Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Triakový regulátor - triakové regulátory do 2000W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 9 10 11
Autor
Téma 
Ok meen
Stálý Člen

Karma uživatele Ok meen - 84% PěstitelskáKarma uživatele Ok meen - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 161

Zdar tak sem se to snažil zjistit na elektro fóru, pochopil sem to tak, že by to možný bylo, ale za ten kondík by se musela dát seriově s venťasem cívka, páč kondík otáčí fázi o 90°, a cívka dělá to samé v opačném směru... problém zní: jak velkou cívku? resp. jaký vztah použít pro výpočet? pro rezonanci určitě ne ... s tim mi už nikdo neporadil ...

... takže u mě prozatím vítězí transformátorový regulátor, pokud budu schopnej sehnat oddělovací trafo a udělat pár odboček na sekundáru, mám vyhráno---> nemělo by to vyjít dráž než 300kč + hodinu práce

peace

Vyměnim všechno co vim,za půlku toho co nevim

v jednoduchosti je síla

Old Post 15-05-2013 v 23:04 PM
Ok meen je offline   Profil uživatele Ok meen   Find more posts by Ok meen   Foto galerie člena Ok meen   Click here to Send Ok meen a Private Message   Add Ok meen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growmat
Stálý Člen

Karma uživatele growmat - 81% PěstitelskáKarma uživatele growmat - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 162

pekna prace, ale maloco se dnes vyplati stavet, za 200 mas hotovo napr http://www.flajzar.cz/regulace/triakovy-regulator.htm

a nebo http://www.ebay.com/itm/AC-110V-220...64AAOSwDNdVp4eu

podivejte se na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76116
k ridici jednotce je mozne pripojit vice vystupnich regulatoru a ridit vykon automaticky

http://growmat.cz/growmatweb

Naposledy upravil growmat 11-11-2015 v 16:16 PM

Old Post 10-11-2015 v 16:19 PM
growmat je offline   Profil uživatele growmat   Find more posts by growmat   Foto galerie člena growmat   Click here to Send growmat a Private Message   Add growmat to your buddy list     Navštiv homepage uživatele growmat! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growmat
Stálý Člen

Karma uživatele growmat - 81% PěstitelskáKarma uživatele growmat - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 163


230VAC stmivac, levne, rychle, jednoduse
http://www.instructables.com/id/230...o-Raspberry-Pi/

http://www.ebay.com/itm/4000W-AC-22...WYAAOSw14xWH3ny

http://growmat.cz/growmatweb

Naposledy upravil growmat 14-07-2016 v 13:27 PM

Old Post 14-07-2016 v 13:12 PM
growmat je offline   Profil uživatele growmat   Find more posts by growmat   Foto galerie člena growmat   Click here to Send growmat a Private Message   Add growmat to your buddy list     Navštiv homepage uživatele growmat! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 164

Stmívače/variaky jsou na prd, motor bzučí jak masařka před infarktem a motor se vám opotřebovává 3x rychleji než při běžném provozu. Nejlepší je regulační transformátor ale je to hodně drahá sranda... 5tis a víc. Ale.mel jsem včera štěstí a sehnal jsem na bazosi takovou starou ještě komunistickou mrchu, za 500,-. Otočným knoflíkem volitelné 0-250V a funguje to báječné, nemění to sinusovku takže to nebzuci ani nic podobného.

Old Post 20-09-2017 v 05:30 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ledkar
Stálý Člen

Karma uživatele Ledkar - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ledkar - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 165

Zdravim.

Rozhodl jsem se postavit si regulator (rizeny pres wifi).
S timto modulem: https://www.aliexpress.com/item/AC-...2802025086.html

Jenze jak si procitam forum a jine weby. Vychazi mi ze nej bude transformatorova regulace pro asynchronni motor.

Chvilku jsem hledal po bazarech a tam narazil na firmu co je u nas vyrabi. www.jkeltra.cz (link jsem davam pro ostatni, nemam s tou firmou nic spolecneho).
Nelenil jsem a poslal jim parametry pro kalkulaci 2 transformatoru.

Varianta 1 - vyvody: 60-90-160-230V / 0,5A
1) typ: TRJ 080160
rozměry: průměr cca 90mm, výška cca 45mm
cena bez DPH: 450,-Kč/ks (545,-Kč s DPH)

Varianta 2 - vyvody: 40-70-100-130-170-200-230V / 0,5A
2) typ: TRJ 100200
rozměry: průměr cca 90mm, výška cca 45mm
cena bez DPH: 550,-Kč/ks (666,-Kč s DPH)

možné nejběžnější doplňky bez DPH:
upevňovací podložky UP 1/2: 18,-Kč/sada (nutno přičíst cca 5mm na výšku)
nebo zalitý střed: 40,-Kč/ks
teplotní pojistka 100°C: 35,-Kč/ks (vratná)
termistor NTC: 30,-Kč/ks (pro zachycení proudového nárazu při zapnutí)
vývody lankem: 8,-Kč/vývod
lakování jádra: 60,-Kč/ks (zpravidla pro AUDIO, proti případnému chvění plechů)

Muzete si nechat tedy navinout co potrebujete Neprijde mi to proti triakovym nejak moc drahe.

A mam otazku, vi nekdo jak toto nejlepe ridit na dalku?

Old Post 14-05-2018 v 18:07 PM
Ledkar je offline   Profil uživatele Ledkar   Find more posts by Ledkar   Foto galerie člena Ledkar   Click here to Send Ledkar a Private Message   Add Ledkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ledkar
Stálý Člen

Karma uživatele Ledkar - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ledkar - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 166


Dosel jiz zminovany AC Light Dimmer. Tak jsem to zbastlil.
Zerro cross detection leze z dimmeru na Arduino a to nasledne ridi Thyristor BTA16-600B. Zde lze skoncit a pripojit treba potenciometr a ridit rucne, pripadne pridat teplotni cidlo.

Ja jsem pridal jeste ESP8266 (Wemos mini) s ESPEasy a Arduino je pripojeno I2C linkou pres kterou ho ridim (MQTT).

Regulator nechavam ovladat PID kontrolerem, takze udrzet presnou teplotu neni problem. Ani nevim jestli pujdu do toho autotrafa

Pokud by mel nekdo zajem zdrojak pro Arduino vystavim.

Old Post 04-06-2018 v 16:52 PM
Ledkar je offline   Profil uživatele Ledkar   Find more posts by Ledkar   Foto galerie člena Ledkar   Click here to Send Ledkar a Private Message   Add Ledkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growmat
Stálý Člen

Karma uživatele growmat - 81% PěstitelskáKarma uživatele growmat - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 167

Dobry typ za dobrou cenu
Na dalku lze ridit prepinanim odbocek, bud pomoci rele nebo triaku ci SSR.
Co vyvod trafa jeden spinaci prvek, ridici jednotka sepne vzdy jen jednu vetev.

citace:
Původní příspěvek od Ledkar
Zdravim.

Rozhodl jsem se postavit si regulator (rizeny pres wifi).
S timto modulem: https://www.aliexpress.com/item/AC-...2802025086.html

Jenze jak si procitam forum a jine weby. Vychazi mi ze nej bude transformatorova regulace pro asynchronni motor.

Chvilku jsem hledal po bazarech a tam narazil na firmu co je u nas vyrabi. www.jkeltra.cz (link jsem davam pro ostatni, nemam s tou firmou nic spolecneho).
Nelenil jsem a poslal jim parametry pro kalkulaci 2 transformatoru.

Varianta 1 - vyvody: 60-90-160-230V / 0,5A
1) typ: TRJ 080160
rozměry: průměr cca 90mm, výška cca 45mm
cena bez DPH: 450,-Kč/ks (545,-Kč s DPH)

Varianta 2 - vyvody: 40-70-100-130-170-200-230V / 0,5A
2) typ: TRJ 100200
rozměry: průměr cca 90mm, výška cca 45mm
cena bez DPH: 550,-Kč/ks (666,-Kč s DPH)

možné nejběžnější doplňky bez DPH:
upevňovací podložky UP 1/2: 18,-Kč/sada (nutno přičíst cca 5mm na výšku)
nebo zalitý střed: 40,-Kč/ks
teplotní pojistka 100°C: 35,-Kč/ks (vratná)
termistor NTC: 30,-Kč/ks (pro zachycení proudového nárazu při zapnutí)
vývody lankem: 8,-Kč/vývod
lakování jádra: 60,-Kč/ks (zpravidla pro AUDIO, proti případnému chvění plechů)

Muzete si nechat tedy navinout co potrebujete Neprijde mi to proti triakovym nejak moc drahe.

A mam otazku, vi nekdo jak toto nejlepe ridit na dalku?

http://growmat.cz/growmatweb

Old Post 07-06-2018 v 05:47 AM
growmat je offline   Profil uživatele growmat   Find more posts by growmat   Foto galerie člena growmat   Click here to Send growmat a Private Message   Add growmat to your buddy list     Navštiv homepage uživatele growmat! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ledkar
Stálý Člen

Karma uživatele Ledkar - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ledkar - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 168

citace:
Původní příspěvek od growmat
Dobry typ za dobrou cenu
Na dalku lze ridit prepinanim odbocek, bud pomoci rele nebo triaku ci SSR.
Co vyvod trafa jeden spinaci prvek, ridici jednotka sepne vzdy jen jednu vetev.



To me samozrejmne napadlo take. Myslel jsem nejaky elegantnejsi zpusob.
Nasel jsem motorove multiswitche, ale je to palba jako blazen. Tudy cesta nevede, alespon pro nas normalni smrtelniky.

Old Post 07-06-2018 v 13:57 PM
Ledkar je offline   Profil uživatele Ledkar   Find more posts by Ledkar   Foto galerie člena Ledkar   Click here to Send Ledkar a Private Message   Add Ledkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 169

S dovolením oživím vlákno, mám dotaz na majitele odtahů s regulací (manualní, tepl. čidlo), zkoušel jste už někdo změřit spotřebu při různých otáčkách? Já teď změřil ventilátor s triak regulací, příkon je v podstatě shodný v celém funkčním rozsahu otáček, prostě se to díky posunu skluzu vyzáří jako teplo ..
Obávám se, že v regulovaných ventilátorech bude také něco jako triak ovládaný potenciometrem, frekvenční měnič ani transformátor se tam asi očekávat, při té ceně, nedá.

Dík za info! :]

Old Post 05-02-2020 v 22:00 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 170


Hi growers..
Rozhodl jsem se zase trosku zainvestovat do boxu a kupuju triak.regulátor otáček.
Má nastavitelnou teplotu pro sepnuti a potenciometr na minimální otáčky pro nonstop odsávání.
Mám odtah TD Silent 500 a moje otázka je:
Jaké % minimálních otáček nastavit pro tento ventas aby netrpěl nebo se brzo neznicil?
Dík za odpověď klidne i do pm.


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Naposledy upravil Jamés 06-02-2020 v 15:04 PM

Old Post 06-02-2020 v 14:27 PM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmicgirl
Stálý Člen

Karma uživatele cosmicgirl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 97 

Příspěvek č. 171

https://fb.watch/1-K6a1Xgdn/

Life is sick...Dogs cough...Bees sail...Birds hack...Trees saw...Woods cry...Men die...Ticks try...Books lie...Ants fly...Goodbye

Old Post 26-11-2020 v 19:12 PM
cosmicgirl je offline   Profil uživatele cosmicgirl   Find more posts by cosmicgirl   Foto galerie člena cosmicgirl   Click here to Send cosmicgirl a Private Message   Add cosmicgirl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmicgirl
Stálý Člen

Karma uživatele cosmicgirl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 97 

Příspěvek č. 172

citace:
Původní příspěvek od Jamés
Hi growers..
Rozhodl jsem se zase trosku zainvestovat do boxu a kupuju triak.regulátor otáček.
Má nastavitelnou teplotu pro sepnuti a potenciometr na minimální otáčky pro nonstop odsávání.
Mám odtah TD Silent 500 a moje otázka je:
Jaké % minimálních otáček nastavit pro tento ventas aby netrpěl nebo se brzo neznicil?
Dík za odpověď klidne i do pm.



Každý ventilátor je trochu jiný. To budeš muset nastavit prostě podle citu. Tak aby se rozběhl a vinutí příliš nebručelo. Procentuálně to vyjádřit takhle od stolu nejde. Ta stupnice bude u tohoho typu regulace otáček, odpovídat jen v maximu při 100%. Každý ventilátor se (podle typu, značky, vinutí ale i typu triakového regulátoru) rozběhne při jiném nastavení minima.

Mrkni tady na video. https://fb.watch/1-K6a1Xgdn/
Je tam regulace ventilátoru "ufa"radiálního potrubního ventilátoru od mimina. Na displeji jsou vidět % regulace. Méně než je na videu (podle zvuku a rychlosti) bych nedával. Je tam minimum nastaveno na 20%, maximum na 100% , ale to nebude odpovídat 20% na stupnici toho tvého regulátoru.

Life is sick...Dogs cough...Bees sail...Birds hack...Trees saw...Woods cry...Men die...Ticks try...Books lie...Ants fly...Goodbye

Naposledy upravil cosmicgirl 30-11-2020 v 12:13 PM

Old Post 29-11-2020 v 15:24 PM
cosmicgirl je offline   Profil uživatele cosmicgirl   Find more posts by cosmicgirl   Foto galerie člena cosmicgirl   Click here to Send cosmicgirl a Private Message   Add cosmicgirl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 9 10 11  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7163610 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív