Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
dudino
Nový Člen

Karma uživatele dudino - 23% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 49

Na smutnice vám odporúčim recept zo zahraničných fór kde bojujú proti ním nasledovným spôsobom:
Smutnice: Lepové dosky ale taktiež stačí uvariť kávu a pridať do nej cukor nechať ju vedľa rastlinky smutnice tam budu chcieť naklásť vajíčka avšak už sa neodlepia a utopia sa

Larvy: ťažko sa vysvetľuje ale nie je to len taky škodca jedna smutnica nakladie do pôdy 300larv, ktoré požierajú koreňový systém a sú fakt nenažrané! Taktiež ich hlavným zdrojom obživy je aj pleseň na a v pôde. Na zničenie plesní posypeme pôdu drtenou škoricou tým larvy zbavíme jedného zdroja obživy. Avšak len to nestačí larvy sa pohybujú vo vlhkej pôde preto je dobre nehať pôdu preschnúť týmto zabijeme ďalšiu časť populácie. A na koniec to najlepšie čomu som ani ja neveril stačí ak na pôdu nakrájaťe na plátky surový zemiak ten naláka larvy naň a ten asi po 12h vyberiete a zabijete larvy na ňom. Niekoľko krát opakujte! Taktiež zemiak slúži ako dobrý ukazovač či je všetko tak ako má byť ja som to použil včera a dnes sa ich tam hemžilo asi 20!! Preto som ich ihneď zabil špendlikom a potom zase opakoval.

Smutnice sú jedným z ťažkých parazitov a netreba to len tak nechávať na lahkú váhu hádam som vám pomohol ak áno K+

Old Post 11-12-2010 v 13:58 PM
dudino je offline   Profil uživatele dudino   Find more posts by dudino   Foto galerie člena dudino   Click here to Send dudino a Private Message   Add dudino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalicz
Nový Člen

Karma uživatele Dalicz - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 6  

Smutnice v NFT Příspěvek č. 50

Ahoj,
chci se zeptat na mozne reseni problemu se smutnicemi v NFT. Prohledaval jsem samozrejme fora, kde uzivatele uvadi napr. pouziti ruznych pripravku.. ty se vsak aplikuji pouze postrikem (neucinne, musky ziji "pod "deklem", ktery kryje korenovou zonu) nebo zalivkou do substratu. Tady je ovsem potiz s tim, ze takto koncentrovany roztok bych musel vyrabet pro objem minimalne 50 l. (tady mozna stacilo jen rw kostky tim roztokem ze shora zalit - pokud to takto funguje, bylo by to nejjednodussi reseni, koupil bych mospilan a bylo by vymalovano Dalsi radou bylo zajisteni konstantniho prutoku vody (opak od vody stojici, do ktere smutnice kladou sve larvy), coz uz v tuto chvili nelze - voda v nekterych mistech, diky korenum a pokroucene textilii, proste stoji. Vyzkousel jsem i uziti H2O2 - nefunguje. Obecne jsem procetl vetsinu obsahu, ale konkretni situace byla jen u kolegy space.pussyho, ktery ovsem pred nedavnem odjel http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=52863 a problem se bude vyskytovat asi pouze u NTF, protoze v ostatnich hydrech nikde nestoji voda (myslim).

Otazka tedy zni: existuje pripravek na hubeni larev smutnic, ktery lze redit do NFT nadrze? V nabidkach growshopu jsem nasel pouze univerzalni (vetsinou bio) koncentraty, ovsem za cenu cca 1000,- za 250 ml apod.

Rad bych dostal konkretni odpovedi, pokud ma nekdo overeny zpusob (ne typu: "nemas mit v boxu bordel a mel bys po problemech"), ale samozrejme uvitam jakekoli konkstruktivni pripominky.
Diky

Old Post 30-12-2010 v 22:57 PM
Dalicz je offline   Profil uživatele Dalicz   Find more posts by Dalicz   Foto galerie člena Dalicz   Click here to Send Dalicz a Private Message   Add Dalicz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 51

na vsechnu verbez je vyborna chemka Talstar - pouziva se postrikem, je to vysoce ucinej pesticid, vysoce jedovatej a zivotni prostredi zamorujici. Jenomze je tekutej a da se pouzivat i do vody, protoze v rostlinach funguje tak ze se vsakne do pletiva a skudci po nem pak lezou a taky ho zerou s tema kytkama, takze skudce zabiji a kytky ne. Moje skusenost je takova ze to zabije vsechno zivy. do vody sem ho pouzil jen jednou - mel jsem zasviluskovanej box od podlahy az na pudu - dostali davku postrikem a jeste davku do vody, tenkrat sem dal snad asi 2ml na 20litru zalivky, ale nevim presne, nechci ti poradit spatne aby sis popalil kytky, o liti talstaru do zalivky se nikde nepise...

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 31-12-2010 v 10:26 AM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IcanLearnUgRow
Stálý Člen

Karma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 359 

rada Příspěvek č. 52

zdrawím ja mám ověřený že jsem se zbavil smutnic tak že jsem je tři dni kazdej den koupal ve vaně, a pak jsem promyl kořeny a rostlinu přesadil do novýho vystrerilizovanýho substratu, newim jstli ty bys tam moh nějak proplachnout pořádně kořeny a celou rosltinum,nft sem nikdy nejel. ale jinak si mylsim že by nemělo uškodit dat rostlinám koupel z biooilu nebo jen přidavat do zalivky jar a olej coz je v podstate to samy kdyz se kouknes na slozeni biooilu...newim jak je tos nima jak ty mrchy prezijou ve vode, ale mylsim ze dyl nez rosltina ne, proto sem je i nechal takhle lezet potopeny rostliny ve vaně hodinu a mylsim ze se museli skudci udusit. a nebo pak pustit do pestirny parazitujicí hlístice proti smutnicim , ty by si meli najit i ty larvy myslim..
a jak ctu radu od knora, teda nejaky takovyhle chemky na ty bych se vyprd, urcite byseto z ty rostliny z tech pletiv jen tak nedostalo, to byhc raci zkusil ty hlístice bo cokoliv jinyho :-)

Old Post 31-12-2010 v 10:35 AM
IcanLearnUgRow je offline   Profil uživatele IcanLearnUgRow   Find more posts by IcanLearnUgRow   Foto galerie člena IcanLearnUgRow   Click here to Send IcanLearnUgRow a Private Message   Add IcanLearnUgRow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 53

po zasahu chemkou to nechas 20dni odpocinout a je to... Me zase vselijake BIO pripravky ve stylu biolu nebo toho druhyho podobnyho neosvedcili. Prava chemka vzdycky udela svy a pak se odplavi... Ale kazemu vyhovuje neco jineho

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 31-12-2010 v 10:43 AM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IcanLearnUgRow
Stálý Člen

Karma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 359 

Příspěvek č. 54

tjn , kazdej ma jinaci zkusenost, ale rikam , ten biol funguje na bazi smacedla, takze stacilo dat do vany trochu jaru, jaa rostliny sem v tom poradne vykoupal a sprchoval pod nejvetsim proudem jakej de nastavit, a vyplavil sem vsechno z rostlin a hlinu vymenil , tim padem to pomuze taky, kdyz to udelas dokonale, a nezustane nekde naka larvicka :-) coz se muze stat dicky, ale stoji to prd a je to ekologicky a o to mi jde..ale v nft newim jak bys proplachoval celou kytku i s korenama ve vane kdyz je to prorostly v nejaky bedne... ale myslim ze to bio by do zalivky by to nemelo vadit. ja se zase tezce chemkam vyhejbam , takze nemuzu kritizovat :-)jen doporucit bio :-)

Old Post 31-12-2010 v 10:57 AM
IcanLearnUgRow je offline   Profil uživatele IcanLearnUgRow   Find more posts by IcanLearnUgRow   Foto galerie člena IcanLearnUgRow   Click here to Send IcanLearnUgRow a Private Message   Add IcanLearnUgRow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalicz
Nový Člen

Karma uživatele Dalicz - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 55

Ahoj a diky za odpovedi. Souhlasim s mr.knorem, ze chemka pracuje spolehlive. Doposavad jsem zapasil se sviluskama v rannem stadiu (omite 30W a "nashledanou") a trasnenkama jiz v pokrocilejsim (vertimec - bezpecne zabral) . Oboje bylo jeste 18/6, takze nebyl problem, snad jen krome trochu popaleneho listi z Omite. Nyni jsem jiz 20. den 12/12, takze postrik uz nepripada v uvahu. Ale i kdyby mel kratkou ochranou lhutu, stejne je to nezabije, protoze oni ziji pod krytem korenove zony, kam se rozprasovacem nedostanu.
A co navic, ty larvy ziji u korenu ve vode (asi jako larvy komaru), takze buhvi jaky maji dychaci ustroji. Kazdopadne se bojim, ze koupani jim vadit nebude a stejne to provest nemuzu. Presazeni taky nepripada v uvahu, protoze to je samozrejme kompaktni plocha korenu, ktere bych musel potrhat. Obecne nemoznost manipulovat s kyti povazuji za uplne nejhorsi vlastnost (jinak skveleho) NFT systemu.
Kazdopadne dekuji za podnety, nejspis to zkusim nejak zkombinovat. Vyzkousim hlistice, pokud je ted v zime sezenu, a pokud se "neutopi". Pocitam, ze to funguje do hliny/kokosu, ale tohle opravdu "plave" na vodnim filmu. Kydz to nezabere, zkusim nejakou stopovou koncentraci talstaru/mospilanu a pockam 2-3 dny na reakci, eventuelne zvysim davku.
Zatim peace

Old Post 04-01-2011 v 01:20 AM
Dalicz je offline   Profil uživatele Dalicz   Find more posts by Dalicz   Foto galerie člena Dalicz   Click here to Send Dalicz a Private Message   Add Dalicz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 56

Zkus kofein
Na bezobratlý působí koncentrace 1-2 % jako neurotoxin.
Bezvodý kofein p.a. kvalita jde na netu sehnat. Co Ti zbyde můžeš použít místo kafe na duševní driblování

Old Post 10-01-2011 v 03:20 AM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalicz
Nový Člen

Karma uživatele Dalicz - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 57

diky za radu, ale musel jsem to resit opravdu rychle. Nejdriv to vypadalo, ze to nebude zadna tragedie, ale behem jednoho tydne kyti seschlo o 50% a vypadalo to dost blede. Kazdopadne jsem se to nakonec rozhodl resit pripravkem GNATOFF. Cena neni mala - 250 ml za 800,- Funguje to paradne, za par hodin chciply vsechny larvy. Pouzil jsem koncentraci 1ml/1 l do celkoveho objemu 50l a nechal cirkulovat cca 48 hodin. Pomalu se davaji dohromady, ale listy co byly, zlute dal umiraji. Dalsi uz nastesti (zda se) nezloutnou. Koreny byly ozrane od larev viditelne, takze tohle kolo to nebude zadna slava. Aplikoval jsem taky lepove desky a to tak, ze jsem je zastrcil pod kryt korenove zony. Nejaka populace dospelych smutnic stale zustava a zrejme nemam sanci je vyhnat. Pokud mate nejaky recept na samotne dospelce, tak sem s nim! Zatim to zkusim redukovat lepovymi deskami a za par dni zopakuju kuru GNATOFFem (je to opravdu paradni pripravek - muzu doporucit, maximalni spokojenost, jen ta cena....)
Zatim diky za tipy a peace

Old Post 12-01-2011 v 01:27 AM
Dalicz je offline   Profil uživatele Dalicz   Find more posts by Dalicz   Foto galerie člena Dalicz   Click here to Send Dalicz a Private Message   Add Dalicz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 58

Biolit nebo cokoliv na létavý hmyz. Jednou za tři dny vystříkat (alespoň 5x).

Old Post 13-01-2011 v 01:17 AM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 59

citace:
Původní příspěvek od Hlava
..tak to ti řeknu naprosto přesne , je to smutnice , na deskach se akorát chytnou dospělí jedinci , musíš zabit ty zárodky co jsou v hlíně , na to je ten Gnat off v kterém je v podstatě tato bakterie Bacillus thuringiensis takže se daj použit tento připravek Biobit WP nebo Biobit XL , ja sem na ne pouzil ten Gnat Off , a za měsic to bylo pryč , škoda že za nej chtej skoro 800kč , za ten Biobit jen kilo , no přište jdu pro něj .

cau Hlava


To byla odpověd na otázku tady ,

Bacillus thuringiensis - půdní sporulující bakterie, která při sporulaci tvoří v buňce krystal speciální bílkoviny, která proto dostala název Cry-protein. Protože je toxická pro hmyz je synonymum delta-endotoxin (d-endotoxin). Po pozření larvou hmyzu se krystaly ve střevě aktivují a způsobí rozklad střevní stěny, v jehož důsledku nakažený hmyz hyne na bakteriální sepsi. Díky této vlastnosti se používá buněk B. thuringiensis jako specifického insekticidu. Omezením je jednak cena, jednak načasování postřiku kulturou, protože buňky bakterie musí být na listu přítomny v době žíru. Při nepříznivém počasí je proto účinnost omezená. Dostupné přípravky s touto kulturou Biobit WP a Biobit XL. Předností těchto biologických přípravků je, že jsou certifikovány pro použití v ekologickém zemědělství ČR, dále vysoká účinnost na cílové druhy škůdců (obaleči , různorožec , svilušky aj.), nejedovatost vůči užitečným organismům, nejedovatost vůči obratlovcům včetně člověka, nezanechávají žádná škodlivá rezidua a tím nejsou pro jejich použití stanoveny ochranné lhůty. Aplikace se provádí postřikem v době výskytu housenek v dávce 1,5 - 2 l na 1 ha. Při aplikaci je důležité kvalitní, stejnoměrné pokrytí celého povrchu keře révy kapičkami suspenze, aby škodlivý hmyz pozřel co největší dávku. Jsou mísitelné a současně použitelné dohromady s jinými přípravky na ochranu ekologicky šetrné produkce révy vinné.

citace:
Původní příspěvek od Dalicz
diky za radu, ale musel jsem to resit opravdu rychle. Nejdriv to vypadalo, ze to nebude zadna tragedie, ale behem jednoho tydne kyti seschlo o 50% a vypadalo to dost blede. Kazdopadne jsem se to nakonec rozhodl resit pripravkem GNATOFF. Cena neni mala - 250 ml za 800,- Funguje to paradne, za par hodin chciply vsechny larvy. Pouzil jsem koncentraci 1ml/1 l do celkoveho objemu 50l a nechal cirkulovat cca 48 hodin. Pomalu se davaji dohromady, ale listy co byly, zlute dal umiraji. Dalsi uz nastesti (zda se) nezloutnou. Koreny byly ozrane od larev viditelne, takze tohle kolo to nebude zadna slava. Aplikoval jsem taky lepove desky a to tak, ze jsem je zastrcil pod kryt korenove zony. Nejaka populace dospelych smutnic stale zustava a zrejme nemam sanci je vyhnat. Pokud mate nejaky recept na samotne dospelce, tak sem s nim! Zatim to zkusim redukovat lepovymi deskami a za par dni zopakuju kuru GNATOFFem (je to opravdu paradni pripravek - muzu doporucit, maximalni spokojenost, jen ta cena....)
Zatim diky za tipy a peace


Ano , jak jsem psal , tak gnat-off funguje vyborně , žluty lepavý desky jsou od toho aby ti oznámili přitomnost vetřelce v pěstírně , když se tam zachytí . Ja sem tam musel lelj gnat off celej měsic , pořad 1-2 mušky poletovaly ted po 3 tejdnech intenzivniho lití tohodle pripravku tady konečne už nic nelítá , jen mě drtěj ty chvostoskoci

Jinak je možne použit predatory a to Steinernema feltiae , odkazy dole , je to dobry i jako prevence , u Flowery Filds to tak dělaj , preventivně tam sypou predatory a když nemakaj , tak použijou chemku ale jak píšou ve velmi málo případech

citace:
Původní příspěvek od Hlava
Fungus Gnat Killer Dust neboli v prášku , ten sem ale nenašel , proč ??? protože chyba dust jako sawdust což jsou piliny a pak mi docvaklo že to neni v prášku ale v pilinách a v pilinách se distribuujou predátoři což je . BINGO Steinernema feltiae – Steinernema feltiae – Fungus Gnat Killer takže to neni mopsilan jak sem si původně myslel kvůli textu uplně dole ale predátoři ktreři jsou k dostání tady u Biocontu nevim proč tam nemaj napsaný že to funguje i na tyhle stonoženky bílé - symphilids když sem jim tam volal a ptal se na to "odborníka" tak prostě stonoženku neznal , musel sem mu řict co to je a latinsky nazev a pak asi dělal že to zná protože mi pak uz nic neřekl , vysvětlil sem mu že stonoženka je na stejny brďo jako smutnice ve fázi larvi stejně jako stonoženka , načež mi řekl že by to fungovat mělo ale neví o tom , že by to někdo zkoušel no tohle mi stači , zitra objednavam Steinernema a vyzkoušim to , pokud to půjde ( sem přesvědčen že jo ) napíšu sem. A jelikož je to primárně určené na Smutnice - Gnat , tak to funguje na oboje .


Predátor kterej podle mého zjištení funguje i na stonoženku bílou . Hlava

Naposledy upravil Hlava 02-04-2011 v 01:37 AM

Old Post 02-04-2011 v 01:12 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 60

hojda mam zase problem s larvama [nikdy radne neproschne spodek 11L] se mi tak zda a to je pro ne raj [airpots 12,5l co jsou vedle no problemo ty vzdy radne proschnou]....zacal jsem pouzivat gnat-off[hnojim metropem dle tabulky na hlinu] zatim jsem pouzil jen 2x a zadna slava ;[ jak casto to tam davat? v tydnu vetsinou 1xhnojiva2xvoda

Old Post 24-05-2011 v 18:20 PM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 61

Hlava:

Cao hele mam strasnej problem s tema smutnicema: bojuji nimi na salveji a musim rici ze se jim velmi dari mnozit, od bioolu, vertimecu az po ty hlistice, hlistice vypada ze pracuji, ale neustale musky letaji a plni pozvolna lepove desky (a to mam uz 4 lepovky na stromy- plachty ). K tem hlisticim jsem dokoupil i ten Biobit XL: a tam je napsano, ze uziti je vyhradne na larvy jakych si motylu a pouze na ne, na ostatni to nema vliv. takze me zajima jestli by spise nebylo lepsi poridit pripravek Vectobac http://www.biocont.cz/shop/detail/28/vectobac-100-ml/ - ktery zabiji larvy komaru, obsahuje stejnou bakterii jen ma jiny nazev podrodu(nebo tak nejak ) a kdyz jsi pouzival ten biobit xl, jak jsi to lil do hliny? rval jsi tam mnohem vetsi davku nez co maji napsano nebo jnak? Uz me to stve (i utracet za pochybne postriky) nezna nekdo nejaky chem. koktejl at tim radne proliju kvetinac a zdechne to? Talstar?

Old Post 13-08-2011 v 19:18 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 62

citace:
Původní příspěvek od IPX
Hlava:

K tem hlisticim jsem dokoupil i ten Biobit XL: a tam je napsano, ze uziti je vyhradne na larvy jakych si motylu a pouze na ne, na ostatni to nema vliv. takze me zajima jestli by spise nebylo lepsi poridit pripravek Vectobac


No jasně , larva motýlu je uplně stejna jako larva smutnice , jde o ten " Bacillus thuringiensis" je to jak v gnat off tak v biobitu , jen rozdil v ceně je 7stovek , nalej to do hlíny podle navodu a za par tejdnů máš klid , fakt , čau Hlava

Old Post 28-08-2011 v 12:23 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
#77
Stálý Člen

Karma uživatele #77 - 70% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 63

ja měl v bubleru(neutěsněná skříň, zbytečně zaplavený košíky, jen pár lepovejch desek...) vyřešil to několikanásodnej proplach kořenů a el odpařovač biolit od zásuvky dovnitř.

...#77

Old Post 05-12-2011 v 15:52 PM
#77 je offline   Profil uživatele #77   Find more posts by #77   Foto galerie člena #77   Click here to Send #77 a Private Message   Add #77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 64

Biolit do zasuvky ?? Hmm , jak se ti kouřilo ten (R,S)3-allyl-2-methyl-4-oxocyklopent-2-en-1-yl(1R,3R)-2,2-diethyl-3-(2-methylprop-1-enyl)cyklopropan karboxylát (ESBIOTHRIN) ??

Old Post 05-12-2011 v 16:03 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:07 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-01-2021 - Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ?? - 323 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4667510 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív