Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Zdravím všechny.
Potřeboval bych radu od někoho kdo má zkušenosti s pěstováním v buleru na tvrdé vodě.
(Nevim jestli to někdo vůbec zkoušel, protože většina lidi asi pěstuje na vodě z paneláku která ma ec kolem nuly.)
Já mám k dispozici jenom vodu ze studny, která ma ec kolem 0,6-0,7 což je hodně.
Rostliny mi v tom zatim moc nejedou. Nevím jestli to bude tou tvrdostí.
Když přidám hnojivo a upravím ph tak mam ec na začátku kolem 1,2 .
Uvítam každou připomínku . Dík moc.
mmm záleží i na tom jestli máš uhličitanovou, železitou nebo vápenatou tvrdost - existujou hnojky extra na tvrdou vodu (snižujou pH dost samy o sobě takže nemusíš přidávat pH minus - jinak snižovat EC můžeš buď přidávánim destilovaný vody (dost nákladná záležitost když nemáš kontakt na lacinou destilku) vody z odvlhčovačů, dešťový vody atp. - závisí na místních podmínkách - můžeš zkusit i různý filtry v závislosti na druhu tvrdosti vody - jinak 0,6 - 0,7 mS je třeba v holandsku zcela normální voda - hodně se používá reverzní osmóza - to je super řešení akorát to neni nic levnýho
good luck
Snarky
Toto jsem řešil. 1.vodu do bubláku jsem míchal s destilkou. Začínal jsem na EC z kohoutku okolo 1.0. Proto chci tímto i pro Momia říci, že není až tak podstatné odkud je voda odebírána. Zda z vodovodního kohoutku na vesnici či ve městě tak rozdílné není. Samozřejmě, že studniční voda může mít vyšší EC než klasická voda ve městě ale to už záleží z jakého podloží tato je, tedy kolik je v ní obsažených látek, které určují její měrnou vodivost, tedy EC.
Celé jsem to řešil tak, že jsem na další dolévání bubláku připravil PET láhve s vodou z vodovodu a s přidanou destilkou. Ten poměr asi 1:1. Tedy EC cca 0.6. Do bubleru mám zavedený vystup ze silného akvarist motorku a tento ukončený ve 3 velkých vzduch kamenech. Typ které dělají mikro bubliny. Dále jsem často přidával peroxyd. Na snížení Ph jsem používal kys dusičnou, později fosforečnou. Jako hnojivo AH v trojkombinaci. Takto mi voda v bubláku vydžela asi 5 týdnů. Pak jsem ji měnil. Ne proto, že by byla zkažená či by se objevoval sliz ev. jiné věci ale proto, že jsem konečně našel čas a vodu vyměnil. Jinak jsem pouze doléval připravenou vodou.
I když zde jistě najdu odpůrce okolo hromadění odpadních látek v roztoku bubleru, tak s ohledem na málo času, který jsem rostlinám mohl dát ,mi toto dobře fungovalo.
Hodnota EC není stupeň tvrdosti.Zkoušel jsem svoji vodu (EC 0,7...tvrdost 11st.německých) prohnat změkčovačem a na výstupu mi vytekla voda o tvrdosti 1st.něm. ale EC bylo 1!!!Takže pokud chceš opravdu kvalitní vodu,tak reverzní osmoza je idealní.Navíc pokud máš vodu ze studny,stačí osmoza bez uhlíkového filtru(zachytává chlor).Cenově už to taky není tak hrozný jako dřív.kolem 3000kč už se dá splašit...
Ale jinak pěstuju v týhle vodě bez uprav a výsledky dobrý...Ale vždycky to může bejt lepší,že jo