Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Vaporizéry - náhrady a urob si sám
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Deu
Grower Team

Karma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2000
Příspěvků: 300 

ad Udělej si svůj vaporizer! - Jdu na to Příspěvek č. 17

Perfektní práce, Majkle ! Máš u mě spoustu karmy.
Jelikož jsem od povahy kutil, právě to zkoším vyrobit. U GM to bylo OK, akorát neměli termistor ani 40w pájku... Termistor bude prej do tří tejdnů , takže zatim to pojede bez regulace. Pájku měli pouze 25W, co se dá dělat. Investoval jsem v GM tez do multimetru asi za 450, co má detekci teploty, abych mohl vyzkoušet a později vykalibrovat celý přístroj. 25W pájka jede slušně, dostal jsem ji až na 350 stupňů. Po vypnutí a snižování teploty reaguje při 200 stupních zvýšením teploty asi za 10s, dofám že to pude nastavit, aby to moc neskákalo, přinejhorším koupim ten 40W model, kterej by měl mít odezvu lepší. BTW Majku optimální teplotu bych viděl někde přes 200, 205-210, viz specifikace THC - http://people.delphi.com/sjc/drugs/weed/THC_msds.html. Jako baňku jsem nakonec zvolil takové to kulové světlo na zeď, má keramickou objímku a vrchní koule je snadno vyšroubovatelná, podle mě ideální řešení, bude tam potřeba přidat naspod gumu, aby to těsnilo. Taktéž bych doporučoval vztyčit k vršku vaporizéru např. skleněnou trubičku s přívodem vzduchu, aby vzduch efektivně při kouření proudil odzhora dolu k nasávání. Akorát nevim kam tam narvu to trafo, není nejmenší, možná by se dalo řešit nějakym easy impulzním zdrojem, ovšem jak řikám nejsem elektronic. Asi ho dám někam na kabel do krabičky spolu s vypínačem celého stroje, a k vaporizéru povedu jen +5V a +220V, aby to nějak vypadalo. BTW místo červené diody doporučuji modrou nebo jinou vysoce svítivou, je cool a když se narafičí aby ozařovala skleněnou baňku, vypadá to velmi dobře . Dám vědět jak se celý projekt vyvíjí.

Deu

Naposledy upravil 27-07-2005 v 20:59 PM

Old Post 04-05-2001 v 18:03 PM
Deu je offline   Profil uživatele Deu   Find more posts by Deu   Foto galerie člena Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Add Deu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Deu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Grower Team

Karma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2000
Příspěvků: 300 

ad Udělej si svůj vaporizer! - Násypka Příspěvek č. 18

S násypkou je trošku problém, budu muset sehnat nějakýho strojaře... BTW kdybyste to někdo uměl a chtěl jich udělat víc, i pro ostatní co to budou stavět, bylo by to skvělý, a určitě by za to byla i nějaká koruna . Moc se v kovech nevyznám, ale také by mě zajímalo z čeho by měla být. Důležité je, aby daný kov velmi dobře vodil teplotu, aby to termistor správně vychytal.

Deu

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:00 PM

Old Post 04-05-2001 v 18:51 PM
Deu je offline   Profil uživatele Deu   Find more posts by Deu   Foto galerie člena Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Add Deu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Deu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 19


Na tu násypku jsem použil hliník, nádherně se obrábí, má perfektní tepelně vodivé vlastnosti a nerezne. To trafo není snad zase tak veliký, vejde se i do celkem malýho podstavce. V obchoďáku jsem našel pěknou flašku, má objem jeden litr a je osmi- nebo šestiúhelníková a má skleněný víčko s těsněním, když se udělá na podstavci drážka jako je na víčku, dá se na něj těsnění nacvaknout. Přišel jsem na to, že se teplotní čidlo dá zabudovat do matice, která drží hrot páječky, dvě dirky úplně nahoře a je to, jen pozor na skrat. Tady jsou komplet elektro střeva.

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:00 PM

Old Post 06-05-2001 v 20:11 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 20


násypka je vyjímatelná a bude se tudíž dobře čistit, ještě do ní udělám z boku pár direk, aby mohla pára líp unikat.

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:01 PM

Old Post 06-05-2001 v 20:19 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Upozornění ad Udělej si svůj vaporizer! - teplota Příspěvek č. 21

Tohle jsem stáhnul z KONOPY.

Pacienti užívájící lékařskou marihuanu se mohou chránit před škodlivými toxiny z marihuanového kouře inhalováním svého léku prostřednictvím elektrického odpařovače.

To jsou první výsledky studie kalifornské organizace NORML (National Organization for the Reform of Marijuana Laws - Národní organizace pro reformu marihuanových zákonů) a MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies - Multidisciplinární sdružení pro psychedelická studia). Studie prokázala, že je možné odpařovat aktivní léčivou látku THC zahříváním marihuany na teplotu pod bodem vzplanutí, a tím odstranit nebo výrazně omezit škodlivé toxiny, které se v marihuanovém kouři normálně vyskytují.

Testovaný odpařovač produkoval THC při teplotě 185°C (365°F) a při této teplotě zcela odstranil tři sledované toxiny (benzen, toluen a naftalen). Jak oxid uhelnatý tak dehet se podařilo za pomoci odpařovače kvalitativně omezit, ovšem pro kvantifikaci rozsahu tohoto snížení bude nutné provést ještě další pokusy. Při teplotě okolo 200°C (392°F) se začala objevovat značná množství benzenu, ke vzplanutí došlo při asi 230°C (446°F) a více. Nepatrná množství THC byla zaznamenána již při telplotě 140°C (284°F).
Zdroj: California NORML ze 7. ledna 2001

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:01 PM

Old Post 14-05-2001 v 11:04 AM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 22

Takže, vaporizer jsem dodělal a funguje podle předpokladů! Jen je třeba nahradit trimr 500 Ohm trimrem 1kOhm, pak je možno teplotu regulovat až asi do 230°.
Vzduch se v baňce tolik neohřívá, takže není třeba ho chladit.

P.S.: Foto bude až dofotím film.

[Edited by Majkl on 26-04-2002 at 01:54 PM]

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:02 PM

Old Post 23-05-2001 v 12:16 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 23

Dejte si pozor na polaritu teplotního čidla. I když je to jen teplotně závislý odpor má katodu a anodu, dost mě to vytrestalo, nemohl jsem tu chybu dlouho najít, takže zapojovat podle schématu!

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:03 PM

Old Post 24-05-2001 v 12:54 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Nápad ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 24

Kamos prave dostavel a resil stejny problem. Tak jednoduse objednal od fy Sanyo patriocny pocet NiMH clanku a funguje mu to na jedno nabiti zhruba dve az tri hodky. Je ta preci trafo - zdrojem je 9V, ne ~230V!

-( OK )-
the fractal designed person

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:04 PM

Old Post 03-06-2001 v 12:03 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! --> OK Příspěvek č. 25

Pozor napájení 9V je jen pro regulátor teploty! Pájka se napájí přímo ze sítě 220V. Možná by ale šla vyřešit i přenosná verze, trafo by odpadlo, Solid State Relay, které v této verzi spíná pouze v nule by se muselo nahradit jiným, které spíná nejen při průchodu napětí nulou a které je pro vyšší proud (a chladit!). Páječka pro napájení z autozástrčky se také prodává, takže by to nemusel být velký problém.

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:06 PM

Old Post 03-06-2001 v 16:09 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 26


Tak takhle vypadá výsledek. Ten foťák hodím asi brzo ze skály.

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:06 PM

Old Post 05-06-2001 v 11:16 AM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 27


... a bez baňky, ta je z Tesca a má uzávěr s těsněním, které jsem taky použil.

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:06 PM

Old Post 05-06-2001 v 11:21 AM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 28

Podstavec je z tvdýho dřeva, vyrobil jsem ho na soustruhu a vyleštil. Samozřejmě je možné dodělat spoustu cingrlátek okolo, jako třeba zobrazování teploty a podobně, mým cílem ale bylo minimalizovat cenu a složitost tak, aby to zvládli i ti méně zruční. Ale na další výtvory jsem velice zvědavej!

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:08 PM

Old Post 05-06-2001 v 13:14 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ignácius
Stálý Člen

Karma uživatele Ignácius - 26% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 50 

Palec nahoru ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 29

Super Majkle ! Posílám karmu !
Právě na vaporizéru taky pracuju a trochu si ulítávám na vzhledu (zakoupil jsem dlouhou tmave modrou skleněnou nádobu :-) ).
Jaký máš zkušenosti s použitím ? Myslím třeba v porovnání s klasickým kouřením ? Učinky, chuť atd. ?

A ještě jedna otázka - jak máš vyřešeno umístění toho teplotního snímače, aby nebyl ve zkratu, ale dobre měřil ?
Napadlo mě, že bych ho umístil do vyvrtaný díry přímo pod násypku, ale ta pak asi nešla vyndávat...

Ignácius

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:09 PM

Old Post 05-06-2001 v 14:50 PM
Ignácius je offline   Profil uživatele Ignácius   Find more posts by Ignácius   Foto galerie člena Ignácius   Click here to Send Ignácius a Private Message   Add Ignácius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 30

Zatím jel jen s jinejma bylinama a vonnejma tyčkama (zkoušel jsem na nich regulátor).

Co se toho čidla týče, klidně ho dej do tý dirky v násypce a natáhni na něj kousek bužírky z přívodních kabelů pájky, jsou ze skelných vláken a vydrží tu teplotu. Já jsem to dal do matice pájky a dalo mi děsnou práci to tam nastrčit, výsledkem je, že násypka jde vydělat jen ztěží a ještě prodírá tu bužírku .
Na přívodní drátky čidla jsou navlečený skleněný korálky, který zabraňují jejich zkratu.


[Edited by Majkl on 26-04-2002 at 01:58 PM]

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:09 PM

Old Post 06-06-2001 v 14:26 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brel
Stálý Člen

Karma uživatele brel - 51% PěstitelskáKarma uživatele brel - 51% PěstitelskáKarma uživatele brel - 51% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 126 

ad Udělej si svůj vaporizer! - vaporizer Příspěvek č. 31

Zdravím,
taky budu dělat vaporizer, horkovzdušnej, novinka! Už se těším na Vaporizer Cup.
p.s. dělá taky někdo horkovzdušnej?

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:10 PM

Old Post 06-06-2001 v 23:37 PM
brel je offline   Profil uživatele brel   Find more posts by brel   Foto galerie člena brel   Click here to Send brel a Private Message   Add brel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

Dotaz ad Udělej si svůj vaporizer! Příspěvek č. 32

Nazdárek Brel!
Co použiješ pro ohřev materiálu, nějakou horkovzdušnou pistoli? Nebo to uděláš s něčím míň nákladným? Už ses do toho pustil?

Naposledy upravil 27-07-2005 v 21:10 PM

Old Post 14-06-2001 v 10:34 AM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:28 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2914590 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív