Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
#77
Stálý Člen

Karma uživatele #77 - 70% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 65

mel sem to tam 5 dni jak to pochcipalo odparovac pryc, zaplej zaroven se zarovkou, myslis ze to uskodilo nejak zasadne? vyslednej material je dobrej, nemam zadny stiznosti

...#77

Old Post 06-12-2011 v 15:38 PM
#77 je offline   Profil uživatele #77   Find more posts by #77   Foto galerie člena #77   Click here to Send #77 a Private Message   Add #77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grady589
Stálý Člen

Karma uživatele grady589 - 25% PěstitelskáKarma uživatele grady589 - 25% PěstitelskáKarma uživatele grady589 - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 66

Ja sem nasadil Mospilan + lepove desky tak uvidime jak to zabere jedu v kokosu

1st Stealth grow 250W

MiniMax 150W jedeee

MiniMax Podruhe

Old Post 13-12-2011 v 08:24 AM
grady589 je offline   Profil uživatele grady589   Find more posts by grady589   Foto galerie člena grady589   Click here to Send grady589 a Private Message   Add grady589 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 67

doporučené kroky:
1.- Lepové desky - zaberou většinou dostatečně, stačí si škodlivého organismu všimnout včas...
Pokud to tak stihnete - netvrdím, že tam již škodlivý organismus nebude, ale s největší pravděpodobností - tam bude přežívat, pod "Prahem škodlivosti"

2.- Pokud problém stále trvá - než, jakoukoliv chemii nebo biopotřiky a zálivky. Zkuste raději predátory. - seznam zde...
http://eagri.cz/public/app/eagriapp...yhledavani.aspx

3.- Pokud se škodlivý organismus již přemnožil, nebo ho z jiného důvodu chcete zlikvidovat přípravkem na ochranu rostlin.
VŽDY VŽDY VŽDY čtěte etiketu a řiďte se jí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jest koncentrace - dle návodu, nikdy né více a když už, tak si alespoň prodlužte ochranou lhůtu oproti etiketě.
Ochraná lhůta - vždy, vždy dodržovat... Takže otázky ... jsem týden před sklizní, mohu použít tohle?... a pod. - řeší za vás ochraná lhůta...
seznam chemie také zde...
http://eagri.cz/public/app/eagriapp...yhledavani.aspx

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 07-02-2012 v 20:20 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wafler
Nový Člen

Karma uživatele wafler - 16% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 68

Ahoj,

Už delší dobu bojuji se sviluškami bio přípravky typu Spruzit a žádné větší účinky nepozoruji. Navíc sem si s dalšími klony domu dotáhl nejspíš smutnice (spíš než s klony to bylo nepropláchlím keramzitem). Klony jsou v aeroponí řízkovnici a ty mrchy mi tu ožírají kořínky. Ty kořeny jsou těma broukama celkem hojně posetý. nasadil sem Neudomuck - (Bacillus thurengiensis israelensis). Léčba cca 5 dní ale žádné změny, jen díky lepovým deskám mi již mušky téměř nelítají. Přemýšlel sem jestli nemáte někdo zkušenosti s kombinací Neudomucku a chem. postřiku npř. Omite či Mospilan. Nevím jestli ta chemie nezabije i ten bacil. Raději sáhnu po chemické likvidaci než se snimi pořád trápit.

Díky za odpovědi

Old Post 29-02-2012 v 08:11 AM
wafler je offline   Profil uživatele wafler   Find more posts by wafler   Foto galerie člena wafler   Click here to Send wafler a Private Message   Add wafler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 69

citace:
Původní příspěvek od wafler
Ahoj,

Už delší dobu bojuji se sviluškami bio přípravky typu Spruzit a žádné větší účinky nepozoruji. Navíc sem si s dalšími klony domu dotáhl nejspíš smutnice (spíš než s klony to bylo nepropláchlím keramzitem). Klony jsou v aeroponí řízkovnici a ty mrchy mi tu ožírají kořínky. Ty kořeny jsou těma broukama celkem hojně posetý. nasadil sem Neudomuck - (Bacillus thurengiensis israelensis). Léčba cca 5 dní ale žádné změny, jen díky lepovým deskám mi již mušky téměř nelítají. Přemýšlel sem jestli nemáte někdo zkušenosti s kombinací Neudomucku a chem. postřiku npř. Omite či Mospilan. Nevím jestli ta chemie nezabije i ten bacil. Raději sáhnu po chemické likvidaci než se snimi pořád trápit.

Díky za odpovědi

Čau!
Toho Mospilanu se vůbec neboj, já zkoušel taky hlístice a ty vubec nemákly, ale po aplikaci Mospilanu byly Smutnice do mesíce pryč.

Old Post 29-02-2012 v 08:43 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wafler
Nový Člen

Karma uživatele wafler - 16% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 70

Ahoj,

Když bych se chtěl zbavit jak těch smutnic tak těch svilušek, kombinoval bys Mospilan s Omitem. Případně jak často to stříkat. A ještě by mně zajímalo když tím postříkám listy myslíš že to zabyje ty breberky na kořenech.

Old Post 29-02-2012 v 09:07 AM
wafler je offline   Profil uživatele wafler   Find more posts by wafler   Foto galerie člena wafler   Click here to Send wafler a Private Message   Add wafler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 71

Na smutnice je účinná kombinace posyp substrátu Dursbanem(nemá ochrannou lhůtu v podstatě), postřik nimb. olejem (i cannacure jsem do toho používal, dávám 1*týdně), písek na substrát a lepové pásky samozřejmě všude, v prostoru i na květináčích, odkud smutice lezou. Zbavil jsem se jich do 5 dnů, ale nebyla to žádná invaze, lezly jen z 2 květináčů...

Na svilušky kup chemii, když chceš chemii, v tom se nevyznám. Jinak B.A.C. přípravek je bio, stejně jako Pest Off od Hydrogen Garden a jsou účinné, ale nevyhubí všechno... Ale to je řešení důsledků a ne podstaty...

Old Post 29-02-2012 v 09:14 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wafler
Nový Člen

Karma uživatele wafler - 16% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 72

Ahoj,

ještě prosba, nemáte někdo zkušenosti s mospilanem v živným roztoku. Používám aero řízkovnici a ty mrchy mi tam žerou kořeny, nevím jestli jen postřik by byl účinej. Rád bych znal názor na koncentraci, jestli stejnou jako při postřiku nebo nižší.

Díky

Old Post 29-02-2012 v 14:14 PM
wafler je offline   Profil uživatele wafler   Find more posts by wafler   Foto galerie člena wafler   Click here to Send wafler a Private Message   Add wafler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 73

citace:
Původní příspěvek od wafler
Ahoj,

ještě prosba, nemáte někdo zkušenosti s mospilanem v živným roztoku. Používám aero řízkovnici a ty mrchy mi tam žerou kořeny, nevím jestli jen postřik by byl účinej. Rád bych znal názor na koncentraci, jestli stejnou jako při postřiku nebo nižší.

Díky

Ti neporadim, měl jsem to na maminách v hlíně.

Old Post 29-02-2012 v 16:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulaquest
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulaquest - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nebulaquest - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 95  

Příspěvek č. 74

zdravim mám stejný problém,co použít na smutnice v případě použití dripu?

Old Post 21-11-2012 v 21:40 PM
Nebulaquest je offline   Profil uživatele Nebulaquest   Find more posts by Nebulaquest   Foto galerie člena Nebulaquest   Click here to Send Nebulaquest a Private Message   Add Nebulaquest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santi
Nový Člen

Karma uživatele santi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 75

...no, vzhledem k tomu, že Mospilan je postřik, tak bych to asi do živnýho roztoku nelil...alespoň já jsem to vždycky prostříkal a smutnice zmizly...nicméně proti gustu...

Old Post 23-11-2012 v 16:50 PM
santi je offline   Profil uživatele santi   Find more posts by santi   Foto galerie člena santi   Click here to Send santi a Private Message   Add santi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 76


Zdravím,
poradí někdo co je toto? Vypadá to jako smutnice ale je to asi 0,8 cm velké.
Začalo mi to teď lítat kolem baráku a nevím jestli proti tomu radši začít bojovat a hlavně čím?
Zrovna to je pod oknem kterým větrám.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 17-04-2013 v 15:18 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 77

citace:
Původní příspěvek od Hopík44
Zdravím,
poradí někdo co je toto? Vypadá to jako smutnice ale je to asi 0,8 cm velké.
Začalo mi to teď lítat kolem baráku a nevím jestli proti tomu radši začít bojovat a hlavně čím?
Zrovna to je pod oknem kterým větrám.

Čau.
Smutnice to není určitě, mám pocit, nebo domnívám se že je to nějakej druh divoký včely, určitě to vegetuje v dírách na fasádě.

Old Post 17-04-2013 v 15:36 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 78

Díky, to se mi ulevilo že tady nebudu běhat kolem baráku a hubit.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 17-04-2013 v 16:14 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tetanospasmin
Nový Člen

Karma uživatele tetanospasmin - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 79

Mospilanu bych se do zálivky a hydra nebál:

účinná látka působí blokačně na vybrané nervové receptory. Ty samozřejmě mají jen živočichové, takže rostlinám nemá jak uškodit.

Old Post 19-04-2013 v 23:32 PM
tetanospasmin je offline   Profil uživatele tetanospasmin   Find more posts by tetanospasmin   Foto galerie člena tetanospasmin   Click here to Send tetanospasmin a Private Message   Add tetanospasmin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 80

Zdravím, dnes jsem se pozorněji díval na své mlaďoučké rostliny jak krásně rostou a co to vidím - smutnice (malé mušky, šedé až černé barvy), dočetl jsem se, že škodí kořínkům u malých rostlin ( u větším rostlin - např. v květu to není tak hrozné) a proto jsem začal hned jednat. Projel jsem pár forum a udělal to následovně:
1cm vrchní hlíny jsem sebral lžičkou a odstranil a zasypal komplet povrch květináče pískem - doporučuji co nejmenší, smutnice by se neměly dostat k larvám a tudíž vyhynou, uvidíme jestli to zabere
A ty co lítají - dal jsem lepivé destičky na hmyz.

Old Post 25-04-2017 v 11:10 AM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-01-2021 - Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ?? - 323 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0007320 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív