Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » tvrdá voda z kohoutku, problem? poradte
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
monio
Stálý Člen

Karma uživatele monio - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 31 

Hydroponie tvrdá voda z kohoutku, problem? poradte Příspěvek č. 1

Zdravím všechny.
Potřeboval bych radu od někoho kdo má zkušenosti s pěstováním v buleru na tvrdé vodě.
(Nevim jestli to někdo vůbec zkoušel, protože většina lidi asi pěstuje na vodě z paneláku která ma ec kolem nuly.)
Já mám k dispozici jenom vodu ze studny, která ma ec kolem 0,6-0,7 což je hodně.
Rostliny mi v tom zatim moc nejedou. Nevím jestli to bude tou tvrdostí.
Když přidám hnojivo a upravím ph tak mam ec na začátku kolem 1,2 .
Uvítam každou připomínku . Dík moc.

Old Post 31-03-2005 v 10:21 AM
monio je offline   Profil uživatele monio   Find more posts by monio   Foto galerie člena monio   Click here to Send monio a Private Message   Add monio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 2

mmm záleží i na tom jestli máš uhličitanovou, železitou nebo vápenatou tvrdost - existujou hnojky extra na tvrdou vodu (snižujou pH dost samy o sobě takže nemusíš přidávat pH minus - jinak snižovat EC můžeš buď přidávánim destilovaný vody (dost nákladná záležitost když nemáš kontakt na lacinou destilku) vody z odvlhčovačů, dešťový vody atp. - závisí na místních podmínkách - můžeš zkusit i různý filtry v závislosti na druhu tvrdosti vody - jinak 0,6 - 0,7 mS je třeba v holandsku zcela normální voda - hodně se používá reverzní osmóza - to je super řešení akorát to neni nic levnýho
good luck
Snarky

Snark in the System

Old Post 31-03-2005 v 11:27 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
11hajek
Stálý Člen

Karma uživatele 11hajek - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 3

Toto jsem řešil. 1.vodu do bubláku jsem míchal s destilkou. Začínal jsem na EC z kohoutku okolo 1.0. Proto chci tímto i pro Momia říci, že není až tak podstatné odkud je voda odebírána. Zda z vodovodního kohoutku na vesnici či ve městě tak rozdílné není. Samozřejmě, že studniční voda může mít vyšší EC než klasická voda ve městě ale to už záleží z jakého podloží tato je, tedy kolik je v ní obsažených látek, které určují její měrnou vodivost, tedy EC.
Celé jsem to řešil tak, že jsem na další dolévání bubláku připravil PET láhve s vodou z vodovodu a s přidanou destilkou. Ten poměr asi 1:1. Tedy EC cca 0.6. Do bubleru mám zavedený vystup ze silného akvarist motorku a tento ukončený ve 3 velkých vzduch kamenech. Typ které dělají mikro bubliny. Dále jsem často přidával peroxyd. Na snížení Ph jsem používal kys dusičnou, později fosforečnou. Jako hnojivo AH v trojkombinaci. Takto mi voda v bubláku vydžela asi 5 týdnů. Pak jsem ji měnil. Ne proto, že by byla zkažená či by se objevoval sliz ev. jiné věci ale proto, že jsem konečně našel čas a vodu vyměnil. Jinak jsem pouze doléval připravenou vodou.
I když zde jistě najdu odpůrce okolo hromadění odpadních látek v roztoku bubleru, tak s ohledem na málo času, který jsem rostlinám mohl dát ,mi toto dobře fungovalo.

Old Post 01-04-2005 v 22:00 PM
11hajek je offline   Profil uživatele 11hajek   Find more posts by 11hajek   Foto galerie člena 11hajek   Click here to Send 11hajek a Private Message   Add 11hajek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monio
Stálý Člen

Karma uživatele monio - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 4

diky za reakce. Každopádně asi skusím chytat deštovku. Zdá se mi to jako nejjednodušší způsob.
Jinak zatim mi to roste i v té tvrdé vodě docela dobře.

Old Post 06-04-2005 v 11:46 AM
monio je offline   Profil uživatele monio   Find more posts by monio   Foto galerie člena monio   Click here to Send monio a Private Message   Add monio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maquor
Nový Člen

Karma uživatele Maquor - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 5

Hmmm, takze jestli chapu dobre, kdyz mam EC vody z vodovodu 0,5 tak nemam problem??

Old Post 30-07-2007 v 08:40 AM
Maquor je offline   Profil uživatele Maquor   Find more posts by Maquor   Foto galerie člena Maquor   Click here to Send Maquor a Private Message   Add Maquor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 6

chápeš to správně - 0,5 neni žádná extra kvalita ale je to ještě snesitelná hodnota

Snark in the System

Old Post 30-07-2007 v 11:07 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
exe cut
Stálý Člen

Karma uživatele exe cut - 95% PěstitelskáKarma uživatele exe cut - 95% PěstitelskáKarma uživatele exe cut - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 7

Hodnota EC není stupeň tvrdosti.Zkoušel jsem svoji vodu (EC 0,7...tvrdost 11st.německých) prohnat změkčovačem a na výstupu mi vytekla voda o tvrdosti 1st.něm. ale EC bylo 1!!!Takže pokud chceš opravdu kvalitní vodu,tak reverzní osmoza je idealní.Navíc pokud máš vodu ze studny,stačí osmoza bez uhlíkového filtru(zachytává chlor).Cenově už to taky není tak hrozný jako dřív.kolem 3000kč už se dá splašit...
Ale jinak pěstuju v týhle vodě bez uprav a výsledky dobrý...Ale vždycky to může bejt lepší,že jo

...stoned is the way of the walk...

250W coco rohože + drip - Ice,newberry,pot of gold
druhý kolo v kokosu JF,ICE,PM

Old Post 31-07-2007 v 17:16 PM
exe cut je offline   Profil uživatele exe cut   Find more posts by exe cut   Foto galerie člena exe cut   Click here to Send exe cut a Private Message   Add exe cut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7604350 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív