huličů víc vymyslí a méně zapomene......


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 03-12-2001 v 18:03 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Obecné Příspěvek č. 2

mno nikdo se nepřipojil....? ......no nic
takže jsem pokračoval ve svém primitivním výzkumu:
Dobu pečení v mikrovlné troubě jsem zvýšil asi na 15min. S přestávkami na vychladnutí materiálu a skleněné dózy - to proto abych materiál nepřipek (což se mi už stalo). Bohužel musím posuzovat své vysledky pouze subjektivně... tzv. musím si výsledek zahulit, což není zrovna přesné při určování účinosti správného postupu...! Jinak jsem ještě zkusil dát skl. dózu s materiálem (+CO2) do mražáku (zapnut na největší chlazení), na celý den a subjektivním vysledkem bylo že tráva se mi zdála zase o něco silnější!

Myslím že tento postup můžete zkusit i na dobré (silné) OUTDOOR trávě pěstované u nás - mělo by to vylepšit HIGH, bylo by dobré aby to někdo zkusil - ať v tom nejsem sám..........!!!!!!!!! DÍKY.........


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 09-12-2001 v 11:58 AM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Hmm Příspěvek č. 3

Nebylo by lepsi tu sklenici dat do hrnce s horkou (ci vrouci)vodou ,mel by si rovnomernej ohrev ,coz v mikrovlnce nehrozi.pokracuj a napis ,co si zjistil ,cüs

Old Post 09-12-2001 v 12:22 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 4

mno jde o to že v mikrovlnce je to rychlejší.... navíc je materiál suchý, takže nehrozí uzavření pórů jako u neusušeného materiálu... mno stejně to zkusím - takže zítra - víc toho materiálu nemam!


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 09-12-2001 v 17:36 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
livo
Stálý Člen

Karma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 352  

Suchej led Příspěvek č. 5

Zdar Lackyfree,

My už jsme se o tom bavili na chatu, takže for all:
asi před rokem jsem někde na netu čet', že nejlepší školení sklizně je na suchým ledu (CO2). Matroš se rozloží na kostku suchýho ledu (a taky kolem dokola, je dobrý to mít v nějaký krabici s víkem) a šoupne se to na několik hodin do mrazáku - je to údajně nejúčinější metoda regenerace THC (až 90%). Nikdy jsem to nezkoušel, dávám to sem jako jednu z možných metod. High .

LIV
Poslouchejte prosím. Je to jednoduché, a tak je možné, že vám chytrým to docela unikne...

Old Post 10-12-2001 v 14:36 PM
livo je offline   Profil uživatele livo   Find more posts by livo   Foto galerie člena livo   Click here to Send livo a Private Message   Add livo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 6

HI LIV
Jo jo vzpomínám si na ten rozhovor, jenže moc o tom nevím, tak jsem se o tom ani nezmiňoval.
Jenže suchý led je na regeneraci dekarbolizovaného THC
- což je THC které zreagovalo s kyslíkem na jiné chem. složky - tzv. degradace THC.
Kdežto výše uvedený postup je na přepracování kyselinky na THC........ je možné že to suchý led umí taky a možná lépe - enže kdo to ověří - snad jen chemik.
Stejně dík za tvůj příspěvek - tak trochu jsem doufal že to doplníš....... v poho......

Měj se a dík...... HIGH


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 10-12-2001 v 16:30 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 7

Ta voda neni z CO2, ale z materialu. Neni uplne suchy. Kdyby byl, neohrejete ho. Mikrovlnka (dale MW) ze sveho principu ohreje pouze to, co je elektricky vodive a dokaze tedy pohlcovat zareni. Nevodive predmety, jidlo a pod. se tedy ohrivaji diky vetsimu ci mensimu obsahu vody. Kdyz budes ohrivat napr. sklenici vody, ohreje se prve a pouze voda a az potom (od ni) samotna sklenice. Kde je vody vice, dochazi k nadmernemu ohrevu, kde je vody obsazeno mene - naopak. Nejen z tohoto duvodu je lepsi napad pouzit ohrev v hrnci s vodou, jak jiz tu nekdo napsal. MW je totiz jednim z nejnevhodnejsich pristroju na zpracovani tohoto "materialu". Jako pokus na overeni si nekdy zkuste ususit jednu palicku v MW a druhou treba fenem a pak porovnat. Ta z fenu bude o 100% lepsi, MW to dost degraduje.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 10-12-2001 v 17:24 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 8

to: red tornádo aka ruda smrž
Jo jistě ... zřejmě máš pravdu.....................!

Jenže: nemá snad kyselina kapalné skupenství..... a nenmění se právě sušením na THC......................... ?
A kdyby ne, nic se neděje, ačkoliv dle red tronáda suchý materiál se nemůže ohřát...(?) Sklenička se zahřeje vždy - i když je materiál je zcela suchý a na stěnách se již neusazuje vlhkost - přestává se usazovat asi po 8min ohřívání (s přestávkami)...... přesto když vyndám skleničku po 2min intervalu ohřívání je horká tak že nelze na ní udržet ruka......

pokud jde o dosažení potřebné teploty a mou lenost..... mikrovlnka mi vyhovuje! Ono totiž - zakopaný pes je jinde..... mikrovlnka není vhodná na sušení vlhkého materiálu, a to z toho důvodu že svým systémem ohřívání působý tak že, materiál zatáhne póry a zadrží nepotřebnou vlhkost uvnitř - proto je potřeba delší doba a vyžší teploty na dosošení materiálu, což samozřejmě vede k vyžší degradaci THC.
Mám zkušenosti s jednou né moc dobrou marihuanou, kterou jsem polosuchou dával do mikrovlnky (proto ten nápad s mikrovlnkou) na dosoušení a ta byla potom silnější (sice jen o něco, ale byla), než při sušení klasickým postupem...... to však funguje jen u několika modelů marihuany pěstovaných outdoor - proč to tak je, to nevím....! Možná vtom má prsty právě ta kyselinka.... je taky možné že to byl Indoor model vypěstovaný venku (což asi byl), kteý mi špatně dozrál...?

HIGH.......



GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 10-12-2001 v 22:24 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 9

Takže jsem se konečně dostal i k metodě popsané v knize: vařímě s marihuanou, to jest: materiál ve skleněné v nádobě, která je ponořená ve vroucí vodě pod dobu asi jedné hod.
Výsledek: je o něco málo lepší nežli v mikrovlnce.
Tato metoda sice není žádný zázrak, ale funguje. Účinek takto upraveného materiálu je pozvolný, končící s docela dobrým narkotickým HIGH. Ještě se vyplatí dát materiál v nádobě s CO2 na několik dní do mražáku - výsledek bude zase o něco lepší.......


Nutno si uvědomit že jsem zkoumal metodu pouze na základě subjektivního pozorování (či zhulenosti) a že výsledek do značné míry závisí na použitém materiálu....
Bohužel jse nikdo nepřipojil, takže není s kým porovnávat..........!


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 14-12-2001 v 19:20 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
livo
Stálý Člen

Karma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 352  

Příspěvek č. 10

Díky Lacky, K+

LIV
Poslouchejte prosím. Je to jednoduché, a tak je možné, že vám chytrým to docela unikne...

Old Post 14-12-2001 v 22:25 PM
livo je offline   Profil uživatele livo   Find more posts by livo   Foto galerie člena livo   Click here to Send livo a Private Message   Add livo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 11

všimnul jsem si že takto upravený materiál rychleji oxiduje, takže skladujte v mržáku či lednici........


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 17-12-2001 v 05:42 AM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hive
Stálý Člen

Karma uživatele Hive - 31% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 41 

Příspěvek č. 12

Osobně se domnívám, že tyto postupy jsou zcela zbytečné, protože "matroš" stejně dále tepelně zpracováváte (vaření, hulení), při čemž se kyselina přeměňuje ve svou psychoaktivnější podobu.
Tyhle postupy mají smysl pouze když chcete uchovat ganju delší dobu. Pak mrazák a vakum přichází vhod

GANJACORE TATTOOs!

Old Post 29-12-2001 v 05:15 AM
Hive je offline   Profil uživatele Hive   Find more posts by Hive   Foto galerie člena Hive   Click here to Send Hive a Private Message   Add Hive to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 13

Tak nevím.... HIVE, buď jsi špatně četl nebo jsi mne nepochopil... toto je návod jak upravit starý materiál - který už zmašťuje velice málo (nebo vůbec?) tak aby z toho byl alespoň nějaký rauš....!!!
Pokud vlastníš knihu vaříme s konopím, mohl by ses tam dočíst - že pokud má meteriál v sobě kyselinu THC, tak kouřením se změní na aktivní THC jen malá část a tímto výše zmiňovaným postupem upravený materiál je výhodnější kouřit - nežli čekat že žár v jointu to udělá za tebe....
Jinak jde taky o to, že pokud uděláš vše správně - tak ti THC, které doposavaď měl tvůj model neubyde ale naopak přibyde...... navíc a co je důležité jde taky o účínost metody... např. vařením můžeš získat hodně a nebo taky o něco přijdeš..... dle postupu a přístupu vzduchu při procesu přeměny!

Jinak teď zkouším jeden místní outdoor model (moc dobrý) upravit (ve vodě - vařeno asi 1hod při vroucí vodě - poté pomalé stydnutí - důležité - a potom šup do mrazáku). Zatím mě výsledek potěšil... není to o moc silnější ale zato mi připadá účinek delší - uvidíme co provede s matrošem mrazák......

PS: kritizovat je jednodužší nežli sám něco vymyslet nebo si ověřit estli jsem nekecal..... viď?!


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 29-12-2001 v 14:56 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hive
Stálý Člen

Karma uživatele Hive - 31% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 41 

Příspěvek č. 14

No jo, když já byl zhulený a to mi uniklo )))))

GANJACORE TATTOOs!

Old Post 29-12-2001 v 23:21 PM
Hive je offline   Profil uživatele Hive   Find more posts by Hive   Foto galerie člena Hive   Click here to Send Hive a Private Message   Add Hive to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:28 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0231600 seconds with 21 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív