Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Triakový regulátor - triakové regulátory do 2000W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9 »
Autor
Téma 
flatboy
Stálý Člen

Karma uživatele flatboy - 95% PěstitelskáKarma uživatele flatboy - 95% PěstitelskáKarma uživatele flatboy - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 199  

Příspěvek č. 97

taky budu zanedlouho porizovat, ale vysral bych se za to davat 1000,- v gshopu, kdyz to muzu mit za 500,- , stavebnice za 150,- a nasel jsem k tomu skvelou krabicku http://www.gme.cz/cz/index.php?page...&detail=622-828

Old Post 13-04-2009 v 12:09 PM
flatboy je offline   Profil uživatele flatboy   Find more posts by flatboy   Foto galerie člena flatboy   Click here to Send flatboy a Private Message   Add flatboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wasco123
Stálý Člen

Karma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 323  

Příspěvek č. 98

citace:
Původní příspěvek od Midloch
Jojo,určitě sám to plánuji v mám pozastaveném threadu,dneska to sem dám až se nato pořádně připravím jestli víte jak to myslím


schéma je spíš ilustrativní,chtělo by to přímo nakouknout do Amaterského radia kdo to bude chtít stavět já osobně to budu řešit formou fotocesty,takže žádná křeč,později to schci zapojit na ten procesor a dokončit rozjetý thread,přešel jsem z Atmelu na procesory PIC


Cumim do Amara a je to uplne jednoduchy plosacik, fotocesta ani neje potrebna. Problem by bol zohnat to trafko 3x12V v prvej variante ktora je pre motory do 100W, a v druhej variante 3x18V ktora je do 250W (dost atypicke trafka). Snad kto ma po ruke navijacku alebo cloveka co mu take trafko navije. V ostatnych suciastkach by uz nemal byt problem, vsetky su na trhu dostupne, neje tam ziadny procak ktory treba palit v atmeli takze uplne "pre zaciatocnikov konstrukcia".
Toz moj nazor k tej stavebnicke, uz ked kazdy den trcim v praci, s mikropajkou v ruke... takze tak trocha sa v tom pohybujem, ale s takymi trafkami som sa fakt este nestretol v beznom obchode s el. suciastkami. Popripade pouzit variantu 2+1, cize jedno trafko 12V a druhe 2x12 (vo variante 250W 18V a druhe 2x18V), ale to by uz muselo byt umiestnene mimo plosak a prepojene drotmi.

Az ma prestane bavit triakovy regulac a dostane sa mi danne trafko pod ruky, tak sa do toho pustim, a vyskusam co to urobi so systemairom, ktoremu bzucanie zatial nevadi.

S pozdravom ostavam...

400W

Old Post 06-05-2009 v 16:37 PM
wasco123 je offline   Profil uživatele wasco123   Find more posts by wasco123   Foto galerie člena wasco123   Click here to Send wasco123 a Private Message   Add wasco123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smeal
the big one

Karma uživatele smeal - 91% PěstitelskáKarma uživatele smeal - 91% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 99

idem to asi skusit zbastlit. Ale kym sa do toho pustim, skusal to niekto aj na ventilator Euro 2?

Old Post 11-05-2009 v 10:28 AM
smeal je offline   Profil uživatele smeal   Find more posts by smeal   Foto galerie člena smeal   Click here to Send smeal a Private Message   Add smeal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artonoror
Stálý Člen

Karma uživatele Artonoror - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 41  

Příspěvek č. 100

Našel sem krásnou stavebnici http://www.flajzar.cz/detail.php?zb...pen=2&z=galerie tak doufám že to sem už nikdo nedal. Eště to umět postavit a koupim si to.(doporučuju projet ten web je tam spoustu jinejch krásnejch stavebnic.)

Další věc mám doma nefunkční vrtačku v ní je taky regulátor. Ale vůbec tomu nerozumim. Šel by použít? Rozebral sem to a zjistl sem že sem v koncích. vede z toho šest drátů. (no asi tři na normální chod a tři na zpětnej)

Naposledy upravil Artonoror 24-06-2009 v 18:36 PM

Old Post 24-06-2009 v 17:25 PM
Artonoror je offline   Profil uživatele Artonoror   Find more posts by Artonoror   Foto galerie člena Artonoror   Click here to Send Artonoror a Private Message   Add Artonoror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 101

citace:
Původní příspěvek od Artonoror

Další věc mám doma nefunkční vrtačku v ní je taky regulátor. Ale vůbec tomu nerozumim. Šel by použít? Rozebral sem to a zjistl sem že sem v koncích. vede z toho šest drátů. (no asi tři na normální chod a tři na zpětnej)


Ten regulátor má patrně zpětnou vazbu - dělá se to u některých vrtaček (aby měla konstantní kroutící moment).

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 24-06-2009 v 19:17 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artonoror
Stálý Člen

Karma uživatele Artonoror - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 41  

Příspěvek č. 102

A tušíte někdo jak to zapojit? Na google sem nic nenašel. Zato sem našel tohle http://www.elektromarkt.sk/index.ph...&products_id=65 Troku problém s klíčovejma slovama..

edit:http://www.gme.cz/cz/index.php?product=765-389

edit2: Po chvilce zkoumání sem z toho sundal tu část s přepínačem zpětného chodu, takže už sou tam jen dva dráty . Byla tam nahře jen tak nacvaknutá. Musim to zejtra ozkoušet.

edit:3 Ted sem na to připojil koncovku a jede to. Test zaím jen na lampičce ale spokojenost.

Naposledy upravil Artonoror 25-06-2009 v 07:03 AM

Old Post 24-06-2009 v 19:58 PM
Artonoror je offline   Profil uživatele Artonoror   Find more posts by Artonoror   Foto galerie člena Artonoror   Click here to Send Artonoror a Private Message   Add Artonoror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlackD
Nový Člen

Karma uživatele BlackD - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 103

Mám dotaz, v tomto http://growshop.cz/katalog/detail/2...egulatorem-tt01 je tento regulátor http://www.tipa.eu/cz/produkt/09810...tor-vykonu-230v|12a-pt019/ ???? nebo jak to funguje na UFO ventilátor??

Nikdo neví?? potřebuju nějak vy.... s regulací, ty regulátory jsou v těch growshopech strašně drahé,určitě někdo najde nějaké řešení.

Naposledy upravil BlackD 13-07-2009 v 20:17 PM

Old Post 12-07-2009 v 21:43 PM
BlackD je offline   Profil uživatele BlackD   Find more posts by BlackD   Foto galerie člena BlackD   Click here to Send BlackD a Private Message   Add BlackD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 104

Ahoj Midloch,mám otázky ohledně části reglátoru ventilátory(ufa) na 230 V a to:
Zda jsi použil ještě neregulované(nové) ufo-protože ty regulované už pak (prý) nevrní-to by znamenalo,že tato regulace probíhá změnou jinači veličiny.
A na závěr bych tě chtěl poprosit pouze o schéma regulátoru na 230. Děkuji.

Old Post 18-07-2009 v 09:55 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 105

http://diskuse.elektrika.cz/index.p...e&topic=11700.0

Kdo si přečte tohle,tak už asi žádné otázky by neměl mít ohledně typu regulace...
:-)

Old Post 18-07-2009 v 16:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 106

Zdravím!
Dal by se použít k regulaci Ruck 125L tento regulátor?

http://www.ges.cz/?page=index&of=1&...sid=GES07800033

Old Post 21-08-2009 v 11:38 AM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 107

Nakonec jsem zakoupil tuhle stavebnici www.tipa.eu/cz/produkt/09810563-sta...ator-vykonu-230|12a-pt019/ a regulátor perfektně funguje. Dokonce ventilátor Ruck 125L prakticky nevylujuzuje žádné pazvuky ani při minimálních otáčkách. Mimochodem minimální otáčky má regulátor nastavitelné trimrem. Pouze jsem musel vyměnit rezistor R3 100 ohmů který je původně na výkon 0.6W za stejný, ale na 2W. Původní se přehříval. I přes tento nepatrný problém mám za 170Kč to, co growshopy nabízejí od 1200Kč výše.

Old Post 02-10-2009 v 17:24 PM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 108

Nějak mně nejde vložit celý odkaz - každopádně se jedná o stavebnici triakového regulátoru ze stránek www.tipa.eu

Old Post 02-10-2009 v 17:28 PM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Prosím o radu(Ventilátor+regulátor) Příspěvek č. 109

Ahoj
mam dotaz když mam tenhle odtah:
http://www.growshop.cz/katalog/deta...--prumer-125-mm

a jeden elektrikář mi udělal regulátor,když pustim odtah přes regulátor tak to strašně píská prostě to dělá zvuk jako když hučí trafo,je to tim že náklady na regulátor byli 300kč a nebo jen potřebuju 3ak regulátor např tenhle :
http://www.growshop.cz/katalog/deta...ator-600w--tr01

jde mi o to abych ho nekoupil a nebylo to to samí

díky za rady tipy
popřípadě jestli mi můžete poradit jak odhlučnit sonoflex,četl jsem tu že stačí filcová deka a obmotat kolem sonoflexu

Old Post 28-02-2010 v 20:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 110

no kdyz se stahnou triakem otacky pod nejakych 30% tak to piska a to bude i u toho za 1200

Old Post 28-02-2010 v 20:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artonoror
Stálý Člen

Karma uživatele Artonoror - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 41  

Příspěvek č. 111

Tohle patří do elektroniky a techniky (grower je poslední dobou plnej špatně zařazenejch témat a modi s tim nic nedělaj, ale to sem nepatří)

tady se o tom něco dozvíš
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=19236

S triakem to bude bzučet vždy. Musel by si koupit jinou regulaci. Hledej najdeš.

Old Post 28-02-2010 v 22:25 PM
Artonoror je offline   Profil uživatele Artonoror   Find more posts by Artonoror   Foto galerie člena Artonoror   Click here to Send Artonoror a Private Message   Add Artonoror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 112

a muzes treba doporucit?aby to nebzucelo?diky

Old Post 01-03-2010 v 18:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6332710 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív