Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Revegging - Re-vegging , opakovaná sklizeň ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 33

K samotnemu revegingu... Muze pomoct ve chvili kdy potrebujes zachranit nejakou unikatni genetiku.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 24-06-2005 v 14:07 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 34

ne - protože tim reveggingem se stejně zkurví

Snark in the System

Old Post 24-06-2005 v 14:13 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 35

Radeji to vyhodim zkurvene, nez se ani nepokusit.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 24-06-2005 v 14:16 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 36

což je pro začínající pěstitele kteří by se tu měli orientovat naprosto základní a nezbytná věc - reveggovat unikátní genetiku aby o ní nepřišli - nebo se o to aspoň pokoušet - proč pěstovat podle osvědčených návodů kvalitní modely když můžeme reveggovat unikátní genetiky žejo

Snark in the System

Old Post 24-06-2005 v 14:21 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deckardph
Stálý Člen

Karma uživatele Deckardph - 72% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 151  

Příspěvek č. 37

Snark no fuj ze se nestydis timhle si si u mne jako prvni clovek vyslouzil k- duvody sou snad jasny FUUUUUUUJ

Old Post 24-06-2005 v 14:24 PM
Deckardph je offline   Profil uživatele Deckardph   Find more posts by Deckardph   Foto galerie člena Deckardph   Click here to Send Deckardph a Private Message   Add Deckardph to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prophet
Stálý Člen

Karma uživatele prophet - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 95  

Příspěvek č. 38

Snarku můžeš mi vysvětlit,co se stane s kytkou když jí reveguješ?jak se z*urví?
proč to má nulový přínos?
můžu ti dát na zkoušku řízek sensi skunku ročník 2000,řízky xtý generace,který pocházej z revegovaný originální F1 samičky a jsou to furt identický kytky

kamarád ,kterej je přivez z hulandu měl jednou takový výnosy po revegingu,tzv. druhá sklizeň byla lepší než ta normální

jediná nevýhoda revegování/znovuobrašení/je méně než 100% ní ůspěšnost tohoto procesu/některý kytky neobraší/

lávovej keran

Old Post 24-06-2005 v 15:59 PM
prophet je offline   Profil uživatele prophet   Find more posts by prophet   Foto galerie člena prophet   Click here to Send prophet a Private Message   Add prophet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 39

Deck> no skouknul sem si tvoje příspěvky - jestli bych se teda neměl jako zamyslet - ale je to přece jenom tak jak sem si myslel

Snark in the System

Old Post 24-06-2005 v 16:00 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 40

prophet>
no revegging je krajně nepřirozenej proces pro jednoletou rostlinu - je to dost brutální šok kterej se projevuje snížením obranyschopnosti proti plísním škůdcům atd. další aspekt je dlouhodobý používání substrátu - po třech měsících jsou většinou kořeny v obdobnym stavu jako kytka - tzn. těsně před smrtí - kytka produkuje fytohormony související s ukončením některých metabolických aktivit ohledně růstu a soustřeďuje veškerou energii na rozmnožení - tedy do květů případně do semen (když se ti udělá hermouš ) - s kořenama souvisí i stav substrátu - u průtokovejch dripů například je to vidět na hodnotách odpadního EC - když to zjednodušim - po čtvrt roce je substrát vesměs zahnojenej tak že se pořádně vypláchnout nedá (pokud by se neinvestoval majlant do enzymů) - po zpětnym nastartování růstu nikdy nemůže ta kytka dosáhnout hodnot metabolizace jako když se rozjíždí klon nebo semenáček právě díky tomu že decentralizovanej endokrinní systém reaguje pomaleji - další věc je genetická paměť buněk s naprogramovanym počtem dělení atd atd
Senzi skunk může bejt senza - ale reálný hodnocení bys získal kdybys tak 10 svejch řízků dal pod jedno a deset jinejch z klasicky selektovaný matky pod druhý světlo vedle sebe - a to celý tak dvakrát třikrát - to že druhá sklizeň byla lepší než ta první je teoreticky možný ale cosi to svědčí o metodách
to že některý kytky to nezvládnou vůbec (ač je to odolnej plevel) je jasnej důsledek toho že je to jasně brutální šok
good luck
S.
p.s. málem bych zapoměl na jeden z nejpádnějších důkazů - kdyby revegging fungoval - stopro by se používal v profipěstírnách - to jsou ty první který zkoušej každou píčovinu jestli by jim to neuspořilo prachy námahu nebo nezvýšilo výnos nebo kvalitu

Snark in the System

Naposledy upravil snark 24-06-2005 v 16:23 PM

Old Post 24-06-2005 v 16:13 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 41

Jo, jo. Nekdo pestuje na vykon, gramy. Efektivne, normalizovane, dle presnych postupu. Jiny si chce hrat a zkouset. Chce vedet nejen jak, ale i proc. Samozrejme, bych nikomu nedoporucil reveging jako neco, co by mel delat kazdou sklizen. Spis jen je dobre vedet o te moznosti pro pripad nouze.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 25-06-2005 v 09:18 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haze
Stálý Člen

Karma uživatele haze - 86% PěstitelskáKarma uživatele haze - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 42

juj tady se to rozjelo
re:snark: pridal jsem na zacatek disclamer
jinak viz prophet, sinuhet, plha

jednoleta rostlinka to je, ale rozjede se znova i v prirozenejch podminkach. Kamarad mel jednu v jizni Californii na zahradce co napodzim jen ostrihal a na jare mu z ni vyrostl nadhernej bush.

Old Post 26-06-2005 v 12:29 PM
haze je offline   Profil uživatele haze   Find more posts by haze   Foto galerie člena haze   Click here to Send haze a Private Message   Add haze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haze
Stálý Člen

Karma uživatele haze - 86% PěstitelskáKarma uživatele haze - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 44 

toz shrnuto Příspěvek č. 43

Namitky proti revegingu (snark):

A) revegging je ve standardních podmínkách nesmysl - zvlášť v porovnání zdrojů a užití

B) revegging je krajně nepřirozenej proces pro jednoletou rostlinu - je to dost brutální šok kterej se projevuje snížením obranyschopnosti proti plísním škůdcům

C) dlouhodobý používání substrátu

D) kdyby revegging fungoval - stopro by se používal v profipěstírnách

-----------------------
addA) Takze pokud jste v nestandartni situaci, je to prijatelne .

Me se napriklad staral o rostlinky kamarad. Bylo to 20 poslednich seminek Haze, HazeNorthernLight, Jack Herer a Sativa Spirit. Umyslem bylo ziskat matku klasickym zpusobem. Kamarad ovsem podlehl momentalni inspiraci a prepnul po 3 tydnech ze seminka na kvet. Kdyz jsem se vratil nasel jsem takovy maly cudly jaky jsou na fotce . Sklizen v g mizerna, rizky nedostupne, s dalsima seminkama vyhled na 4 mesice do sklizne, tak co delat? Revegetace.
Z toho co jsem cetl o kvalite vysledku revegingu se shoduje s tim co pisi prophet a plha.

addB) Taky se musi pocitat s tim, ze ne vsechny se podari revegetit (znovu:stane se i prirode bez umeleho zasahu viz predchozi prispevek). Jiste vam muze i zdechnout kvuli plisni nebo skudcum. U me to nebyly svilusky, jak jsem psal puvodne, ale molice. jednoduse white flyes. Ty jsem mel uz driv a ne a ne se jich zbavit. Rostlinka to rozchodila hezky.

addC) presadit

addD) cile profipestitelu se nemusi shodovat s cily drobneho pestitele

Uz ted me ty holky udelaly radost

Naposledy upravil haze 26-06-2005 v 15:26 PM

Old Post 26-06-2005 v 15:21 PM
haze je offline   Profil uživatele haze   Find more posts by haze   Foto galerie člena haze   Click here to Send haze a Private Message   Add haze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haze
Stálý Člen

Karma uživatele haze - 86% PěstitelskáKarma uživatele haze - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 44


citace:
Původní příspěvek od prophet
2Haze: nic proti twejm metódám,ale já bych oholil 99,99%květů a nechal bych jen pár větviček a lístků ,jinak ok


Uz jsem to zkousel jednou pred pul rokem. Docetl jsem se, ze to chce aspon 30 cisel zelenyho do vysky. Celkem to vychazelo a pak me bylo u jedne HNL lito palicek a obral jsem v momente kdy byla asi tak 24hod/12dni a okamzite umrela. Ty co prezily a revegetily tak na nich je videt, ze se uvidentne musi nechat konecky vyhonku, protoze az opada po mesici suchy (lonsky) zbytky palicek tak vyhonek jakoby primo obrazil! (snad to je z te fotky videt) Na zacatku to vypada vselijak ale ted to sou regulerni stromky

Naposledy upravil haze 26-06-2005 v 18:57 PM

Old Post 26-06-2005 v 17:32 PM
haze je offline   Profil uživatele haze   Find more posts by haze   Foto galerie člena haze   Click here to Send haze a Private Message   Add haze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 45

no jo tak zas popořadě
plha>
ad přirozenost - nic kromě využití principu - rychlý přepnutí z 18 na 12 hodin je prostě jednodušší a stimuluje kytku rychleji než postupný - a jasan přestárlý kytky sem viděl i u nás - kámoš měl na vokně 3 roky takovou bonsaiku - komerční způsob growingu zhruba odpovídá (ten SOG zas tak ultrapopulární neni - u některejch kytek ani nejde)
Osobní zkušenosti sou jasně nejlepší argument a já taky netvrdim že to určitě nefunguje avšak to jak píšeš že revegging je sázka do loterie je zhruba věc na který bysme se shodli - jinak každýho věc jestli chce sklízet nebo si hrát
Sinuhet - to samý
haze >
ad a) když pominu lamost tvý situace (jak můžeš nesehnat řízky???? - jak můžeš nechat starat vo kytky jelito který je zkurví???) tak teda souhlas (btw. jak z 20 semen 4 odrůd získat matky klasickym způsobem je mi teda záhadou )
ad b) taky sem zapoměl drobnej detail - před nasazenim novejch kytek by se měl growbox dezinfikovat
ad c) ne v každym substrátu se dá přesazovat notabene přesazování takhle starý kytky je pro ní hustej šok
ad d) no měl sem za to že cílem standardního drobného pěstitele je vypěstovat co nejvíc co nejlepšího modelu s co nejmenšim rizikem - opravte mě kdokoliv pletu-li se - i když jak tak koukam tak asi jo
to all>
grower by měl bejt podle nadpisu - největší databáze kvalitních informací o pěstování a měl by sloužit lidem co o tom nic nevědí k pedagogickejm účelům - myslim si že takhle pěknej ironickej disclaimer jakej tam haze přidal na začátek snad takovejm lidem napoví že revegging je možná pro někoho super hračka ale rozhodně ne způsob jak "standardně" vypěstovat model - asi by si to teda zasloužilo přesun do "pokročilejch"
good luck
Snarky

Snark in the System

Naposledy upravil snark 27-06-2005 v 11:24 AM

Old Post 27-06-2005 v 11:18 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 46

citace:
Původní příspěvek od snark
p.s. málem bych zapoměl na jeden z nejpádnějších důkazů - kdyby revegging fungoval - stopro by se používal v profipěstírnách - to jsou ty první který zkoušej každou píčovinu jestli by jim to neuspořilo prachy námahu nebo nezvýšilo výnos nebo kvalitu

Tak tenhle důkaz pro tebe mám (ještě dodatečně postnu fotky, mám je v archivu připravené pro příští článek o továrně Breedera Steva ve Švýcarsku). V profi "výnosové" pěstírně je tato metoda samozřejmě k ničemu. Ovšem profi šlechtitelé ji využívají v případě, že jim rostlina (samice/samec) v květu dodatečně ukáže určité znaky, které chtějí zachovat. Tato rostlina obvykle není již dopředu naklonována, jelikož při šlechtění je třeba ze semen rozjet co nejvíce kusů a to například i v outdooru anebo skleníku. Proto některé excelentní kusy je možné z outdooru přenést pod 24/7, následně naklonovat a poté použít pro šlechtění.

Tato debata se mi zdá zbytečně vyhrocená, podobně jako debaty o "znehodnocování" řízků opakovaným klonováním. Je možné, že po několika generacích stresování rostlin (záměrně neříkám klonování ani revegování - oba postupy pouze využívají přirozených vlastností rostlin) může dospět k určitým defektům, ale jejich procento je natolik zanedbatelné, že obě metody používají i profi šlechtitelé.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 27-06-2005 v 11:43 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haze
Stálý Člen

Karma uživatele haze - 86% PěstitelskáKarma uživatele haze - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od snark

haze >
ad a) když pominu lamost tvý situace (jak můžeš nesehnat řízky???? - jak můžeš nechat starat vo kytky jelito který je zkurví???) tak teda souhlas (btw. jak z 20 semen 4 odrůd získat matky klasickym způsobem je mi teda záhadou )
ad b) taky sem zapoměl drobnej detail - před nasazenim novejch kytek by se měl growbox dezinfikovat


add ad a)
- rizky: no nejblizsi grower kteryho znam je odemne pres 3000 km
- kamos: netusil jsem, ze me vubec neposloucha a jina moznost nebyla protoze jsem musel do CR a zustal tam dyl nez mel. On me teda asi poslouchal, ale prenechal jsem mu i predchozi sklizen, kterou za tu dobu poctive zhulil, toz jsem byl shovivavy. HNL a H se opravdu vyvedly
- 20 semen 4 odrudy => matky. Asi te mate ze nejsem takovej determinista jak ty. Pocital jsem tak s 5-6 holkama (sativy mi takhle vychazi) a z toho vybrat 2 nejhezci na matky a zbytek nechat vykvest. Klasikou jsem myslel ne reveging

add ad b) desifekce je urcite zasadni.
krome molic, ktere se jeste obcas objevuji tak tam mam asi dalsi bestie - trasneky. je tu hrozny horko a sucho. Holt pres leto bude boj o "zrno". Po lete najedu odznovu hydro.

dik vsem za zajem a za zeleny kosticky

Naposledy upravil haze 27-06-2005 v 12:39 PM

Old Post 27-06-2005 v 12:07 PM
haze je offline   Profil uživatele haze   Find more posts by haze   Foto galerie člena haze   Click here to Send haze a Private Message   Add haze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 48

no řek bych že pokud rostlina v květu během šlechtění ukáže znaky které jsou žádoucí pro zachování - většínou je ještě k dispozicí původní zdroj (matka - sada semen) - pokud se revegujou kytky z outu tak další klony z nich se daj používat tak max na produkci semen ale rozhodně ne na řízky
tedy shrnuto - v určitém - velmi malém procentu případů jde o přijatelnou methodu - nicméně nic pro normálního pěstitele - toť vše
good luck
Snark
p.s. punkoviny s děláním matek z řízků z matek z řízků si rozhodně profi šlechtitelé ve valné většině dovolit nemůžou

Snark in the System

Old Post 27-06-2005 v 12:20 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:48 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9076230 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív