Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Hulení a schizofrenie
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
waterpiper
Stálý Člen

Karma uživatele waterpiper - 14% PěstitelskáKarma uživatele waterpiper - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 167  

Příspěvek č. 49

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6923642.stm

Konopí je škodlivější než tabák

Jediná cigareta konopí poškozuje plíce stejně jako vykouření pěti cigaret po sobě, zjistili vědci na Novém Zélandě.

Výsledky jejich výzkumu vyšly v časopise Thorax. Konopí podle vědců poškozuje velké průduchy v plících, vyvolává kašel a sípání. Poškozuje schopnost plic dopravovat kyslík do tkání a odstraňovat z nich zplodny. Vědci ve Wellingtonu studovali 339 dobrovolníků.

Varování přichází poté, co nový výzkum nedávno poukázal na to, že kuřáci konopí mají o 40 procent vyšší pravděpodobnost než nekuřáci, že onemocní psychickými chorobami, jak je schizofrenie.

Life is just a ride.

Old Post 01-08-2007 v 11:41 AM
waterpiper je offline   Profil uživatele waterpiper   Find more posts by waterpiper   Foto galerie člena waterpiper   Click here to Send waterpiper a Private Message   Add waterpiper to your buddy list     Navštiv homepage uživatele waterpiper! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Galen Aldaron
Stálý Člen

Karma uživatele Galen Aldaron - 63% PěstitelskáKarma uživatele Galen Aldaron - 63% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 50

K první studii stojí za to dodat, že pokud cannabis zvyšuje riziko vzniku schizofrenie o 40% u nepravidelných uživatelů, u týdenních pak o 50% a u každodenních o 200%, tak stále jde jen o zvýšení výskytu ze současného, což je cca 1% v populaci.

Pro dokreslení rizikovosti lze dodat, že dle nedávné studie věk otce nad 25 let zvyšuje také riziko vzniku schizofrenie potomka - při věku nad 45 už dokonce o více než 200% ... dle http://www.zdrava-rodina.cz/med/med0501/med0540.html

btw. zajímavý data a čísla k schizofrenii obecně: http://www.nasedite.cz/webmagazine/...ida=376&idk=241

A k škodlivosti pro plíce - jen že do studie byli jako čistě konopní uživatelé vpuštěni jen ti, kdo hulí minimálně pět let minimálně joint denně, zatímco kuřáci cigaret byli vpuštěni už po roce kouření dvacítky denně .. http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6923642.stm

edit: Jen jsem si nastavil Notifikaci mailem :-)

Inability to accept the mystic experience is more than an intellectual handicap. Lack of awareness of the basic unity of organism and environment is a serious and dangerous hallucination. (Alan Watts)

Naposledy upravil Galen Aldaron 26-08-2007 v 17:58 PM

Old Post 01-08-2007 v 23:15 PM
Galen Aldaron je offline   Profil uživatele Galen Aldaron   Find more posts by Galen Aldaron   Foto galerie člena Galen Aldaron   Click here to Send Galen Aldaron a Private Message   Add Galen Aldaron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mettatron
Stálý Člen

Karma uživatele mettatron - 59% PěstitelskáKarma uživatele mettatron - 59% PěstitelskáKarma uživatele mettatron - 59% PěstitelskáKarma uživatele mettatron - 59% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 350 

Příspěvek č. 51

ke studii o schizofreni bych jest dodal ze hodnoti pouze statisticky bezny vzorek populace .. vcetne tech kteri maji zvysene riziko schizofrenie .. otazkou je kolik je zvysene riziko pro cloveka bez predisposic.

jinak ohledne skodlivosti tabaku a jointu .. ve studii z odkazu pisou jde zejmena o zpusobu jakym se joint kouri v porovnani s cigarama, to znamena ze nejde o to ze by samotnej kour z travy byl skodlivejsi (!) .. a je to jedna studie z mnoha .. navic myslim ze kazdej kurak se boji zejmena ceho? no rakoviny prece .. a v pripade koureni travy nebylo viceryma studiema zjistene vyrazne zvysene riziko (mozna v radu par procent) rakoviny. zatimco u kuraku tabaku jde o nekolika nasobky tj. stovky procent. legracni jak se porad omyla jedna studie o tom ze je joint petkrat horsi nez cigaro. kazdej si najde co si najit chce .. ?

Old Post 21-08-2007 v 20:58 PM
mettatron je offline   Profil uživatele mettatron   Find more posts by mettatron   Foto galerie člena mettatron   Click here to Send mettatron a Private Message   Add mettatron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pisko
Nový Člen

Karma uživatele pisko - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 52

docela dobry je snazit se schizofrenii pochopit. kdyz to clovek pozna dokaze s tim i zit... vse je jen o tom co je v hlave... ja jsem to vzdy resil ze sem sednul k pc a sel programovat... ted uz tolik nehulim a nemam s tim takove problemy ale u me nebyl problem zhulit sam treba dva , tri g cisteho hasise za vykend kdyz sem mel byt sam pro sebe. nebo dvacet g lampy za tri vsedni dny ve dvou lidech kdy sme zaroven chodili do skoly...jsou to proste jen depky a kazdy se k tomu dostane myslenim kdyz uz pak zkourenej nema co jineho resit. zaklad je se prez to prenest... treba o tom cist knizky atd... muzu doporucit aldous huxley - konec civilizace je to takova malinka knizecka formatu a5 asi o stopadesati strankach z roku 197-cosi... mejte se a klid v dusi pro vsechny!!!

how high

Old Post 02-09-2007 v 12:40 PM
pisko je offline   Profil uživatele pisko   Find more posts by pisko   Foto galerie člena pisko   Click here to Send pisko a Private Message   Add pisko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Viva
Stálý Člen

Karma uživatele Viva - 0% PěstitelskáKarma uživatele Viva - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 53

citace:
Původní příspěvek od pisko
docela dobry je snazit se schizofrenii pochopit. kdyz to clovek pozna dokaze s tim i zit... vse je jen o tom co je v hlave...


pisko:: horší je aby se s tím smířili i ostatní, kteří žijí vedle něj**pokud myslíš depky a divný stavy po hulení,tak je to něco jinýho než schizofrenie*

RASTA

Old Post 02-09-2007 v 14:56 PM
Viva je offline   Profil uživatele Viva   Find more posts by Viva   Foto galerie člena Viva   Click here to Send Viva a Private Message   Add Viva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pisko
Nový Člen

Karma uživatele pisko - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 54

Viva: jj je to neco jineho ale o to je lehci se s tim vyrovnat psychicky ikdyz ani to neni jednoduche. spis me stvou lidi kteri jdou treba do hub ci papiru a nic o tom nevi a pak si stezujou ze na tom meli divne stavy. ale to uz odbiham od tematu. a mas pravdu ze jde ve velke mire i o to jak to vnima okoli.

how high

Old Post 03-09-2007 v 19:51 PM
pisko je offline   Profil uživatele pisko   Find more posts by pisko   Foto galerie člena pisko   Click here to Send pisko a Private Message   Add pisko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pisko
Nový Člen

Karma uživatele pisko - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 55

loneman: presne jsi to popsal a jeste muzu doporucit kdo nevidel a urcite skoukne filmek Pi.

how high

Old Post 03-09-2007 v 19:54 PM
pisko je offline   Profil uživatele pisko   Find more posts by pisko   Foto galerie člena pisko   Click here to Send pisko a Private Message   Add pisko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGGA:()
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGGA:() - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 56

drsnej filmek. urcite stoji za to shlidnout vcera sem ho zkouknul a fakt mazecek

Old Post 14-10-2007 v 18:10 PM
MadEGGA:() je offline   Profil uživatele MadEGGA:()   Find more posts by MadEGGA:()   Foto galerie člena MadEGGA:()   Click here to Send MadEGGA:() a Private Message   Add MadEGGA:() to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
saiklon
Stálý Člen

Karma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% PěstitelskáKarma uživatele saiklon - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 57

fakundo&others:
tak to ja mam taky podobnyho kamose, sou to asi dva roky co sem mu dal houbicky s tim at to vykousi s kamosema. Je z jiny vesnice nez ja, ale casto za nim jezdim na speky.. To sem netusil ze si ti magori jeste ujizdej na bilejch konich! U nej to nastartovali Houbicky + ten skurvenej sajrajt.. sam sem jednou poznal podobnej stav, ale ne na houbach, ale na gelovce.. od ty doby sem s tim definitivne seknul, i kdyz sme byli jen takovi vikendovy uzivatele. Sou to uz tri roky co sem nic chemickyo krom dvou tripu do roka nemel. jen ganžááá! a to asi nejvíc, i když si taky řikam že sem pěkně vymaštěnej, kolikrát m chytaj raply a někdy i raply, ale už sem se to naštěstí naučil jakštakš kočírovat.. No ale k tomu kámošovi.. po tom co se mu to stalo, tak se to snim tahne uz neco kolem 1 a 0.5 roku.. nejhorší je , že je vždycky chvli v cajku, pak tam třeba měsíc nejsem,a potom co ho jedu zhulit taxe dozvim že mu jeblo zbil fotra a odvezli ho benga, nejvc napiču je že je to můj dobrej kamosh a ty zmrdi se kterejma tam je tak fetujou osto6! serou mě tvrdý dorgy! fuckkt!!

Old Post 05-11-2007 v 23:40 PM
saiklon je offline   Profil uživatele saiklon   Find more posts by saiklon   Foto galerie člena saiklon   Click here to Send saiklon a Private Message   Add saiklon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGGA:()
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGGA:() - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 58

Jn. Cokoliv jinyho nez brko je dost komat. ME rozjeli psychicky potize taky houbi a piko tomu dalo korunku.. a to stacila vice mene jenom zkouska :/ chlast tomu dodat grady a ted se uz asi 3 mesice zbavuju dost neprijemnych stavu ://

Old Post 06-11-2007 v 17:05 PM
MadEGGA:() je offline   Profil uživatele MadEGGA:()   Find more posts by MadEGGA:()   Foto galerie člena MadEGGA:()   Click here to Send MadEGGA:() a Private Message   Add MadEGGA:() to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGG
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGG - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 59

Hlevne bych rekl, ze to do tohoto topicu nepatri

Old Post 10-05-2010 v 21:55 PM
MadEGG je offline   Profil uživatele MadEGG   Find more posts by MadEGG   Foto galerie člena MadEGG   Click here to Send MadEGG a Private Message   Add MadEGG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 60

To HNO: Hlavne se na to fakt vyflakni, s temahle problemama co mas a jestli do toho budes hulit 4 gecka denne tak skoncis v blazinci, mluvim, nebo pisu z vlastni zkusenosti. Ganju hulit na dobrou naladu, ne na takovyhle sracky, to se v tom budes hrabat tuplem! Peace.

Old Post 10-05-2010 v 22:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
killtroll
Nový Člen

Karma uživatele killtroll - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 61

mě ty schízy taky celkem lítaj, nemusim ani dávat moc často, stačí jednou za tejden, ale sám, když je víc lidí tak se mi to nestává xD

Old Post 25-05-2010 v 12:23 PM
killtroll je offline   Profil uživatele killtroll   Find more posts by killtroll   Foto galerie člena killtroll   Click here to Send killtroll a Private Message   Add killtroll to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 62

Ahoj.
Hledám, pátrám ve Vašich příspěvcích o schizofrenii. Nechci zakládat nové téma, protože příspěvků k věci zřejmě nebude moc.
Tady se dost bavíte o pojmech, které se schizofrenií jako duševní nemocí moc nesouvisí, mluvíte o běžných negativních stavech na mařeně.
Poslední dny pátrám po cenných info o schizofrenii. Možná už bych neměla nic číst.
Jejím spouštěčem může být i marihuana. Sch. Je prý poměrně častá nemoc a nikdo se s ní moc nechlubí.Tak jsem si říkala, že tady třeba na něco moudrýho kápnu…
Proč to řeším?
Přátelím se s jednou maminkou dětí, známe se asi rok, náš vztah je velmi milý, ale pořád je takový povrchový a zároveň takový, jak kdybychom se znaly odjakživa. Teď už můžu říct, že se dá nazvat jako schizofrenní. Ono to tak totiž sedí..
Ta holka S, budu ji tak nazývat, je trošku jiná a mě od pohledu sedla, ale obecně asi moc oblíbená není. Někteří mě upozorňovali na její podivínské chování třeba v autobuse a pod a poukazovali třeba na to, že její dítě lítá nahé po ulici v zimě, prostě pořád něco ve smyslu, ať se kamarádím s někým jiným. Vždycky jsem z našich setkání měla smíšené pocity a když si to teď zpětně přemítám, tak je už vím, že 1+1 jsou 2. Buď mě překvapila nějakým „výrokem“ nebo jednáním..
Ale říkala jsem si, že je taková svá a lidová, tak proč ne, ale když jsem to potom líčila mužovi, tak řekl, že se mu to nelíbí a ať se s ní nestýkám. Třeba její dítě kouslo do ruky moje dítě a ona nijak nereagovala. Což je třeba u řady maminek dnes běžný. Ale říkala jsem si, že výchova teda velmi na divoko..
Nedávno se ke mě doneslo, že má shizofrenii a je v nemocnici. (Podle mě přestala jíst léky).
Tak jsem o tom začla číst a bylo mě jí líto a přečetla jsem toho asi moc a už jsem se bála, co budu mít za sny. Přemítám, co za nepochopitelné věci dělala a moc to sedí. Třeba jsme se na něčem domluvily a pak se třeba vůbec neozvala nebo nedodržela, co jsme plánovaly.
Vždy všecko tak vyšumělo, ale naše nové setkání bylo zase příjemné, jakoby nic a zas takové jako by jsme se znaly léta. Prostě jsem brala, že je taková, ale proto to je asi pořád takové povrchové a u jiné známé bysme už asi byly s přátelstvím jinde.
Prý takové lidi může celá řada věcí vykolejit.Ráda bych s ní byla v kontaktu a nerada bych, aby dopadla nějak špatně, má miminko malilinký a větší dítě a celkově ji teda obdivuji, že to není lehký asi zvládat. Říkám si,jakej typ schizofrenie má a jestli to taky není nebezpečný pro ty její děti atd.Taky dost hrozný, že se takovej člověk může i zasebevraždit.
Každopádně po ní nechci nic vyzvídat, třeba mi to sama někdy řekne. Byla jsem jí popřát novej rok, donesla cukroví atd (tyto věci jsem dělala pořád, ne teď z nějaké milosti, ale prostě vajíčka, kytičky ze zahrady, atd, ...)a byla dost zhublá, atd..

Ale už tomu rozumím, když tu třeba byla a říkala, že tu máme tak hezky a klid, nechápala jsem, že proč ona ho nemá, když říká, že doma není schopna nic dělat, že je pořád unavená - neudržované okolí domu, zahrada, atd. atd atd..Ale na venek vypadá šťastně. Promiňte, pochody mysli my běží v hlavě.
Chtěla bych, aby se vyléčila. Nevím, jestli je horší mít negativní příznaky nebo pozitivní. Obojí mi přijde hrozný. V kombinaci s tím, že tam má malilinký miminko a malý druhý dítko, co obě potřebují lásku, péči, porozumění. Zas se ale do toho nechci nějak moc zaplétat. Taky mě děsí jiný věci, co si zpětně vybavuji, že třeba udělala. No, prostě pište zkušenosti, zajímá mě to.
I prostý názor.
Mějte se. Díky.
Ten náš život, je opravdu tak neskutečně pestrý, pořád samý novoty, no ne?

Chválím tě země má, tvůj žár i mráz, tvá tráva zelená, dál vábí nás

Old Post 06-01-2017 v 22:19 PM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 63

Napsala jsem asi sahosáhle o něčem, ale nezeptala jsem se na to nejdůležitější. Znáte taky někoho se schizofrenní? Dá se vyléčit? Prosím Vaše zkušenosti.
Díky.

Chválím tě země má, tvůj žár i mráz, tvá tráva zelená, dál vábí nás

Old Post 17-01-2017 v 20:54 PM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 64

schizofrenie léčit? noo... jestli někdo považuje za léčbu nadopování antipsychotikama tak dá... psychoterapie a "sociální rehabilitace" to je hrozně důležitý!

trávou rozhodně ne... to by spíš dopadlo ještě hůř (ano, u psychicky nezdravých jedinců může být spouštěčem)

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 17-01-2017 v 21:18 PM

Old Post 17-01-2017 v 21:06 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:05 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9915610 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív