Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Smutnice Příspěvek č. 1

Ahoj, litaj mi kolem hliny takove malinkate musky. Jsou tak milimetr a pul velke, litaj kolem kvetinacu a lezou po hline. Maj malinkou cernou hlavicku a sede telicko. Svetle seda kridla presahujou kousek pres telo. Zloutnou mi listy nepravidelne po cele kytce a cele kytky jsou hrozne svetle. Muze to byt nima? Myslim, ze to muzou bejt smutnice, ale nikde jsem nenasel jejich poradnou fotku tak jestli ji nekdo mate tak prosim SEM. Thnx...

Old Post 08-09-2005 v 11:58 AM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
loeX
Stálý Člen

Karma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% PěstitelskáKarma uživatele loeX - 84% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 2

no já občas tak objevím nějakou mušku...občas i pořádnou mouchu ale tý se zbavím tak že jí naženu do větráku a jen slyším to sračkování ale radši bych to zkusil nějako vyhubit...s tímhle moc zkušeností fakt nemám...s tím hubením...určitě bude nějakej postřik ale ty sou většinou lehce škodlivý pro kytky...tak spíš zkus ztměřit ph...žlutý kytky znamenaj nízký ph

Old Post 08-09-2005 v 12:12 PM
loeX je offline   Profil uživatele loeX   Find more posts by loeX   Foto galerie člena loeX   Click here to Send loeX a Private Message   Add loeX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 3

Jakou mas teplotu ve skrini? Mam zkusenost s tim, ze se musky mnozej kdyz je hodne vlhka hlina a teplota kolem 25 (na ty hline)..kdyz jsem teplotu snizil a zalejval jsem tak, aby na povrchu nebylo mokro (napajeci jehla zapichnuta hloubeji), tak zmizely.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 08-09-2005 v 12:33 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 4

Nevím jestli to máš smutnice ale malé mušky se dělají tam kde stojí voda ,hlavně když přelijěš vodu a ona zůstane pod kytkou dlouho ,někdy je mám taky , stačí čistota a větrat.

Old Post 08-09-2005 v 12:33 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Black Mishak
Stálý Člen

Karma uživatele Black Mishak - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 5

Mno podle mne je uplne jedno kde se tam vzaly. Dulezity je, ze lezou tam kam nemaji!!§

Takze fofrem pro nejakej postrik. Pokud mozno BIO, ale pokud nezbyde jina moznost, tak si pomuzeme chemii ze?

Old Post 11-09-2005 v 14:05 PM
Black Mishak je offline   Profil uživatele Black Mishak   Find more posts by Black Mishak   Foto galerie člena Black Mishak   Click here to Send Black Mishak a Private Message   Add Black Mishak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BeBe
Stálý Člen

Karma uživatele BeBe - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 6

no mna by tiež zaujímalo či je na ne nejaky bio prípravok

Old Post 11-09-2005 v 14:12 PM
BeBe je offline   Profil uživatele BeBe   Find more posts by BeBe   Foto galerie člena BeBe   Click here to Send BeBe a Private Message   Add BeBe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Backo
Stálý Člen

Karma uživatele Backo - 88% PěstitelskáKarma uživatele Backo - 88% PěstitelskáKarma uživatele Backo - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 7

Zdravim!
Ja som mal tiez takyto problem s muskami,riesil som to postrekom BIO Organic pest control a na druhy den som mal vsetky kvety hnede,myslim tie piestiky co vyrastaju zo sisiek ked zuzuleta kvitne.Chcel by som sa spytat,ci sa rastliny dostanu do povodneho stavu a vyrastu nove piestiky na kvetoch alebo som rastliny zahubil?Listy vyzeraju celkom dopohody.Dik za rady!

Old Post 11-09-2005 v 17:44 PM
Backo je offline   Profil uživatele Backo   Find more posts by Backo   Foto galerie člena Backo   Click here to Send Backo a Private Message   Add Backo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 8

skusal si aj hladat? pozri sa do mojho threadu sem alebo sem

poriesil som to parazitickymi hlisticami Steinernema ..

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 11-09-2005 v 18:28 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 9

Ja jsem v sobotu nasadil 5mil. parazitickych hlistic a do kazdeho kvetinace jsem do hliny zapichnul opticky lapac. Vetsina musek je uz nalepenych na lapacich a v hline asi ted zrovna probiha taky poradnej masakr Jenom je skoda, ze jsem na problem zloutnuti prisel az pozde a kytky uz mozna nezachranim...

Old Post 12-09-2005 v 13:27 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 10

pokial tych smutnic nemas nejako EXTRA moc, co asi nemas, lebo inak by si tie rastliny skoro nevidel, tak tvoje rastliny nemozu ohrozit tak, aby ich znicili. ked mas co ja viem 5 musiek/rastlinu, tak to nieje skoro ziadne ohrozenie. najviac su ohrozene mladucke rastliny, ktore nemaju poriadne vyvinuty korenovy system, lebo larvy smutnic ohryzaju mladucke korene a sposobuju ich hnitie. neprijemnejsie je, ze smutnice mozu roznasat spory plesni. skus sem hodit fotku a popis blizsie ake su rastliny stare, aku maju hlinu, ako ich hnojis .. skus sa im mrknut na korene, ako vyzeraju. ked uz nic ine, tak odstranit hlinu, oprat korene a presadit.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 12-09-2005 v 14:21 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 11

No ted je na kazdem lapaci tak v prumeru cca 30musek/3dny coz je docela dost. Smutnice mam uz snad od zacatku jen jsem jim nevenoval pozornost. Myslel jsem, ze to jsou obycejne musky co nic nedelaj. Ted je to v 40 dni kvetu. Uz jsem snad vykousel vsechno cim by to mohlo bejt:

Mereno PH je 6,2 - zvednuto na 6,5 - zloutnou dal
Hnojil jsem OBM ted Wuxalem (OBM ma malo dusiku) - zloutnou dal
Postrik Bio-Algeenem 1x/2dny - zloutnou dal
Zalevam malo - zloutnou dal
Zalevam hodne - zloutnou dal

Teplota 29 u vrcholku
Vlhkost uz je snizena tak na 30procent
Substrat Agro

Ale vsechny kytky maji stejne podminky a 11 jich je zlutejch a jedna vypada uplne super (krasna tmave zelena)...to nechapu
nezloutne to od spoda ale ruzne vsude mozne na cele kytce (a nejsou to fleky ale cele zlute listy)
A co jsem koukal na koreny tak vypadaj OK

Presazovat to radsi nebudu. Jsou to 10l kvetinace je jich 12..to bych delal tejden. a hlavne jsou korenama uplne prorostle to by polovina kytek asi neprezila.

Uz me nenapada cim to muze bejt krome tech smutnic....

Old Post 12-09-2005 v 15:20 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 12

nie je 6.2-6.5 trochu prilis kysele na hlinu? mam taky pocit ze by bolo vhodnejsie skor okolo 7, nie?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 12-09-2005 v 15:51 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 13

Uz jsem tam pridal dolomit takze se to zveda, ale rozpousti se postupne. Rozdil cca O,5 v PH to zloutnuti podle me zpusobovat nemuze. A taky myslim, ze 6,5 je i na hlinu v poho, ne?

Old Post 12-09-2005 v 16:39 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 14

Ja mam v hline 5,8 a nikdy mi to nezloutlo (az tesne pred sklizni)...ale ted mi to zloutne taky...nasadil jsem jenom vodu, ..uvidime.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 12-09-2005 v 17:12 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 15

se mi zda, ze to v hline snad zloutne kazdymu...co se to deje?....

Old Post 12-09-2005 v 17:36 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 16

2 r-man: vzdy som si lamal hlavu nad tym, preco v hline treba ine pH nez v hydre. tie grafy vstrebatelnosti jednotlivych prvkov v zavislosti od pH som samozrejme videl, ale nie je mi jasne, co sposobuje, ze ta ista vec sa v hydre vstrebava pri inom pH nez v hline. vies preco? nevies? a ako merias pH? zmerias pH odpadovej vody, alebo pretrepes kus hliny v destilke?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 12-09-2005 v 18:50 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-01-2021 - Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ?? - 323 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7287780 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív