Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Listová plíseň , typy a postřiky , jak na ni ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
godinbox
Nový Člen

Karma uživatele godinbox - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 49

citace:
Původní příspěvek od Host
ahoj lidi tak taky si nevím rady z jednou plísní takže za každou radu budu mooc vděčnej dela se mi tam pořád a vubec ji nevadí ani 35%vlhko a teplo nejdřív se začnou dělat malé flíčky na listech a později to vypadá jako posipaný moukou jde to dobře setřit prstem.posílam pár nekvalitních fotek.


Uz s tim valcim nejakej ten mesic. Nevim presne co za druh padli to je, nikdy jsem to nenechal tak moc rozlezt jako na tvych fotkach. Bioton na to funguje docasne, vzdycky to tak na 14 dni zmizi. Zkousel jsem na to uz 3 ruzny chemicky pripravky proti padli, bohuzel si ted nevzpomenu na nazvy, vzdycky se to behem par dni vratilo. Ten posledni jsem aplikoval teprve par dni zpatky, takze cekam na vysledek(co jsem vypozoroval a vycetl tak systemove fungicidy zaberou az po nejake dobe). Vzdy jsem skrin vystrikal savem proti plisnim, nez jsem tam rostliny vratil. Zkousel jsem i pritah do boxu zalepit uhlikovym filtrem do digestore, pomerne vykonnou cisticku vzduchu do mistnosti..zkratka se svych pracne vyselektovanych a vypiplanych maminek nechci vzdat
Zajimave je, ze kdyz z kytek udelam rezy, necham vyrust a nasledne kvest, behem kvetove faze padli zmizi - otrhavam napadene listy a spodek kytek odkud se nakaza siri postrikam parkrat biotonem. To je sice dobra zprava - ale maminky potebuju drzet v rustu Prisuzuju to tomu, ze podle vyctenych informaci ma padli rado hodne dusiku, ktereho je v kvetovych hnojivech(pouzivam alga bloom) malo. Momentalne tedy zkousim dat maminkam "bezdusikovou dietu" - tedy uz asi tyden nehnojim a prolejvam jen enzymama. Neodstatek zivin je na kytkach trochu znat, ale zda se ze spolu s protrhavanim napadeneho listi a pomoci biotonu zacinam snad vyhravat Uvidime jak to dopadne.

Old Post 12-12-2009 v 23:10 PM
godinbox je offline   Profil uživatele godinbox   Find more posts by godinbox   Foto galerie člena godinbox   Click here to Send godinbox a Private Message   Add godinbox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.PlchCZ
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.PlchCZ - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.PlchCZ - 84% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 50

čus. chtěl bych se zeptat jestli někdo neví zda zabírá bud rot stop i na listové plísně. díky za odpověd.

Old Post 07-09-2011 v 17:30 PM
Mr.PlchCZ je offline   Profil uživatele Mr.PlchCZ   Find more posts by Mr.PlchCZ   Foto galerie člena Mr.PlchCZ   Click here to Send Mr.PlchCZ a Private Message   Add Mr.PlchCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 51

citace:
Původní příspěvek od Mr.PlchCZ
čus. chtěl bych se zeptat jestli někdo neví zda zabírá bud rot stop i na listové plísně. díky za odpověd.

Čus!
Mělo by to fungovat.

Old Post 07-09-2011 v 19:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 52


na mojich kytkach se objevilo tohle, bylo mi receny ze je to plisen , tak jsem to striknul pripravkem Akrobat MZ, myslite, že zabere??

Old Post 02-01-2012 v 21:45 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 53

citace:
Původní příspěvek od godinbox


Uz s tim valcim nejakej ten mesic. Nevim presne co za druh padli to je, nikdy jsem to nenechal tak moc rozlezt jako na tvych fotkach. Bioton na to funguje docasne, vzdycky to tak na 14 dni zmizi. Zkousel jsem na to uz 3 ruzny chemicky pripravky proti padli, bohuzel si ted nevzpomenu na nazvy, vzdycky se to behem par dni vratilo. Ten posledni jsem aplikoval teprve par dni zpatky, takze cekam na vysledek(co jsem vypozoroval a vycetl tak systemove fungicidy zaberou az po nejake dobe). Vzdy jsem skrin vystrikal savem proti plisnim, nez jsem tam rostliny vratil. Zkousel jsem i pritah do boxu zalepit uhlikovym filtrem do digestore, pomerne vykonnou cisticku vzduchu do mistnosti..zkratka se svych pracne vyselektovanych a vypiplanych maminek nechci vzdat
Zajimave je, ze kdyz z kytek udelam rezy, necham vyrust a nasledne kvest, behem kvetove faze padli zmizi - otrhavam napadene listy a spodek kytek odkud se nakaza siri postrikam parkrat biotonem. To je sice dobra zprava - ale maminky potebuju drzet v rustu Prisuzuju to tomu, ze podle vyctenych informaci ma padli rado hodne dusiku, ktereho je v kvetovych hnojivech(pouzivam alga bloom) malo. Momentalne tedy zkousim dat maminkam "bezdusikovou dietu" - tedy uz asi tyden nehnojim a prolejvam jen enzymama. Neodstatek zivin je na kytkach trochu znat, ale zda se ze spolu s protrhavanim napadeneho listi a pomoci biotonu zacinam snad vyhravat Uvidime jak to dopadne.


citace:
Původní příspěvek od alik
tak tu plisen(padli americke) mam taky odhalil sem ji rychle neporadili byste nekdo jak se toho zbavit mam ji tam zhruba 2 dny zejtra jedu na to koupit postrik ale bioton asi ne.....zkus spis rubigan.....


citace:
Původní příspěvek od Host
cau lidi, chtel jsem se zeptat, jak jste s tema postrikama dopadli a co se vam nejvic osvedcilo


Na padlí nejlepší věc !!!!

citace:
Původní příspěvek od Hlava
To vypadá jako padlí , zkus 8% roztok peroxidu do rozprašovače , hned by to mělo bejt pryč pokud to je houba



EDIT , No ted nejak ten peroxid nezafungoval použil sem proto největši peklo a to Kumulus WG , je to 80% sira tak si vemte rukavice a opatrně s tim jeden pytlik do 3l vody , mizí to po prvni postřiku HNED (10dni z5 sem to dělal) , druhej postrik pokud se to objevi znova tak za 7-10dni , polovicni davka , na listech zustanou bilé fleky od síry některe to nevydejchaj ale padlí je pryč , nechapu že minulej rok peroxidem sem se toho zbavil a ted ne , peroxid je novej , poměr stejnej nevim .....dával sem 2ml 30% peroxidu na 1litr ??? Kdyžtakmě opravte.



citace:
Původní příspěvek od hardiron
na mojich kytkach se objevilo tohle, bylo mi receny ze je to plisen , tak jsem to striknul pripravkem Akrobat MZ, myslite, že zabere??


No hlavně je důležité ty poškozené listy před tim postřikem orvat , na tý chemce musíš dát pozor na ochranou lhůtu , čau Hlava

Old Post 04-01-2012 v 10:41 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
catsoup
Nový Člen

Karma uživatele catsoup - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 54

cao,před pár dny(20.den květu )sem sem našel ve svém svatostánku padlí tentýž den sem po zhasnutí lampy aplikoval peroxid vodíku o koncentraci 4%. rostliny jsou místy opravdu jen zlehoulinka popálené avšak padlí padlo. dnes sem 31 den květu a rostliny jedou jak divý.

Old Post 18-02-2012 v 21:23 PM
catsoup je offline   Profil uživatele catsoup   Find more posts by catsoup   Foto galerie člena catsoup   Click here to Send catsoup a Private Message   Add catsoup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadPaul
Nový Člen

Karma uživatele MadPaul - 9% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 55



Prosím o identifikaci toho bíleho čehosi . Doufám, že se o plíseň nejedná :/. děkuji

Old Post 15-09-2012 v 12:33 PM
MadPaul je offline   Profil uživatele MadPaul   Find more posts by MadPaul   Foto galerie člena MadPaul   Click here to Send MadPaul a Private Message   Add MadPaul to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sw3ap
Stálý Člen

Karma uživatele sw3ap - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 56

citace:
Původní příspěvek od MadPaul
Prosím o identifikaci toho bíleho čehosi . Doufám, že se o plíseň nejedná :/. děkuji

No to bílý dlouhý jsou pestíky a to na listech trichomy

Old Post 15-09-2012 v 14:27 PM
sw3ap je offline   Profil uživatele sw3ap   Find more posts by sw3ap   Foto galerie člena sw3ap   Click here to Send sw3ap a Private Message   Add sw3ap to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadPaul
Nový Člen

Karma uživatele MadPaul - 9% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 57

V to jsem doufal díky

Old Post 15-09-2012 v 14:45 PM
MadPaul je offline   Profil uživatele MadPaul   Find more posts by MadPaul   Foto galerie člena MadPaul   Click here to Send MadPaul a Private Message   Add MadPaul to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 58

citace:
Původní příspěvek od Hlava
EDIT , No ted nejak ten peroxid nezafungoval použil sem proto největši peklo a to Kumulus WG , je to 80% sira tak si vemte rukavice a opatrně s tim jeden pytlik do 3l vody , mizí to po prvni postřiku HNED (10dni z5 sem to dělal) , druhej postrik pokud se to objevi znova tak za 7-10dni , polovicni davka , na listech zustanou bilé fleky od síry některe to nevydejchaj ale padlí je pryč , nechapu že minulej rok peroxidem sem se toho zbavil a ted ne , peroxid je novej , poměr stejnej nevim .....dával sem 2ml 30% peroxidu na 1litr ??? Kdyžtak mě opravte.

Old Post 17-10-2012 v 06:11 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 59

Mě na padlí zafungoval Discus, to jsem se s tím taky dřív pral hlava nehlava, použil jsem tohle, za čtrnáct dní zopakoval a byl pokoj.

Old Post 17-10-2012 v 06:26 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 60

Tak už i já jsem se stal obětí toho podělanýho padlí a frajer z growshopu mi na to dal ten kumulus. Ještě mě tam poučoval, že když z listu, kterej sem mu tam donesl na ukázku, to padlí jde prstem setřít a list je pod ním čistej, že to určitě padlí není. Já sem ale věděl že je a tak sem to koupil.
Před třema dnama jsem to nastříkal tím kumulusem-humusem a teďka toho pomalu lituju. Listy jsou od toho zasraný jak prase, takže není absolutně šance poznat který skvrny jsou padlí a který od toho svinstva. Přemýšlím že to po pár dnech trochu ve vaně osprchuju, ale mokrý listy zas budou pro padlí živná půda tak nevím. Po tom zákroku jsem samozřejmě celou koupelnu vypulíroval, ale stejně se to podle mě na indoor moc nehodí. Každopádně se na ty kytky nedá dívat...ach jo

Old Post 21-10-2012 v 12:51 PM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 61

citace:
Původní příspěvek od H.U.L.
Tak už i já jsem se stal obětí toho podělanýho padlí a frajer z growshopu mi na to dal ten kumulus. Ještě mě tam poučoval, že když z listu, kterej sem mu tam donesl na ukázku, to padlí jde prstem setřít a list je pod ním čistej, že to určitě padlí není. Já sem ale věděl že je a tak sem to koupil.
Před třema dnama jsem to nastříkal tím kumulusem-humusem a teďka toho pomalu lituju. Listy jsou od toho zasraný jak prase, takže není absolutně šance poznat který skvrny jsou padlí a který od toho svinstva. Přemýšlím že to po pár dnech trochu ve vaně osprchuju, ale mokrý listy zas budou pro padlí živná půda tak nevím. Po tom zákroku jsem samozřejmě celou koupelnu vypulíroval, ale stejně se to podle mě na indoor moc nehodí. Každopádně se na ty kytky nedá dívat...ach jo


No nech to bejt , a za 10dni to střikni znova ale tak 1/3dávkou , kytky se rychle vzpamatujou neboj , to padlí by je zaseklo uplně , pár fleků od síry nevadí , pokud seš teda na růstu , neboj se , jen to hrozně vypadá , ja už to mám po menši kalamitě zase oka ...na indoor se to hodi jen si musiš vzit rukavice jo to padlí rukama nestirej , jen to urvi jak to stíráš tak to přitom roznášiš na zdravy listy ....

Old Post 21-10-2012 v 19:29 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 62


Díky za odpověď, ale bohužel už je to víc jak čtrnáct dní přeplý a výhonky se pomalu začínají přetvářet takže další postřik už nebude. Listy jsem sice zpracovávat nijak nechtěl, ale bojím se že ten čertovskej smrad na těch mini výhoncích zůstane až do konce sklizně a jestli ho tam na palicích trochu bude tak to asi na chuti moc nepotěší. Jako poslední zoufalý řešení to asi není špatný, ale v outu kde se to několikrát spláchne deštěm je to asi přeci jen lepší. I na bioolu píšou, že ve skleníku to máš pak ještě spláchnout jarovou vodou. Přišlo mi že by se tam taky hodilo nějaký smáčedlo, protože místo rovnoměrnýho pokrytí tam jsou jen kaňky. No nedá se nic dělat, stejně se to asi pokusím spláchnout, ale pochybuju že to půjde nějak dobře smýt. Ještě přidávám foto abyste měli představu...

Old Post 22-10-2012 v 11:53 AM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 63

No tak ješte jednou , nech to tam , to ješte neni zadna palice , ma to 10dni ochranou lhutu , to na ty fotce je v poho , nestresuje se , nech to bejt uvidíš ze to bude oka dej tomu 7-10dni , čau Hlava

Old Post 22-10-2012 v 18:13 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 64

Nechci tady stresovat jako každej druhej z použití jakékoliv "chemky" atd. Ale Podle mě je teda rozdíl jestli ten postřik použiješ na nějaký stromy s ovocem apod., ktery pak můžeš normálně opláchnout a nebo na ganju a obzvlášť indoor kde to žádnej déšť nesmeje. Nevím samozřejmě jak to přesně funguje ta jejich lhůta, ale ta skvrna od síry tam prostě zůstane a to je přece ekl trochu. Možná to teda nechám. Fakt je, že se ty palice tak roztáhnou, že se to tam ztratí. Snad...

Old Post 22-10-2012 v 20:00 PM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1875180 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív