Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Zdraví
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Pflusik
Stálý Člen

Karma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 559  

Zdraví Příspěvek č. 1

Tak jsem opět narazil na téma vegetariánství a veganství a v souvislosti s jednou odpovědí v onom topicu mě napadlo založit komplexní vlákno o Lidském zdraví. Podobně specifické téma netýkající se trávy jsem tu nenašel. Jsem si jist, že mnoho lidí zde v tomto ohledu načerpalo za dobu své působnosti na tomto světě v celku rozsáhlé informace. Byl bych rád, kdybyste se tu podělili o své postřehy, příběhy, nemoci, zkušenosti obecně. Kupříkladu já za sebou nemám ještě ani 3 životní dekády, ale ze zdravotního hlediska jsem dostal od života přes držku již před dvacítkou a to celkem závažně. V sedmnácti jsem onemocněl ulcerozní kolitidou. To jest střevní zánět, chronická nemoc, dle konvenčního pohledu nevyléčitelná, pouze utlumitelná. Z nějakého mnou nepochopeného důvodu nemoc vymizela, ovšem od té doby se se mnou v jistých obdobách táhnou všemožné zdravotní problémy, převážně v oblasti trávení. Za těch pár let, co uplynulo se můj pohled na lidské zdraví rapidně změnil, dá se říct, že už nezastávám názor, že stačí zajít k doktorovi, vzít si nějaký ty prášky a všechno bude sluníčkový. Osobně zastávám následující názor. Zdraví ovlivňují 4 hlavní aspekty. Psychická vyrovnanost či nevyrovnanost, Strava, Dostatek pohybu a potom také určité genetické predispozice. Genetiku neovlivníme (zatím) Je tedy třeba věnovat pozornost zbývajícím třem pilířům. Mám zkušenost, že lidé, kteří své zdraví úzkostlivě sledují, jsou z něj vystresovaní, dodržují přísné diety a snaží se všemožně léčit své zdravotní neduhy pouze stravou obvykle nejsou úspěšní kvůli své špatné psychické kondici, kterou podceňují. Na druhé straně je jiný extrém. V celku často se pohybuju na Valašsku. Vždycky čumím, jak silní a zdraví ti joudové tam jsou, když každý den lejou, většina z nich kouří a obecně by se řeklo, že "zdravě" nežijí. Ovšem fyzicky se namáhají a vzhledem k absenci stresu jsou v neporovnatelně lepší psychické kondici než většina "měšťáků".
Je myslím třeba nalézt rovnováhu, jenž nám individuálně vyhovuje. Pokud jde čistě o stravu, dá se jen těžko říct, co je ta ideální a zdravá dieta. Například někteří zastávají názor, že maso a mléko jsou jedy, jiní tvrdí, že se bez těchto potravin nedá žít. Oba tábory jsou si do omrzení schopny předhazovat výzkumy na podporu svých tvrzení. Já si myslím, že tyto extrémy jsou zbytečné ovšem střídmost nikdy neuškodí. (Nechci aby se to tu zvrtlo v klasický flejm vegan vs antivegan, tak se trošku hlídejte) Prosím vás tedy o poznatky z oblasti zdraví, které máte vyzkoušeny především na sobě. Výše uvedený názor nikomu nenutím, je to pouze můj subjektivní pohled na věc. Jsem vděčný za všechny odpovědi.

Komár neni mucha pyčo

Old Post 24-06-2013 v 18:37 PM
Pflusik je offline   Profil uživatele Pflusik   Find more posts by Pflusik   Foto galerie člena Pflusik   Click here to Send Pflusik a Private Message   Add Pflusik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 2

Tak začnu třeba já :-)

Podle mého názoru je špatné nejíst maso a zároveň je špatné maso jíst každý den... Člověk je všežravec a každý kdo se aspoň trochu vyzná v biologii člověka tak ví , že jeho trávící soustava je uzpůsobená jak pro příjem zeleniny,ovoce,obilovin... , ale i masa. Tudíž jsem se dal na cestu omezení masa v mém životě. Dříve jsem maso jedl 6-7 za týden , dnes 1-2 za týden... A nemůžu si to vynachválit. Jednak vím , že dělám něco pro své zdraví , zhubl jsem a taky zbytečně nezabíjím zvířata pro své chuťové pohárky . Ano když si to maso dám 1-2 za týden tak nějaké zvíře zemře , ale to je naprosto přirozené , moje tělo to potřebuje a proti přírodě jít taky nechci. Tím ,že nechci jít proti přírodě chci říct , že potravní řetězec je přirozená věc a jeho nerespektování mi přijde zcestné. Vždyť to bychom mohli za chvíli začít učit lvy papat batáty a kukuřici .

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 26-06-2013 v 11:39 AM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-07-2007 - THC a zdraví - 7 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3225740 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív