Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Srovnani teploty na optimum
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Dotaz Srovnani teploty na optimum Příspěvek č. 1



Zdravim vsechny growery,
konecne jsem si postavil svou prvni skrin, rady jsem cerpal z vetsi casti primo z groweru (timto diky).
Ale, nastal problem s teplotou, jak uz to byva asi u kazdeho zacatecnika. Vyzkousel jsem veskere rady, kterych jsem se dopidil, tykajicich se vetrani, vetracku, flexa atd. a stale se teplota cca 20cm pod cooltube nedostane pod 33°C (vzduh uvnitr skrine micham pomoci stolniho otocneho, vykonneho vetraku)

Maly popis:
- flexo je umelohmotne bile (zdroj Hornbach) -prumer 120mm, co nejkratsi kvuli zahybum a zbrzdeni vzduchu
- vybojka 400W SON T-PLUS
- cooltube
- ve spodni casti skrine jsou dva volne otvory o prumeru 120mm pro nasavani chladneho vzduchu do skrine
- v horni casti je jeden vetrak SUNON prumer 120mm (150m3/h) pro odtah smradiku a ohrateho vzduchu ze skrine
- dale jsou v horni casti jeste dva otvory, na oba jsou napojena flexa, jeden konec ma za ukol tahat chladny vzduch z mistnosti k vetracku (trubkovy, prumer 120mm cca 160m3/h) ten pak fouka chladny vzduch na vybojku a druhym flexem odchazi teply ven

Mel jsem i variantu, kdy jsem mel v horni casti jen jedno flexo (spodni diry zustaly), napojene na cooltube, kterym trubkovy vetrak na druhe strane cooltuby foukal vzduch pres spicku vybojky do flexa, zaroven nasaval smradik a vzduch ze skrine. I takhle jsem se nedostal pod 35°C 20cm pod cooltube.

Tak si rikam, mam samostatny okruh pro chlazeni cooltube, docela slusny vetrak na odtah (v horni casti) a stale se mi nedari srazit teplotu tak jak ma byt. Teplota v mistnosti je cca 26°C, je leto, asi to pujde hur...

Stravil jsem nad tim spousty casu a dosly mi napady, chci se dostat alespon na 28°C, nevim co si pocit, poradte pls. (za par dni se chystam na prvni spusteni me vesmirne skrine)

Predem moc vsem dekuji!!

http://grower.cz/forum//forum/images/skrin.jpg

Old Post 27-07-2005 v 10:01 AM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 2

...na posledni link v prispevku neklikejte, je spatny, nevedel jsem jak pripojit obr, uz je to v pohode
Jeste dodam ze, SUNONA napajim z 12V trafa na volkmena (da se regulovat nemsim napetim) a trubkac napajim normalne ze site 220V.
Skrin je celkem utesnena, male skviry po bocich pri zavrenych dverich saji vzduch z mistnosti (zkousel jsem dymem-vtahuje ho dovnitr).

Old Post 27-07-2005 v 10:16 AM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xtraa
Stálý Člen

Karma uživatele xtraa - 38% PěstitelskáKarma uživatele xtraa - 38% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 3

Uďáls co se dalo, asi se to o moc míň teplotu stáhnout nepovede, sem na tom stejně, když je v místnosti 26 taxe nečapeš, ale já mam ve skříni teď taky přes 30 a kytičky si stejně chrochtaj a jedou jak divý, až bude chladnějc bude to v pohodě, akurát máš tu skříň dost malou řek bych já, dáš tam bublera nebo cokoliv a seš s vejškou namydlenej

Old Post 27-07-2005 v 11:01 AM
xtraa je offline   Profil uživatele xtraa   Find more posts by xtraa   Foto galerie člena xtraa   Click here to Send xtraa a Private Message   Add xtraa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 4

to xtraa:
Jasne, kamos mi rikal, ze skrin by mohla byt vetsi, ale ze i tak se to da utahnout. Napadlo me, poridit vykonejsi trubkovy vetracek pro samostatny okruh ke cooltube, anebo poridit jeste jeden nebo dva SUNONY a dat jeden na pritah chladneho vzduchu ke cooltube a druhy na odtah tepleho. Tim by se mohlo to teplo, ktere je v cooltube jeste vice odtahnout... Uz tak mi skrin po zapnuti pripomina kosmickou lod pri startu

Old Post 27-07-2005 v 11:11 AM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xtraa
Stálý Člen

Karma uživatele xtraa - 38% PěstitelskáKarma uživatele xtraa - 38% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 5

Jaxe říká, kdo si hraje nezlobí:-), cooltube bych nechal tak jak je, maximálně můžeš udělat další díry na přívod+větrák na odvod, nebo dát do jedný díry na přívod větrák a eště jeden na vývod, fantazii se meze nekladou, ale uvidíš, že až bude těch standartních 20°bude to i tak v pohodě, ale 46 je málo - bubler, dejme tomu 20, výbojka nahoře zabere min 10, zbyde 16!! jakpak musej bejt kytičky daleko od výbojky aby nechytily plamenem pekelným??

Old Post 27-07-2005 v 11:52 AM
xtraa je offline   Profil uživatele xtraa   Find more posts by xtraa   Foto galerie člena xtraa   Click here to Send xtraa a Private Message   Add xtraa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 6

genium - jak tě božíčku napadlo že sunon 150 je dostatečný ventilátor??? - vsadil bych se taky že vzduch co saješ z místnosti zase do tý místnosti foukáš - se pak nediv

Snark in the System

Old Post 27-07-2005 v 12:01 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 7

to xtraa:
Vyzkousim ty vetraky, jeden dolu a jeden zkusim pridat k tomu SUNONU, ktery uz mam nahore (sani by se melo zdvojnasobit?)
Jinak vyska skrine je 1,60m, mista je tam na kyti docela dost

to snark:
mas recht, to je takova malickost, kterou jsem jeste nevychytal. Odvedu odtah tepla od vybojky+odtah tepla ze skrine ven a uvidim co se bude dit

Old Post 27-07-2005 v 12:11 PM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 8

genium - nejlepší je odtah do komína - nebo vysklít tabulku okna a nasadit překližkovou desku s dírou a přírubou přikrytou tahokovem a natřenou bílym balakrylem aby to bylo nenápadný

Snark in the System

Old Post 27-07-2005 v 12:26 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 9

to snark:
diky coece za napad! Bohuzel komin neni, takze to zkusim s tou drevotriskovou deskou, je to dobry napad a myslim, ze by to mohlo klapnout.
Cela zalezitost se skrini me tak chytla, ze si ted ulitavam jen na ni Rozpocet se pomalu zuzil, takze prichazeji na radu kutilske rucicky Jak psal xtraa kdo si hraje nezlobi... diky

Old Post 27-07-2005 v 13:31 PM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 10

ještě potřebuješ vyřešit aby se do místnosti ze které to bude sát vzduch (předpokládám teda do místnosti kde to bude stát) se přisával vzduch pokud možno ze zdroje kde bude co nejstudenější a nejsušší - můžeš to zařídit zavíránim a otvíránim dveří a oken - optimální je mít otevřený okno na severní straně baráku nebo do dvorku, světlíku, sklepa apod. Celej vzduchotechnickej systém vlastně začíná venku a končí zase venku.

Snark in the System

Old Post 27-07-2005 v 16:35 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 11

Uz jsem na to prisel, vzadu nahore za skrini zapojim vyfuky do flexa a to vyvedu ven, tim padem nebudu do mistnosti foukat teply vzduch a teplota by se teoreticky mela snizit.
Jen je pruser, ze ted je zrovna takove horko, ze zkouset vychytat teplotu je hloupost Takze muj raketoplan spustim tak jak je a az bude chladneji i venku, melo by se to srovnat.

Jeste me napadla takova malickost: nejakym zpusobem vychytat chladny vzduch, ktery by byl foukan spodnima dirama do skrine, asi se napojim na mrazak

Peace

Old Post 28-07-2005 v 07:57 AM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 12

naopak - teď je nejlepší doba na vychytání ventilace - teď sou největší rozdíly mezi teplejma a studenejma místama - ser na napojování na mrazák - jak řikam - sklep - severní stěna - uzavřenej dvorek

Snark in the System

Old Post 28-07-2005 v 10:57 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 13

to snark:
Jasne, nebuj nic, uz jsem to vymyslel, ted to jen odzkousim a podle mych vypoctu by to melo jet jak po masle!

for all:
Prozatim tohle tema ukoncim, protoze se vrham do stadia pokusu a omylu... Ony rady z groweru jsou k nezaplaceni, ale ve finale si to musi kazdy sam okorenit dle sve chuti, chtel bych vsem podekovat za rady a diskuze, protoze jinak bych byl asi v koncich, diky.

Mno a prozatim davam pauziren, chystam se to spustit, urcite se pochlubim

Peace for you soul.

Old Post 29-07-2005 v 21:49 PM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d.trucker
Kryštof father

Karma uživatele d.trucker - 81% PěstitelskáKarma uživatele d.trucker - 81% PěstitelskáKarma uživatele d.trucker - 81% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 168  

Příspěvek č. 14

fredroCV proc bys nemohl????

hosi ja muzu rict,ze mam fakt problem s teplotou. mam malou mistnost,ventilator 600m-3 pres cooltubu do stoupacky a poradnej prisun cerstveho vzduchu a ve skrini 38 stupnu a to uz si kyti moooc nechrochtej. co bych tal aspon za 30 stupnu.
premyslim,jestly nekdo nema zkusenost s klimatizaci?? je to asi jedine reseni meho problemu,ale tech penez

Old Post 30-07-2005 v 19:23 PM
d.trucker je offline   Profil uživatele d.trucker   Find more posts by d.trucker   Foto galerie člena d.trucker   Click here to Send d.trucker a Private Message   Add d.trucker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apofiss
Chosen One

Karma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% PěstitelskáKarma uživatele Apofiss - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 824  

Příspěvek č. 15

snark:průser je, když nemáš odkud ten chladnej vzduch tahat (můj případ).To vyřeším jedině přestěhováním se do starého chladného baráku nejlépe se super místnůstkou přímo pro room-a takyto tak udělám

#400/600/1000W-WR,NL,Mazar#Mad Idea No.2#Magořina#Kamrlík /150W/#Zvlhčování od A do Z#Zelená je tráva, fotbal to je hra!#Statistika strainguide Overgrow
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.







Old Post 01-08-2005 v 18:39 PM
Apofiss je offline   Profil uživatele Apofiss   Find more posts by Apofiss   Foto galerie člena Apofiss   Click here to Send Apofiss a Private Message   Add Apofiss to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apofiss! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 16

...po pár dnech spusteni skrine jsem sledoval teplotu uvnitr. Posledni asi dva dny je chladnejsi pocasko, reknu vam je to znat docela dost, teplota se mi snizila z 33°C na nejakych 26 - 28°C, coz je celkem skok, oproti tomu jaky tam byl pažák.
Prozatim jsem spokojen, do budoucna to poresim bud vetsi skrini, nebo silnejsim vetrakem(TD) na odtah.

Old Post 05-08-2005 v 14:22 PM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9078820 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív