Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Kouření - THC vs. nikotin
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Myslíte si že kouření 1ho jointu denně(0,5g mar. 0,25g tab.) má vliv na vznik r.plic?
Ano
Ne
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Sol
Stálý Člen

Karma uživatele Sol - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 1

Myslim ze uz tu neco podobneho zaznelo nekolikrat, ale:

Tabakovy kour a kour z cannabis se lisi v nekolika vecech, protoze tabakovy kour obsahuje hlavne nikotin, zatimco cannabis kour obsahuje THC. Rakovinu-podporujici efekty koure jsou zvyseny nikotinem, naopak snizeny THC.

Takze teoreticky cim vyssi obsah THC - tim je trava zdravejsi

Tabakovy a cannabis kour obsahuji stejne karcinogenni latky -- a zalezi ktera cast kytky je kourena-nektere casti obsahuji karcinogenu vic(nehulte listy ), ale zatimco nikotin aktivuje tyto karcinogenni latky, THC bylo prokazano ze tyto latky brzdi/potlacuje u bunek testovanych mysi. THC ma u lidi nejspis take ochranny efekt proti karcinogenum obsazenym v kouri, nicmene presto je cannabis kour karcinogenni.

THC a nikotin se v plicich vazi na jine receptory. Zatimco bunky v plicich a dychacich cestach jsou posety nikotinovymi receptory, neobsahuji THC receptory. Toto je vysvetleni proc koureni cannabis nebylo asociovano s rakovinou plic, hlavni priciny smrti z koureni tabaku!

U Cannabis byla take prokazana schopnost nicit rakovinne bunky a snizovat velikost nadoru, castecne take snizovat velikost formace zil ktere zasobuji nadory krvi. Ale "efekty cannabis jsou komplexni", varuje autor.Jelikoz nekteri lide kouri cannabis spolu s tabakem,efekty obou "drog" mohou na sebe pusobit v komplexnich smerech.

Ale daval bych pozor i na jine plicni choroby ktere muze kour zpusobit, rakovina neni jedina nebezpecna vec! Proste kdo chce kourit zdrave at jde do vapiku, pokud THC opravdu funguje jako anti rakovino spoustec v plicich - chranite se tim i proti ruznejm srackam ktery obsahuje nas znecisteny vzduch.

citace:

The pharmacological effects of tobacco and cannabis smoke differ in many ways, mainly because tobacco smoke contains nicotine while cannabis smoke contains tetrahydrocannabinol (THC). The cancer-promoting effects of smoke are increased by nicotine, while they are reduced by THC.

Tobacco and cannabis smoke contain the same carcinogenic compounds -- and depending on which part of the plant is smoked, cannabis smoke can contain more of them -- but, whereas nicotine activates these carcinogenic compounds, THC has been shown to inhibit them in mice cells. THC is very likely to have protective effects against the carcinogens present in smoke in humans too, but cannabis smoke remains nonetheless carcinogenic.

While nicotine and THC can act on related cellular pathways, they bind to different receptors to activate these pathways. The cells of lungs and the respiratory passages are lined with nicotine receptors, but do not appear to carry THC receptors. This explains why cannabis smoking has not been associated with lung cancer, a main cause of death from cigarette smoking.

Cannabis has also been shown to kill cancer cells and to reduce tumour growth, in part by reducing the formation of blood vessels that feed tumours. But "the effects of cannabinoids are complex and sometimes contradicting", warns the author. In addition, as cannabis is frequently smoked with tobacco, the effects of the two drugs may interact in complex ways.


zdroj: http://www.sciencedaily.com/release...51019003339.htm

Old Post 12-07-2008 v 15:23 PM
Sol je offline   Profil uživatele Sol   Find more posts by Sol   Foto galerie člena Sol   Click here to Send Sol a Private Message   Add Sol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 2

to sol: teda tomu, že nicotin zvyšuje riziko raka moc nevěřim, vlastně to ani neni moc možny, protože jeho obsah v cigaretach, je tak nizky, že jeho učinek na tělo ma pouze neurologickou podstatu

a co se týče fungování nikotinu v nervech potažmo synapsích, tak tam vliv na raka jaksi nevidím

myslim si, že v tom článku se objevují nepravdy

Bad boys, bad boys,
Whatcha gonna do,
Whatcha gonna do when they come for you?

Old Post 12-07-2008 v 17:08 PM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 3

No a já našel zase tyhle články:

Idnes Ordinace

Kouření je prostě nezdravé Ááno, o tom není pochyb, je jedno jestli to je tráva nebo tabák nebo ořechový listí --IMHO--

Old Post 13-07-2008 v 10:46 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

pánové, nevím, proč tohle bylo v Léčebných účincích marihuany - asi vám (kromě soulQuakea, který pouze reagoval na již existující příspěvek) uniklo, že v tom threadu lidi hledají pomoc na svoje problémy, tudíž se tam píšou jen informace o léčebných účincích cannabis

pokud někdo našel vhodnější místo (thread), kam by měly tyto příspěvky být přesunuty, prosím o PM - asi jsem hledala blbá slova, nenalezeno

Old Post 13-07-2008 v 11:11 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGGA:()
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGGA:() - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 5

ty jo, jako stacilo mi precist si prvni odstavec a hned mi bilo jasny, ze se jedna o nejvetsi blbost. rakovinu nezpusobuje nikotin, ale dehet a ten je jak v cannabinoidech, tak v tabaku. jinak o tom, ze by THC snizovalo riziko rakoviny slysim poprvi a fakt tomu neverim. Mozna se pouziva ke zmirneni priznaku pri chemoterapii, ale to je tak vsechno, co ma s rakovinou spolecnyho

Old Post 30-07-2008 v 13:17 PM
MadEGGA:() je offline   Profil uživatele MadEGGA:()   Find more posts by MadEGGA:()   Foto galerie člena MadEGGA:()   Click here to Send MadEGGA:() a Private Message   Add MadEGGA:() to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

MadEGGA, pokud se nepletu, tak kouření marjánky proti rakovně přispívá tím, že pak se plíce "čistí", víc toho vykašleš (něco k tomu je na http://grower.cz/forum/showthread....3591#post283591 , ale nevím, jestli nejsou nějaký nový studíe mluvící proti tomuhla)

a na zmírnění příznaků chemoterapie marjánka pomáhá ne "možná", ale URČITĚ (je to antiemetíkum - ale netvrdím, že pomůže vždy a každému, stejně jako tohle neplatí u léků aj.); nemám rakovinu, ale brala jsem rok chemošku a bez marjánky bych s ní po první infúzi švihla

Old Post 31-07-2008 v 15:28 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

john mall: taky si myslím. nedá se říct že když někdo bude kouřit čistě kvalitní cannabis tak bude mít čistý plíce. znám lidi co to dělají a kašlou jak oteklý a furt, plíce čistý nemaj, resp mají furt co vykašlávat - takže podle toho článku mi to připadá že tráva jakoby pomáhá vykašlávat vlastní sračky nebo jak bych to řekl.
nepochybuju o tom že nikotin je daleko horší, ale taky si nenasazuju růžový brýle že když budu jen hulit tak to je v pohodě.

nedávno sem si koupil vapík, investice do zdraví se vyplatí

Old Post 02-08-2008 v 08:42 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

konopí má taky schopnost tahat z půdy kovy nebo ne
takže nehulit konopí pěstovaný u jaderný elektrárny :-D neni to prdel, takový kouření jsem měl - byl to sice zabijáckej stav ale za jakou cenu

Old Post 02-08-2008 v 10:03 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Antikristus
Nový Člen

Karma uživatele Antikristus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 9

Teda je pravda že jsem nevystudoval ani v oboru zdravotnictví ani chemii a člověk to je velká chemická továrna která do sebe cpe ať už vzduchem nebo potravou látky které tělo potřebuje k životu a k bytí vůbec.
Osobně zastávám názor že si tělo umí samo říct co mu schází a prostě si řekne teď mám chuť na slaný a teď na sladký a tak jsou člověku a ne jen člověku dány chutě, čich, zrak a další smysly.
Tělo už si pak pamatuje že když něco potřebuje jako stavební kámen tak vyvolá chuť na to v čem očekává že dané prvky najde.
I když člověk je už jistě dost zdegenerovaný v této oblasti tak to pořád ještě funguje a asi by bylo vhodné svému tělu a jeho volání co užít by měl naslouchat i kdyby doktoři byli jinýho názoru.
Co se týká drog tak protože je člověk bytost co potřebuje ne jen živočišnost k přežití ale i duchovní či náladové prožitky tak si tělo řekne i o drogy které jsou svým způsobem taky lék třeba na deprese nebo na jiný pohled na problém který nás trápí.
Tohle je moje životní filosofie kterou nemohu niak doložit lékařskýma studiema a nikomu ji nechci vnucovat.
Píšu to jen proto kdyby se k tomuto názoru chtěl někdo přiklonit tak aby to vůbec bylo napsáno.
V praxi tedy pokud někdo sáhne po drogách a to opakovaně tak asi proto že mu tyto drogy pomáhájí něco vyřešit a ví že je to v té chvíli právě slivovice nebo marihuana a ne chleba s máslem.
V takové chvíli je jedno jestli v kouři jsou nebo nejsou zárodky rakoviny když si to tělo právě žádá protože má v něčem jiném absenci.
Pokud tedy někoho trápí otázka proč je na zemi a jaký jeho život má vůbec smysl a potřebuje stav kdy lze na svét pohlédnout z jiného pohledu což drogy umožňují tak pro některé z nás je řešení takovéto otázky důležitější než hrozba rakovinou.
Navíc co může jednomu ublížit tak druhému může prospět a naopak.
Proto když budu mít chuť na čokoládovej dort tak si ho prostě vezmu i kdybych byl cukrovkář a lékaři mi hrozili že do tejdne umřu.
Když budu mít pocit že potřebuju nutně uniknout z reality tak se asi ožeru alkoholem.
A taky poznám kdy sáhnout po marihuaně i kdyby se to druhým zdálo na jejich vkus příliš často tak vim proč to pro mně je dorý a že jedinej kdo nejlíp ví co zrovna potřebuju jsem Já sám a tělo které je mou součástí a snad Bůh který ůdajně ví všechno a který na vše dohlíží.
AMEN :-)
PS: Nejsem zhulenej :-) Už několik let jsem marihuanu neužil :-)

Old Post 02-08-2008 v 17:50 PM
Antikristus je offline   Profil uživatele Antikristus   Find more posts by Antikristus   Foto galerie člena Antikristus     Add Antikristus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Antikristus
Teda je pravda že jsem nevystudoval ani v oboru zdravotnictví ani chemii a člověk to je velká chemická továrna která do sebe cpe ať už vzduchem...............


dotaz - PROČ JSI MĚL POTŘEBU TOHLE NAPSAT DO LÉČITELSTVÍ A COS VLASTNĚ TÍM CHTĚL V THREADU O KOUŘENÍ ŘÍCT?????

Old Post 02-08-2008 v 18:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Antikristus
Nový Člen

Karma uživatele Antikristus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 11

Pravda, asi jsem to mohl napsat jednou větou ale měl jsem asi potřebu to hned i rozvést a něčim podložit.
Diskuse se začala odvíjet směrem jestli marihuana versus nikotýn má vliv na rakovinu.
Tedy zkráceně.
Je mi jedno jestli z kouření dostanu rakovinu ať už se jedná o THC nebo nikotýn když k užití přistupuju s tim že mi to pomáhá jinak a v jiných směrech a jsem si vědom že to může mít i neblahé jindak škodlivé ůčinky.
Pokud tedy sáhnu po jednom nebo po druhém tak proto že si o to tělo řeklo a já mu věřim že ta chemická továrna ví co je pro něj dobré.
Mě to přišlo že to v tomto tématu mělo zaznít a proto jsem to sem napsal.
Někdo by tu radši opravdu viděl chemický vzorce, analýzy zdravotnických průzlumů nebo fotografie řezu plícema kuřáků.
No ze svého uvážení jsem měl pocit že bych měl napsat to co jsem napsal :-)
Těm co to sem nesedí se omlouvám ... jsem tu novej a byl to můj druhej příspěvek do fora :-)

PS : Jedubabka nemohl bys mi pro změnu odpovědět teď ty proč jsi na můj příspěvek hned reagoval Velkými písmeny ve větě ?
Chtěl jsi mi tim naznačit že se sem můj přízpěvek nehodí a nebo máš potřebu hned na všechno reagovat jak to vypadá podle kostiček pod tvým nickem že nejspíš reaguješ všude a na všechno abys měl prvenství v počtu příspěvků ? :-)

Old Post 02-08-2008 v 18:33 PM
Antikristus je offline   Profil uživatele Antikristus   Find more posts by Antikristus   Foto galerie člena Antikristus     Add Antikristus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

ja teda kdyz si zahulim a nezapalim abych umirnil stav tak jse to neda

Old Post 12-08-2008 v 08:57 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
honnafetky
Nový Člen

Karma uživatele honnafetky - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 13

http://www.akademon.cz/article.asp?source=mar

http://akademon.cz/article.asp?source=mari

huliči, projděte si uvedené odkazy a dozvíte se od skutečného odborníka v této oblasti, co je marihuana za svinstvo...jistě potom nebudete psát takové hlouposti...

Old Post 02-10-2008 v 22:18 PM
honnafetky je offline   Profil uživatele honnafetky   Find more posts by honnafetky   Foto galerie člena honnafetky   Click here to Send honnafetky a Private Message   Add honnafetky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyde
Stálý Člen

Karma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 14

honiči:
stejný příspěvek ve více fórech 3 body

HydePark - White Phoenix
"Jo kámo, kdybych věděl co myslíš tim horizontálně nebo vertikálně. Každopádně porostou kolmo k zemi!"

Murphyho zákony nemusel vymyslet Murphy, nýbrž někdo, kdo se jmenoval stejně.

Old Post 02-10-2008 v 23:26 PM
Hyde je offline   Profil uživatele Hyde   Find more posts by Hyde   Foto galerie člena Hyde   Click here to Send Hyde a Private Message   Add Hyde to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
honnafetky
Nový Člen

Karma uživatele honnafetky - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 15

Hyde: Na co si to tady hraješ, ty šašku? Kolik ti vůbec je? 12? Na víc let totiž nemáš mozek, padej do školy nebo budeš mít trojku z chování, blbe...

Old Post 03-10-2008 v 06:27 AM
honnafetky je offline   Profil uživatele honnafetky   Find more posts by honnafetky   Foto galerie člena honnafetky   Click here to Send honnafetky a Private Message   Add honnafetky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 16

Tady je pěkný srovnání složení kouře konopí x tabáku:
http://www.biotox.cz/enpsyro/pj3pcancl4.html
Doporučuju kouknout i na účinky.

Podle očí poznáš člověka.Zdravím z kosmu

Old Post 27-08-2009 v 18:15 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:40 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0718700 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív