Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Kolchicin hmmmmmm
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Dotaz Příspěvek č. 1

Zdravím.Zkoušeli jste už mutování kytiček kolchicinem?Já to loni zkusil ,sice mi to zničilo skoro všechna semínka,ale zato výnos jednou tak větší a kytičky takhle zmutované,můžete zasaditi zkoro všude,podobá se to více nějakému bodláčí,než hulení.Ale říká se že první várka by se neměla hulit/no já na to nedal/no já si myslím že obsah kolchicinu v rostlince je zanedbatelný.Postup musíte si opatřiti rostlinku zvanou Ocůn,roste dost hojně na zahrádkách a tak podobně.Potom z ní vymačkat šťávu,nejlépe z kořenů.Do ní pak vložte semínka/ale pozor jestliže máte semen málo tak to raději nezkoušejte,většina to nepřežije,přežijí jen ty nejsilnější kousky/Já to dělám tak že si dám asi deset víček od zavařovaček do první dám kolchicinu asi 10 kapek a zbytek vodu a u dalších to potom snižuji/devět kapek,osm kapek atd/Protože někdy je v ocunu kolchicinu více a někdy méně,a kdyby jste dali všechna semínka do silného koncentrátu tak by asi nezbylo ani jedno.No prostě nechat semínka namočené 24 hodin u druhého víčka 20 další 15 další 10 a postupně snižovat potom už následuje běžný všem známý postup,vložit semínka do hlíny a čekat co bude.Kytička potom roste různě zkrouceně,a výnos je asi jednou tolik větší,je i více pryskyřice no prostě všeho co nám tak chutná

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 12-02-2001 v 19:54 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butch
Stálý Člen

Karma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 258 

Palec nahoru Příspěvek č. 2

Dobrý, kolik g si dostal z takhle zmutované kytky. Jestli se to vůbec vyplatí ničit si semínka zvláště holandská. Co ta rostlina Ocun - kde jí mám sehnat - nějakej shop. Napiš rozepiš atd.

BUTCH
Základní tipy pro začátečníky
BUTCHOVA pěstírna

Old Post 12-02-2001 v 20:02 PM
Butch je offline   Profil uživatele Butch   Find more posts by Butch   Foto galerie člena Butch   Click here to Send Butch a Private Message   Add Butch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Kolchicin Příspěvek č. 3

Ocůn tak ten u nás běžně roste,najdeš si ho v Atlase rostlin.Výnos no dal jsem zmutovati semínka z modelu,ze kterého jsem měl asi 150g a výnos kytky zmutované,byl okolo 250 až 400g z kytky no každá rostla jinak,pritom stejné semínka.Semínka z Holandu bych si ale raději ponechal.Kolchicin jich zničí tak 90% zůstanou jen ty co jsou nejsilnější,nejodolnější.Ale když si necháš takhle zmutovanou kytičku na semínka tak kolchicin už nepotřebuješ druhý výsev bude stejně výnosný a pokroucený.Zkřížil jsem takovouto rostlinku s nemutovanou,a bylo to tak půl na půl prostě půlka vypadala jako hulo kdežto ta druhá.No takovýmto mutováním fakt nevíč co ti z toho vyroste každá vypadá jinak každá jinak nese,ale každopádně je toho více.Jo pozor kolchicin je dost prudký jed tak po manipulaci s ním si pořádně umej ruce.říkám to proto že já jsem si je jednou umýt zapoměl,najed jsem se a dva dny mi bylo nehorázně zle......první den jsem myslel že to nerozchodím a ty halušky no hrůza tak bacha

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 12-02-2001 v 20:53 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Obecné Re: Kolchicin Příspěvek č. 4

Taky bych rád řekl,že nejen umýt ruce,ale i pořádně vydrhnout.Dělal jsem s ocúnem,umyl jsem si potom ruce ašel spát,Před spaním jsem si ale protřel oči a ty mě začaly pálit nehorázným způsobem,tak jsem si je musel prolít borovou vodou a stejně mě pálily ještě 2 dny a vypadal jsem jako po pařbě(kruhy pod očima).Takže doporučuju po manipulaci s ocúnem ruce POŘÁDNĚ vydrhnout.

Old Post 16-03-2001 v 01:20 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
noms
Stálý Člen

Karma uživatele noms - 80% PěstitelskáKarma uživatele noms - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 31 

Chemie Kolchicin Příspěvek č. 5

Kolchicin je dost jedovatej alkaloid , takze klido gumovy rukavice.
Jo Koblihostrome zkousel ty kytky pohlavne mnozit?
Nekde sem cetl ze kolchicin funguje tak, ze se naboura do DNA kytky.
Ta zareguje tak ze udela kopii a vpraxi pak mas z normalni kytky ,ktera ma dva pary chromozomu kytku ktera ma pary tri. OK. Ale triploidni kytky sou prej sterilni. Tak jak to vlastne je?
Dik. :-))

NoMS

Old Post 02-04-2001 v 18:46 PM
noms je offline   Profil uživatele noms   Find more posts by noms   Foto galerie člena noms   Click here to Send noms a Private Message   Add noms to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychedelix
Stálý Člen

Karma uživatele psychedelix - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 52 

Dotaz Příspěvek č. 6

No nevím, jestli tady to, co napíšu není scestné, ale nešlo by to udělat tak, že těsně po vyrašení v hlíně by
se rostlinka pokapala tím kolchicinovým roztokem?
Nezkoušeli jste to někdo takto? Možná by to taky šlo, a
omezila by se vysoká úmrtnost:-) semen.....

Old Post 05-04-2001 v 17:56 PM
psychedelix je offline   Profil uživatele psychedelix   Find more posts by psychedelix   Foto galerie člena psychedelix   Click here to Send psychedelix a Private Message   Add psychedelix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
noms
Stálý Člen

Karma uživatele noms - 80% PěstitelskáKarma uživatele noms - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 31 

Chemie kolchicin Příspěvek č. 7

Jo to prej chodi , ale v zadnym pripade pak nesmis tu kytku vykourit. Jinak bys tuty natah brka.
Dela se to tak ze tu kytku v nakech intervalech zalejvas roztokem kolichicinu.Jak presne nevim.

NoMS

Old Post 06-04-2001 v 07:44 AM
noms je offline   Profil uživatele noms   Find more posts by noms   Foto galerie člena noms   Click here to Send noms a Private Message   Add noms to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychedelix
Stálý Člen

Karma uživatele psychedelix - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 52 

Příspěvek č. 8

no jestli seženu ten ocún jesenní, tak to zkusím pokapat po vyrašení, a pak samozřejmě po sklizni zahulím..... myslím, že když to pokapu zamlada roztokem, tak ta koncentrace potom nebude tak velká, jestli ovšem ta kytka nezačne kolchicin nějak sama vyrábět - myslím, že né...... zahulím, uvidím:-)))

Old Post 06-04-2001 v 17:14 PM
psychedelix je offline   Profil uživatele psychedelix   Find more posts by psychedelix   Foto galerie člena psychedelix   Click here to Send psychedelix a Private Message   Add psychedelix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

hustý Příspěvek č. 9

To je masakr!!! Musim si to najít v atlasu(nebo tak). Bál bych se toho, že v kytkách zůstane ten jed a třeba po delším užívání.... Chutnalo to jako ganja? Měl jsi potom o moc jiný stavy. (aby to vůbec pak byla tráva).

Old Post 07-04-2001 v 17:27 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

fakt jed Příspěvek č. 10

- Kolchicin (Ocun Jessení, Colchicum Autumnale)
Dávkování : 7 - 60 mg (proč tak velký rozsah?)
Čas : příznaky během 4 hodin, smrt během 4 dnu
Dostupné : snadno dostupné (ze zahradních center)
Poznámky : Z ocunu jesseního (Colchicum Autumnale) / královské lilie
(Gloriosa Superba). Jedn květ CA má kolem 12 mg, takľe si jich vemte
aspoň 5.2g, hlíza z GS poskytne aľ 60 mg, jediné semínko poskytne 3.5 mg
(takľe si vemte 18). Poąkozuje cévní a nervový systém a znemoľňuje dělení
buňek. Bohuľel nevím do jaké míry je to bolestivé, jestli vubec.

http://www.freesoft.cz/projekty/vyh...thern/smet.html
-metody sebevrahů

-Kdy to můžu sebrat? Kvete většinou až na podzim

[Edited by Muf on 07-04-2001 at 07:34 PM]

Old Post 07-04-2001 v 18:25 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 11

Hmmmm já zkoušel kytky pohlavně množit,a šlo to.Nevím taková kytka se mi zdá silnější,a dokonce lepší chuť,a té priskyřice.Já bych raději ty semínka nechal namočený,v kolchicinu,a až pak šup do hlíny.Zalévání tímto roztokem může mít kruté následky,jak pro vaše zdraví,tak pro zdraví kytičky

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 09-04-2001 v 19:33 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 12

Mam to opilovat normálním samcem?
Fakt nemam nápad, kde sehnat ocůn. Představa, že bych lez někomu na zahradu....
Roste i teď v přírodě?
popř: Kde se dá koupit?

[Edited by Muf on 11-04-2001 at 02:32 PM]

Old Post 11-04-2001 v 13:29 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BORGOVE2001
Stálý Člen

Karma uživatele BORGOVE2001 - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 67 

Chemie Příspěvek č. 13


roste uplne vsude, myslim ze nejvic u vody
dotaz: to potom upravebi tech seminek ta kytka kvete drive a rychleji ??
tohle je ten ocun


[Edited by BORGOVE2001 on 17-04-2001 at 06:16 AM]


Free Palestine!!!!
Allahu Akhbar!!!!!

Old Post 17-04-2001 v 04:58 AM
BORGOVE2001 je offline   Profil uživatele BORGOVE2001   Find more posts by BORGOVE2001   Foto galerie člena BORGOVE2001   Click here to Send BORGOVE2001 a Private Message   Add BORGOVE2001 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele BORGOVE2001! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychedelix
Stálý Člen

Karma uživatele psychedelix - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 52 

Palec nahoru Příspěvek č. 14

Vypadá to přesně jak na fotce od Borgove, a brutálně to roste na pastvinách v Beskydech, jinak tady u nás na Ostravsku jsem to viděl snad jen jednou.....

Old Post 19-04-2001 v 18:48 PM
psychedelix je offline   Profil uživatele psychedelix   Find more posts by psychedelix   Foto galerie člena psychedelix   Click here to Send psychedelix a Private Message   Add psychedelix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BORGOVE2001
Stálý Člen

Karma uživatele BORGOVE2001 - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 67 

Příspěvek č. 15

Tak jak to je s tou rychlosti rustu po tom upraveni ?


Free Palestine!!!!
Allahu Akhbar!!!!!

Old Post 24-04-2001 v 01:30 AM
BORGOVE2001 je offline   Profil uživatele BORGOVE2001   Find more posts by BORGOVE2001   Foto galerie člena BORGOVE2001   Click here to Send BORGOVE2001 a Private Message   Add BORGOVE2001 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele BORGOVE2001! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Palec nahoru Příspěvek č. 16

Lidi myslete trochu!Vždyť do jednoho zmutovanýho semínka se dostane jen pár kapek z té hlízy(řekněme 5mg,což je skoro smrtelná dávka),ale pak z toho vyroste kytka,která má i 2kg živé váhy-to je ředění několiktisíckrát!!!Když pominu to,že se kolchicin používá i v medicíně při léčení dny,tak mi připadá jako blbost aby 60-80kg člověk nevydržel to,co několikagramový semínko!

Old Post 26-04-2001 v 06:27 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3885550 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív