Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Hydroponie(Hnojeni,pestovani po tydnech,mozne omyly a skudcove)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 65

citace:
Původní příspěvek od blazeejah
nazdarek..mal by som taku otazku ci je mozne predpestovat v hydroponic systeme rastlinky a potom ich presadit normalne out do zeme???
dik

Nemel by byt problem. Dej si pozor, at nepolames koreny. Jakym zpusobem to chces jet v tom hydru?
djV.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 02-05-2010 v 14:07 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazeejah
Nový Člen

Karma uživatele blazeejah - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 66

djv:
klasicky home made hydroponic system velka nadoba+rastlinky+bubler do vody ....asi tak nejak

growu zdar
Rastafari...jaaaaaaaah

Old Post 02-05-2010 v 14:10 PM
blazeejah je offline   Profil uživatele blazeejah   Find more posts by blazeejah   Foto galerie člena blazeejah   Click here to Send blazeejah a Private Message   Add blazeejah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 67

2blazeejah:
Jasny. Jen si dopredu rozmysli, jak potom budes vyndavat koreny z tech kvetinacku, abys je neponicil.
At se ti zadari, cus djV.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 02-05-2010 v 17:22 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazeejah
Nový Člen

Karma uživatele blazeejah - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 68

2djv:
jasne,,neboj do mam uz premyslene...dufam ze sa zdari,diky
cus

growu zdar
Rastafari...jaaaaaaaah

Old Post 02-05-2010 v 19:20 PM
blazeejah je offline   Profil uživatele blazeejah   Find more posts by blazeejah   Foto galerie člena blazeejah   Click here to Send blazeejah a Private Message   Add blazeejah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
switch
Nový Člen

Karma uživatele switch - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 69

ahoj jsem tu nový mám pár otázek odlehne hydra,ale nechci zakládat novou diskuzi proto se zeptám tu
jak sem natom? :

Grow room 60x60x140
1x waterfarm 12L s keramzitem (max asi 3-4rostliny)
250w sodík + 250w přeřadník
přítah 105m3/h
odtah 100 – 145/187 m3/h 2 rychl. stupně + pacháč
větrák s klipsnou
hnojení mi doporučil v shopu GHB complet tree pack

jelikož tu je popsán způsob pěstování v rohožích a já mam waterfarm nejsem si zcela ve všem jist.

pokud jsem něco přehlédl a je to už zodpovězeno v předešlých příspěvcích této diskuze tak mě prosím omluvte

postup znám jde mi snad o vyladění a doplnění všech mezer (někdy i základních)
Někomu příjdou mé otázky banální, ale sem amatér tak sorry.

1. Nebude pak kytičce vadit v průběhu růstu a květu ta rockwoolová kostička u kořínků když mi poroste v tom keramzitu?? (rockwool jak je mi známo do sebe nasákne vodu a drží jí nějaký čas v sobě ale principem mé waterfarmy je že voda s hnojkou substrátem=keramzitem jen proteče) nevím zda hnojivo s vodou nasáklé v rockwoolu delším působením na prorostlé kořínky v té kostičce je třeba nespálí nebo jim nějak neublíží (ale zase mi příjde blbost jí z rockwoolu vyndavat pač bych mohl poničit kořínky a ty by se hnojivem spálily :-/ )

2.mam skříň 60x60x140 jak již jsem zmiňoval...
do jaké části skříně je nejvhodnější instalovat přítah a odtah vzuchu?
zda třeba přítah dolů a odtah nahoru či jinak?

3. Při zkušebním svícení asi hodinku jsem postřehl, že přeřadník je velice teplý skoro až žhavý, je to normální?

4. ta waterfarm 12L odkaz pro představu: http://www.growplanet.cz/index.php?...n&idv=137&idk=8

do jaké míry mám vůbec spodní nádobu naplnit vodou s hnojivy? do 1/4 či 2/4 ?

5.jakékoliv rady či připomínky vítám


Old Post 06-10-2010 v 10:13 AM
switch je offline   Profil uživatele switch   Find more posts by switch   Foto galerie člena switch   Click here to Send switch a Private Message   Add switch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 70

citace:
Původní příspěvek od switch
ahoj jsem tu nový mám pár otázek odlehne hydra,ale nechci zakládat novou diskuzi proto se zeptám tu
jak sem natom? :

Grow room 60x60x140
1x waterfarm 12L s keramzitem (max asi 3-4rostliny)
250w sodík + 250w přeřadník
přítah 105m3/h
odtah 100 – 145/187 m3/h 2 rychl. stupně + pacháč
větrák s klipsnou
hnojení mi doporučil v shopu GHB complet tree pack

jelikož tu je popsán způsob pěstování v rohožích a já mam waterfarm nejsem si zcela ve všem jist.

pokud jsem něco přehlédl a je to už zodpovězeno v předešlých příspěvcích této diskuze tak mě prosím omluvte

postup znám jde mi snad o vyladění a doplnění všech mezer (někdy i základních)
Někomu příjdou mé otázky banální, ale sem amatér tak sorry.

1. Nebude pak kytičce vadit v průběhu růstu a květu ta rockwoolová kostička u kořínků když mi poroste v tom keramzitu?? (rockwool jak je mi známo do sebe nasákne vodu a drží jí nějaký čas v sobě ale principem mé waterfarmy je že voda s hnojkou substrátem=keramzitem jen proteče) nevím zda hnojivo s vodou nasáklé v rockwoolu delším působením na prorostlé kořínky v té kostičce je třeba nespálí nebo jim nějak neublíží (ale zase mi příjde blbost jí z rockwoolu vyndavat pač bych mohl poničit kořínky a ty by se hnojivem spálily :-/ )

2.mam skříň 60x60x140 jak již jsem zmiňoval...
do jaké části skříně je nejvhodnější instalovat přítah a odtah vzuchu?
zda třeba přítah dolů a odtah nahoru či jinak?

3. Při zkušebním svícení asi hodinku jsem postřehl, že přeřadník je velice teplý skoro až žhavý, je to normální?

4. ta waterfarm 12L odkaz pro představu: http://www.growplanet.cz/index.php?...n&idv=137&idk=8

do jaké míry mám vůbec spodní nádobu naplnit vodou s hnojivy? do 1/4 či 2/4 ?

5.jakékoliv rady či připomínky vítám





Rozhodne bych pořešil vetší variantu-Aquafarm.Problem s RW kterej popisuješ nenastane.Dolů do nádrže na roztok přihod ješte vzduchování.Plnit to roztokem na maximum,jak moc klesne hladina už to nevyčerpává tolik roztoku nahoru.Hnojky v pohode i na tenhle styl pestování.

Přítah stačí pasivní dírama ze spodní části bedny.Odtah rozhodne nahoru.To že přeřadník topí je normální.

Old Post 06-10-2010 v 10:15 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
switch
Nový Člen

Karma uživatele switch - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 71

tak už mi to frčí....

nakonec sem tam do tý 12L waterfarm narval 6 řízků Nebuli. Mam je ani ne týden a daří se jim zatim dobře....ale není to moc ?? květináč je asi 30x30x15 akorát sem pořádně neupravil PH keramzitu takže ho musim každej 3 den srážet tim bílym práškem DOWN :-/ dost mě to štve, nemate nato nějakej tip jak ho udržet dýl nebo mam smůlu a příště ten keramzit musim pořádně upravit ??

Machoman prosim jak si to myslel s tim vzduchováním ve spodní nádrži??
K té waterfarm už je jako součást vzduchovadlo které vlastně tlačí tu vodu ze spodní nádrže nahoru takže jí okysličuje jestli to dobře fápu....to tam mám dát ještě jedno přímo dovnitř extra?? ...je to vcelku malinká nádrž...zatim mám v ni jen vodu....asi to budu měnit tak 1x za týden než radši kupovat další vzduchovadlo :-/
ale zase jak tech kytiček tam mam 6 aby mi pak kořínky nelezli dírama z vrchního květináče dolu k roztoku :/ to bych ho pak vlastne potřeboval a dělal bych tam princip klasického bubbleru ne?? jestli to chápu dobře...

Old Post 20-10-2010 v 11:59 AM
switch je offline   Profil uživatele switch   Find more posts by switch   Foto galerie člena switch   Click here to Send switch a Private Message   Add switch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 72

citace:
Původní příspěvek od switch
tak už mi to frčí....

nakonec sem tam do tý 12L waterfarm narval 6 řízků Nebuli. Mam je ani ne týden a daří se jim zatim dobře....ale není to moc ?? květináč je asi 30x30x15 akorát sem pořádně neupravil PH keramzitu takže ho musim každej 3 den srážet tim bílym práškem DOWN :-/ dost mě to štve, nemate nato nějakej tip jak ho udržet dýl nebo mam smůlu a příště ten keramzit musim pořádně upravit ??

Machoman prosim jak si to myslel s tim vzduchováním ve spodní nádrži??
K té waterfarm už je jako součást vzduchovadlo které vlastně tlačí tu vodu ze spodní nádrže nahoru takže jí okysličuje jestli to dobře fápu....to tam mám dát ještě jedno přímo dovnitř extra?? ...je to vcelku malinká nádrž...zatim mám v ni jen vodu....asi to budu měnit tak 1x za týden než radši kupovat další vzduchovadlo :-/
ale zase jak tech kytiček tam mam 6 aby mi pak kořínky nelezli dírama z vrchního květináče dolu k roztoku :/ to bych ho pak vlastne potřeboval a dělal bych tam princip klasického bubbleru ne?? jestli to chápu dobře...


S tím pH ted už toho moc neudeláš,příšte ten kermazit pořádne vypláchni a nech odstát v upravené vode s pH takovych 5,0 nepoleze ti to potom tak moc nahoru.

S vzduchováním jsi to pochopil správne,kořeny projedou do roztoku a tam to chce bublat.

Old Post 20-10-2010 v 13:31 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
switch
Nový Člen

Karma uživatele switch - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 73

ve FAQ sem našel Carlosův základní přehled hydrosystémů a tam je popsán Drip systém "odkapávání" :

Singl květináč s vlastním rezervoárem (jako médium se používá RW nebo kokos v kombinaci s keramzitem). Roztok obvykle prokapává tenkými dirkami v hadici skrz keramzit (TÍM SE ZÁROVĚŇ OKYSLIČUJE) a odtéká do spodní nádoby. Pumpa na dně žene roztok opět nahoru do kruhové hadice. V komerční verzi se dodává např. AquaSystem od Advanced Hydroponics a AquaFarm od General Hydroponics.

souhlasíš s tim?? v tom případě bych další extra vzduchovač nepotřeboval

jenže v bubbleru je potřeba určitý množství toho vzduchu za hodinu :-/ a to právě nevím jestli bude stačit protože závlahu (tedy i okysličení) mam nastavený 2x denně na 30min :-/ mam teď z toho hlavu v pejru

už sem ho toho boxu narval šílenejch peněz, nechci už dávat další, plánoval sem až po sklizni....to víš, chudej student... jenže zase nechci riskovat aby mejm kytičkám v půlce pěstění uhnily kořínky :-/....co kdybych přes ty díry u vrchního květináče dal například jemný sítko....voda by protekla zpět dolu ale kořínky by k ní nemohli ???

Old Post 20-10-2010 v 19:59 PM
switch je offline   Profil uživatele switch   Find more posts by switch   Foto galerie člena switch   Click here to Send switch a Private Message   Add switch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 74

Pokud to nekoupíš,tak se nejspíš nic hroznyho nestane.Me jen přijde,že pokud kořeny leží v roztoku je lepší je probublavat než neprobublavat.A že se tam dostanou je nad slunce jasny.

Old Post 20-10-2010 v 22:41 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yamato-horu
Nový Člen

Karma uživatele yamato-horu - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 75

Cau na netu sem videl recyklovani mapita tak ze se vytrne stonek a poradne se proleje vodou s enzimama a ty pak rozlozej zbytek korenu a jede se v tom znova. Vim ze tohle de treba s keramzitem, ale zajimalo by me jestly ste to zkousely nekdo treba s rw nebo coco rohozema jestly to je vubec mozny predem diky za odpovedi

Old Post 03-11-2010 v 21:48 PM
yamato-horu je offline   Profil uživatele yamato-horu   Find more posts by yamato-horu   Foto galerie člena yamato-horu   Click here to Send yamato-horu a Private Message   Add yamato-horu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dripER
Stálý Člen

Karma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 76

citace:
Původní příspěvek od yamato-horu
Cau na netu sem videl recyklovani mapita tak ze se vytrne stonek a poradne se proleje vodou s enzimama a ty pak rozlozej zbytek korenu a jede se v tom znova. Vim ze tohle de treba s keramzitem, ale zajimalo by me jestly ste to zkousely nekdo treba s rw nebo coco rohozema jestly to je vubec mozny predem diky za odpovedi


Utčitě by se najde pár jedinců, co takhle chtěli ušetřit. Ale vzápětí zjistili, že dělají chybu. Já osobně bych nikdy nic takového neudělal. Už mi stači jen, když vím co dokáže špatně vyčištěný hydro systém. To rovnou můžu pěstovat v hlíně, nic neřešit a ušetřit. Ale s tim keranzitem to určitě jde.

BiG Bub XXL - Drip vs AERO

Metrop

Advanced Nutrients

Old Post 03-11-2010 v 22:06 PM
dripER je offline   Profil uživatele dripER   Find more posts by dripER   Foto galerie člena dripER   Click here to Send dripER a Private Message   Add dripER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
str3p
Stálý Člen

Karma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% PěstitelskáKarma uživatele str3p - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 258  

Příspěvek č. 77

citace:
Původní příspěvek od switch
ve FAQ sem našel Carlosův základní přehled hydrosystémů a tam je popsán Drip systém "odkapávání" :

Singl květináč s vlastním rezervoárem (jako médium se používá RW nebo kokos v kombinaci s keramzitem). Roztok obvykle prokapává tenkými dirkami v hadici skrz keramzit (TÍM SE ZÁROVĚŇ OKYSLIČUJE) a odtéká do spodní nádoby. Pumpa na dně žene roztok opět nahoru do kruhové hadice. V komerční verzi se dodává např. AquaSystem od Advanced Hydroponics a AquaFarm od General Hydroponics.

souhlasíš s tim?? v tom případě bych další extra vzduchovač nepotřeboval

jenže v bubbleru je potřeba určitý množství toho vzduchu za hodinu :-/ a to právě nevím jestli bude stačit protože závlahu (tedy i okysličení) mam nastavený 2x denně na 30min :-/ mam teď z toho hlavu v pejru

už sem ho toho boxu narval šílenejch peněz, nechci už dávat další, plánoval sem až po sklizni....to víš, chudej student... jenže zase nechci riskovat aby mejm kytičkám v půlce pěstění uhnily kořínky :-/....co kdybych přes ty díry u vrchního květináče dal například jemný sítko....voda by protekla zpět dolu ale kořínky by k ní nemohli ???
Cau. Pouzivam "ecogrower" coz je vlastne takova vetsi varianta tvyho systemu. Bublat v nem nemusis neni to potreba. Az ti prorostou koreny do roztoku (coz jim nevadi), tak zapni vzduchovani nonstop. Obcas pridej do roztoku peroxid nebo enzymy a bude to cajk uvidis.

Old Post 24-11-2010 v 09:56 AM
str3p je offline   Profil uživatele str3p   Find more posts by str3p   Foto galerie člena str3p   Click here to Send str3p a Private Message   Add str3p to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrskin
Stálý Člen

Karma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 68 

drobna poznamka k dripu Příspěvek č. 78

muzete vynechat fazi prokorenovani kosticek

ja rizky dam do kosticek a rovnou na rohoze. nevidim duvod, proc to delat nadvakrat.

me duvody proc neprokorenovat:


  • kosticky i rohoze se musi pred sazenim macet (kvuli srazeni ph), takze je snazsi udelat to vse pri jednom ( = uspora vaseho casu).
  • rostliny maji o jednu zmenu prostredi mene, takze se vam drive rozrostou (teoreticky ).
  • kdyz pripichnete rostlinu hned, mate jistotu, ze jehlou neznicite ani jeden korinek (coz u prorostle kostky asi tezko ovlivnite).


nikomu ale nechci nic vnucovat, koho bavi cekat na korinky a pak teprve presazovat, at to klidne dela dal. mne k tomu ale asi uz nic nedonuti.

(leda by mi nekdo napsal opravdu zavazny duvod, proc cekat na prokoreneni - tak pripadne sem s nim)

strop scrog 250w nft

strop scrog 400w drip

Old Post 17-10-2011 v 19:05 PM
mrskin je offline   Profil uživatele mrskin   Find more posts by mrskin   Foto galerie člena mrskin   Click here to Send mrskin a Private Message   Add mrskin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Re: drobna poznamka k dripu Příspěvek č. 79

citace:
Původní příspěvek od mrskin
muzete vynechat fazi prokorenovani kosticek

ja rizky dam do kosticek a rovnou na rohoze. nevidim duvod, proc to delat nadvakrat.

me duvody proc neprokorenovat:

  • kosticky i rohoze se musi pred sazenim macet (kvuli srazeni ph), takze je snazsi udelat to vse pri jednom ( = uspora vaseho casu).
  • rostliny maji o jednu zmenu prostredi mene, takze se vam drive rozrostou (teoreticky ).
  • kdyz pripichnete rostlinu hned, mate jistotu, ze jehlou neznicite ani jeden korinek (coz u prorostle kostky asi tezko ovlivnite).


nikomu ale nechci nic vnucovat, koho bavi cekat na korinky a pak teprve presazovat, at to klidne dela dal. mne k tomu ale asi uz nic nedonuti.

(leda by mi nekdo napsal opravdu zavazny duvod, proc cekat na prokoreneni - tak pripadne sem s nim)


Tož já bych jeden měl

Jak poznáš že ti dobře prokoření všechny kostky? Já třeba dávám kořenit víc než potřebuju a vybírám jen ty nejschopnější. Další věc: jen v RW kostkách se to dá předjíždet pod menší watáží a na menším prostoru.

Old Post 17-10-2011 v 19:41 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrskin
Stálý Člen

Karma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% PěstitelskáKarma uživatele mrskin - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 68 

Re: Re: drobna poznamka k dripu Příspěvek č. 80

citace:
Původní příspěvek od Machoman


Tož já bych jeden měl

Jak poznáš že ti dobře prokoření všechny kostky? Já třeba dávám kořenit víc než potřebuju a vybírám jen ty nejschopnější. Další věc: jen v RW kostkách se to dá předjíždet pod menší watáží a na menším prostoru.



ja vzdycky beru jen tolik klonu, kolik mam pozic. jestli vsechny prokoreni moc neovlivnim, to je spis dany kvalitou reziva. a zatim mi vzdycky vsechny rezy prokorenily (vzdavam timto hold mistnimu matkari).

v jake fazi jsou koreny sleduju po stranach kosticek.
nepouzivam prefabrikovane rw kosticky, rezu si je sam a balim do cb folie. takze jsou zakryte i shora (kde jen vyriznu kriz do folie a otvor do rw presne na rez). takto zabalene kostky maji po stranach trochu vuli mezi rw a folii a tam lze nakouknout na stav korenu. kdyz vyleze prvni korinek, je to parada .

co se tyka startu mimo box, tak to se mne netyka. mam jen jeden prostor na kyky a tam jsou ode dne kdy dostanu rezy az do dne kdy je ususene davam uskladnit do sklenic.

mensi wataz jiste usetri za elektriku, ale ja mam stejne jen jednu mh vybojku a porizovat si nejakej jinej set kvuli par dnum pro mne nema cenu. lampu davam prvni dny dost vysoko a postupne ji snizuju.

ale jiste to takto nemusi vyhovovat kazdemu. jen jsem chtel naznacit, ze je mozny nedavat prokorenovat kostky.

strop scrog 250w nft

strop scrog 400w drip

Old Post 18-10-2011 v 19:22 PM
mrskin je offline   Profil uživatele mrskin   Find more posts by mrskin   Foto galerie člena mrskin   Click here to Send mrskin a Private Message   Add mrskin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8628120 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív