Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » usychaní listů od konců
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
lunix
Nový Člen

Karma uživatele lunix - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 3  

usychaní listů od konců Příspěvek č. 1

ahoj,
delam svuj prvni pokus o pestovani kytek, nejak se jim nedari a sam nejsem schopen poznat, co jim chybi.

problemy se zacaly projevovat asi 3 tydny po vykliceni. ze zacatku se to jevilo jako nedostatek P, proto jsem zacal trochu prihnojovat NPK a posleze i konskymi vykaly (vse ve velmi malem mnozstvi). kdyz se situace nezlepsila, s prihnojovanim jsem prestal. listy zacinaji usychat vzdy od tech nejstarsich, zacne to pozvolna a posleze velmi brzo uschne cely list.

zkousel jsem akvinem merit PH, vychazi mi to na 5.5 - 6, nejsem si uplne jisty tim, ze jsem to zmeril spravne (pudni roztok byl vzdy hodne zakaleny), nicmene PH pouziteho substratu by tomu odpovidalo.

na obrazcich jsou 4 mensi kytky a 3 vetsi, pravdepodobne to budou jine modely, problem se projevuje o obou. vsechno jsou to nejaka noname seminka neznameho puvodu.

kytky mam v mistnosti pod oknem - zkousel jsem pouzit i zvlhcovat vzduchu, protoze je tu celkem sucho, ale nezda se, ze by to melo nejaky vliv.

hlina: kupovany substrat (2 dily), perlit (1 dil), pisek (1 dil), + trochu raseliny.

http://storage.suchdol.net/lunix/fotky/kytky/1.jpg
http://storage.suchdol.net/lunix/fotky/kytky/2.jpg
http://storage.suchdol.net/lunix/fotky/kytky/3.jpg
http://storage.suchdol.net/lunix/fotky/kytky/4.jpg
http://storage.suchdol.net/lunix/fotky/kytky/5.jpg
http://storage.suchdol.net/lunix/fotky/kytky/6.jpg

diky za pomoc.

Old Post 01-05-2006 v 16:42 PM
lunix je offline   Profil uživatele lunix   Find more posts by lunix   Foto galerie člena lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Add lunix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada006
Stálý Člen

Karma uživatele lada006 - 22% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 2

To samé se mi taky děje .ale nevím čím to může být. Taky bych potřeboval vědět čím to je

Old Post 11-05-2006 v 13:36 PM
lada006 je offline   Profil uživatele lada006   Find more posts by lada006   Foto galerie člena lada006   Click here to Send lada006 a Private Message   Add lada006 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 3

lunix - takže, začneme od substrátu - co přesně je to za substrát? (hlavně pH), rašelina je sama o sobě dost kyselá!!! pár návodů na měření pH substrátu tu je, tak zkus trochu pohledat.
hnojení - čím, jak často a v jakých dávkách hnojíš???? Na nedostatek bych to takhle na začátku neviděl, kupovaná hlína je většinou přihnojená na pár týdnů. NPKčko je až na květ, takže to tomu asi nepomohlo. No a ty koňský výkaly - čerstvý nebo sušený????? Osobně s nimi nepracuju, ale vždy jsem měl za to, že tato "sorta" hnojiv je spíše na out a to se do půdy přidává s předstihem, aby so to všechno mohlo uležet.
sečteno a podtrženo bych to zatím dle mého názoru viděl na přehnojení. Zkusil bych to prolejvat čistou odstátou vodou, nebo rovnou přesadit (to přesazení je individuální, někdo to odsuzuje, někdo si to pochvaluje - třeba já, protože jsem to párkrát vyzkoušel a byl jsem spokojen)

lada006
zkus se trochu rozepsat ..... podmínky, substrát, co měříš a neměříš, co tam leješ a tak .....

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 11-05-2006 v 14:24 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada006
Stálý Člen

Karma uživatele lada006 - 22% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 38  

Obecné Příspěvek č. 4

PH půdy je okolo 6-6,5 . Hnojivo zatím moc nepoužívám, protože mám novou hlínu .Zalévám odstátou vodou a svítím 16/8 denně

Old Post 11-05-2006 v 14:29 PM
lada006 je offline   Profil uživatele lada006   Find more posts by lada006   Foto galerie člena lada006   Click here to Send lada006 a Private Message   Add lada006 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 5

lada006 - OK, a čim přesně hnojíš (i když málo )- hnojivo, dávka a jak často - to je dost důležitý.
A jak přesně se to projevuje - jede to od spodu rostliny, nebo od shora??? a co listy - jede to od prostředka, nebo od krajů???? A jak se to projevuje??? Dochází ke změnám barvy, usychání, kroucení .....

Prostě toho napiš co nejvíc (klidně menší slohovku ), nejlepší je samozřejmě foto. Bez potřebných informací se pak těžko radí .....

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 11-05-2006 v 15:17 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 6

K2master:

ad perioda - no, to bude asi překlep

ad okno - perioda se pod oknem přeci neřeší, je to stejný jako u outdooru, vlastně je to jako ve skleníku, akorát máš ideálnější podmínky, co se týče teplot (hlavně nočních). Akorát to nefunguje u každýho okna, záleží samozřejmě na orientaci okna vůči světovým stranám a ve výhodě jsou ti, co vlastní okno střešní, zajména na jihozápad.

ad kytky - myslíš, že by živiny v půdě došli tak rychle????? Já bych to právě viděl na opak, třeba spolu se špatnou ventilací, nebo nevhodnou vlhkostí (malou).

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 11-05-2006 v 18:08 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakac
Nový Člen

Karma uživatele jakac - 67% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 7

já osobně v tom vidím přehnojení. mě taky usychaly a zkoušel jsem vyhanet čerta ďáblem tím že jsem brutalně omezil zalívaní na jednou za 3dny. usychání se zpomalilo. pak už stačí jen 2týdny zalívat čistou vodou. :-) tak zervus a gl

Old Post 12-05-2006 v 10:07 AM
jakac je offline   Profil uživatele jakac   Find more posts by jakac   Foto galerie člena jakac   Click here to Send jakac a Private Message   Add jakac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakac
Nový Člen

Karma uživatele jakac - 67% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 8

a kdybys měl přecejenom obavy o nedostatek živin tak ty se nacházejí v biohumusu který seženeš v lacino v nejbližším growshopu

Old Post 12-05-2006 v 10:09 AM
jakac je offline   Profil uživatele jakac   Find more posts by jakac   Foto galerie člena jakac   Click here to Send jakac a Private Message   Add jakac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakac
Nový Člen

Karma uživatele jakac - 67% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 9

a dolomitský vápenec na odkyselení by se ti nejspíš taky hodil. ((HORNBACH & spol.))

Old Post 12-05-2006 v 10:11 AM
jakac je offline   Profil uživatele jakac   Find more posts by jakac   Foto galerie člena jakac   Click here to Send jakac a Private Message   Add jakac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 10

já bych je netrápil a volil bych radikální cestu přesazení + ten dolomit, jak píše jakac - tím rozhodně nic nezkazíte - stačí ho rozprášit na povrchu půdy a on se dostává do substrátu průběžně zalíváním - a zároveň je to i prevence proti samcům. Dopřál bych jim tak týden jen na vodě a pak bych začal s nižšíma dávkama hnojiva (tak 1/4), než jsou doporučený a postupně bych najel na plnou dávku.

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 12-05-2006 v 11:33 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 11

K2master - no dá se to v případě, že kytky keždej večer zatemňuješ, ale proč to dělat za oknem, zejména v růstové fázi, že??????? Asi tim chtěl naznačit, že rostou, ale k tomu by se měl asi vyjádřit autor.

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 12-05-2006 v 12:31 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakac
Nový Člen

Karma uživatele jakac - 67% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 12

sakra nemáte to jedno, , , , , poroste to tak jako tak

Old Post 13-05-2006 v 11:37 AM
jakac je offline   Profil uživatele jakac   Find more posts by jakac   Foto galerie člena jakac   Click here to Send jakac a Private Message   Add jakac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 13

Lunix: tohle to jsem mel ma kytkach taky, ale ja jsem ty spicky ostrihal, nebo jsem zrovna utrhl cely list, nevedel jsem co to je, pohnojil jsem to Plagron Alga Bloei PKN13,14 a postrikal proti plisni Kuprikolem50 a vlhkost minimalni, kdyby si to strikal tim Kuprikolem50, tak pozor na davkovani, ja daval 2g/na 0,5l vody, po pohnojení kytky krasne ztmavly a po postrikani proti plisni a snizeni vlkosti problemy zmizely, hodne stesti

Naposledy upravil Celller 13-05-2006 v 13:10 PM

Old Post 13-05-2006 v 13:02 PM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada006
Stálý Člen

Karma uživatele lada006 - 22% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 38  

Organika Příspěvek č. 14

Hnojim hnojivem OBM jednou za týden .Usychají jen konečky listů

Old Post 17-05-2006 v 15:41 PM
lada006 je offline   Profil uživatele lada006   Find more posts by lada006   Foto galerie člena lada006   Click here to Send lada006 a Private Message   Add lada006 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 15

lada006:

A jak dávkuješ to hnojivo??
Co barva těch nemocnejch listů? ?? A jaká je barva těch uschlejch částí????
Jaký máš světlo, a jak je vysoko???????

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 17-05-2006 v 17:57 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada006
Stálý Člen

Karma uživatele lada006 - 22% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 16

Dávkuji v koncentraci 1:200 . Barva uschlejch částí je světle zelená. Světlo mám 40 W vysoko asi 5-6 cm.

Old Post 18-05-2006 v 14:30 PM
lada006 je offline   Profil uživatele lada006   Find more posts by lada006   Foto galerie člena lada006   Click here to Send lada006 a Private Message   Add lada006 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-07-2010 - Kroucení listů u květů - 3 odpovědí
14-05-2006 - Usichání listů - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2529540 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív