Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
mephisto
Stálý Člen

Karma uživatele mephisto - 40% PěstitelskáKarma uživatele mephisto - 40% PěstitelskáKarma uživatele mephisto - 40% PěstitelskáKarma uživatele mephisto - 40% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 143 

Škůdci ... Příspěvek č. 33

smutnice jsou velmi velmi velmi odolné. Zkusil jsem použít hlístice - žádná změna, pokoušel jsem se je vyhubit biolitem v el. zásuvce (používá se proti komárům) - malinko se mi zdá, že to pomohlo ale nijak rapidně. ve finále mám nejlepší zkušenost s lepovými deskami - nejlépe v úrovni květináčů - nevyhubí je ale zamezí jejich dalšímu přemnožování.
Jinak různé postřiky jsou většinou naprd - bavíme-li se o postřikách typu biool - ty jsou vhodné proti parazitům na listech (svilušky) protože vytvoří povlak, ve kterém se parazit udusí.

Toť pár postřehů - peace

LEGALIZE IT !!!

Old Post 16-09-2005 v 01:10 AM
mephisto je offline   Profil uživatele mephisto   Find more posts by mephisto   Foto galerie člena mephisto   Click here to Send mephisto a Private Message   Add mephisto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 34





zdar, aj ked nasledujuce fotky vyzeraju strasne, je to v tejto chvili len minoritny problem. je to velke makro a musel som chvilku hladat, kym som nasiel az taketo zabery, inak to je v pohode:

ale k veci. sledujem, ze hlavne na velmi starych listoch sa mi objavuju nepekne skvrny, akoby od niecoho vyzrane, a zaroven aj cierne bodky. aj ked verbalny popis priznakov tomu nasvedcuje, som si pomerne isty, ze sa nejedna o svilusky. nech som hladal ako som chcel (podla obrazkov svilusiek), ziadne pavucinky ani pavuciky som nenasiel.

Co ma zaujima, je:
- su tie male husenicky larvy smutnic?
- co su to za zvery, co mi zeru listy? larvy smutnic pokial viem zeru korienky a nevysedavaju na listoch...
- co su to tie cierne bodky a preco mi chcipaju tie listy? su to vykaly tych potvoriek, co mi zeru listy, alebo je to nieco ine? plesen?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 30-09-2005 v 22:17 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 35

inf3cti - Presne ses trefil.Mam uplne to samy.Podle me to sou smutnice..Ty debilni musky litaj vsade a castecne vymizej kdyz to nechas proschnout az do ty doby kdy ma kytka sveseny listy.Ja na ne budu kupovat nejaky ty predatory.Byl jsem v Gshopu a bohuzel je zrovna nemeli ze prej je pres zimu neobjednavaj takze budu shanet jinde..

Doporucuju ja jako prozatimni reseni pouzit lampu proti hmyzu z hornbachu za cca 400Kc.Sviti uvnitr modra zarivka ktera zere 3W.Kdyz tam vlitnou jsou hned usmazeny vysokym napetim.Uz jsem jich takhle par desitek tisic pochytal!!Nicmene znicit uplne se mi je timto zpusobem nepovedlo.Uz mam ale listy lepsi.

K tvejm fotkam:
1 duverne znamej pohled - spodni listy na moji matce.Presne to samy.Fleky a usychaj.

2 to samy

3 bili flicky jakoby od nejakych larev.Presne takhle to vypadalo na spodni casti listů.Zadny pavucinky,proste nic.Jenom bili cesticky a fleky..

4 jo to sou oni..ty zasrany mouchy co me litaj i do jidla

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 08-01-2006 v 02:04 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 36

Já už je na 95 % zničil , občas nějaká lítá, ale tak 2 denně. Já použil sprej za 70 Kč Orion - nevadí rostlinám , ale je to chemka a v pozdním květu to může už zůstat na rostlinách. Stříkal jsem vše , místnost a 2* za den i hlínu a je to pod kontrolou. Dal jsem i lapače a nechával proschnout květináče . Jinak je to boj na dlouhou trať , a já se rozhodl přerušit pěstování a vše vyčistit. Teď budu dělat prevenci od začátku a dezinfikuji i hlínu a do místnosti a skříní půjde vzduch jen přes filtry.

Jinak na listech ale není nic vidět , tak nevím jestli tady nemáte něco jiného , mi ty larvy v hlíně bránily výživě a projevilo se to na růstu a barvě listů.

Old Post 08-01-2006 v 08:39 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BomberMan
Stálý Člen

Karma uživatele BomberMan - 20% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 37

Rozhodně bych to ničím nestřikal...stačijou ty žluty lepivy lapače z drogerky...

Early Misty 2006

Old Post 08-01-2006 v 13:35 PM
BomberMan je offline   Profil uživatele BomberMan   Find more posts by BomberMan   Foto galerie člena BomberMan   Click here to Send BomberMan a Private Message   Add BomberMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 38

Taky jsem zkousel prolejt koreny horkou vodou podle rad lidi tady z groweru.Mam to zdokumentovany a pak to sem dam aby jste videli jak to dopadlo..samozrejme to je k nicemu..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 08-01-2006 v 13:39 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 39

Mno dopadlo to blbe pro ty mouchy (larvy) ale taky pro kyticky..jeste ze jsem to zkousel jen na rizkach.Delam na nich pokusy a co se na nich osvedci tak pouziju na dospely kytky..
Jakmile bude cas udelam thread kde se budete moct kouknout na vysledek.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 09-01-2006 v 12:35 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 40

ja ted teda doma objevil na salveji sviluše, ale to co tady mate na fotkach...tak to jsou třásněnky...měl jsem je i na ebb&flow/hydru.... a ta zluta deska .....s 1 smutnici....hih.....zamoreni smutnicema vypada jeste drsneji...denne ti pribyde takovych 20 musek na desce...a to je situace, kdy vidis kolem kyti l9tat 1-2 musky...

...vidite na ty zluty desce takove pidičárečky? 4x menší než smutnice? tak to jsou woni....taky docela drsní wožíráci

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 14-01-2006 v 15:28 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majdasag
Stálý Člen

Karma uživatele majdasag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 41

no presne s takovym problemem se potykam taky,vyhubit je ale uplne se mi zda nemozne pouzival jsem chemicky postrik (perfekt plant)vzdycky jsem jich tak padesat setnul ALE za dva dny je to skoro to same tak jsem ten chemicky pripravek vzdal myslim si ze se to dostalo z hliny vlhko maj se tam jak v raji.Priste skusim tu hlinu nejak prevarit nebo nejak jinak desinfikovat.Je to skoda hodne me to sere

Old Post 27-01-2006 v 10:18 AM
majdasag je offline   Profil uživatele majdasag   Find more posts by majdasag   Foto galerie člena majdasag   Click here to Send majdasag a Private Message   Add majdasag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 42

a zkousel jsi nejaky systemovy insekticid, ktery se pridava do zalivky...?

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 27-01-2006 v 13:42 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 43

no pre mna je zaujimava hlavne informacia o tych trasnenkach, konecne to niekto identifikoval. Myslim, ze radovo kusy az par desiatok smutnic (a adekvatne mnozstvo lariev) v growroome nenapacha take skody (a hlavne na dospelych rastlinach), ako trasnenky, ktorych som mal vsaaade plno. ich zive aj mrtve telicka vo forme sivocierneho poprasku pokryvali tie biele odkavapavacie rosty, co som mal pod kvetinacmi, a plno sa ich nachytalo aj na zlte lepove dosky v miestach kde boli dosky blizko substratu.

Tazka chemia sa mi prilis nezda - kupil som si postrekovy insekticid, ale ked som si precital popis, ani som to nepouzil .. myslim ze kombinacia predatorov a lepovych dosiek uplne staci, ale jasne ze je to kazdeho slobodna volba. Insekticidov je siroky vyber, aj systemovych do zalievky, praca s nimi je pohodlna, dostat ich kedykolvek kupit (predatory iba od aprila do oktobra, tusim). Lepove dosky ale odporucam v kazdom pripade, su lacne a funguju, a zaroven ma clovek prehlad, kolko skodcov v growroome ma.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 05-02-2006 v 17:22 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j.e.n.i.k
Nový Člen

Karma uživatele j.e.n.i.k - 10% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 44

Někde sem čet že jako skoro úplný vyhubení funguje tabákovej výluh, pak dát na povrch substrátu plátky brambor, prej že se ze spoda nachytaj larvy a ty lepový desky. jinak mě trochu překvapuje že tu lidi tvděj, že ty hlístice nefungujou na netu sem se setkal jen s příznivíma ohlasama. mě kolem kytek poletuje zatim jen pár můšek a vždycky si s nima hraju na hoňenou a likviduju je proudem vody z rozprašovače, ale to je spíš abych si vybil agresi. dneska pudu sehnat hlístice a lepový desky, už teď tam dám brambory a dám vědět jak to dopadne. pěstu zdar

Naposledy upravil j.e.n.i.k 23-04-2010 v 10:34 AM

Old Post 23-04-2010 v 07:22 AM
j.e.n.i.k je offline   Profil uživatele j.e.n.i.k   Find more posts by j.e.n.i.k   Foto galerie člena j.e.n.i.k   Click here to Send j.e.n.i.k a Private Message   Add j.e.n.i.k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cdcover
Nový Člen

Karma uživatele cdcover - 72% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 45


Na smutnice doporučuju pořídit si rosnatku kapskou, výborná náhrada těch žlutejch pásků, která spolehlivě reguluje jejich stavy a vydrží furt. K dostání ve vybraných zahradnictvích, cena kolem 100,-.

Old Post 23-05-2010 v 15:57 PM
cdcover je offline   Profil uživatele cdcover   Find more posts by cdcover   Foto galerie člena cdcover   Click here to Send cdcover a Private Message   Add cdcover to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirkas
Nový Člen

Karma uživatele Jirkas - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 46

citace:
Původní příspěvek od j.e.n.i.k
Někde sem čet že jako skoro úplný vyhubení funguje tabákovej výluh, pak dát na povrch substrátu plátky brambor ...

a nakonec vyřknout pradávné zaklínadlo... To je všechno akorát tak že jedna pani povídala. Jediný co skutečně funguje na mouchu je žlutá lepová deska a na larvu zalití mospilanem.

Old Post 18-06-2010 v 09:54 AM
Jirkas je offline   Profil uživatele Jirkas   Find more posts by Jirkas   Foto galerie člena Jirkas   Click here to Send Jirkas a Private Message   Add Jirkas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
myemi
Stálý Člen

Karma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 47

přesne tak.brambory sem taky zkoušel a je pravda že nanich bylo vidět plno havěti ale nijak mi nepomohly a ani zasypat pískem,jak jsem tady nekde četl je k ničemu.
koupit hlíštice nebo mospilan je dobrá volba ale ty hlíštice to chce co nejdřív a ne jak ja sem to udělal až 2 tejdny před sklizní.
pic

next round WR, IP2000, NEBULA 400w
3x moutain jam 150W hlína sklizeno!
MYEMI



Old Post 19-06-2010 v 16:46 PM
myemi je offline   Profil uživatele myemi   Find more posts by myemi   Foto galerie člena myemi   Click here to Send myemi a Private Message   Add myemi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darxtar
Stálý Člen

Karma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 48

mne platky brambor zplesniveli za 24hod na tom substrate (nebol ani vlhky) a ventilaciu i teploty mam v norme. Nastastie kytky nic nechytili, ale rozhodne to uz nebudem skusat. Ten vyluh z tabaku je fakt dobry, trasnenky zastavil jak nic. A na zltych lepakoch som mal dokopy asi 50 musiek, podla vsetkeho smutnic. Takze tiez doporucujem. (29Kc/5ks)

Old Post 20-06-2010 v 16:52 PM
darxtar je offline   Profil uživatele darxtar   Find more posts by darxtar   Foto galerie člena darxtar   Click here to Send darxtar a Private Message   Add darxtar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:27 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-01-2021 - Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ?? - 323 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5831490 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív